Notebookcheck Logo

Test laptopa Dell Precision 15 7510

17/02/2017

Precision 7510, który trafił do nas na testy, był wyposażony w procesor Intel Xeon i kartę grafiki FirePro W5170M. Mimo że rozwiązanie graficzne AMD nie jest najwydajniejsze, na osiągi tego notebooka nie można narzekać.

Obudowa

Dell Precision 15 7510

Po kilkuletniej przewie w dostarczaniu najwydajniejszych mobilnych stacji roboczych Dell zaprezentował nowego Precisiona 7510, którego można uznać za bezpośredniego następcę modelu Precision M4800. Lata jednakowoż zmuszają do zmian. W związku z tym Precision 7510 jest zaprojektowany zupełnie od nowa. Zgodnie z najnowszymi trendami omawiany laptop jest lżejszy (2,9 kg) i szczuplejszy (33 mm) od poprzednika, który przy wysokości 40 mm miał masę 3,18 kg.

Kształty obudowy są wyraźnie nowomodne. Obniżony przód i podniesiony tył nadają konstrukcji nieco sportowy wygląd, w moim odczuciu bardziej pasujący do ultrabooków, aniżeli do solidnej stacji roboczej. Solidności jednak nie można temu Dellowi odmówić. Naciskana z zewnętrznej strony obudowa matrycy jest niemal zupełnie niepodatna na ugięcia, dzięki czemu doskonale zabezpiecza wyświetlany obraz przed zakłóceniami. Materiały użyte do wytworzenia panelu LCD są wysokiej jakości. Nie tylko zapewniają pewną odporność na zabrudzenie i zarysowania, ale i są przyjemne w dotyku. Niestety dość łatwo ulegają zatłuszczeniu. Warto zwrócić uwagę na to, że ramka ekranu jest oczywiście matowa, ale pomiędzy dwoma mikrofonami w testowanym egzemplarzu zabrakło kamerki internetowej.

Zawiasy, zgodnie z oczekiwaniami stawianymi w tej klasie laptopów, umożliwiają położenie ekranu na płasko – kąt odchylenia względem podłoża przekracza 180 stopni. Nie mam także najmniejszych zastrzeżeń pod względem płynności ruchu i oporu stawianego przez zawiasy. Pokrywę można podnieść przy pomocy jednej ręki, ale jeśli odwrócić laptop do góry nogami siła grawitacji nie wystarczy do jego otwarcia.

Jednostka zasadnicza jest dość odporna na naciski – ugięcia są minimalne, ale bardzo zdecydowany nacisk na obszar dokładnie nad czytnikiem kart inteligentnych może wywołać nieprzyjemny odgłos. Pokryty gumowanym materiałem pulpit roboczy jest przyjemny w dotyku i zapewnia komfort nawet w czasie wielogodzinnej pracy,. Niestety, podobnie jak obudowa matrycy, jest dość podatny na zatłuszczenia.

Wydzielona klapa serwisowa zamykana przy pomocy zasuwki skrywa jedynie dysk formatu 2,5 cala oraz akumulator. Aby dostać się do innych podzespołów, należy ściągnąć cała spodnią płytę.

Zestaw portów zewnętrznych i ich rozmieszczenie są niewątpliwymi atutami modelu Dell Precision 7510. Do dyspozycji użytkownika oddano 4 porty USB 3.0 (wszystkie obsługują funkcję ładowania zewnętrznych urządzeń), LAN, HDMI, mini DisplayPort, Thunderbolt 3, czytnik kart inteligentnych, czytnik kart pamięci, gniazdo audio, blokadę Kensingtona oraz port stacji dokującej. Wszystkie złącza rozmieszczono w tylnych częściach krawędziach bocznych ścianek (za wyjątkiem portu stacji dokującej, który znajduje się na spodzie laptopa).

przód: kontrolki stanu
przód: kontrolki stanu
lewy bok: Thunderbolt 3, HDMI, mini DisplayPort, USB 3.0 power, czytnik kart inteligentnych
lewy bok: Thunderbolt 3, HDMI, mini DisplayPort, USB 3.0 power, czytnik kart inteligentnych
prawy bok: czytnik kart pamięci, gniazdo audio, 3 USB 3.0 power, zaczep na linkę blokady Kensingtona
prawy bok: czytnik kart pamięci, gniazdo audio, 3 USB 3.0 power, zaczep na linkę blokady Kensingtona
z tyłu szczeliny układu chłodzenia, LAN, szczeliny układu chłodzenia, gniazdo zasilania
z tyłu szczeliny układu chłodzenia, LAN, szczeliny układu chłodzenia, gniazdo zasilania

Osprzęt

1. poziom jasności podświetlenia klawiatury
1. poziom
2. poziom jasności podświetlenia klawiatury
2. poziom

W modelu Precision 7510 zastosowano klawiaturę znaną już z recenzji laptopów Dell Precision 3510 i Dell Latitude E5570. Korzystnie należy ocenić dobrą amortyzację klawiszy i ich dość cichą pracę. Na pochwałę zasługują także: przyjemne w dotyku tworzywo, z którego są wykonane płytki oraz dwustopniowe podświetlenie klawiatury, którym można sterować przy pomocy kombinacji klawiszy Fn + F10. Dyskusyjny jest natomiast układ klawiszy. Pozytywnie oceniam harmonijny, pełnowymiarowy blok numeryczny i umieszczony nad nim klawisz szybkiego uruchamiania kalkulatora. Okupiono go jednak niewygodnymi, miniaturowymi klawiszami strzałek i ściśniętymi z nimi klawiszami PgUp i PgDn.

Płytka dotykowa ma wymiary 10 x 5,4 cm. Jest nieco zmodyfikowana względem tych znanych z Precisiona 3510 czy Latitude E5570. Cechuje się przede wszystkim trzema oddzielnymi przyciskami (zamiast dwóch, jak we wspomnianych wyżej modelach). Pracują one z krótkim, miękkim i bardzo cichym skokiem. Powierzchnia ślizgowa jest gładka i odrobinę obniżoną względem pulpitu. Gładzik działa pod kontrolą specjalnej aplikacji Della dzięki, której można go dostosować do swoich preferencji.

W prawdziwej stacji roboczej nie mogło zabraknąć manipulatora punktowego (u Della nosi on nazwę TrackStick). TrackStick, w który uzbrojono model Precision 7510, wygląda dość profesjonalnie. Jego użyteczność jest zwiększana przez aż trzy przyciski. Działają one z miękkim, cichym i krótkim skokiem. Można je wykorzystywać także przy pracy z płytką dotykową. Warto tu także wspomnieć, że właściwości manipulatora, podobnie jak ma to miejsce w przypadku gładzika, można dostosować do własnych preferencji.

klawiatura QWERTY
klawiatura QWERTY
manipulator punktowy
manipulator punktowy
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

uloty światła
uloty światła

Dell Precision 7510 może być wyposażony w kilka różnych modeli matryc. Testowany egzemplarz otrzymał najbardziej podstawowy model (znany już między innymi z recenzji Precisiona 3510). Opatrzony identyfikatorem sprzętowym  LGD049B ekran o przekątnej 15,6 cala wyświetla obraz z rozdzielczością domyślną 1920 x 1080 pikseli a jego powierzchnia jest antyodblaskowa. Średnia luminancja, 355,1cd/m², jest nieco wyższa, niż we wspomnianym powyżej Precisionie 3510. Czerń (0,4 cd/m²) jest na identycznym (całkiem dobrym) poziomie, zaś kontrast w omawianym 7510 okazał się lepszy (938:1).

parametry obrazu
parametry obrazu
parametry obrazu po kalibracji
parametry obrazu po kalibracji
parametry obrazu przy minimalnej jasności obrazu
parametry obrazu przy minimalnej jasności
345.7
cd/m²
351.2
cd/m²
353.7
cd/m²
365.8
cd/m²
375.2
cd/m²
379.1
cd/m²
342.3
cd/m²
331.6
cd/m²
352.1
cd/m²
podświetlenie ekranu
LG Display LGD049B / 156WF6, Dell P/N: F7HH2
maksimum: 379.1 cd/m² (Nits) średnia: 355.2 cd/m² Minimum: 18.5 cd/m²
rozświetlenie: 87 %
kontrast: 938:1 (czerń: 0.4 cd/m²)64.9% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
88.3% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
68.4% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
paleta barw matrycy FHD w laptopie Dell Precision 7510 przed kalibracją a paleta barw matrycy FHD w laptopie Dell Precision 7510 po kalibracji
przed kalibracją i po kalibracji
paleta barw matrycy FHD w laptopie Dell Precision 7510 a paleta barw matrycy MSI WS60
7510 a WS60
paleta barw matrycy FHD w laptopie Dell Precision 7510 a paleta barw matrycy FHD laptopa HP ZBook 15 G3
7510 a ZBook 15 G3
paleta barw matrycy FHD w laptopie Dell Precision 7510 a przestrzeń kolorów sRGB
7510 a sRGB
paleta barw matrycy FHD w laptopie Dell Precision 7510 a przestrzeń kolorów Adobe RGB
7510 a aRGB

Paleta barw jest niezła, ale nieco brakuje jej do pełnego pokrycia przestrzeni sRGB. Fabryczna kalibracja ustawiona jest dla wyższej temperatury barw (6900K). W związku z tym, że mamy do czynienia z wyświetlaczem typu AH-IPS, użytkownik może być zadowolony z szerokich kątów widzenia.

Osiągi

Prezentowany laptop był wyposażony w procesor Intel Xeon E3-1505M v5, 16 GB pamięci RAM DDR4 (w dwóch modułach pracujących w trybie dwukanałowym), kartę graficzną AMD FirePro W5170M, HDD w zatoce 2,5 cala oraz SSD formatu M.2.

Intel Xeon E3-1505M v5 to oparty na architekturze Skylake wysokowydajny procesor przeznaczony do zastosowań profesjonalnych. Jego głównymi przewagami nad zwykłymi procesorami z serii Core są: obsługa pamięci z korekcją błędów (Error-Correcting Code), oraz wsparcie dla następujących technologii: Intel vPro, Intel TSX-NI (technologia Intel Transactional Synchronization Extensions New Instructions jest zestawem instrukcji, których celem jest skalowanie wydajności w przetwarzaniu wielowątkowym; technologia ta zwiększa wydajność operacji równoległych poprzez usprawnioną kontrolę zakleszczeń w oprogramowaniu), SIPP (program stabilnych platform firmy Intel ułatwiających pracę administratorom) a także TET (Trusted Execution, użyteczna do zabezpieczeń systemów komputerowych). Reszta specyfikacji jest podobna, jak w przypadku wysokowydajnych jednostek Core. Omawiany Xeon ma 4 rdzenie, które dzięki dzięki technologii HT umożliwiają pracę na 8 wątkach. Jego TDP (45 W) i proces technologiczny (14 nm) także nie odbiegają właściwych dla wysokowydajnego Core i7 6. generacji. Inny jest natomiast zintegrowany z procesorem chip graficzny (HD Graphics P530). Opisywany Xeon E3-1505M v5 ma 8 MB pamięci podręcznej 3, poziomu. Jego bazowe taktowanie to 2,8 GHz a taktowanie maksymalne – 3,7 GHz.

Recenzowany egzemplarz w testach Cinebench R15 uzyskał 158 pkt. w sprawdzianie jednowątkowym i 727 pkt. w próbie wielowątkowej. Wyniki te są dość przeciętne jak na ten model procesora. Jeżeli porównać je z rezultatami Core i7, Xeon E3-1505M v5 plasuje się pomiędzy i7-5700HQ (średnio 144 i 720 pkt.) a i7-6920HQ (średnio 159,5 i 734,5 pkt.).

Stabilność pracy testowanego Della Precision 7510 jest doskonała. Zarówno w czasie obciążenia samego procesora jak i w trakcie pełnego obciążenia CPU i GPU taktowanie CPU utrzymuje się stabilnie na poziomie 3,1-3,3 GHz a zatem poprawnie działa nawet funkcja Turbo Boost.

Dell Precision 7510 jest dostępny z różnymi kartami graficznymi. Między innymi są to układy Nvidii z serii Quadro (M1000M i M2000M) oraz AMD FirePro W5170M. Na nasz test trafił egzemplarz wyposażony w kartę od czerwonych.

AMD FirePro W5170M posiada 640 jednostek cieniujących, 2 GB pamięci GDDR5 i 128-bitową imagistralę danych. 

W teście 3DMark Fire Strike Dell Precision 7510 uzyskał 2736 pkt. w kategorii ogólnej a karta AMD FirePro W5170M wypracowała 2909 pkt. w kategorii wydajności graficznej. Wyniki te stawiają układ AMD ponad GeForce'em 945M, ale poniżej karty GeForce GTX 850M.

W odróżnieniu jednak od obu powyższych kart Nvidii prezentowany układ AMD jest rozwiązaniem zoptymalizowanym pod kątem zadań profesjonalnych a nie multimedialnych. W tych właśnie zastosowaniach niekiedy uzyskuje nawet przewagę nad profesjonalną kartą Quadro M2000M Nvidii. Porównanie obu tych układów najlepiej zilustruje poniższa tabelka:

SVP 11 Lenovo ThinkPad P50 z Quadro M2000M Dell Precision 7510 z FirePro W5170M
catia-03 51,02 35,37
ensight-04 42,21 26,32
lightwave-01 53,03 75,7
maya-03 57,71 78,51
proe-05 19,57 8,26
sw-02 49,68 59,33
tcvis-02 45,17 26,97
snx-01 42,88 36,47
CPU-Z CPU
CPU-Z CPU
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z Memory
CPU-Z SPD
CPU-Z SPD
CPU-Z Bench
CPU-Z Bench
GPU-Z (Intel)
GPU-Z (Intel)
GPU-Z (AMD)
GPU-Z (AMD)
HWiNFO
HWiNFO
NovaBench
NovaBench
PassMark
PassMark
Prime95
Prime95
Super PI
Super PI
SVP
SVP
wPrime
wPrime
CB R15
CB
3DMark 11 Performance
4564 pkt.
3DMark Ice Storm Standard Score
98502 pkt.
3DMark Cloud Gate Standard Score
14139 pkt.
3DMark Fire Strike Score
2736 pkt.
Pomoc
Cinebench R15 CPU Single 64Bit
158 Points
Cinebench R15 CPU Multi 64Bit
727 Points
Cinebench R15 OpenGL 64Bit
82.3 fps
Cinebench R15 Ref. Match 64Bit
98 %
Pomoc

Jak przystało na stację roboczą, nasz Dell Precision 7510 był wyposażony w dwa dyski. Pierwszy, przewidziany na system, to SSD umieszczony w gnieździe M.2. W testowanym egzemplarzu był to SK Hynix PC300 PCIe NVMe o pojemności 256 GB. Ten SSD cechuje się bardzo szybkim transferem sekwencyjnym w czasie odczytu (1169 MB/s według CrystalDiskMarka) i dość przeciętnym zapisem bowiem (w tym samym programie zapis sekwencyjny osiągnął 437 MB/s).

Drugim magazynem na dane był dysk twardy, znany i ceniony HGST HTS721010A9E630. Dysk ten ma 1 TB pojemności i prędkość obrotową 7200 obrotów na minutę. Jego transfery sekwencyjne jak na klasyczne urządzenie talerzowe są całkiem niezłe (odczytu: prawie 140 MB/s, zapis: niemal 133 MB/s).

AS SSD (SSD)
AS SSD (SSD)
ATTO (SSD)
ATTO (SSD)
CDM (SSD)
CDM (SSD)
AS SSD (HDD)
AS SSD (HDD)
ATTO (HDD)
ATTO (HDD)
CDM (HDD)
CDM (HDD)
SK Hynix PC300 NVMe 256 GB
Sequential Read: 1169 MB/s
Sequential Write: 436.5 MB/s
512K Read: 821 MB/s
512K Write: 428.3 MB/s
4K Read: 38.24 MB/s
4K Write: 125.4 MB/s
4K QD32 Read: 618 MB/s
4K QD32 Write: 427.4 MB/s

Testy gier

Testy wydajności w grach właściwie jedynie potwierdzają to, co ustalił test 3DMark. Karta AMD FirePro W5170M nadaje się do grania w średnio wymagające starsze gry bądź też nowsze i bardziej wymagające, o ile użytkownik zdecyduje się na redukcję detali i zmniejszenie rozdzielczości.

lowmed.highultra
Mafia 2 (2010) 102.7 88.4 55.5
BioShock Infinite (2013) 95.2 80.9 28.7
Total War: Rome II (2013) 113.6 99.6 16.4
Thief (2014) 43.8 37.7 20
The Witcher 3 (2015) 31 14.8
Batman: Arkham Knight (2015) 45 24

Wpływ na otoczenie

Hałas

Głównym źródłem hałasu w czasie typowych prac biznesowych pozostaje talerzowy dysk twardy, emitujący szum o natężeniu 32 dB. Wentylatory w czasie pracy z dokumentami, odtwarzania filmów czy przeglądania stron www pozostają w uśpieniu.

Przy obciążeniu notebooka programami wymagającymi wydajności 3D aktywuje się wentylator odpowiedzialny za schłodzenie karty graficznej, generując szum o natężeniu 41,8 dB. Jeśli dodatkowo obciążany jest procesor, szum wzrasta do 42,7 dB po starcie drugiego wentylatora.

Pod maksymalnym jednoczesnym obciążeniem CPU i GPU wentylatory osiągają duże prędkości obrotowe i poziom hałasu zwiększa się nawet do 47,5 dB. Nie jest to mało. Warto tu jednak zwrócić uwagę na to, iż ten sam Precision wyposażony w kartę Nvidii potrafi być jeszcze głośniejszy.

Hałas

luz
32 / 32 / 32 dB
HDD
32 dB
obciążenie
42.3 / 47.5 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Temperatury

Podczas typowej codziennej pracy związanej z tworzeniem dokumentów, przeglądaniem internetu bądź prezentacjami multimedialnymi Precision 7510 nie nagrzewa się nadmiernie. Najwyższa temperatura obudowy zmierzona w tych trybach to 34,1°C.

W czasie obciążenia omawianej maszyny aplikacjami wymagającymi generowania obiektów trójwymiarowych temperatura CPU osiągnęła 80°C a temperatura GPU – 73°C.

W trakcie ekstremalnego obciążenia (przy 100-procentowym wykorzystaniu CPU i GPU) temperatura procesora doszła do 93°C a GPU – do 75°C. Maksimum odnotowane na powierzchni obudowy to 37,5°C. 

Podsumowując, Dell Precision 7510 może i nie jest najcichszym wysokowydajnym laptopem biznesowym, ale jego układ chłodzenia z temperaturami radzi sobie naprawdę dobrze.

temperatury podzespołów w teście bez obciążenia
bez obciążenia
temperatury podzespołów podczas grania
podczas grania
temperatury podzespołów w teście pełnego obciążenia
z pełnym obciążeniem
w stresie
 30.6 °C37.1 °C34.1 °C 
 27.2 °C34.7 °C27.3 °C 
 23.4 °C25.9 °C25.2 °C 
maks. w ogóle: 37.1 °C
średnia: 29.5 °C
37 °C38.8 °C35.2 °C
35.5 °C37.5 °C34 °C
28.6 °C28.6 °C30.8 °C
maks. w ogóle: 38.8 °C
średnia: 34 °C
zasilacz  37.9 °C | temperatura otoczenia 20 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 29.5 °C / 85 F, compared to the average of 32 °C / 90 F for the devices in the class Workstation.
(+) The maximum temperature on the upper side is 37.1 °C / 99 F, compared to the average of 38.2 °C / 101 F, ranging from 22.2 to 69.8 °C for the class Workstation.
(+) The bottom heats up to a maximum of 38.8 °C / 102 F, compared to the average of 41.2 °C / 106 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 26.7 °C / 80 F, compared to the device average of 32 °C / 90 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 26.2 °C / 79.2 F and are therefore cool to the touch.
(±) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.9 °C / 82.2 F (+1.7 °C / 3 F).

Głośniki

Głośniki w urządzeniach biznesowych nigdy nie są tematem przewodnim. Dell Precision 7510 ma co prawda aplikację usprawniającą działanie układu audio, wbudowane głośniki zdają się być nawet całkiem niezłe (słyszalna jest cała gama tonów), ale niestety w testowanym egzemplarzu przy nastawach powyżej 20% głośności w niektórych utworach pobrzmiewało co jakiś czas bardzo nieprzyjemne brzęczenie.

Dell Audio (Main)
DA (Main)
Dell Audio (Speaker / Headphone)
DA (Speaker / Headphone)
Dell Audio (Microphone)
DA (Microphone)
Dell Audio (Advanced)
DA (Advanced)

Wydajność akumulatora

Sześć godzin i 25 minut przy maksymalnym oszczędzaniu energii w przypadku akumulatora 72 Wh to mało. Konkurencyjne konstrukcje, takie jak Lenovo P50 czy ZBook 15 G3, wytrzymują w tym trybie po paręnaście godzin. Jedynym pocieszeniem może być fakt, iż osiągnięty wynik okazał się minimalnie lepszy od tego, jaki uzyskał redaktor amerykańskiego Notebookchecka badający wydajność Precisiona 7510 z kartą Quadro (4 godziny i 28 minut). Po ustawieniu schematu zasilania na „zrównoważony”, ustawieniu intensywności podświetlenia na 75% oraz aktywacji karty Wi-Fi w teście symulującym korzystanie z internetu udało się osiągnąć 4 godziny i 14 minut (w amerykańskiej wersji z Quadro M2000M w tym teście czas pracy osiągnął 3 godziny i 59 minut).

Wydajność akumulatora
luz
6h 25min
sieć przez WLAN
4h 14min
Pobór mocy
luzdarkmidlight 11.2 / 17 / 31.8 W
obciążenie midlight 103 / 145.5 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

Dell Precision 15 7510
Dell Precision 15 7510

Testując Precisiona 7510, mogę ze spokojnym sumieniem stwierdzić, iż powrót Della do konstruowania wysokowydajnych mobilnych stacji roboczych jest udany. Spośród wszystkich zalet testowanej maszyny najbardziej spodobała mi się stabilność pracy – niezależnie od obciążenia każdy podzespół pracował tak, jak pracować powinien (bez ograniczeń taktowania, bez przegrzewania, bez innych przypadłości gnębiących nierzadko laptopy konkurencji). Bardzo korzystnie zaprezentował się również bogaty wachlarz dostępnych portów peryferyjnych, w tym port dla stacji dokującej, znacząco rozszerzający możliwości podłączenia zewnętrznych urządzeń. Na plus muszę także zapisać wysoką wydajność komputera i wygodne urządzenia sterujące. Minusem jest brak bezpośredniego dostępu do układu chłodzenia po ściągnięciu klapki serwisowej, choć głębsze modyfikacje nie są szczególnie trudne. Nie spodobał mi się także akumulator wymagający zdjęcia pokrywy serwisowej przed wymianą. Czasy pracy na akumulatorze są zaś wyraźnie krótsze, niż w konkurencyjnych laptopach. Marnie podczas testów wypadły także brzęczące głośniki (liczę na to, że to wada testowanego egzemplarza a nie całej serii). Dobrze natomiast prezentują się biznesowa stylistyka i solidna obudowa matrycy. Konkretnym atutem Precisiona 7510 jest też bardzo duża gama dostępnych konfiguracji. 

Podsumowując zalety i odkryte niedociągnięcia, za wspomnianą wyżej stabilność pracy w każdych warunkach obciążeniowych z przyjemnością przyznaję Dellowi Precision 7510 wyróżnienie redakcji.

Please share our article, every link counts!
Mail Logo
bohater testu: Dell Precision 15 7510
bohater testu: Dell Precision 15 7510
wyróżnienie redakcji

Specyfikacja techniczna

Dell Precision 15 7510 50751340 (Precision 7000 Rodzina)
Procesor
Intel Xeon E3-1505M v5 4 x 2.8 - 3.7 GHz, Skylake
Karta grafiki
AMD FirePro W5170M - 2048 MB VRAM, rdzeń: 925 MHz, pamięć: 1125 MHz, GDDR5 (Elpida), Crimson 16.6, + Intel HD Graphics P530
Pamięć
16 GB 
, SK Hynix DDR4-2134, 2x 8 GB
Matryca
15.60 cali 16:9, 1920 x 1080 pikseli 141 PPI, LG Display LGD049B / 156WF6, Dell P/N: F7HH2, AH-IPS, refleksująca: nie
Chipset
Intel CM236 (Skylake PCH-H)
Dysk twardy
SK Hynix PC300 NVMe 256 GB, 256 GB 
, + HGST HTS721010A9E630 (1 TB, 7200 obr/min)
Karta dźwiękowa
Intel Skylake PCH-H High Definition Audio Controller
Złącza
4 USB 3.0, 1 Thunderbolt, 1 HDMI, 1 DisplayPort, 1 blokada Kensingtona, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście/wyjście audio w jednym, czytnik kart: SD, 1 SmartCard, 1 czytnik linii papilarnych
Łączność
Intel Denverton SoC - Integrated 10 GbE Lan Controller (10/100/1000/2500/5000/10000MBit/s), Intel Dual Band Wireless-AC 8260 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/), Bluetooth 4.1
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 33 x 378 x 261
Akumulator
72 Wh litowo-jonowy, Dell GR5D368 (Samsung SDI)
System operacyjny
Microsoft Windows 10 Pro 64 Bit
Camera
kamerka: 720p
Inne
głośniki: stereo, podświetlanie klawiatury: tak, BIOS: 1.9.5, zasilacz 19,5 V, 9,23 A, 180 W
Waga
2.9 kg, zasilacz: 800 g

 

Sprzęt dostarczył

laptopy biznesowe - kuzniewski.pl

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Aleksander Lenart.

Podobne laptopy

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja stacji roboczej Dell Precision 5690: Gotowy na rewolucję AI
NVIDIA RTX 5000 Ada Generation Laptop GPU, Meteor Lake-H Ultra 9 185H, 16.00", 2.31 kg
Recenzja stacji roboczej Dell Precision 5490: Teraz z Intel Meteor Lake-H vPro
NVIDIA RTX 3000 Ada Generation Laptop GPU, Meteor Lake-H Ultra 9 185H, 14.00", 1.644 kg
Debiut wydajnościowy Nvidia RTX 3000 Ada: Recenzja stacji roboczej Dell Precision 5480
NVIDIA RTX 3000 Ada Generation Laptop GPU, Raptor Lake-H i9-13900H, 14.00", 1.604 kg
Recenzja Dell Precision 5680: Ada Lovelace dominuje na stacjach roboczych
NVIDIA RTX 5000 Ada Generation Laptop GPU, Raptor Lake-H i9-13900H, 16.00", 2.291 kg
Debiut Nvidia RTX A5500: Recenzja stacji roboczej Dell Precision 7670 Performance
RTX A5500 Laptop GPU, Alder Lake-S i9-12950HX, 16.00", 2.849 kg
Recenzja stacji roboczej Dell Precision 7670: Debiut Core i7-12850HX i CAMM RAM
RTX A2000 Laptop GPU, Alder Lake-S i7-12850HX, 16.00", 2.724 kg
Recenzja stacji roboczej Dell Precision 5470: Debiut Nvidia RTX A1000
RTX A1000 Laptop GPU, Alder Lake-P i9-12900H, 14.00", 1.621 kg

Za

+ bardzo stabilna praca niezależnie od obciążenia
+ bogaty zestaw portów
+ niezłe urządzenia sterujące
+ wysoka wydajność
+ wymienialny po ściągnięciu klapki serwisowej akumulator
+ dostępny w szerokiej gamie konfiguracji
+ biznesowa stylistyka

Przeciw

- brak dostępu do wentylatora po zdjęciu klapy serwisowej
- krótkie przebiegi na akumulatorze
- głośny pod obciążeniem
- brzęczące głośniki
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Dell Precision 7510
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-19)