PicoBerry: Raspberry Płyta nośna Pi Compute Module 4 przybywa z 40-pinowym headerem GPIO i łącznością USB Type-C
Mirko_electronics zaprezentowało PicoBerry, płytkę nośną dla Raspberry Pi Compute Module 4 (CM4). Mierząc 20 x 70 mm, deweloper podkreśla, że PicoBerry jest kompatybilny tylko z regularnym CM4, a nie CM4 Lite. Kompatybilność dodatkowo zawęża wymóg posiadania pamięci flash eMMC, a nie karty microSD.
Jak pokazują zdjęcia teaserowe, PicoBerry posiada port USB Type-C, a także 40-pinowy header GPIO. Według Mirko_electronics, pierwsze z nich zasila jedynie płytkę nośną, natomiast drugie sprawia, że PicoBerry jest kompatybilne z wszelkiego rodzaju HAT-ami i innymi akcesoriami Raspberry Pi. Teoretycznie urządzenie mogłoby być używane także z zewnętrznym wyświetlaczem, co jeszcze bardziej otwiera jego możliwości jako płytki deweloperskiej.
Dodatkowo, Mirko_electronics dołączyło dwie diody LED kontrolowane przez użytkownika. Osobno, PicoBerry opiera się na sprzęcie open-source, a jego produkcja i pliki źródłowe są dystrybuowane za pośrednictwem strony dewelopera GitHubstrona. Niestety, Mirko_electronics nie wyprodukował PicoBerry na skalę masową. Innymi słowy, urządzenie nie ma ceny detalicznej. Można jednak skontaktować się z firmą Mirko_electronics, która powinna pomóc w stworzeniu własnego, gdyby ktoś chciał to zrobić.
Źródło(-a)
GitHub przez Tom's Hardware