Notebookcheck Logo

CheckBack | Dawno, dawno temu Asus sprzedawał laptopy marki Lamborghini: Wracając do recenzji VX6

Przenośny, stosunkowo szybki i z brandingiem Lamborghini, a wszystko to za 599 euro. To naprawdę był produkt jedyny w swoim rodzaju (źródło obrazu: Notebookcheck - edytowane)
Przenośny, stosunkowo szybki i z brandingiem Lamborghini, a wszystko to za 599 euro. To naprawdę był produkt jedyny w swoim rodzaju (źródło obrazu: Notebookcheck - edytowane)
Asus Eee PC VX6 Lamborghini Edition był bardzo przenośnym i przystępnym cenowo laptopem o wyglądzie premium z 12,1-calowym ekranem. Miał wiele mocnych stron i niewiele słabych punktów; podobnie jak to często bywa w przypadku laptopów klasy podstawowej i średniej, to właśnie ekran przyciągnął większość gniewnych komentarzy.
Laptop / Notebook Intel Geforce

CheckBack - przeszukiwanie archiwów Notebookcheck

Nie zdarza się zbyt często, aby producent laptopów współpracował z producentem samochodów sportowych, ale kiedy tak się dzieje, powstałe produkty są zwykle wyceniane znacznie powyżej średniej. Laptop Asus VX6 narodził się właśnie w takim układzie; ku zaskoczeniu wielu, ostatecznie okazał się dość przystępny cenowo dzięki zastosowaniu podstawowych układów Intela, Atomów. Konfiguracja, którą testowaliśmy w 2010 roku opierała się na dwurdzeniowym układzie Atom D525 CPU i układzie graficznym Nvidia Ion 2 rozwiązanie graficzne Nvidii.

Laptop został dostarczony w minimalistycznie wyglądającym pudełku. Miał błyszczącą, w większości plastikową obudowę, która mimo to okazała się dość solidna; "wyrafinowany, wysokiej klasy wygląd" to słowa, które uznaliśmy za odpowiednie w tamtym czasie.

Pudełko detaliczne, w którym dostarczono Asusa, wyglądało bardzo powściągliwie (źródło zdjęcia: Notebookcheck)
Pudełko detaliczne, w którym dostarczono Asusa, wyglądało bardzo powściągliwie
Projektanci wykonali świetną robotę, dostarczając wysokiej klasy wygląd za umiarkowane pieniądze (źródło obrazu: Notebookcheck)
Projektanci wykonali świetną robotę, dostarczając wysokiej klasy wygląd za umiarkowane pieniądze
Z pewnością był trochę masywny. W zamian notebook posiadał mnóstwo portów (źródło obrazu: Notebookcheck)
Z pewnością był trochę masywny. W zamian notebook posiadał mnóstwo portów
 

Asus posiadał baterię o pojemności 56 Wh. W 2010 roku była to spora bateria dla 12-calowego notebooka; nic więc dziwnego, że obudowa była dość gruba na ~ 37 mm. W naszych testach bateria wystarczała na cztery i pół godziny oglądania filmów lub przeglądania stron internetowych. Dziś brzmi to śmiesznie, ale wtedy był to przyzwoity wynik.

Pamięć RAM, dysk twardy i bateria były stosunkowo łatwe do ulepszenia (źródło obrazu: Notebookcheck)
Pamięć RAM, dysk twardy i bateria były stosunkowo łatwe do ulepszenia

Asus zdecydował się na zdrowy wybór portów, w tym kilka portów USB, czytnik kart, port Ethernet i dwa wyjścia wyświetlacza (VGA + HDMI). Firma naprawdę poszła pod prąd ówczesnym trendom - Apple wczesne projekty MacBooka Air były w modzie, a większość producentów laptopów nagle zaczęła dążyć do usunięcia jak największej liczby portów.

Asus VX6 Lamborghini Edition miał bardzo przyzwoitą klawiaturę (choć bez podświetlenia)
Asus VX6 Lamborghini Edition miał bardzo przyzwoitą klawiaturę (choć bez podświetlenia)
Nudny, przyciemniony ekran był prawdopodobnie najsłabszym ogniwem tego łańcucha
Nudny, przyciemniony ekran był prawdopodobnie najsłabszym ogniwem tego łańcucha

Kombinacja Atom + GeForce okazała się raczej kompetentna w zapewnianiu wystarczającej wydajności na co dzień. Nie był to laptop do gier w przebraniu; wymagające gry, takie jak Crysis, działały z prędkością nie większą niż 20 klatek na sekundę nawet przy najniższych możliwych ustawieniach i rozdzielczościach. Mimo to przyziemne zadania były wykonywane w odpowiednim czasie, a użytkownik wiedział, że będzie miał możliwość uzyskania dodatkowej wydajności w przyszłości poprzez ulepszenie wbudowanego dysku twardego na dysk SSD i dodanie dodatkowej pamięci RAM.

Źródło obrazu: Notebookcheck

Jak wykazały nasze dogłębne testy ujawniłyten członek rodziny produktów Eee PC był chłodny i cichy w praktycznie każdych warunkach obciążenia. Posiadał również całkiem przyzwoite wbudowane głośniki. 12,1-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1366 na 768 był prawdopodobnie najbardziej nieprzyjemną rzeczą w laptopie Asus Eee PC VX6 Lamborghini Edition; jego imponująca jasność w połączeniu z jeszcze bardziej imponującym współczynnikiem kontrastu i słabymi kątami widzenia sprawiły, że życzyliśmy sobie czegoś lepszego.

Pomimo kiepskiego ekranu, ten mały eksperyment Asusa okazał się sukcesem i cieszymy się, że Asus nadal tworzy innowacyjne, zapierające dech w piersiach produkty, takie jak testowany przez nas gamingowy handheld ROG Ally testowaliśmy zaledwie kilka tygodni temu.

Please share our article, every link counts!
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 06 > Dawno, dawno temu Asus sprzedawał laptopy marki Lamborghini: Wracając do recenzji VX6
Sergey Tarasov, 2023-06- 1 (Update: 2023-06- 1)