Apple MacBook Air 11 i 13 (2015)
Nowe podzespoły mają wydłużyć czas pracy MacBooka Air 11 (wyświetlacz typu edge to edge o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli z podświetlaniem LED) do maksymalnie 9 godzin, a w przypadku modelu MacBook Air 13 (edge to edge pracujący w rozdzielczości do 1440 x 900 pikseli z podświetlaniem LED) ma być to nie więcej niż 12 godzin. W stanie czuwania komputery te mogą pozostawać natomiast nie dłużej niż 30 dni.
Będą w nich montowane procesory Intel Core i5 oraz Core i7 ze zintegrowanym układem grafiki Intel HD Graphics 6000. Towarzyszy im kolejna nowość pod postacią karty sieci bezprzewodowej w standardzie 802.11ac, która współpracuje z AirPort Extreme i AirPort Time Capsule. Nośnikiem pamięci masowej w obu modelach jest dysk SSD o pojemności od 128 GB do 512 GB, a pamięć operacyjna w podstawowej konfiguracji mieści 4 GB danych.
Poza gniazdem Thunderbolt 2, do którego można podłączyć Apple Thunderbolt Display, wyposażono je także w dwa złącza USB 3.0, kamerkę 720p z dwoma mikrofonami i czytnik kart pamięci SDXC. Gniazdko zasilania to MagSafe 2. Nie zrezygnowano z podświetlanej klawiatury, ani z czujnika światła, a głośniki stereo tak jak wcześniej są ukryte wewnątrz obudowy unibody.
Za oceanem mniejszy model w najtańszej konfiguracji jest sprzedawany za 899 USD, a większy - za nie mniej niż 999 USD. Do cen obowiązujących w Polsce należy doliczyć m.in. podatek od towarów i usług (VAT).
W cenie zawarto koszt zainstalowanego systemu OS X Yosemite wraz z aplikacjami iPhoto, iMovie, GarageBand, Pages, Numbers, Keynote, Safari, Mail, Messages, Calendar, Contacts, App Store, iTunes, iBooks, Maps, Photo Booth, Time Machine i FaceTime.
Źródło: Ubergizmo