Microsoft może zastąpić przycisk Start interfejsem Copilot AI w Windows 12
Kolejna główna wersja dla systemu operacyjnego Windows ma zostać uruchomiona w 2024 roku, a Microsoft od końca ubiegłego roku upuszcza wskazówki dotyczące możliwych nowych funkcji. Sztuczna inteligencja najprawdopodobniej zyska większy nacisk, ponieważ Microsoft już współpracuje z OpenAI nad projektem Copilot ale możemy również zobaczyć pewne zmiany w projekcie, które obracają się wokół interakcji opartych na sztucznej inteligencji. Zostało to zasugerowane przez MS CEO Satya Nadella podczas prezentacji Prezentacji Snapdragon X Elite 24 października.
Ponieważ cała branża komputerowa koncentruje się na obsłudze coraz większej liczby funkcji opartych na sztucznej inteligencji, Microsoft również zamierza być w czołówce ruchu AI, zaczynając od szerokiego wsparcia oprogramowania zintegrowanego bezpośrednio z jego głównym produktem. Najnowsza wersja Windows 11 obsługuje już podgląd Copilot AI, ale biorąc pod uwagę stan beta tej funkcji, jest ona nadal nieco powolna. Wraz z nadejściem lepszego wsparcia sprzętowego na procesorach takich jak Qualcomm Snapdragon X Elite lub AMD Hawk pointinterakcje AI w systemie Windows 12 powinny być znacznie płynniejsze. Nadella wspomniał jednak, że będzie to wymagało "nowej architektury systemu"
Ponadto, według Nadelli, nadchodzący system operacyjny może zmienić całe doświadczenie użytkownika, a Copilot w jakiś sposób zastąpi przycisk Start. "Copilot jest jak przycisk Start", wyjaśnia Nadella. "Staje się koordynatorem wszystkich doświadczeń związanych z aplikacjami. Na przykład, po prostu idę tam i wyrażam swój zamiar, a on albo nawiguje mnie do aplikacji, albo przenosi aplikację do Copilota, więc pomaga mi uczyć się, wyszukiwać i tworzyć - i całkowicie zmienia, jak sądzę, nawyki użytkowników"
Obecnie Copilot może samodzielnie uruchamiać większość zintegrowanych aplikacji, ale nie może uzyskać dostępu do eksploratora plików i wykonywać powiązanych zadań. Miejmy nadzieję, że Microsoft może rozszerzyć funkcje sztucznej inteligencji, zwłaszcza polecenia głosowe, aby obsługiwać jeszcze więcej interakcji w systemie Windows 12.
Źródło(a)
przez PCWorld