Kolejny patent https://ppubs.uspto.gov/dirsearch-public/print/downloadBasicPdf/12251205?requestToken=eyJzdWIiOiI4MzJhM2VhMC0xMGIyLTQ4OWItYTQyOS1lMWJjY2Q0MGRiZjAiLCJ2ZXIiOiI3MTg4MTJiYy1mNmRmLTQ5ZmYtYjU4Yi0zNGEzNWIwMGVhODkiLCJleHAiOjB9 w Biurze Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO) pojawił się kolejny patent związany z ciśnieniomierzem Fitbit. W ostatnich latach firma złożyła wiele wniosków związanych z urządzeniami do noszenia śledzącymi ciśnienie krwi, w tym niedawny dokument dotyczący nowej technologii podwójnego czujnika. Nowe dokumenty ujawniają jednak więcej szczegółów na temat tego potencjalnego produktu.
Patent numer 12,251,205 B2 opiera się na wcześniejszej dokumentacji, z obrazami urządzenia noszonego na palcu. Fitbit sugeruje, że urządzenie noszone na palcu byłoby bardziej kompaktowe i wygodniejsze niż mankiet do pomiaru ciśnienia krwi. Produkt mógłby być wyposażony w czujnik fotopletyzmograficzny (PPG), który pozwoliłby na pomiar tętna i poziomu SpO2.
W przypadku pomiarów ciśnienia krwi mówi się o nadmuchiwanym elemencie, takim jak w bardziej tradycyjnych urządzeniach w stylu mankietu, który może być dynamicznie zwiększany. Poprzez regulację ciśnienia, a tym samym przepływu krwi, patent wskazuje, że dokładność pomiarów ciśnienia krwi jest zwiększona. Jednak na tym etapie nie ma danych, które potwierdzałyby to stwierdzenie lub porównywały je z mankietem do pomiaru ciśnienia krwi.
Zgodnie z aktualnymi zaleceniami American Heart Association (AHA) do monitorowania ciśnienia krwi z ramienia należy używać urządzenia w stylu mankietu; przykładem jest Withings BPM Connect(obecnie 84,99 USD w Amazon). Organizacja sugeruje, że monitory na palec są mniej niezawodne. Nie wiadomo jeszcze, czy na rynku pojawi się urządzenie Fitbit przeznaczone do monitorowania ciśnienia krwi.