Notebookcheck Logo

Panasonic Toughbook CF-33

Panasonic Toughbook CF-33
Panasonic Toughbook CF-33
O tym sprzęcie było już słychać w ramach targów MWC 2017 a na polskim rynku miał zadebiutować już w drugim kwartale tego roku.

Na stronie internetowej polskiego oddziału firmy Panasonic można przeczytać, że jest to następca modeli Toughbook CF-20 i Toughbook CF-31. Na wstępie zaś napisano, że ma 12-calową dotykową matrycę o proporcji ekranu 3:2 (2160 x 1440 pikseli, jasność 1200 cd/m²) i jest to sprzęt zaliczany do hybryd (2 w 1, czyli laptop z funkcją tabletu). Co więcej, tablet można odłączyć i może on pracować samodzielnie bez potrzeby zabierania ze sobą klawiatury.

Firma Panasonic chwali się, że to już 7. generacja sprzętu, która jest kompatybilna z całym osprzętem przygotowanym dla serii Toughbook (ta kompatybilność sięga 10 lat wstecz, co rzeczywiście robi wrażenie).

Z perspektywy osób zainteresowanych tym sprzętem jako laptopem należy wspomnieć o procesorze Intel Core i5-7300U (Kaby Lake), 8 GB pamięci RAM (będą dostępne także konfiguracje z 4 GB lub 16 GB RAM-u) oraz o dysku SSD o pojemności 128, 256 lub 512 GB (mowa o tym, co zapewnia producent a nie sklep).

Istotna może okazać się informacja, że preinstalowany system operacyjny to Windows 10 Pro (tak, obsługuje funkcję tabletu). W tym miejscu napomknę, że producent przewidział możliwość wyboru Windows 7 Professional, ale łączy się to z obecnością starszego procesora (6. generacja, czyli Intel Skylake).

Tablet posiada złącza: USB 3.0, wyjścia HDMI (cyfrowe) i VGA (analogowe), LAN, gniazdo audio oraz czytnik kart pamięci SD. Po podłączeniu klawiatury dochodzą do tego dwa USB 3.0, USB 2.0, LAN, COM (port szeregowy), HDMI, VGA oraz czytnik kart pamięci SD.

Od frontu umieszczono kamerkę 2 Mpx oraz mikrofony stereo. Z tyłu zaś kryje się kamerka z czujnikiem 8 megapikseli.

To sprzęt mobilny do pracy pod chmurką. Nie mogło więc zabraknąć modemu 4G LTE oraz odbiornika GPS U-Blox 8.

Oczywiście tablet można doposażyć w czytnik kodów kreskowych, kart stykowych i bezstykowych czy czytnik linii papilarnych albo gniazdo COM (służy do programowania urządzeń jak centralki telefoniczne). Można go obsługiwać w rękawicach lub przy użyciu piórka IP55 (można pisać i rysować nawet przy złej pogodzie).

Deklarowany przez producenta czas pracy urządzenia bez zasilania sieciowego wynosi ok. 20 godzin. Toughbook CF-33 posiada dwa akumulatory tego samego typu, które można wymieniać w trybie Hot Swap (bez wyłączania komputera, tak jak w serwerach).

Panasonic Toughbook CF-33 waży 2,76 kg (z klawiaturą) a 1,5 kg jako samodzielny tablet. Do jego budowy wykorzystano stopy magnezu i jest on odporny na zalanie wodą oraz wytrzymuje upadek z wysokości do 90 cm (do 120 cm sam tablet).

Źródło: MSPoweruser

» skomentuj na forum «

Please share our article, every link counts!
Mail Logo
Sylwester Cyba, 2017-05-19 (Update: 2017-05-19)