Ninja Gaiden 2 Black rozczarowuje graczy Xbox Game Pass PC brakiem opcji DLSS
Zapowiedziana podczas Xbox Developer Direct 2025 gra Ninja Gaiden 2 Black okazała się miłą niespodzianką. Gra jest remasterem gry akcji z 2008 roku na konsolę Xbox 360, wykorzystującym silnik Unreal Engine 5 w celu poprawy oprawy wizualnej. Niestety, pomimo tego, że darmowa z subskrypcją Game Passgracze PC są sfrustrowani brakiem DLSS. Co dziwne, gracze Steam nie mają tego samego ograniczenia, podkreślając wspólny problem przy porównywaniu usługi Microsoftu i platformy Valve.
Ninja Gaiden 2 Black ma rozsądne wymagania PC, dając nadzieję posiadaczom systemów z niższej półki. Odświeżona grafika powinna być znacznie mniej wymagająca niż w Ninja Gaiden 4, oczekiwanej jesienią 2025 roku. Mimo to, niektórzy gracze nie są zadowoleni z jej wydajności. DLSS byłby sposobem na zwiększenie liczby klatek na sekundę dzięki skalowaniu opartemu na sztucznej inteligencji.
Dołączając do chóru skarg, John Linneman z Digital Foundry zabrał głos na Bluesky, aby potwierdzić, że w wersji Game Pass Ninja Gaiden 2 Black brakuje tej funkcji. AMD FSR3 jest często alternatywą, ale nie jest skuteczny w tej grze.
Remaster Team Ninja nie jest jedyną grą z różnicami na Xbox Game Pass i Steam. Palworld jest jednym z najbardziej nagłośnionych przykładów, który pojawił się w styczniu 2024 roku z kilkoma ograniczeniami Game Pass. Gracze Xbox Game Pass na PC mogli uczestniczyć tylko w trybie kooperacji dla czterech graczy w porównaniu do 32 graczy w wersji Steam. Gracze ci zgłaszali również problemy graficzne i dźwiękowe, które od tego czasu zostały rozwiązane za pomocą łatek.
Deweloperzy dają graczom pewne wskazówki, gdy są pytani o te różnice. Gry muszą przejść dłuższy proces certyfikacji, aby mogły zostać uruchomione w usłudze Microsoftu, a funkcje i aktualizacje są często przyznawane najpierw graczom Steam. Gracze Ninja Gaiden 2 Black Game Pass zastanawiają się, czy DLSS pojawi się w łatce. Ponieważ seria Nvidia RTX 50 jest tak zależna od DLSS 4przyszłe tytuły, w których zabraknie tej opcji, będą coraz bardziej problematyczne.