Lenovo Legion Go staje się jeszcze lepsze dzięki AMD FSR 3.1 i generowaniu klatek
AMD FSR 3.1 i generowanie klatek trafiły na Lenovo Legion Go. YouTuber ETA Prime pokazał ostatnio, jak duży wzrost wydajności przynosi nowa aktualizacja na Steam Decka teraz przetestował handheld Lenovo z czterema grami.
Podobnie jak Steam Deck, Lenovo Legion Go odnotowuje ogromny wzrost liczby klatek na sekundę po włączeniu AMD FSR 3.1 i generowania klatek. Jak pokazuje ETA Prime, Spider-Man Miles Morales skacze w górę z około 45 FPS do ponad 70 FPS na przenośnym urządzeniu do gier. Ta gra została przetestowana w rozdzielczości 1080p przy średnich ustawieniach z FSR ustawionym na tryb zrównoważony.
Kolejną grą testowaną przez ETA Prime jest Ratchet and Clank: Rift Apart, która nie jest łatwa do uruchomienia na handheldach przy stałych 60 FPS. Bez FSR 3.1 w połączeniu z generowaniem klatek, gra osiąga średnio około 40 FPS na Legion Go przy średnich ustawieniach 1080p. Jednak po włączeniu obu funkcji i ustawieniu FSR na zrównoważony https://www.tomshardware.com/reference/amd-fsr-fidelityfx-super-resolution-explainedśrednia liczba klatek na sekundę wzrasta do połowy lat 60.
Kolejną wymagającą grą, którą ETA Prime przetestowała na Lenovo Legion Go jest Ghost of Tsushima. W średnich ustawieniach wizualnych przy 1080p, handheld może uruchomić grę przy około 55 FPS z włączonym FSR 3.1. Po włączeniu generowania klatek, średni FPS skacze do około 70.
ETA Prime przetestowała również Horizon Forbidden West, w którym większość handheldów z trudem utrzymuje FPS powyżej 30. Z niestandardowym niskim ustawieniem, rozdzielczością 900p, FSR ustawionym na wydajność i włączonym generowaniem klatek, FPS skacze do około 60. Choć te wzrosty wydajności są imponujące, należy pamiętać, że nie wszystkie gry mają natywną obsługę FSR 3.1 i generowania klatek. AMD pracuje jednak nad wprowadzeniem obsługi dla większej liczby tytułów.
Oprócz tego, YouTuber zwrócił uwagę na aktualizację Legion space dla gamingowego handhelda (obecnie 599,99 USD na Amazon). Przynosi ona nowy wygląd i dodaje zmiany w prędkości wentylatora, trybie wydajności i ustawieniach RGB kontrolera. Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym poniżej materiale wideo.
Źródło(a)
ETA Prime na YouTube (wideo osadzone powyżej)