Lenovo ThinkPad X1 Yoga (2017)
Podstawowa zmiana, jeśli idzie o podzespoły, to zastosowanie procesora z serii Intel Kaby Lake (Intel Core 7. generacji).
Należy podkreślić, że komputer ten utrzymał podstawową przewagę konkurencyjną pod postacią wyświetlacza typu OLED (z takim ekranem ma pracować do 10 i pół godziny a w przypadku IPS i rozdzielczości Full HD do 16 godzin na jednym ładowaniu akumulatora). Rozwinę myśl, że nabywca ma do wyboru trzy różne dotykowe matryce o przekątnej 14": OLED (2560 x 1440 pikseli, 300 nitów), IPS (2560 x 1440 pikseli, 270 nitów) oraz IPS (1920 x 1080 pikseli, 300 nitów).
Jeśli idzie o zmiany natury konstrukcyjnej, należy zwrócić uwagę na przeprojektowaną klawiaturę (Wave-keyboard, Lift and Lock), której zdjęcie zamieściłem pod tekstem.
Zestaw dostępnych złączy stanowią: dwa interfejsy Intel Thunderbolt 3, trzy USB 3.0, wyjście HDMI i RJ-45 (sieć po kablu). Obecny jest także czytnik kart pamięci microSD.
Co istotne w zastosowaniach biznesowych, obecne są tu modem 4G (LTE-A, microSIM) i obsługa NFC. Klasyczna łączność w tym modelu to 802.11ac i Bluetooth 4.2.
Układ szyfrujący to dTPM 2.0 (pierwsza litera ma znaczenia dla rozwiązania BitLocker w Windows 10) a opcjonalny czytnik linii papilarnych występuje w popularnej ostatnio formie (touch fingerprint reader).
Warto wspomnieć o tym, że nagłośnienie jest wspomagane przez Dolby Audio Premium.
Ciekawostką jest opcjonalna kamerka IR (podczerwień). W standardzie oczko w obudowie przekazuje obraz w rozdzielczości 720p.
O ile komuś robi to różnicę, Windows 10 Pro (64-bitowy) ma być tu preinstalowany w wydaniu Signature, czyli bez dodatków i zbędnych usług systemowych.
Zdecydowano się także na zastosowanie unowocześnionego piórka Wacom z miękką końcówką (elastomer).
Tak odmieniony ThinkPad X1 Yoga ma masę wynoszącą ok. 1,42 kg a z matrycą OLED - 1,36 kg.
W sprzedaży mają być dostępne dwa warianty kolorystyczne - czarny i srebrny.
Źródło: Notebookcheck.net