Notebookcheck Logo

Test Acer Aspire 2920

Toy Story. Acer 2920, który miał do nas przybyć na testy, wydawał się na zdjęciach dziecinną zabawką. Posiada on jednak na wyposażeniu bardzo dorosły procesor, no i tradycyjnie towarzyszy mu atrakcyjna cena. Powątpiewaliśmy jednak czy taki "toy" będzie do czegokolwiek zdatny. Bliższa styczność wykazała, że myliliśmy się, skazując go z góry na porażkę, aczkolwiek wybronił się on tylko po części.

Obudowa

Po zmianie swojej powierzchowności Acery zmieniły się nie do poznania. Dzięki zaangażowaniu profesjonalnych projektantów przestały być wzorniczymi pariasami i nabrały nowoczesnych kształtów. Dotyczy to całej gamy notebooków Aspire (nowa koncepcja wzornicza tychże nosi nazwę Gemstone), której to model 2920 jest najmniejszym przedstawicielem.

Od wierzchu ozdobą laptopa jest dość niecodzienna czarna klapa. Wygląda ona dziwnie, jakby pokryto ją przezroczystym szkliwem, za którym tkwi chropawe tworzywo obramowane polerowanym plastikiem. To złudzenie stworzone za pomocą techniki, którą Acer nazywa Holographic 3D (trzeba uściślić, że wnętrze wieka wygląda tak, jakby było obniżone w stosunku do obrzeża). Wygląda to w sumie tak sobie - jak ekran zgaszonego telewizora w obudowie.

Pozostając w tej konwencji, można doszukać się w Acerze więcej podobieństw do sprzętu RTV.  Po podniesieniu pokrywy stwierdziliśmy bowiem, że Aspire 2920 sprawia wrażenie przenośnego przenośnego odtwarzacza DVD. Wynika to z niewielkich rozmiarów komputera i obłości, przydających mu nieco jajowatego kształtu.

Beczułkowaty Acer trochę waży i należy do najcięższych notebooków z 12-calowym ekranem. Dzięki temu, że jest przy kości, posiada wbudowany napęd optyczny (w zgrabniejszych obudowach często nie ma na taki miejsca).

Co dalej - plastiki. Na zdjęciach wydają się one białe, jednak w rzeczywistości mają kolor szary. Oczywiście biały ma podświadomie lepsze konotacje, a szary kojarzy się nam z czymś tandetnym, niemarkowym. Można jednak powiedzieć, że zastosowane materiały, choć na oko dość  ordynarne, składają się w całość do przełknięcia pod kątem estetyki.

Wykonanie - no, tu pojawia się sporo zastrzeżeń. Najwięcej uwag mamy co do spasowania w okolicy zawiasów, czyli tam, gdzie większość laptopów ma coś na sumieniu. Kiedy się dobrze przyjrzeć, rażą trochę nierówne szczeliny montażowe przy listwie oddzielającej mocowanie ekranu od głównego panelu pulpitu. Co więcej, z lewej strony sam narożnik tejże był luźny, więc można go sobie wyraźnie podważać (na 1 mm do góry) i opuszczać, co łączy się z klikiem tworzywa. Denerwuje też poluzowane gniazdo ExpressCard, które lubi się nadmiernie kolebać. Problem ten jest o tyle doniosły, że znajduje się ono z przodu lewego boku, gdzie często chwytamy komputer. Spód, czyli podstawa obudowy, jest miejscami (na przykład na kratce przesłaniającej wiatraczek) zdecydowanie elastyczny.

Aspire 2920 nie posiada mechanizmu blokującego klapę. Zawiasy chodzą lekko. Ekran kołysze się nadmiernie przy przestawianiu i wszelkiego rodzaju wstrząsach. Klapa trzaska też przesadnie przy zamykaniu (lubi spadać z dużej wysokości, kiedy użytkownik się zagapi, i uderza wtedy z hukiem o platformę roboczą, co ma oczywiście zgubny wpływ na żywotność materiału).

Acer nie byłby sobą, gdyby nie wyposażył swojego krasnala w jarmarczne światełka. Naszym zdaniem podłużne, jaskrawo i mocno świecące kontrolki pod ekranem są zdrowym przegięciem, świadczącym nie tylko o złym guście projektanta, ale też, co gorsza, posiadacza tego sprzętu.

przód: wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, regalator siły głosu
przód: wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, regalator siły głosu
lewy bok: gniazdo zasilania, VGA, S-Video, 2x USB, ExpressCard
lewy bok: gniazdo zasilania, VGA, S-Video, 2x USB, ExpressCard
prawy bok: czytnik kart, napęd optyczny, USB (pionowo), LAN, modem
prawy bok: czytnik kart, napęd optyczny, USB (pionowo), LAN, modem
tył: akumulator, blokada Kensingtona, wylot wentylatora
tył: akumulator, blokada Kensingtona, wylot wentylatora

Osprzęt

Klawiatura jest mocno zbita, co nie może dziwić w sprzęcie z ekranem 12,1". Jej układ to angielska odmiana QWERTY, co może być drobną niedogodnością (trzeba się przyzwyczaić, że cudzysłów wcale nie mieści się pod dwójką, jakby to sugerowało oznaczenie).

Przyglądając się klawiaturze, zauważymy niechybnie, że sporo klawiszy ma mniejsze od standardowych rozmiary. Należą do nich te z różnymi znakami zgrupowane w prawej części klawiatury oraz lewy Shift. Mały i bardzo wąski jest też Enter, zamiast którego nader często przytrafiało się nam wciskać sąsiednie klawisze (przede wszystkim nawias kwadratowy). Niezbyt dobrym pomysłem są też klawisze PgUp i PgDn po bokach strzałki do góry – takie rozwiązanie gmatwa tylko i tak nieintuicyjny, przeładowany kompleks. Jedyne klawisze odseparowane od reszty to Esc i Del w górnych narożnikach klawiatury.

Klawiatura Acera ugina się dość wyraźnie. Nie do tego jednak stopnia, żeby aż falowała przy pisaniu. Klawisze stawiają dość wyraźny opór, stop nie jest za ostry, a odpowiedź nie jest przesadna, dzięki czemu palce nie będą się męczyć w trakcie pracy. Tworzywo, z jakiego wykonane są klawisze, jest dość tandetne, ale nie jest to źródłem niewygody. Trzeba wszelako powiedzieć, że mieliśmy już pod palcami dużo bardziej komfortowe klawiatury. Jeżeli chodzi o hałasy, stukanie jest średnio głośne.

Tabliczka touchpada jest bardzo obszerna w stosunku do rozmiarów laptopa, gdyż mierzy 8 x 3,8 cm. Przyciski towarzyszące są nieproporcjonalne względem siebie, a lewy ma ścięty lewy dolny róg. W sumie nie wygląda to za ciekawie. W zamyśle miał być to element przydający Acerowi znamion dynamiki i łamania konwenansu, jednak okazuje się on zbyt ostentacyjny i pogłębia tylko infantylny wizerunek maszyny.

Ważniejsze od wyglądu jest jednakoż to, jak wskaźnik sprawdza się w działaniu. Czułość gładzika nie satysfakcjonowała nas w pełni, a nieoptymalne właściwości ślizgowe dawały się we znaki, powodując drobne ograniczenia w płynności obsługi komputera. Należy wszakże docenić fakt, że użytkownik ma do dyspozycji strefy przewijania w pionie i w poziomie (dla tej drugiej zabrakło odpowiedniego piktogramu). Kontrowersje będzie budzić fakt praktycznego zrównania poziomami (minimalna różnica istnieje, ale trudno ją wyczuć) tabliczki i otaczającego ją pulpitu. Z jednej strony można narzekać na łatwość wyjechania poza obręb gładzika (co bywa denerwujące i zdarza się często wieczorem), z drugiej zaś takie rozwiązanie okaże się korzystne dla użytkowników, którzy wyrobili sobie nawyk trzymania ręki w gotowości na pulpicie. Wtedy wystarczy tylko łagodnie (bez przeszkód po drodze) przesunąć dłoń po obudowie i kciuk lub palec wskazujący mogą działać.

Nie spodziewaliśmy się, że przyciski touchpada będą aż tak głośne. Ich klik (czy też w zasadzie bębnienie) jest tak donośny, że użytkownik będzie je omijał z daleka. Na dokładkę lewy przycisk jest minimalnie głośniejszy od prawego. Na szczęście tupanie palcem w tabliczkę jest całkiem miłe i skuteczne. W każdym jednak razie obciachowe przyciski touchpada nie przyczyniają się do poprawy jego wizerunku.

Acer Aspire 2920
touchpad
Acer Aspire 2920
klawiatura

Obraz

Acer Aspire 2920
diagram barw

W Acerze Aspire znalazła zastosowanie lustrzana matryca o przekątnej 12,1" i rozdzielczości 1280x800 pikseli (WXGA). Producentem wyświetlacza jest konsorcjum TMDisplay (Toshiba-Matsushita). Z doświadczenia wiemy, że ludzie podchodzą do ekranów takiej wielkości jak do jeża, obawiając się o ergonomię użytkowania. Śpieszymy tedy zapewnić, iż z przebiegu naszych obserwacji wyciągnęliśmy wniosek, że da się na tym lilipucie pracować nawet bitych kilka godzin, kończąc taką sesję bez bólu głowy i zmęczonych oczu. Ekranik wcale nie jest bowiem tak mały, jak by się wydawało.

Jeżeli chodzi o jasność obrazu, to okazała się ona taka sobie, choć w subiektywnym odczuciu nie mieliśmy powodu, by na nią narzekać. Maksymalna wartość luminancji przy ustawieniu pełnej jasności wyniosła 180,7 cd/m², natomiast przeciętna - około 158 cd/m². Rozświetlenie jest natomiast przyzwoite, jako że kształtuje się na poziomie 82%. Kontrast z kolei okazał się bardzo mizerny, gdyż sięgał tylko 120:1.

Na wyświetlaczu Acera nie będziemy się cieszyć widokiem czerni co się zowie, gdyż jest ona po prostu zbyt jasna i tym samym bliska szarości. Najbardziej jednak dokuczają w tej matrycy kąty widzenia. Są one tak nędzne, że wystarczy minimalne odchylenie od ideału, by obraz tracił na jakości, a przy mocniejszym odchyleniu regres kontrastu i kolorów staje się wręcz drastyczny.

166.8
cd/m²
180.7
cd/m²
158.6
cd/m²
150.6
cd/m²
170.9
cd/m²
154.2
cd/m²
148.2
cd/m²
150.9
cd/m²
149.8
cd/m²
podświetlenie ekranu
maksimum: 180.7 cd/m² (Nits) średnia: 159 cd/m²
rozświetlenie: 82 %
kontrast: 114:1 (czerń: 1.5 cd/m²)
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920

Osiągi

W testowanym przez nas modelu Aspire 2920 pracował procesor Core 2 Duo T7300. Jak na tak mały laptop jest to bardzo dynamiczna jednostka, zapewniający mu wysokie osiągi. W większości testów wydajnościowych okazała się ona minimalnie gorsza od najsłabszego Penryna (T8100), natomiast z zadaną jej kompresją danych archiwizerem potrafiła uporać się szybciej od T8300 (a to dzięki większej o 1 MB pamięci podręcznej drugiego poziomu, której procesory Intela potrzebują jak powietrza).

Karta graficzna to zintegrowany układ GMA X3100. I bardzo dobrze, chciałoby się rzec, gdyż wszelkie eksperymenty z wkładaniem do subnotebooków kart niezintegrowanych są naszym zdaniem chybione i najczęściej przynoszą opłakane skutki. W końcu te laptopy mają możliwie długo działać na akumulatorze, a także nie grzać się i zachowywać się możliwie cicho. Wszystkiemu temu sprzyja wybór układu zintegrowanego z chipsetem.

3DMark 2001SE Standard
6041 pkt.
3DMark 03 Standard
1710 pkt.
3DMark 05 Standard
908 pkt.
3DMark 06 1280x800 Score
555 pkt.
Pomoc
PCMark 05 Standard
3881 pkt.
Pomoc

q3a

Quake 3 Arena - Timedemo
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768highest, 0xAA, 0xAF58 fps
F.E.A.R.
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768GPU: max, CPU: max, 0xAA, 0xAF4 fps
 800x600GPU medium, CPU medium, 0xAA, 0xAF14 fps
 640x480GPU min, CPU min, 0xAA, 0xAF50 fps
250 GB - 5400 rpm
przesył danych (minimum): 22.9 MB/s
przesył danych (maksimum): 55.4 MB/s
przesył danych (średnio): 40.2 MB/s
czas dostępu: 18.9 ms
szybkość interfejsu: 75.3 MB/s
obciążenie procesora: 3.9 %

Wpływ na otoczenie

Hałas

Choć obarczony standardowym (pracującym na normalnym napięciu) procesorem, subnotebook Acera okazał się przyzwoicie cichy, a przynajmniej mało uciążliwy dla otoczenia.

Zacznijmy od dysku. Kiedy słychać tylko szum talerzy, jest dobrze, gdyż okazuje się on bardzo cichy (odczyt w okolicach 32 dB). Zwykle jednak będą dawały o sobie znać głowice, aczkolwiek wtedy też nie jest źle (33,3 dB). Nasz dysk miał jednak feler i raz po raz częstował nas suchym trzaskiem (nie było to bynajmniej parkowanie głowicy). Odgłos ten doprowadzał nas początkowo do furii, ale po intensywnym użytkowaniu i zabiegu defragmentacji jakoś się w miarę uciszył i ostatecznie, pod koniec procedury testowej, przestaliśmy zwracać nań uwagę.

Wentylator nie daje znać o sobie, kiedy oszczędzamy energię i nic nie robimy. Jeśli zaś komputer chodzi bez obciążenia w trybie maksymalnej wydajności, wiatraczek odzywa się od razu i przekonujemy się, że mamy do czynienia z dość wrednym typem. Choć jego odgłos ma bowiem raczej niewielkie natężenie (35,4 dB), jego charakterystyka, tj. szum wysokiej częstotliwości, czyni go cokolwiek uciążliwym. Na szczęście jednak wiatraczek nie załącza się nadmiernie często. Nie uciekniemy jednak od jego towarzystwa nawet podczas umiarkowanej pracy na laptopie zasilanym z akumulatora.

Kiedy narzucimy komputerowi obciążenie, wiatraczek pracuje w trybie ciągłym na pierwszym biegu (35,4 dB), a przy pełnym obciążeniu CPU natężenie hałasu wzrasta do maksymalnych 37,7 dB, przy czym w tym wymiarze hałas nie jest znacząco bardziej uciążliwy.

Na pochwałę zasługuje bardzo kulturalnie pracujący napęd optyczny Optiarc (Sony-NEC). Okazał się on jednym z cichszych, jakie dotąd  spotkaliśmy w laptopach. Podczas odtwarzania filmu z płyty wytwarza on tylko szmer o natężeniu 35,5 dB, a maksymalny hałas, jakiego można się po nim spodziewać to jedyne 38 dB.

Hałas

luz
32.3 / 33.3 / 35.4 dB
HDD
33.3 dB
DVD
35.5 / 38 dB
obciążenie
35.4 / 37.7 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Ciepło

Charakterystyczne dla Aspire 2920 jest to, że pulpit nagrzewa się bardziej od podstawy obudowy komputera. Na spodzie bowiem notowaliśmy maksymalne temperatury w wysokości średnio 35°C, natomiast średnia maksimów po stronie wierzchniej platformy roboczej wyniosła około 33°C.

Jeżeli chodzi o wartości skrajne, to najbardziej odczuwalne będzie nagrzewanie się pulpitu w miejscu oparcia lewej ręki oraz w okolicy touchpada - do ponad 38 kresek.

W sumie jednak można powiedzieć, że maluch Acera nie nagrzewa się ponad miarę, co jest jego znaczącą przewagą nad konkurentami (subnotebooki mają bowiem generalnie tendencję do stawania się wręcz gorącymi).

w stresie
 37.3 °C36.2 °C31.7 °C 
 35.9 °C36.3 °C31.3 °C 
 38.4 °C38.2 °C32 °C 
maks. w ogóle: 38.4 °C
średnia: 35.3 °C
29.1 °C33.1 °C39.8 °C
30.1 °C34.4 °C36.7 °C
30.3 °C32 °C36.5 °C
maks. w ogóle: 39.8 °C
średnia: 33.6 °C
temperatura otoczenia 21 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 35.3 °C / 96 F, compared to the average of 30.8 °C / 87 F for the devices in the class Subnotebook.
(+) The maximum temperature on the upper side is 38.4 °C / 101 F, compared to the average of 36.1 °C / 97 F, ranging from 21.4 to 281 °C for the class Subnotebook.
(+) The bottom heats up to a maximum of 39.8 °C / 104 F, compared to the average of 39.4 °C / 103 F
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 38.4 °C / 101.1 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.3 °C / 82.9 F (-10.1 °C / -18.2 F).

Głośniki

Głośniczki są dość marne. Wytwarzany przez nie dźwięk jest przytłumiony, a przy wyższych nastawach występują pobrzęki świdrujące w uszach. Zrezygnowanie z Surround i wybór trybu Music przynoszą lekką poprawę czystości dźwięku. 

Wydajność akumulatora

Pod tym względem jest całkiem nieźle. Co prawda mikrus Acera może czyścić buty ThinkPadowi X61, jednak jego akumulator (o pojemności 53,3 Wh) nie pełni roli  atrapy, jak to jest choćby w Aristo Slim 1200. Dość powiedzieć, że stać go na osiąganie przebiegów wyraźnie dłuższych od tych Toshiby Portege R500.

Maksimum, jakie można wydusić z tego sprzętu, to cztery i pół godziny - nie jest to tylko wartość teoretyczna, bo na minimalnej jasności obrazu da się jako tako pracować. Poza tym godny odnotowania jest wynik osiągany przy korzystaniu z internetu za pośrednictwem WiFi i z optymalną jasnością obrazu - trzy godziny to już rezultat całkiem, całkiem.

Wydajność akumulatora
luz
4h 32min
sieć przez WLAN
3h 02min
DVD
2h 00min
obciążenie
1h 06min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 17.3 / 19 / 23.6 W
obciążenie midlight 55 / 58.5 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

Acer Aspire 2920 budzi zrozumiałe zainteresowanie, jako że łączy niewielkie rozmiary z mocnym procesorem i rozsądną ceną. Czy wart jest żądanych za niego pieniędzy? Sami nie wiemy, a to z racji dość ciężkiej, trochę tandetnej i jednocześnie zbyt landrynkowej obudowy oraz nie najlepszego wykonania. Laptop ten nie wygląda po prostu zbyt poważnie, więc z pewnością nie polecamy go osobom przykładającym wagę do własnej prezencji.

Z drugiej strony model 2920 ma sporo zalet, poza wymienionymi już ceną i wysoką wydajnością. Matryca, choć kąty widzenia ma nikczemne, jest na tyle duża, że da się w nią bez problemu wpatrywać nawet przez kilka godzin bez objawów zmęczenia wzroku. Poza tym laptop ten nie jest przesadnie głośny (szacunek za ciche dysk i napęd optyczny), a jego obudowa nagrzewa się dużo mniej niż w przypadku wielu innych subnotebooków. To spora zaleta Acera w porównaniu do konkurentów spod znaku ThinkPad, HP czy Dell. Warto jeszcze podkreślić, że posiada on wbudowany napęd optyczny, dzięki czemu jest naprawdę pełnowartościowym komputerem przenośnym. Długość pracy na akumulatorze jest w normie dla tanich maluchów dysponujących standardowym (nie niskonapięciowym) procesorem.

Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920
Please share our article, every link counts!
Acer Aspire 2920 (LX.ANK0X.165)
pod lupą: Acer Aspire 2920 (LX.ANK0X.165)

Specyfikacja techniczna

Acer Aspire 2920
Procesor
Intel Core 2 Duo T7300 2 x 2 GHz, Merom
Karta grafiki
Intel Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, do 368 MB pamięci współdzielonej
Pamięć
2048 MB 
, Qimonda DDR2-667, 2x 1 GB, maks. 4 GB
Matryca
12.00 cali 16:10, 1280 x 800 pikseli, WXGA CrystalBrite (Toshiba Matsushita LTD121EXVV), refleksująca: tak
Chipset
Intel GM965
Dysk twardy
250 GB - 5400 rpm, 250 GB 
, 5400 obr/min, Hitachi HTS542525K9SA00
Karta dźwiękowa
Realtek ALC268 HD Audio
Złącza
1 ExpressCard/54, 3 USB 2.0, 1 VGA/D-Sub, V.92 modem, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wyjście słuchawkowe/SPDIF, wejście mikrofonowe, czytnik kart: 5 w 1 (MMC, MS, MS Pro, SD, xD)
Łączność
Broadcom NetLink BCM5787M Gigabit Ethernet (10/100/1000MBit/s), Intel Wireless WiFi Link 4965AGN (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 2.0 + EDR
Napęd optyczny
Optiarc DVD RW AD-7560A
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 43 x 304 x 223
Akumulator
0 Wh litowo-jonowy, Sony 4800 mAh, 6 ogniw
System operacyjny
Microsoft Windows Vista Home Premium 32 Bit
Inne
Cyberlink PowerDVD, NTI CD-Maker, 12 miesiące(y) gwarancji, kamerka 0,3 megapiksela
Waga
2.115 kg, zasilacz: 557 g
Cena
3930 PLN

 

Sprzęt dostarczył

sklep komputerowy ITart
Acer Aspire 2920
najmniejszy Acer Aspire ma dość pękate kształty
Acer Aspire 2920
tym samym użytkownik rzadko kiedy będzie korzystać z tego brzdąca na uwięzi
Acer Aspire 2920
poza tym można go pochwalić za zadowalająco długą pracę na akumulatorze
Acer Aspire 2920
Acer Aspire 2920 nagrzewa się w stopniu umiarkowanym
Acer Aspire 2920
generalnie pulpit platformy roboczej prezentuje się dość estetycznie, aczkolwiek w kilku miejscach wydaje się udziwniony na siłę
Acer Aspire 2920
...ale trzeba się do niej przyzwyczaić (najtrudniejsze będzie nawyknięcie do tyciego Entera)
Acer Aspire 2920
klawiatura nie jest najgorsza...
Acer Aspire 2920
szary plastik jest trochę tandetny
Acer Aspire 2920
kiedy poddaliśmy ją naduszaniu, pokrywa wiatraczka okazała się bardzo elastyczna
Acer Aspire 2920
...przydają Acerowi etykietkę jarmarczności (amerykańscy styliści wstydziliby się tak infantylnego wystroju)
Acer Aspire 2920
jaskrawe i mocno świecące kontrolki...
Acer Aspire 2920
poza tym zawiasy nie trzymają jej w pionie należycie i w razie wstrząsów czy korygowania ustawienia będzie się ona wyraźnie bujać
Acer Aspire 2920
jeżeli się jej nie przypilnuje, klapa ma tendencję do trzaskania
Acer Aspire 2920
efektowne, połyskliwe wieko sąsiaduje z dość ordynarnie wyglądającym tworzywem
Acer Aspire 2920
jako że waży z akumulatorem ponad 2 kg, nie jest on tak poręczny jak konkurenci
Acer Aspire 2920
powodowany przez wentylację hałas mógłby być nieco mniejszy, ale Acer i tak nie wypada w tym aspekcie najgorzej

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

HP Compaq 2510p - recenzja użytkownika
Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, Core 2 Duo U7600
Recenzja MSI MegaBook PR200
Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, Core 2 Duo T5450

Laptopy z tym samym GPU i/lub rozmiarem ekranu

Recenzja Packard Bell EasyNote BG46
Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, Core 2 Duo T5450, 1.606 kg

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Lenovo Thinkpad X300
Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, Core 2 Duo L7100, 13.30", 1.51 kg
Recenzja Apple MacBook Air
Graphics Media Accelerator (GMA) X3100, Core 2 Duo SP7500, 13.30", 1.37 kg

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja Acer Swift 14 AI: Pierwszy laptop z układem graficznym Arc Graphics 130V
Arc 130V, Lunar Lake Core Ultra 5 226V, 14.00", 1.26 kg
Recenzja laptopa Acer TravelMate P4: Niedopowiedzenia są dla szefów
Iris Xe G7 80EUs, Raptor Lake-U i5-1335U, 14.00", 1.459 kg
Analiza Intel Meteor Lake - Core Ultra 7 155H przekonuje tylko wydajnością GPU
Arc 8-Core, Meteor Lake-H Ultra 7 155H, 14.00", 1.3338 kg
Recenzja Acer Swift Go 14 - Meteor Lake Core Ultra 7 imponuje rdzeniem AI
Arc 8-Core, Meteor Lake-H Ultra 7 155H, 14.00", 1.3338 kg
Recenzja laptopa Acer Swift X 14 z RTX 3050: Podkręcony i5-1240P
GeForce RTX 3050 4GB Laptop GPU, Alder Lake-P i5-1240P, 14.00", 1.402 kg
Recenzja Acer Spin 7 SP714-51
HD Graphics 615, Kaby Lake i5-7Y54, 14.00", 1.271 kg
Recenzja Acer TravelMate X349-M
HD Graphics 520, Core i7 6500U, 14.00", 1.53 kg
Recenzja Acer Swift 7 SF713-51
HD Graphics 615, Kaby Lake i5-7Y54, 13.30", 1.1 kg
Recenzja Acer Aspire S5-371
HD Graphics 520, Core i7 6500U, 13.30", 1.27 kg
Recenzja Acer Aspire V3-372
HD Graphics 520, Core i5 6200U, 13.30", 1.55 kg
Recenzja Acer Aspire ES1-311
HD Graphics (Bay Trail), Pentium N3540, 13.30", 1.6 kg
Recenzja Acer Aspire S7-393
HD Graphics 5500, Core i7 5500U, 13.30", 1.327 kg
Recenzja Acer Aspire V3-371
HD Graphics 5500, Core i5 5200U, 13.30", 1.523 kg
Recenzja Acer Aspire S7-392
HD Graphics 4400, Core i7 4500U, 13.30", 1.3 kg
Recenzja Acer Aspire S7-191
HD Graphics 4000, Core i7 3517U, 11.60", 1.1 kg
Recenzja Acer Aspire One 756
HD Graphics 2000, Pentium 987, 11.60", 1.344 kg
Recenzja Acer Aspire S3
HD Graphics 3000, Core i5 2467M, 13.30", 1.4 kg
Recenzja Acer Aspire TimelineX 3830TG
GeForce GT 540M, Core i5 2410M, 13.30", 1.89 kg
Recenzja Acer Aspire TimelineX 3820TG (Radeon HD 6550M)
Radeon HD 6550M, Core i5 480M, 13.30", 1.8 kg
Recenzja Acer TravelMate 8172T
Graphics Media Accelerator (GMA) HD Graphics, Core i3 330UM, 11.60", 1.39 kg
Recenzja Acer Aspire TimelineX 1830T
Graphics Media Accelerator (GMA) HD Graphics, Core i5 520UM, 11.60", 1.359 kg
Recenzja Acer Aspire TimelineX 3820TG
Mobility Radeon HD 5470, Core i3 330M, 13.30", 1.81 kg
Recenzja Acer Aspire Timeline 3810T
Graphics Media Accelerator (GMA) 4500M, Core 2 Solo SU3500, 13.30", 0 kg

Pro

  • wydajny procesor
  • nie nagrzewa się tak jak konkurenci
  • cichy napęd optyczny (dodatkowy plus za samo jego posiadanie)
  • Contra

  • niezgrabny i ciężki
  • infantylna stylistyka i tandetne plastiki
  • fatalne kąty widzenia
  • skrajnie głośne i generalnie niewydarzone przyciski touchpada
  • > laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Acer Aspire 2920
    Sylwester Cyba (Update: 2015-10- 1)