Notebookcheck Logo

Test Acer Aspire V5-571G

04/12/2012

Acer Aspire V5-571G łączy właściwości ultrabooka (cienka obudowa, procesor typu ULV) i laptopa multimedialnego (karta grafiki nadająca się do grania). Niniejsza recenzja miała wykazać, czy faktycznie jest to uniwersalny komputer przenośny o dużym potencjale mobilności.

Obudowa

duża szpara na łączeniu elementów
duża szpara na łączeniu elementów

Wysokie ceny ultrabooków wynikają m.in. ze stosowania do produkcji ich obudów wysokiej jakości materiałów, które są drogie. Acer doszedł do wniosku, że to się nie opłaca i model Aspire V5 otrzymał niewyszukaną, ciemną obudowę z plastiku. Zaletą jej jest to, że jest praktyczna, bo jej powierzchnie są matowe. Nie widać na nich odcisków palców, ale można dostrzec drobiny kurzu. 

W porównaniu z innymi laptopami z ekranem o przekątnej 15" zauważa się przede wszystkim fakt, że obudowa jest znacznie cieńsza (ma tylko 23 mm grubości). Mniej rzuca się w oczy to, że Aspire V5-571G waży nieco mniej od większości konkurencyjnych konstrukcji (2,3 kg, podczas gdy gros laptopów podobnej wielkości waży od 2,5 do 2,8 kg). Choć jest niemały, omawiany laptop wydaje się dość poręczny. Gdyby tylko Acer zdecydował się na cieńszą, niż około 2 cm, ramkę ekranu, Aspire V5-571G mógłby mieć jeszcze bardziej zwartą sylwetkę.

W wielu cienkich notebookach kuleje sztywność obudowy. Przy mocnym nacisku w okolicy napędu optycznego oraz przed klawiaturą autor stwierdził uginanie się obudowy. Generalnie jednak solidność jest zadowalająca. Sporo do zarzucenia można było mieć względem spasowania - w testowanym egzemplarzu trafiła się szeroka szpara między elementami, którą autor musiał sam zlikwidować przez dociśnięcie. Możliwe że to jednostkowy przypadek, ale podobnych niedoróbek było więcej. 

Zawiasy stawiają relatywnie duży opór, ale ekran chybocze się przez moment, kiedy laptop zostanie poddany wstrząsom. Pokrywę ekranu można podnieść jedną ręką. 

Obudowa ekranu jest względnie sztywna i w niewielkim stopniu poddaje się wykrzywianiu. 

Na spodzie obudowy znajduje się pokrywa serwisowa. Po odkręceniu dwóch śrubek i ostrożnym jej zdemontowaniu okazuje się jednak, że użytkownik ma ograniczone pole do popisu. Ma tylko dostęp do dwóch gniazd pamięci RAM, z których jedno było w testowanym egzemplarzu zajęte. Choćby chcąc wyczyścić wentylator, trzeba by w większym stopniu rozebrać obudowę.

przód: czytnik kart pamięci
przód: czytnik kart pamięci
lewy bok: gniazdo zasilania, wylot powietrza z układu chłodzenia, gniazdo pod przejściówkę na złącza VGA i LAN, HDMI, USB 3.0, 2 USB 2.0, gniazdo audio
lewy bok: gniazdo zasilania, wylot powietrza z układu chłodzenia, gniazdo pod przejściówkę na złącza VGA i LAN, HDMI, USB 3.0, 2 USB 2.0, gniazdo audio
z tyłu brak złączy
z tyłu brak złączy
prawy bok: napęd optyczny (DVD), gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok: napęd optyczny (DVD), gniazdo blokady Kensingtona

Port USB 3.0 zdążył się już na tyle upowszechnić, że trafia do najtańszych laptopów; Aspire V5 posiada jedno takie złącze. Poza nim są jeszcze dwa USB starszego typu (2.0). 

Obok HDMI umieszczono specjalne gniazdo o podłużnym kształcie, do którego podłącza się dołączoną w zestawie przejściówkę na złącza LAN oraz VGA.

Poza zlokalizowanym z przodu czytnikiem kart pamięci wszystkie interfejsy trafiły na lewą ściankę boczną. Z tego powodu osoby używające myszki lewą ręką mają problem, gdyż podpinanie peryferii zabiera miejsce potrzebne do operowania tym urządzeniem wskazującym. Poza tym odstępy między poszczególnymi złączami są bardzo małe.

Osprzęt

Klawiatura z odrębnym blokiem numerycznym zajmuje prawie całą szerokość pulpitu roboczego. Klawisze alfanumeryczne mierzą 15 x 15 mm. Płytki są zrobione z czarnego tworzywa niespecjalnej jakości. Są one stabilnie osadzone. Producent udziwnił układ klawiszy przy lewym klawiszu shift oraz przy głównym klawiszu enter [w klawiaturze QWERTY tylko przy enterze - przyp. tłum.].  

W starszych laptopach Acera klawiatury były takie sobie. Na tej w Aspire V5-571G pisze się wygodnie. Co prawda odbijanie jest zbyt słabe, klawisze działają precyzyjnie i równo. Skok klawiszy jest bardzo krótki. Stukot płytek jest bardzo cichy nawet przy energicznym pisaniu. Wadą klawiatury tego modelu jest to, że klawisze są płaskie; gdyby były wklęsłe, pisałoby się lepiej. 

Płytka dotykowa Synaptics ma wymiary 10,5 x 7,8 cm. Jest ona przesunięta na lewą część obudowy. Obsługuje funkcje dotyku wielopunktowego a także funkcję rozpoznawania dłoni mającą zapobiegać przypadkowym ruchom kursora (SmartSense). Precyzja działania i właściwości ślizgowe są w porządku, o ile użytkownik ma suche palce. 

Zgodnie z aktualnie panującym trendem przyciski gładzika zostały zespolone z płytką dotykową. Choć naciśnięcia powinny być rozpoznawane tylko w dolnej części płytki, można klikać (używając odpowiedniej siły) prawie na całej jej powierzchni. Rozwiązanie to nie spodobało się autorowi, który wolałby klasyczny wariant z oddzielnymi przyciskami.

klawiatura QWERTZ
klawiatura QWERTZ
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

Podstawowe dane techniczne matrycy produkcji AU Optronics (B156XW04 V5) to przekątna 15,6 cala i rozdzielczość 1366 x 768 pikseli. Zagęszczenie pikseli na poziomie 100 ppi nie robi obecnie wrażenia na nikim. Wyświetlacze o wyższej rozdzielczości są jednak stosowane w laptopach znacznie droższych od Acera.

190
cd/m²
181
cd/m²
181
cd/m²
172
cd/m²
187
cd/m²
171
cd/m²
169
cd/m²
173
cd/m²
174
cd/m²
podświetlenie ekranu
AUO B156XW04 V5 tested with Gossen Mavo-Monitor
maksimum: 190 cd/m² (Nits) średnia: 177.6 cd/m²
rozświetlenie: 89 %
na akumulatorze: 187 cd/m²
kontrast: 193:1 (czerń: 0.97 cd/m²)40.42% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
57.2% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
38.83% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)

Matryca wykazała się słabą luminancją na poziomie tylko 178 cd/m². Mimo że podświetlenie jest dość równomierne, wystarcza co najwyżej do normalnie oświetlonych pomieszczeń. Choć w wielu innych laptopach występuje podobny problem, w poręcznym laptopie pokroju Acera V5-571G jest to szczególnie dotkliwe. 

Matryca AUO wykazała się także nieszczególnie wysokim (193:1) kontrastem oraz dość wysoką (0,97 cd/m²) jasnością czerni, która świadczy o tym, że kolorowi czarnemu brakuje odpowiedniej głębi.

Acer Aspire V5-571G a przestrzeń Adobe RGB (siatka)
V5-571G a Adobe RGB
Acer Aspire V5-571G a przestrzeń sRGB (siatka)
V5-571G a sRGB
Acer Aspire V5-571G a Toshiba Satellite L755D (siatka)
V5-571G a L755D
Acer Aspire V5-571G a Asus U56E (siatka)
V5-571G a U56E
na dworze
na dworze

Nie ma zapewnionego pokrycia przestrzeni barw sRGB ani Adobe RGB. Przeciętnemu użytkownikowi nie będzie to jednak przeszkadzać. Zresztą w subiektywnym odczuciu kolory są żywe i dobrze nasycone.

Błyszcząca powierzchnia ekranu ma negatywny wpływ na przydatność omawianego laptopa do użytkowania na dworze. W przypadku bezpośredniego padania promieni słonecznych silne refleksy upośledzają czytelność obrazu do tego stopnia, że w ostateczności użytkownik może już niczego nie widzieć na ekranie.

Wadą matryc typu TN są wąskie kąty widzenia. W przypadku matrycy Acera, kiedy patrzy się na ekran od góry lub od dołu, obraz zmienia się drastycznie. Nieco większą swobodę ruchu ma użytkownik w płaszczyźnie poziomej (czyli przy odchyleniach bocznych).

kąty widzenia matrycy laptopa Acer Aspire V5-571G
kąty widzenia matrycy laptopa Acer Aspire V5-571G

Osiągi

W Aspire V5-571G są stosowane procesory niskonapięciowe (ULV) o nieco mniejszej od standardowych procesorów wydajności, ale cechujące się mniejszym poborem mocy.  

Jednym z nich, poza jednostkami Pentium oraz Core i3 z generacji Sandy Bridge, jest oparty na mikroarchitekturze Ivy Bridge procesor Core i5-3317U. Ten dwurdzeniowy procesor o bazowej częstotliwości taktowania 1,7 GHz (do 2,6 GHz w trybie turbo) cechuje się TDP na poziomie 17 W. Z tego powodu nadaje się do stosowania w cienkich laptopach. Posiada on Hyper-Threading, AES-NI oraz AVX, a od procesorów Core i7 ULV różni się mniejszym zasobem pamięci podręcznej trzeciego poziomu (3 a nie 4 MB).

Decydujący o osiągach najnowszych procesorów Intela jest stopień wykorzystywania Turbo Boost. Przeprowadzone testy syntetyczne wykazały, że w Aspire V5-571G funkcja ta jest wykorzystywana optymalnie. Ich wyniki były praktycznie identyczne, jak w modelu Dell Vostro 3360 z tym samym procesorem. W teście wielowątkowym aplikacji Cinebench R11.5 taktowanie wynosiło 2,4 GHz i odnotowano 2,38 pkt., a w teście jednowątkowym Cinebench R10 procesor był taktowany z częstotliwością 2,6 GHz i wypracował 4287 pkt. W porównaniu z najlepszymi rezultatami należącego do starszej generacji procesora Core i5-2467M wyniki te są lepsze o około 20-25%. To duża różnica. Procesorowi i5-3317U niewiele brakuje do starszych standardowych (z TDP na poziomie 35 W) procesorów Core i5. 

Tańsze wersje Aspire V5-571 posiadają grafikę zintegrowaną, a model V5-571G wyróżnia się tym, że otrzymał dodatkową kartę grafiki GeForce GT 620M. Technologia Optimus automatycznie zmienia układ grafiki wyznaczany do obliczeń. Karta GF GT 620M należy do dolnego segmentu średniej półki wydajnościowej. 

Jako że testowany egzemplarz miał na wyposażeniu tylko jeden moduł pamięci RAM DDR3-1333, wykorzystywany był tryb jednokanałowy pamięci. Optymalna konfiguracja pamięci operacyjnej to dwa moduły DDR3-1600 pracujące w trybie dwukanałowym. Z tego powodu wynik testu 3DMark 11 dla współdzielącego pamięć RAM zintegrowanego układu grafiki (HD Graphics 4000) wyniósł 539 pkt. i odnotowano tym samym 10-procentową różnicę na niekorzyść względem najlepszych rezultatów laptopów z tym samym procesorem (i5-3317U). 

GeForce GT 620M to karta pokrewna karcie GT 630M. Obie są oparte na starszej architekturze Fermi i posiadają 96 jednostek CUDA. Różnią się one procesem technologicznym, taktowaniem i magistralą pamięci.  

Nvidia oferuje dwa warianty karty GT 620M, model oparty na rdzeniu GF108 (40 nm) oraz 28-nanometrowy wariant bazujący na rdzeniu GF117. W testowanym modelu znalazła wykorzystanie ta druga opcja, z 64-bitową magistralą danych i 1 GB pamięci VRAM DDR3 taktowanej z częstotliwością 900 MHz. Taktowanie rdzenia wynosi nominalnie 625 MHz i do 715 MHz w trybie turbo.

Mimo węższej magistrali danych GeForce GT 620M z testowanego laptopa zaprezentował wydajność niewiele gorszą od laptopów z kartą GT 630M. W teście 3DMark 11 uzyskano mianowicie 1145 pkt., co jest wynikiem około dwukrotnie lepszym od rezultatu osiągniętego przy wykorzystaniu układu HD Graphics 4000. Laptopy z kartą GT 630M osiągają co najwyżej wyniki o około 14% lepsze. Przepaść wydajnościowa pojawia się dopiero przy porównaniach z kartami GeForce GT 640M i GT 650M (w skrajnych przypadkach różnica jest dwukrotna lub bliska takiej).

Na ogólną wydajność komputera wpływają głównie procesor i pamięć dyskowa. Wyniki Acera V5-571G w testach PCMark Vantage (5942 pkt.) i PCMark 7 (1858 pkt.) okazały się zbliżone do osiągnięć Asusa U56E z procesorem Core i5-2430M i dyskiem Hitachi Travelstar 5K750 (5400 obr/min).

CPU-Z CPU
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z SPD
GPU-Z (NVIDIA GeForce GT 620M)
HWiNFO64
3DMark 03 Standard
19622 pkt.
3DMark 05 Standard
14930 pkt.
3DMark 06 Standard Score
7466 pkt.
3DMark Vantage P Result
4229 pkt.
3DMark 11 Performance
1145 pkt.
Pomoc
PCMark Vantage Result
5942 pkt.
PCMark 7 Score
1858 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
3488
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
7416
Cinebench R10 Shading 32Bit
5373
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
4287 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
8908 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
5451 Points
Cinebench R11.5 CPU Single 64Bit
1.06 Points
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
2.38 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
27.41 fps
Pomoc
HD Tune 2.55
HD Tune

W Aspire V5-571G są stosowane dyski twarde o pojemności 320 lub 500 GB. W testowanym egzemplarzu zdecydowano się na ten pojemniejszy wariant, a konkretnie na model Hitachi Travelstar Z5K500 o prędkości 5400 obr/min i 8-megabajtowym buforze. Jego wysokość to 7 mm (najpopularniejsze są dyski o wysokości 9,5 mm), gdyż tylko takie mieszczą się w omawianym laptopie. 

Wyniki uzyskane w testach syntetycznych okazały się mieszane. Średni odczyt sekwencyjny w teście HD Tune to 80 MB/s, czyli całkiem nieźle. Słaby natomiast był czas dostępu - wyniósł aż 21,8 ms.

Hitachi Travelstar Z5K500 HTS545050A7E380
przesył danych (minimum): 47.2 MB/s
przesył danych (maksimum): 107.5 MB/s
przesył danych (średnio): 80 MB/s
czas dostępu: 21.8 ms
szybkość interfejsu: 111.5 MB/s
obciążenie procesora: 1 %

Testy gier

Deus Ex: Human Revolution
Deus Ex: Human Revolution

Testy gier potwierdziły, że GeForce GT 620M jest kartą niewiele mniej wydajną od GT 630M.

W nieszczególnie wymagających tytułach, jak Deus Ex: Human Revolution oraz Diablo 3, dało się grać w natywnej rozdzielczości (1366 x 768 pikseli) i na wysokich detalach. W teście gry FIFA 12 zadowalający wynik uzyskano nawet w rozdzielczości Full HD na zewnętrznym monitorze.

Tytuły w rodzaju Anno 2070 i Alan Wake mają większe wymagania względem grafiki, toteż płynność można osiągnąć na niższych ustawieniach. Na uzyskanie powyżej 30 kl/s można liczyć przy wykorzystaniu rozdzielczości 1024 x 768 pikseli.

lowmed.highultra
Deus Ex Human Revolution (2011) 95.3 40.3
Fifa 12 (2011) 245.3 154 114.7
Anno 2070 (2011) 86.5 38 22
Alan Wake (2012) 31.7 16.5
Diablo III (2012) 90.5 62.3 53.1

Wpływ na otoczenie

Hałas

Aspire V5-571G to cienki laptop, więc można przypuszczać, że potencjał jego układu chłodzenia będzie ograniczony. Ciekawe było zatem, jak będzie się przedstawiała kultura pracy tego elementu notebooka. 

W teście bez obciążenia (obróbka tekstu, przeglądanie stron internetowych) wentylator był przeważnie wyłączony i wówczas rejestrowano tylko 29,6 dB (szum generowany przez dysk twardy). W przypadku uruchomienia się wentylatora natężenie hałasu wzrastało do 32,4 dB i nie było uciążliwe.

Przy obciążeniu w rodzaju gry komputerowej natężenie hałasu wzrastało stopniowo do 37,4 dB. Omawiany laptop nie był wtedy szczególnie głośny, ale świdrująca charakterystyka dźwięku stawała się po pewnym czasie irytująca. W przypadku pełnego obciążenia podzespołów (testami aplikacji Prime95 i FurMark) zarejestrowano maksymalnie 40,9 dB; w praktyce jednak nie należy się obawiać występowania tak wysokich wartości. Acer okazał się w każdym razie nieco głośniejszy od podobnego Asusa U56E.

Hałas

luz
29.6 / 29.6 / 32.4 dB
HDD
29.6 dB
DVD
35.7 / dB
obciążenie
37.4 / 40.9 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light   Voltcraft SL-320 (odległość 15 cm)

Ciepło

temperatury podzespołów w teście pełnego obciążenia
temperatury podzespołów w teście pełnego obciążenia

Testy były przeprowadzane w czasie upalnej pogody i przy wysokiej temperaturze otocznia (około 26°C), stąd już w teście bez obciążenia temperatury obudowy były dość wysokie (uzyskano średnie wartości maksymalnych między 32 a 33°C). W teście pełnego obciążenia na wierzchu jednostki zasadniczej odnotowano średnio 35,9°C, a na spodzie - średnio 36,6°C. Ciepło koncentrowało się przede wszystkim w okolicy wylotu powietrza z układu chłodzenia w lewej części obudowy. Jeśli brać pod uwagę temperatury względne (w relacji do wysokiej temperatury otoczenia), układ chłodzenia Aspire V5-571G wypada nieźle.

W teście pełnego obciążenia temperatura procesora osiągnęła prawie 90°C, przy czym funkcja Turbo Boost była wykorzystywana w maksymalnym dla dwóch rdzeni stopniu (2,4 GHz). Podobnie było w przypadku karty grafiki, której taktowanie utrzymywało się stabilnie na poziomie 715 MHz, a temperatura GPU osiągnęła 73°C. Acer zasługuje więc w tej kategorii na pochwałę.

w stresie
 33.6 °C34.7 °C37.8 °C 
 34.5 °C39.1 °C38.6 °C 
 34.1 °C37.1 °C33.5 °C 
maks. w ogóle: 39.1 °C
średnia: 35.9 °C
27.5 °C35.5 °C42.7 °C
27.8 °C44 °C43.7 °C
32.5 °C34.9 °C41 °C
maks. w ogóle: 44 °C
średnia: 36.6 °C
zasilacz  40.2 °C | temperatura otoczenia 25.6 °C | Voltcraft IR-360
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 35.9 °C / 97 F, compared to the average of 31.3 °C / 88 F for the devices in the class Multimedia.
(+) The maximum temperature on the upper side is 39.1 °C / 102 F, compared to the average of 36.9 °C / 98 F, ranging from 21.1 to 71 °C for the class Multimedia.
(±) The bottom heats up to a maximum of 44 °C / 111 F, compared to the average of 39.2 °C / 103 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 31.8 °C / 89 F, compared to the device average of 31.3 °C / 88 F.
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 37.1 °C / 98.8 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.8 °C / 83.8 F (-8.3 °C / -15 F).

Głośniki

Zamieszczone na obudowie oznaczenie Dolby Advanced Audio i Virtual Surround Sound nie przekładają się niestety na wysoką jakość dźwięku z wbudowanych głośników. Są one nieco ukryte; znajdują się mianowicie na spodzie obudowy. Słabo przedstawia się odwzorowanie basów, a tony wysokie są z kolei przesadnie intensywne. W efekcie dźwięk nie jest harmonijny i trudno się nim zachwycać podczas oglądania filmów lub słuchania muzyki. Maksymalne natężenie dźwięku jest wystarczające do średniej wielkości pomieszczeń.

Wydajność akumulatora

Niskie wartości zarejestrowane w testach poboru mocy mogłyby wskazywać, że Aspire V5-571G potrafi długo działać na zasilaniu z akumulatora. Niestety producent wyposażył omawiany laptop w niewielki akumulator o pojemności 37 Wh, przez co zniweczył ten potencjał.

W teście symulującym czytanie dokumentu tekstowego (Battery Eater Reader's Test, minimalna intensywność podświetlenia ekranu) Aspire V5-571G osiągnął tylko 5,5 h. Test symulujący korzystanie z internetu przez Wi-Fi (przy podświetleniu ekranu zapewniającym około 150 cd/m²) zakończył się w przypadku omawianego modelu po 3:15 h. Wyposażony w akumulator o pojemności 74 Wh Asus U56E osiągnął w nim natomiast ponad 7 h. W teście obciążeniowym (Battery Eater Classic Test) energia z akumulatora wyczerpała się w Acerze po 1,5 h.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.1 / 0.4 W
luzdarkmidlight 6.6 / 9.1 / 10.2 W
obciążenie midlight 42.1 / 49.5 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Voltcraft VC 940
Wydajność akumulatora
luz
5h 34min
sieć przez WLAN
3h 15min
DVD
2h 42min
obciążenie
1h 32min

Podsumowanie

Acer Aspire V5-571G
Acer Aspire V5-571G

Aspire V5-571G wypełnia rynkową lukę. Laptop formatu 15" z procesorem typu ULV i w cenie poniżej 600 euro to obecnie rzadkość. Gdyby szukać odpowiednika wśród konkurentów, jest nim Asus U56E. Oba mają smukłą obudowę, która ułatwia przenoszenie.

Procesor Core i5-3317U oraz karta grafiki GeForce GT 620M tworzą zgraną parę podzespołów obciążeniowych, jako że wykazują niezłą wydajność oraz umiarkowane zapotrzebowanie na energię. Można nawet pograć w nowsze gry, choć oczywiście nie jest to sprzęt, który mógłby zainteresować wymagających graczy. 

Jednym z największych mankamentów Aspire V5-571G jest słaba jakość wykonania. Plastikowa obudowa to jednak nie to samo, co obudowa wykonana z metalu. Do grona negatywów trzeba też zaliczyć błyszczącą matrycę o słabej luminancji oraz akumulator mieszczący mały zapas energii. 

Te ostatnie wady powodują, że Aspire V5-571G praktycznie nie nadaje się do mobilnego użytkowania. Nasuwa się więc pytanie: dla kogo tak naprawdę jest przeznaczony ten sprzęt? Osoby, które używają laptopa głównie w domu, mają do wyboru szereg modeli, które są wprawdzie nieco cięższe i mają grubszą obudowę, ale posiadają za to wydajniejsze podzespoły.

Please share our article, every link counts!
bohater testu: Acer Aspire V5-571G
bohater testu: Acer Aspire V5-571G

Specyfikacja techniczna

Acer Aspire V5-571G-53314G50Makk
Procesor
Intel Core i5-3317U 2 x 1.7 - 2.6 GHz, Ivy Bridge
Karta grafiki
NVIDIA GeForce GT 620M - 1024 MB VRAM, rdzeń: 715 MHz, pamięć: 900 MHz, DDR3, ForceWare 296.16, Optimus
Pamięć
4 GB 
, Hynix DDR3 1333 MHz, 1x 4 GB, dwa gniazda
Matryca
15.60 cali 16:9, 1366 x 768 pikseli, AUO B156XW04 V5, TN, podświetlanie diodami LED, refleksująca: tak
Chipset
Intel HM77 (Panther Point)
Dysk twardy
Hitachi Travelstar Z5K500 HTS545050A7E380, 500 GB 
, 5400 obr/min, 8 MB pamięci podręcznej
Karta dźwiękowa
Intel Panther Point PCH - High Definition Audio Controller
Złącza
2 USB 2.0, 1 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wejście/wyjście audio, czytnik kart: SD, MMC
Łączność
Realtek RTL8168/8111 Gigabit-LAN (10/100/1000MBit/s), Atheros AR5BWB222 Wireless Network Adapter (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 4.0
Napęd optyczny
HL-DT-ST DVDRAM GU61N
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 23 x 382 x 253
Akumulator
37 Wh litowo-jonowy, 4 ogniwa, 2500 mAh
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Bit
Camera
kamerka: 1,3 megapiksela
Inne
klawiatura: Chiclet, podświetlanie klawiatury: nie, -, Acer Crystal Eye Webcam, CyberLink MediaEspresso, McAfee Internet Security
Waga
2.3 kg, zasilacz: 150 g
Cena
600 PLN

 

Autorzy

Tekst i zdjęcia: Till Schönborn
Tłumaczenie: Tomasz Cyba

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Samsung 310E5C
GeForce GT 620M, Pentium B970

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Samsung 530U4C
GeForce GT 620M, Core i5 2537M, 14.00", 1.8 kg

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja Acer Aspire 16 2024: Wszechstronne urządzenie multimedialne bez ekranu godnego multimediów
GeForce RTX 2050 Mobile, Raptor Lake-U Core 7 150U, 16.00", 1.866 kg
Recenzja Acer Swift X 14 2023 OLED - multimedialny laptop z RTX 4050 robi wrażenie tylko na papierze
NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU, Raptor Lake-H i7-13700H, 14.50", 1.529 kg
Recenzja Acer Swift Go 16: Multimedialny laptop z olśniewającym wyświetlaczem OLED
Iris Xe G7 96EUs, Raptor Lake-H i7-13700H, 16.00", 1.644 kg
Recenzja laptopa Acer Aspire 5 A515-57G: słaby pokaz dla RTX 2050
GeForce RTX 2050 Mobile, Alder Lake-P i5-1240P, 15.60", 1.824 kg

Za

+ niewielkie zużycie energii
+ matowe powierzchnie obudowy

Przeciw

- jakość wykonania
- słaba matryca
- wysoka tonacja odgłosu wentylatora
- rozmieszczenie złączy
- mała pojemność akumulatora
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Acer Aspire V5-571G
Till Schönborn (Update: 2017-12-20)