Niedawno przetestowaliśmy dwa kabriolety Lenovo Yoga 7 14 oraz Yoga 9 14, które są bardzo podobnymi produktami. Oba wykorzystują aluminiową obudowę, nowoczesny procesor Intel Lunar Lake, a także ekrany OLED o wysokiej rozdzielczości. Nasza recenzja high-endowej jednostki Yoga 9 był wyposażony w ekran OLED 4K i 60 Hz, podczas gdy Yoga 7 wykorzystywała nowy ekran OLED 2,8K z 120 Hz i wyższym poziomem jasności (zwłaszcza w trybie HDR z ponad 1000 nitów), ale z lekkim efektem siatki. Oba modele mają ten sam problem, że odchylenia kolorów są nieco zbyt duże i że Lenovo nie zawiera dokładnego profilu kolorów dla P3 lub przestrzeni kolorów sRGB.
Patrząc na samą obudowę, Yoga 9 jest nieco bardziej kompaktowa i chce wydawać się bardziej premium dzięki polerowanym powierzchniom bocznym, ale jakość Yoga 7 nie jest gorsza. Jednocześnie Yoga 7 oferuje więcej portów z dodatkowym wyjściem HDMI, a także czytnikiem kart microSD. Wydajność jest bardzo podobna w obu urządzeniach, ponieważ Core Ultra 7 258V z 32 GB pamięci RAM może zużywać do 37 watów. Przy długotrwałym obciążeniu Yoga 9 ma niewielką przewagę z 30 w porównaniu do 25 watów na Yoga 7, ale wpływ jest niewielki w praktyce. Oba urządzenia są bardzo ciche w codziennych scenariuszach, a hałas wentylatora jest ogólnie porównywalny.
Yoga 7 jest nieco lepsza pod względem czasu pracy na baterii, ale wypada gorzej, jeśli chodzi o głośniki, a także klawiaturę, gdzie Yoga 9 ma niewielką przewagę. To prowadzi nas do ceny, a różnica między naszymi dwoma podobnie wyposażonymi jednostkami testowymi wynosi 700 euro, co jest dość trudne do uzasadnienia. Proszę zobaczyć naszą pełną recenzję Yoga 7 14 2w1 G10 aby uzyskać więcej szczegółów, w tym testy porównawcze i pomiary.