Notebookcheck Logo

Test smartletu Samsung Galaxy Note N7000

12/02/2012

To smartfon czy tablet? Samsung Galaxy Note ma cechy obu tych urządzeń, więc ukuto dla niego nowy termin, "smartlet". Czy zasługuje on na takie specjalnie traktowanie? Wydaje się, że tak, gdyż posiada rewelacyjny pięciocalowy ekran typu Super AMOLED o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli i można go obsługiwać nie tylko dotykiem palca, ale też rysikiem.

Obudowa

Specyfikacja specyfikacją, ale kiedy weźmie się Samsunga Galaxy Note N7000 do ręki, okazuje się on większy, niż można by się spodziewać. Przy pierwszym kontakcie z prezentowanym urządzeniem nabywca przekona się o jakości i solidności, które są na poziomie smartfonu z wysokiej półki. Galaxy Note ma grubość 9,65 mm (to około 1 mm więcej od Samsunga Galaxy S2). Błyszczący wyświetlacz został wbudowany w srebrną plastikową ramkę, ale wystaje 1 mm ponad jej powierzchnię. Na obudowie znajdują się również kontrolka głośności oraz przycisk włączający. Przy dokładniejszych oględzinach znajdziemy niewielki otwór w dolnej części obudowy, w którym skrywa się rysik. Jest on niemal niewidoczny, ponieważ jego górna część ma taki sam kolor, jak ramka otaczająca wyświetlacz.

Pokrywa, pod którą znajduje się bateria, zajmuje cały spód urządzenia łącznie z bokami. Posiada ona trzy otwory, przeznaczone na kamerkę 8 MPx z lampą błyskową w postaci diody LED, głośnik oraz miejsce, w którym chowa się rysik. Pokrywa została wykonana z bardzo cienkiego plastiku, sprawiającego niezbyt pozytywne wrażenie i źle wpływającego na ocenę jakości wykonania obudowy. Tak jak w przypadku innych tabletów, dostęp do baterii, wejścia na kartę SIM oraz gniazda kart microSD wiąże się ze zdjęciem pokrywy. Od wewnętrznej strony posiada ona plastikowe zatrzaski. Najbardziej wymagający użytkownicy nierzadko zmieniają akumulator, by zwiększyć mobilność urządzenia. Trudno powiedzieć, ile razy można zdjąć pokrywę, zanim nastąpi zmęczenie materiału i zatrzaski popękają. Pozostaje mieć nadzieję, że producent zwrócił na to uwagę podczas projektowania urządzenia. 

Galaxy Note waży 178 g i jest sporo lżejszy od swego konkurenta, Della Streak 5 (220 g). Samsung Galaxy S2 waży 116 g, ale należy pamiętać, że ma mniejszą obudowę. Galaxy Tab 7, który należy już do tabletów z 7-calowym ekranem, waży 380 g. Rozmiary Galaxy Note (147 x 83 x 9,65 mm) sprawiają, że jest to urządzenie, które raczej trudno będzie nosić w kieszeni, ale oczywiście chętni mogą próbować. 

Liczba złączy zewnętrznych jest mocno ograniczona. Zestaw słuchawkowy może zostać podłączony przez standardowe gniazdo 3,5 mm, które znajduje się na górnej krawędzi. Port mikro USB, służący do ładowania akumulatora, został umieszczony na środku dolnej krawędzi. Galaxy Note może służyć jako dysk zewnętrzny dla komputera po podłączeniu przez ten port (USB 2.0). W przypadku systemu Windows 7 (w wersjach 32-bitowej i 64-bitowej) wykrycie sprzętu nie sprawiło żadnych problemów.

lewy bok: regulator natężenia dźwięku
lewy bok: regulator natężenia dźwięku
prawy bok: przycisk zasilania
prawy bok: przycisk zasilania

Wyposażenie dodatkowe

W pudełku oprócz urządzenia znajdują się słuchawki douszne z różnej wielkości nakładkami. Dodatkowe akcesoria można kupić w sklepie internetowym producenta. Niestety, ze względu na dużą pamięć wewnętrzną, 16 GB, w zestawie nie dołączono karty microSD.  

Na stronie producenta znajdziemy ciekawe i praktyczne akcesoria, np. zestaw samochodowy. Galaxy Note można umieścić na przedniej szybie, gdzie będzie służył nam jako nawigacja, korzystając z wbudowanego modułu GPS oraz darmowego oprogramowania Google Maps. Inną interesującą opcją jest przejściówka dla kabla HDMI, dzięki któremu urządzenie można podłączyć do telewizora i wykorzystywać je do odtwarzania multimediów. 

Komunikacja

Zainstalowany moduł telefoniczny obsługuje 4 pasma, 1900/1800/900/850 MHz, pozwala na korzystanie z technologii UMTS (2100/1900/850 MHz), HSPA+ (z przesyłem danych do 21 Mb/s) oraz HSUPA (do 5,76 Mb/s). Urządzenie posiada także moduły WLAN 802.11 a/b/g/n i Bluetooth 3.0 +HS. Te elementy wyposażenia pokrywają się ze specyfikacją Samsunga Galaxy 2.

W przypadku Della Streak 5 nie było do końca jasne, czy tak duże urządzenie było pomyślane do używania jako telefon, a jeśli tak, to czy korzystanie z niego będzie wygodne. Sprawa ta wygląda inaczej w przypadku Galaxy Note, gdzie producent przyłożył dużą wagę do funkcji telefonu. Jakość dźwięku podczas rozmowy okazała się dobra. Nie było problemów ze zrozumieniem rozmówcy; ponadto druga strona twierdziła, że wysyłany dźwięk jest dobrej jakości, praktycznie pozbawiony odgłosów z tła.

Kamerki

Podobnie jak wszystkie nowe smartfony w tym przedziale cenowym, Samsung Galaxy Note posiada kamerki z przodu oraz z tyłu. Główna, tylna kamerka, 8 MPx, posiada maksymalną rozdzielczość dla zdjęć 3264 x 2448 pikseli. Pliki wideo mogą mieć do 1920 x 1080 pikseli (Full HD); są rejestrowane z prędkością 30 kl/s. Kamerka ta posiada autofokus, tryb makro, stabilizator obrazu oraz zoom cyfrowy 4x zarówno dla zdjęć, jak i dla filmów. Zainstalowana dioda LED może być wykorzystana jako lampa błyskowa. Kamerka z przodu urządzenia robi zdjęcia o maksymalnej rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli, oferuje więc lepsze parametry, niż większość głównych kamer w smartfonach.

Jakość zdjęć jest bardzo wysoka i dobrze wypadają one w testach. Tylną kamerkę w Samsungu Galaxy Note można porównać do tych przodujących obecnie na rynku, np. zainstalowanej w iPadzie 2. Także funkcja nagrywania filmów wypada bardzo dobrze; kamerka oferuje świetne odświeżanie i nie widać opóźnień obrazu nawet podczas dynamicznego poruszania urządzeniem. Ze względu na wykorzystanie jakości Full HD zapisywane pliki są bardzo duże. W przypadku testowego nagrania było to średnio 85 MB na każdą minutę filmu. 

zdjęcie zrobione aparatem 8 Mpx
zdjęcie z aparatu 8 Mpx
zdjęcie zrobione aparatem 8 Mpx
zdjęcie z aparatu 8 Mpx
zdjęcie zrobione aparatem 8 Mpx
zdjęcie z aparatu 8 Mpx

Urządzenia wejścia

Śledząc na rynek urządzeń mobilnych, możemy zaobserwować tendencję wzrostu wielkości wyświetlacza oraz systematycznego zmniejszania się szerokości otaczającej go ramki. Sprawia to, że na górnej powierzchni urządzenia nie ma już właściwie miejsca na jakiekolwiek przyciski funkcyjne. Galaxy Note nie odstaje w tym aspekcie od swojego mniejszego brata, Galaxy S2. Na jego górnej powierzchni znajdziemy jedynie przycisk Home. Reagujące na nacisk ikony obsługujące funkcje Menu oraz Back zostały umieszczone po prawej oraz lewej stronie głównego przycisku. Powierzchnia pod te ikony nie została wykonana w technologii pojemnościowej, zatem ich obsługa przy pomocy rysika jest nieco problematyczna. O tym jednak później. Przycisk włączający urządzenie znajduje się na jego prawej krawędzi, a belka pozwalająca regulować dźwięk - na lewej.

ekran główny umożliwiający pokazanie 25 ikon aplikacji (5 x 5)
ekran główny umożliwiający pokazanie 25 ikon aplikacji (5 x 5)

Ekran dotykowy

Samsung Galaxy Note posiada ekran pojemnościowy o przekątnej 5,3 cala. Na chwilę obecną jest to największy ekran dostępny w urządzeniach typu smartfon. Jego niewątpliwą zaletą jest dodatkowe miejsce na pulpicie roboczym. Ze względu na wysoką rozdzielczość wyświetlacza, 1280 x 800 pikseli, preinstalowane oprogramowanie TouchWiz 4.0 pozwala na umieszczenie na ekranie aż 25 skrótów do aplikacji, w kwadracie 5 x 5. Inne smartfony, np. Samsung Galaxy S2 lub HTC Sensation (obydwa z wyświetlaczem o przekątnej 4,3 cala), dają możliwość wyświetlenia maksymalnie 16 ikon (4 x 4).

Podobnie jak w przypadku Samsunga Galaxy S2, wyświetlacz jest czuły; bardzo szybko i dokładnie reaguje na dotyk. Opcja przybliżania, dostępna np. w Google Maps działa płynnie i precyzyjnie. Użytkownicy, którzy posiadają doświadczenie w pracy z innymi urządzeniami z Androidem, bardzo szybko przyzwyczają się do oferowanych funkcji. Także osoby, dla których będzie to pierwsze spotkanie z tym systemem, już po krótkim czasie nie powinny mieć problemów z zapanowaniem nad Galaxy Note. Samsung daje nam również kilka dodatkowych opcji, takich jak zbliżanie i oddalanie wybranych kawałków tekstu poprzez przykładanie do nich kciuka i przekręcanie go w odpowiednią stronę. 

Wirtualna klawiatura

Naekranowa klawiatura zajmuje około 40% całego wyświetlacza, ale pozostaje na nim dość miejsca, by czytać zawartość stron internetowych lub sprawdzać aktualną pozycję na mapie. Podczas pisania z urządzeniem w pozycji pionowej najbardziej optymalne ustawienie to trzymanie Galaxy Note oburącz i naciskanie znaków przy pomocy kciuków. Pozwala to na komfortowe korzystanie z urządzenia bez zagrożenia, że wypadnie nam ono z rąk. Płytki wirtualnej klawiatury są optymalnej wielkości, tak jak odstępy między nimi. Dzięki dużemu ekranowi bardziej doświadczeni użytkownicy będą w stanie pisać bez uderzania w sąsiednie płytki. Testy pokazały, że nawet wpisywanie dłuższych tekstów nie stanowi problemu. Tak jak w przypadku smartfonów, istnieje również możliwość korzystania z klawiatury, gdy urządzenie znajduje się w poziomie. W tym przypadku klawiatura zajmuje dokładnie 50% ekranu. Zmieniony został kształt płytek - zmniejszono ich wysokość przy jednoczesnym zwiększeniu ich szerokości. Tryb ten w telefonach z ekranem dotykowym ma za zadanie zapewnić użytkownikowi lepszy komfort pisania poprzez zwiększenie powierzchni płytek naekranowej klawiatury. W przypadku Galaxy Note komfort ten został zapewniony już wtedy, gdy urządzenie znajduje się w pionie, zatem pozycja horyzontalna pozwala jedynie na dokładniejsze wprowadzanie znaków.

rysik i moneta o nominale 1 euro
rysik

Rysik 

Szczególną cechą omawianego urządzenia jest rysik służący do wprowadzania tekstu. Jego schowek znajduje się na dole prawej krawędzi urządzenia. Rozpoznawanie odręcznego pisma wraz z którąś z przeznaczonych do tego aplikacji włącza się automatycznie po wyjęciu rysika. Opcję tę można wyłączyć w ustawieniach. Po krótkim okresie adaptacyjnym użytkownik przyzwyczaja się do pisania w ten sposób esemesów oraz notatek. Poza tym do obsługi urządzenia z powodzeniem można używać rysika zamiast palca. Jego funkcjonalność jest bardzo duża i idealnie współpracuje on z wyświetlaczem, pozwalając na nawigację przez proste menu.

Po bliższym przyjrzeniu się rysikowi w okolicach jednej trzeciej jego długości znajdziemy przycisk. Niestety, ma on ten sam kolor, co reszta obudowy rysika, i bardzo ciężko zlokalizować go pod palcami. Wystarczy jednak trochę praktyki, aby korzystanie z niego stało się intuicyjne. Producent wyznaczył temu przyciskowi różne funkcje. Jedną z nich jest robienie zrzutów ekranu. W tym celu należy przytrzymać wspomniany przycisk oraz docisnąć pióro do powierzchni wyświetlacza. 

Wadą rysika jest brak kompatybilności pomiędzy nim a dotykowymi ikonami znajdującymi się po prawej oraz lewej stronie przycisku Home.

Obraz

Wyświetlacz pojemnościowy typu Super AMOLED o przekątnej 13,46 cm (5,3 cala) obsługuje dotyk wielopunktowy, wyświetla 16777216 kolorów i ma rozdzielczość 1280 x 800 pikseli. W praktyce oznacza to 255 pikseli na każdy cal ekranu (ppi - pixel per inch). Apple iPhone 4S posiada rozdzielczość 960 x 640 pikseli, co przy wielkości ekranu wynoszącej 3,5 cala daje ppi równe 330. Samsung Galaxy S2 ma rozdzielczość 480 x 800, ekran wielkości 4,3 cala i ppi 217. Dell Streak 5 z 5-calowym ekranem o rozdzielczość 800 x 480 pikseli cechuje się ppi o wartości 186.

326
cd/m²
328
cd/m²
381
cd/m²
327
cd/m²
328
cd/m²
371
cd/m²
329
cd/m²
330
cd/m²
379
cd/m²
podświetlenie ekranu
HD Super AMOLED tested with Gossen Mavo-Monitor
maksimum: 381 cd/m² (Nits) średnia: 344.3 cd/m²
rozświetlenie: 86 %
na akumulatorze: 328 cd/m²
kontrast: 32800:1 (czerń: 0.01 cd/m²)

Generalnie można stwierdzić, że im większa rozdzielczość ekranu (biorąc pod uwagę również jego przekątną), tym wyraźniejszy będzie obraz. Nawet niewielka czcionka będzie postrzegana jako czytelna. 

Maksymalne podświetlenie na środku ekranu wyniosło 381 cd/m², ale przy krawędzi miało wartość 326 cd/m². Średnia maksimów dla całego ekranu to 344,3 cd/m². Apple iPad2 wypada lepiej pod względem wartości najwyższej (396 cd/m²) oraz średniej (368,7 cd/m²). Asus Eee Pad Transformer TF101 ma podobną średnią, wynoszącą 331,6 cd/m².

Zastosowanie matrycy typu Super AMOLED dało w efekcie rewelacyjnie niską wartość jasności barwy czarnej, tj. 0,01 cd/m². Sprawia to, że kontrast statyczny tego wyświetlacza jest niesamowicie wysoki i wynosi około 32800:1. Żaden z obecnie dostępnych tabletów i laptopów nie jest w stanie konkurować z tym wynikiem, ponieważ nie posiadają one w standardzie wyświetlaczy typu OLED. Inną, najbardziej rzucającą się w oczy zaletą matryc Super AMOLED jest ich wyśmienite odwzorowanie kolorów.  

Przy takich wynikach nie powinno dziwić, że Galaxy Note bardzo dobrze sprawuje się w pracy na dworze. Nawet błyszcząca powierzchnia wyświetlacza nie przeszkadza w pełnym słońcu.  

na dworze, przy zachmurzonym niebie
na dworze, przy zachmurzonym niebie
na dworze
na dworze, przy zachmurzonym niebie

Co więcej, ekran ten posiada bardzo dobre kąty widzenia, które mogą się równać z tymi oferowanymi przez świetny wyświetlacz IPS iPada 2. Galaxy Note wypada pod tym względem lepiej od tabletów Asus TF101 oraz BlackBerry PlayBook.

kąty widzenia wyświetlacza Super AMOLED w Samsungu Galaxy Note N7000
kąty widzenia wyświetlacza Super AMOLED w Samsungu Galaxy Note N7000

Osiągi

porównanie wyników testów CF Bench
CF Bench

Dwurdzeniowy procesor ARM Cortex A9 taktowany zegarem 1400 MHz oraz 1024 MB pamięci RAM stanowią solidny fundament i pozwalają Galaxy Note na bezproblemowe odtwarzanie filmów 1080p. Procesor Cortex A9 jest stosowany w wielu innych urządzeniach, jak choćby Samsung Galaxy Nexus Prime oraz BlackBerry PlayBook.

Po takiej specyfikacji technicznej można było spodziewać się świetnego wyniku urządzenia w benchmarkach. Potwierdziło się to w rzeczywistości. 

Testowany Galaxy Note wypadł w CF Bench lepiej od Samsunga Galaxy S2 (6442 punkty) oraz HTC Sensation (5174 punkty), zdobywając 7224 punkty.

Vellamo Score
Vellamo Score

Test Vellamo Score jest używany do sprawdzania wydajności urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Android (w kategoriach "Rendering", "JavaScript", "Networking" i "User Experience"), tabletów i smartfonów. Galaxy Note uzyskał w tym teście 960 punktów, co daje mu drugie miejsce w rankingu. Samsung Galaxy Tab 10.1 z 950 punktami, Acer A100 z 940 punktami, Asus Eee Pad Transformer TF101 z 920 punktami oraz Motorola Xoom z 900 punktami uplasowały się za nim.

Wydajność Galaxy Note oraz postęp technologiczny są widoczne, gdy porównamy jego wynik w teście Quadrant z osiągnięciami starszych smartfonów, takich jak Google Nexus One lub Samsung Galaxy S.

Można powiedzieć, że przewijanie stron internetowych oraz poruszanie się po menu oraz po ekranie głównym były w miarę płynne. Silne podzespoły urządzenia bez problemu radziły sobie z wielozadaniowością.  

Przesyłanie danych okazało się być bardzo łatwe, ponieważ omawiane urządzenie jest w pełni kompatybilne z systemem Windows 7. Plik o rozmiarze 750 MB został skopiowany na Galaxy Note w 62 sekundy (średnia prędkość 12,1 MB/s). Z kolei folder ważący 750 MB a zawierający 180 plików o różnym rozmiarze był kopiowany prawie dwa razy dłużej (128 sekund), ze średnią prędkością 5,86 MB/s.

wyniki testu Linpack
Linpack
porównanie wyników testów CPU Speed PrimeNumber
CPU Speed
porównanie wyników testów Smartbench 2011
Smartbench
porównanie wyników testów Quadrant Standard
Quadrant
zwiastun Transformers 3 (1080p)
zwiastun Transformers 3 (1080p)

Galaxy Note odtwarza filmy 720p i 1080p tak płynnie, jakby został stworzony jedynie do tego celu. Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że w przypadku urządzenia, które posiada możliwość nagrywania materiału w rozdzielczości 1920 x 1080 (Full HD), jest to raczej oczywiste.

Liczba gier dostępnych w Android Market jest na tyle duża, że każdy z użytkowników znajdzie tam coś dla siebie. Galaxy Note bez problemu radzi sobie z Angry Birds, Drag Race czy też Need for Speed Undercover, a dzięki dużemu ekranowi wyświetlającemu piękne kolory granie na nim dostarcza sporo frajdy.

Angry Birds
Angry Birds
Drag Race
Drag Race

Wpływ na otoczenie

Hałas

Samsung Galaxy Note jest urządzeniem bezgłośnym. 

Ciepło

Podczas testów obudowa urządzenia w żadnym miejscu nie osiągnęła temperatury 30°C. W górnej części ekranu zmierzono pod obciążeniem 29,1°C, ale nie jest to wartość ani niepokojąca, ani nieprzyjemna. 

w stresie
 29.1 °C28.2 °C27.2 °C 
 26.1 °C26.3 °C25 °C 
 24.9 °C24.8 °C24.6 °C 
maks. w ogóle: 29.1 °C
średnia: 26.2 °C
28 °C29 °C28.9 °C
26.2 °C26.8 °C26.3 °C
24.6 °C24.9 °C25.6 °C
maks. w ogóle: 29 °C
średnia: 26.7 °C
zasilacz  33.6 °C | temperatura otoczenia 18.6 °C | Voltcraft IR-360
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 26.2 °C / 79 F, compared to the average of 32.8 °C / 91 F for the devices in the class Smartphone.
(+) The maximum temperature on the upper side is 29.1 °C / 84 F, compared to the average of 35.1 °C / 95 F, ranging from 21.9 to 63.7 °C for the class Smartphone.
(+) The bottom heats up to a maximum of 29 °C / 84 F, compared to the average of 33.9 °C / 93 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 23.5 °C / 74 F, compared to the device average of 32.8 °C / 91 F.

Głośniki

Głośnik znajduje się z lewej strony na odwrocie obudowy i jest zaskakująco mocny. Przy średniej głośności wytwarzany dźwięk jest dobrej jakości, ale po podgłośnieniu staje się nieco zniekształcony i płytki. Nie mamy również co liczyć na basy. Co więcej, ze względu na umiejscowienie głośnika dźwięk jest przytłumiony, gdy urządzenie leży na blacie wyświetlaczem do góry. 

Wydajność akumulatora

Samsung Galaxy Note został wyposażony w pojemną (2500 mAh) baterię litowo-jonową, ale takie rozwiązanie nie dziwi ze względu na bardzo duży wyświetlacz. 

W spoczynku (wyłączone moduły komunikacji bezprzewodowej, minimalne podświetlenie ekranu, ale wyświetlacz włączony) urządzenie działało przez 12 godzin i 10 minut. 

Aplikacja StabilityTest została użyta w celu zasymulowania całkowitego obciążenia procesora w teście wydajnościowym. Moduły komunikacji bezprzewodowej były aktywne, ekran był włączony przez cały czas, a jego podświetlenie zostało ręcznie ustawione na maksimum. Bateria rozładowała się po 3 godzinach i 4 minutach.

Energia z akumulator wyczerpała się po 6 godzinach i 54 minutach podczas testu WLAN, gdzie ustawione było średnie podświetlenie, a Galaxy Note był wykorzystywany do internetu, rozmów telefonicznych oraz oglądania filmów. BlackBerry PlayBook wypadł w teście korzystania z Wi-Fi podobnie (uzyskał 7 godzin i 7 minut). 

Całkowite naładowanie akumulatora Galaxy Note trwało 3 godziny i 4 minuty. 

Bateria nie została wbudowana na stałe i można kupić dodatkowy akumulator.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.01 / 0.3 W
luzdarkmidlight 0.8 / 1 / 1.2 W
obciążenie midlight 1.6 / 2.4 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        Voltcraft VC 960
Wydajność akumulatora
luz
12h 10min
sieć przez WLAN
6h 54min
obciążenie
3h 04min

Podsumowanie

Przy pierwszym kontakcie z omawianym urządzeniem trudno jest jednoznacznie określić, czy powinno ono być zaliczone do grona niewielkich tabletów czy też może raczej do wyrośniętych smartfonów. Można powiedzieć, że jest to swoiste połączenie tych dwóch urządzeń.

Producent stworzył ciekawą alternatywę dla osób, które są w stanie poświęcić nieco mobilności na rzecz większego wyświetlacza, który niewątpliwie przydaje się w codziennym użytkowaniu. Podzespoły są te same, co w mniejszym Galaxy S2, ale taktowanie procesora podniesiono o 200 MHz. Zostało to zapewne podyktowane bardzo dobrymi wynikami sprzedaży Galaxy S2, korzystnymi wynikami w testach oraz pozytywnymi opiniami użytkowników.

Galaxy Note jest bardzo wygodny w użyciu i zdaje się, że podoła każdej aplikacji. Nawet odtwarzanie filmów HD nie jest dla niego zbyt wymagające. Wprowadzanie danych za pomocą rysika nie do końca przekonuje, ale jest to ciekawy gadżet, który dobrze oddaje styl tego urządzenia.

Głównym powodem, dla którego wiele osób zdecyduje się na zakup Galaxy Note, jest wyświetlacz Super AMOLED 5,3", który oferuje świetne kolory, bardzo dobrą intensywność podświetlenia oraz wysoką rozdzielczość (1280 x 800 pikseli).

Aktualne ceny Samsunga Galaxy Note N7000

Samsung Galaxy Note N7000 - smartlet z ekranem Super AMOLED 5,3"
Samsung Galaxy Note N7000 - smartlet z ekranem Super AMOLED 5,3"
Please share our article, every link counts!
Mail Logo
Samsung Galaxy Note w pudełku
Samsung Galaxy Note w pudełku

Specyfikacja techniczna

Samsung Galaxy Note N7000
Procesor
Samsung Exynos 4210 1.4 GHz 2 x 1.4 GHz, Cortex A9
Karta grafiki
ARM Mali-400 MP, Mali 400MP
Pamięć
1024 MB 
Matryca
5.30 cali 16:10, 1280 x 800 pikseli, HD Super AMOLED, 16 mln kolorów, refleksująca: tak
Dysk twardy
16 GB iNAND Flash, 16 GB 
Złącza
gniazda audio: 3,5 mm, czytnik kart: mikro SD, mikro USB
Łączność
802.11a/b/g/n (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 3.0+HS
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 9.65 x 146.85 x 85.95
Akumulator
0 Wh litowo-jonowy, 2500 mAh
System operacyjny
Android 2.3
Inne
kabel USB, słuchawki douszne, rysik, 24 miesiące(y) gwarancji
Waga
178 g
Cena
699 PLN
Odnośniki

 

Autorzy

Tekst i zdjęcia: Daniel Schuster
Tłumaczenie: Agnieszka Zielińska i Tomasz Cyba

Podobne urządzenia

Za

+ duży ekran
+ świetne kolory
+ intensywne podświetlenie ekranu
+ ogólna wydajność

Przeciw

- mobilność
- cena
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Samsung Galaxy Note N7000
Daniel Schuster (Update: 2024-08-15)