Smartwatche Garmin Fenix 7, Fenix 7 Pro, Epix 2, Epix 2 Pro, Enduro 2, Quatix 7 i Marq Gen 2 otrzymują nową aktualizację beta, wersja 21.05. Pojawia się ona około tydzień po pierwszym wydaniu w cyklu testowym 21.xx, wersji 21.04przyniosła ona nowe ikony odblokowania na stronie szczegółów czujnika oraz zaktualizowaną wersję bazy danych Running Track Database.
Pierwsza sekcja dziennika zmian dla wersji aktualizacji 21.05 jest identyczna jak w przypadku wersji 21.04. Jednak druga sekcja poniżej przedstawia sześć poprawek błędów. Rozwiązują one problemy, w których harmonogram treningów na urządzeniu nie zgadzał się z wersją w Garmin Connect, a użytkownicy nie widzieli ikon przesuwania lub powiększania na mapie. Inne poprawki dotyczą problemów z sumami tygodniowymi, gdy użytkownicy zmieniają ustawienie pierwszego dnia tygodnia, oraz ponownego włączania trybu uśpienia po jego zakończeniu.
Kilku użytkowników zgłosiło jednak problemy z aplikacją Garmin Coach, zarówno w wersji 21.04, jak i 21.05. W post na forum Garminużytkownicy zgłaszają, że nie mogą ukończyć treningów w swoim planie treningowym Garmin Coach. Zegarek nieoczekiwanie uruchomi się ponownie podczas jednego z tych treningów. Nawet po ponownym uruchomieniu urządzenia do noszenia, uruchomi się ono ponownie po krótkim czasie. Ogólne treningi nie wydają się być dotknięte tym błędem. Zespół Garmin nie odpowiedział jeszcze użytkownikom, którzy doświadczają tego problemu.
Jeśli chcą Państwo pobrać wersję beta 21.05 dla Fenix 7 i powiązanych smartwatchy, można to zrobić, przechodząc do menu głównego > System > Aktualizacja oprogramowania > Sprawdź aktualizacje. Jak zwykle, funkcja EKG jest wyłączona podczas testów beta na wszystkich kwalifikujących się zegarkach, takich jak Garmin Fenix 7 Sapphire Solar(obecnie 648 USD w Amazon).