Notebookcheck Logo

Praktyczna recenzja power banku Sharge Shargeek 140: Wytrzymałość w matowej czerni

Cyberpunkowy power bank. Shargeek 140 to najnowszy z linii zaawansowanych technologicznie, szybkich powerbanków firmy Sharge. Akcesorium o pojemności 20 000 mAh zadebiutowało jako nagroda w kampanii crowdfundingowej, a także jako hybryda dwóch wcześniejszych produktów OEM. Czy 140 to więcej niż suma jego cyberpunkowych części?
Accessory

Po udanej pomocy OnePlus osiągnąć obsługę fanów ze swoim ostatnim produktemsharge powraca do swojej charakterystycznej przezroczystej technologii estetyki z Shargeek 140. Power bank ma wiele wspólnego zarówno z modelem Storm2 Slim (lub Shargeek 130) i Shargeek 170.

Unboxing i pierwsze wrażenia

W przeciwieństwie do niektórych swoich poprzedników, Shargeek 140 pojawił się w zwykłym, nieoznakowanym czarnym pudełku. Z drugiej strony, jest to prawdopodobnie jednostka przedprodukcyjna, a nabywcy detaliczni / Kickstarter mogą uzyskać więcej z ich unboxingu.

Znajduje to odzwierciedlenie we wnętrzu, które ma te same wyściełane gniazda na power bank, jego kabel (o uderzającym żółtym kolorze i zaskakująco dużej długości, która jest standardem dla power banków Sharge) oraz torbę do przenoszenia (która jest jasnoszara i nieco bardziej cienka w porównaniu do tej z wcześniejszych modeli) wcześniejszych Produktów z serii Shargeek: etui Pouch pouch ma już w sobie małą dziurkę).

Shargeek 140 jest pierwszym urządzeniem z tej linii wykończonym w matowej czerni, gdzie plastik nie jest przezroczysty. Dobrze komponuje się to ze stylistycznie widoczną płytką drukowaną, chociaż baterie po jednej stronie są bardziej szare niż cokolwiek innego. Jego obudowa jest bardzo podobna do Storm2 Slim, tylko nieskończenie dłuższa i szersza.

Porzuca jednak wyświetlacz swojego rzekomego przodka na rzecz nowszego Shargeka 170, zamieniając tym samym znacznie bardziej szczegółowy interfejs użytkownika opracowany dla niego przez Sharge na prostszy, siedmiosegmentowy odczyt. Model 140 ma również dokładnie taki sam układ portów jak Storm2 Slim, chociaż jego przycisk zasilania jest zamontowany z boku (podobnie jak w modelu 170).

Charging Test with the Sharge 140 power bank

Power bank ma tylko 2 porty, z których 1 zapewnia moc do 100 W przez USB-C. Podczas testowania z moim starym Razer Blade Stealth jak zwykle, byłem rozczarowany, gdy okazało się, że nie pobierze więcej niż ~ 34 W z 140, mimo że radził sobie lepiej z starszymi power bankami.

Było to prawdą niezależnie od użytego kabla, nawet w wersji 240 W od Sharge do kabla innej firmy Razer razer. Podczas gdy Sharge 140 emitował również potworną ilość gwizdów podczas podłączania, był również w stanie zasilać laptopa przez około 1 godzinę i 45 minut. Z drugiej strony, testowanie power banku z jakimkolwiek nowszym urządzeniem, nawet Lenovo Legion Gozaowocowało znacznie lepszą wydajnością.

Wyświetlacz 140 pokazał 88W lub więcej w tych warunkach (chociaż oddzielny miernik Miernik USB odczytał bliżej 90W) dzięki USB-C urządzenia Lenovo PD 3.1 aczkolwiek tylko wtedy, gdy urządzenie było wyłączone.

Moc wyjściowa spadła z powrotem do ~33 W, gdy Legion Go został włączony (ah, konsola przenośna z systemem Windows konsola przenośna życie). Niemniej jednak, power bank wykazał zdolność do utrzymania około 70 minut szczęśliwego (aczkolwiek DOOM 64-bez nadmiernego hałasu (z power banku).

Sharge 140 może ładować tylko smartfony (Samsung Galaxy S23 Ultra i iPhone 13 Pro) przez USB-C przy bardzo standardowych prędkościach: ~16W w najlepszym przypadku. Z drugiej strony odkryłem, że może zrobić to samo przez pojedynczy port USB typu A - i podczas ładowania również przez typ C. Biorąc pod uwagę, że power bank miał moc wyjściową ~9 V / 1,6 A w tym trybie, pokazuje to, że port typu A prawdopodobnie osiągnie moc do 40 W (20 V / 2 A).

W związku z tym Sharge 140, podobnie jak Storm2 Slim, może ładować się z mocą 65 W, co może zrobić za pomocą dowolnego adaptera 20 V / 3,25 A - takiego jak ten dostarczany z JSAUX FlipGo (lub Legion Go). Robi to z maksymalną prędkością niezależnie od tego, czy port typu A jest używany, czy nie.

Wreszcie, power bank ma "tryb niskiego poboru prądu", aktywowany poprzez dwukrotne dotknięcie przycisku zasilania, dla starszych lub mniejszych urządzeń, takich jak wearables (lub aparaty Sony). Działa, chociaż zauważyłem, że nie jest to konieczne, ponieważ urządzenie o mocy ~ 1,5 W pobiera taką samą ilość energii, nawet jeśli nie zostało włączone.

Pros

+ Ładny, opływowy, ale szczegółowy design
+ Ocena bezpieczna dla linii lotniczych
+ Wyświetlacz do śledzenia ładowania i rozładowywania
+ Niezwykle szybkie ładowanie przez USB typu A
+ Pozostał chłodny podczas testów
+ Samoładuje się z szerokim zakresem powerbanków

Wady

- Najwyraźniej mniej skuteczny ze starszymi urządzeniami USB-C o mocy 100 W
- Może stać się głośny po podłączeniu do niewłaściwego urządzenia
- Dwuportowa konstrukcja ogranicza nieco wszechstronność
- Dostępność zależy od wyniku kampanii crowdfundingowej

Werdykt w sprawie power banku Shargeek 140

Podsumowując, Sharge 140 to dobry wybór dla potencjalnie ulepszonego power banku. Ma przenośność istniejącego wcześniej modelu 130/Storm2 Slim i może działać dłużej, chociaż 170 (obecnie dostępny na Amazon) jest nadal lepszy pod względem pojemności w porównaniu do obu, na papierze i w testach.

Z drugiej strony, Storm2 Slim ma znacznie więcej szczegółów na ekranie i może robić takie rzeczy, jak odwracanie kierunku odczytu. Niemniej jednak, wyświetlacz 140 jest dokładny pod względem mocy wyjściowej/wejściowej i czasu pozostałego do osiągnięcia 0%.

Tryb ładowania przelotowego jest szczególnie przydatny, chociaż szkoda, że port typu A nie może być również używany jako wejście, ponieważ uwolniłoby to port typu C do ładowania szeregu nowoczesnych urządzeń.

Niektórzy potencjalni nabywcy mogą również preferować jego wygląd, chociaż technicznie jest on również dostępny w kolorze biały.

Cena i dostępność

Obecnie Sharge 140 jest nadal dostępny na Kickstarterze, w cenie $89 jako samodzielna nagroda w momencie pisania tego tekstu.

Transparency

The present review sample was made available to the author as a loan by the manufacturer or a shop for the purposes of review. The lender had no influence on this review, nor did the manufacturer receive a copy of this review before publication. There was no obligation to publish this review.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Praktyczna recenzja power banku Sharge Shargeek 140: Wytrzymałość w matowej czerni
Deirdre O'Donnell, 2024-06-24 (Update: 2024-06-24)