Wygląda na to, że Fundacja Raspberry Pi może rozpocząć nowy rok od kolejnej premiery sprzętowej. Podsumowując, Fundacja zakończyła rok 2024 wypuszczając na rynek moduł obliczeniowy Raspberry Pi Compute Module 5 (obecnie 68,99 USD na Amazon) z powiązaną płytą IO. Wcześniej zaprezentowała ona moduł Pico 2 W, Touch Display 2, zestaw Raspberry Pi SSD Kit i USB 3 Hubwszystko w tym samym miesiącu.
Teraz otrzymaliśmy informację, że Raspberry Pi 5 z 16 GB pamięci RAM może być w drodze. Nawiasem mówiąc, Fundacja zasugerowała, że odpowiednia wersja Raspberry Pi CM5 jest w drodze. Nie dało to jednak żadnej jasności poza tym, że będzie dostępna "w przyszłym roku".
Niestety, nadal nie jest jasne, kiedy Fundacja wyda 16 GB wersję Raspberry Pi CM5. Z kolei nasze źródło twierdzi, że większa wersja Raspberry Pi 5 otrzyma 16 GB pamięci RAM 8 stycznia.
Podobno wersje Pi 5 z oznaczeniami dla 16 GB pamięci RAM są już dostarczane, choć nie z zainstalowanymi 16 GB pamięci RAM. Przypuszczalnie oznacza to, że zaktualizowana wersja Raspberry Pi CM5 nie będzie daleko w tyle. Ceny obu wariantów pozostają jednak na razie nieznane.
Podziękowania dla Sascha0815 za cynk i zdjęcia!
Źródło(a)
Sascha0815