Notebookcheck Logo

Test Acer Aspire 5745PG

Niedawno pojawiła się zapowiedź, iż Acer Aspire 5745PG trafi do sprzedaży w Polsce. Choć nie jest on jeszcze dostępny, już teraz prezentujemy recenzję tego modelu z dotykowym ekranem o przekątnej 15,6” i nową kartą graficzną Nvidii GeForce GT 420M (niniejszy artykuł zawiera wyniki jej testów w wielu grach). Laptop ten jest wyposażony w technologię Optimus, która pozwala mu względnie długo działać na zasilaniu z akumulatora.

Obudowa

Obudowa Acera Aspire 5745PG charakteryzuje się nie tylko udanym wzornictwem, ale i dobrą jakością wykonania. Na szczególną uwagę zasługuje podkładka pod ręce, której aluminiowa powierzchnia ma  bezpośredni wpływ na sztywność, a zarazem stabilność całej konstrukcji. Reszta obudowy pozostała już plastikowa, a poszczególne elementy wykończono na mat, bądź nadano im wszechobecny na tą chwilę połysk.

Dobrej jakości materiały użyte na powierzchniach pulpitu roboczego zapewniają komfortowe obcowanie z komputerem. Całkowicie zapobiegają też zbieraniu odcisków. Z drugiej jednak strony, ozdobiona motywem w paski pokrywa ekranu z pewnością zwraca na siebie uwagę, ale jest też wysoce podatna na efekt palcowania i bardzo znać na niej drobinki kurzu. Z tego też powodu trzeba ją będzie często czyścić.

Podkładka pod ręce i klawiatura nie uginają się w żaden widoczny sposób. Smukła obudowa sprawia wrażenie solidnej, kiedy podniesie się laptop. Jedynie wyginając ją przy użyciu obu rąk, można zaobserwować nieznacznie odkształcenia. Równie pozytywnie wypada pod tym względem pokrywa ekranu. Pomimo zaledwie 5 mm grubości, jest ona bardzo sztywna i tylko w niewielkim stopniu podatna na nacisk. Mniej dopracowanym elementem całej konstrukcji jest ramka ekranu, którą w jej dolnej części można łatwo odgiąć i podważyć o pięć milimetrów.

Wyposażenie w złącza zostało ograniczone do opcji niezbędnych jedynie do obsługi multimediów. Aspire 5745PG zaspokoi tutaj w szczególności tych użytkowników, którzy myślą o podłączeniu komputera do telewizora (HDMI) lub zewnętrznego monitora LCD (VGA/HDMI).  Ci bardziej wymagający będą niestety musieli się obejść bez gniazda ExpressCard, eSATA oraz portu USB 3.0. Brak gniazda ExpressCard wyklucza w tym przypadku możliwość podłączenia urządzeń zewnętrznych, takich jak np. karta dźwiękowa, kontroler FireWire (oraz inne) czy też tuner TV.

Ulokowanie czterech portów USB z przodu komputera po obu stronach jego obudowy jest poza tym mało praktyczne. Może się to okazać szczególnie kłopotliwe dla osób chcących podłączyć mysz, a jednocześnie w pełni wykorzystujących wszystkie pozostałe porty. Tył obudowy, na którym coraz częściej zaczyna brakować dodatkowych gniazd, został w całości zarezerwowany dla baterii oraz głęboko osadzonych zawiasów.

z przodu brak złączy
z przodu brak złączy
lewy bok: blokada Kensingtona, VGA, HDMI, LAN, USB, gniazda audio
lewy bok: blokada Kensingtona, VGA, HDMI, LAN, USB, gniazda audio
z tyłu brak złączy
z tyłu brak złączy
prawy bok: 3x USB, gniazdo zasilania
prawy bok: 3x USB, gniazdo zasilania

Osprzęt

W ogólnym odczuciu klawiatura w Aspire 5745PG sprawia dobre wrażenie. Całość została osadzona w obudowie w precyzyjny sposób i jedynie przy bardzo silnym naduszeniu może się nieznacznie wygiąć. Płaskie powierzchnie płytek wymagały podczas testów nieco większego wyczucia. Niemniej jednak standardowe odstępy pomiędzy pojedynczymi klawiszami umożliwiły natychmiastowe przystąpienie do używania klawiatury. Pracę klawiszy charakteryzuje wyraźnie określony i jednocześnie twardy skok. Wysoki opór przekłada się na poprawne funkcjonowanie całego urządzenia. Nie wszystkim użytkownikom taka charakterystyka musi jednak przypaść do gustu, a w dodatku może skutkować szybkim zmęczeniem palców.

Aspire 5745PG oferuje jednocześnie dość nietypową, a zarazem interesującą funkcję - podczas szybkiego pisania na klawiaturze, automatycznie wyłączony zostaje gładzik. W momencie gdy zechcemy z niego skorzystać, może zająć chwilkę, zanim z powrotem się uaktywni.

Powierzchnia samej płytki dotykowej nie jest przesadnie gładka, dzięki czemu gwarantuje sprawne i precyzyjne prowadzenie kursora. Klawisze myszy posiadają krótki skok, co jest cechą niekorzystną. Wydawany przez nie klik jest z kolei wystarczająco cichy, przytłumiony.

klawiatura
klawiatura
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Ekran dotykowy

Oznaczenie testowanego Acera (litera P w symbolu 5745PG) wskazuje na zaimplementowanie w nim funkcji ekranu dotykowego. Można z niej oczywiście korzystać wraz z wyżej wspomnianymi urządzeniami sterującymi jako swoisty dodatek do bezpośredniej obsługi notebooka. W porównaniu do produktów wspierających tą funkcję fabrycznie (takich jak Dell Streak czy Apple iPad) jej implementacja w Acerze pozostawia niestety wiele do życzenia. Reakcja na dotyk jest bardzo nieprecyzyjna, szczególnie w rogach ekranu (najmniej dokładny w testowanym modelu okazał się prawy róg na dole ekranu). W ogólnym odczuciu obsługa systemu Windows przy pomocy palców dostarczyła jedynie minimum pozytywnego odczucia.

Znacznie lepiej prezentuje się wykorzystanie ekranu dotykowego w ramach zainstalowanego fabrycznie oprogramowania o nazwie TouchPortal. Najczęściej używane funkcje przewija się w postaci symboli graficznych umieszczonych na poziomym pasku dostępu. Stuknięcie palcem w ekran otwiera wybraną aplikację, np. TouchMusic (odtwarzanie oraz zarządzanie muzyką), TouchVideo (odtwarzanie Blu-ray i DVD oraz strumieni wideo), TouchPhoto (wyświetlanie oraz zarządzanie zdjęciami), a także TouchBrowser, która umożliwia przeglądanie sieci w sposób wykorzystujący zalety ekranu dotykowego.

Niektóre aplikacje, takie jak np. Microsoft Surface (odpowiednik Google Maps), są dość imponujące pod względem sposobu, w jaki się je obsługuje. Natomiast przeglądarka Internetowa oraz aplikacje do zdjęć nie są już tak udane, a w dodatku nie zawsze działają tak, jak powinny.

Obraz

Aspire 5745PG został wyposażony w ekran o przekątnej 15,6 cala (39,6 cm) i rozdzielczości 1366x768 pikseli. Według specyfikacji Acera, charakteryzuje się on  czasem reakcji wynoszącym 8 ms.

Przeprowadzone pomiary nie pozwoliły jednak potwierdzić 200 nitów podanych na oficjalnej stronie producenta w rubryce informującej o poziomie jasności. Maksymalna wartość tego parametru wyniosła 185 cd/m² (dla centralnego obszaru wyświetlacza), ze średnią nie przekraczającą 173,3 cd/m² (dla całego ekranu) Z kolei rozświetlenie matrycy na poziomie 88% trzeba uznać za więcej niż wystarczające.  Minimalne niedoskonałości w rozkładzie podświetlenia można było zaobserwować jedynie w narożnikach ekranu.

O jakości wyświetlanego obrazu może świadczyć dość przeciętna wartość kontrastu, która w przypadku Acera Aspire 5745PG wynosi zaledwie 173:1 (a więc niewiele więcej niż obecny standard dla notebooków z niższego przedziału cenowego).

170
cd/m²
163
cd/m²
177
cd/m²
178
cd/m²
185
cd/m²
180
cd/m²
168
cd/m²
170
cd/m²
169
cd/m²
podświetlenie ekranu
maksimum: 185 cd/m² (Nits) średnia: 173.3 cd/m²
rozświetlenie: 88 %
kontrast: 173:1 (czerń: 1.07 cd/m²)

Z drugiej jednak strony, zastosowana tutaj matryca nadrabia w zakresie odwzorowania kolorów. Brakuje jej naprawdę niewiele do pełnego pokrycia palety sRGB, dzięki czemu przewyższa ona pod tym względem ekrany montowane w tańszych konstrukcjach. Przy porównaniu do zaawansowanych ekranów (np. matrycy RGBLED montowanej w Dellu Studio XPS 16), szczegół ten traci jednak na znaczeniu.

paleta barw Aspire 5745PG
paleta barw 5745PG
Aspire 5745PG (obszar bezbarwny) a Fujitsu U9200
5745PG (bezbarwny) a Fujitsu U9200
przestrzeń sRGB (obszar bezbarwny) a Aspire 5745PG
sRGB (bezbarwny) a 5745PG
Dell SXPS 16 RGBLED (obszar bezbarwny) a Aspire 5745PG
Dell SXPS 16 RGBLED (bezbarwny) a 5745PG
lustrzana matryca Acera nie nadaje się do pracy na świeżym powietrzu
matryca nie nadaje się do pracy na dworze

Lustrzana powierzchnia ekranu oraz zbyt niski kontrast dyskwalifikują komputer pod kątem używania go na dworze nawet przy maksymalnej jasności wyświetlacza. W najlepszym przypadku możliwe jest korzystanie z laptopa w miejscu mocno zacienionym, ale nawet i wtedy użytkownik nie uniknie silnych refleksów.

Standardowo już kąty widzenia zawodzą w płaszczyźnie pionowej. Wyświetlany obraz bardzo szybko ulega zniekształceniom. Pozostaje on jednak nieco bardziej stabilny przy odchyleniach poziomych, co w praktyce pozwala na uzyskanie czytelnych treści nawet dla kilku osób siedzących koło siebie.

Acer Aspire 5745PG

Osiągi

Procesor Intel Core i5-460M oraz nowy układ graficzny NVIDIA GT 420M wydają się być dość obiecującą kombinacją podzespołów dla zastosowań multimedialnych.  
 
Wyniki testów procesora zostaną załączone dopiero po jego oficjalnej premierze.

Układ Nvidia GeForce GT 420M jest oparty na rdzeniu GF 108 wzorowanym na architekturze Fermi. Dzięki temu karta obsługuje DirectX 11 oraz OpenGL 4.0. GF GT 420M został wyposażony w 96 rdzeni CUDA i 128-bitową szynę pamięci. Liczba jednostek nie jest jednak tak istotna w porównaniu ze starszą generacją kart ze względu na nową architekturę.

Zainstalowana karta graficzna wspiera bezstratną transmisję sygnału audio HD przez HDMI oraz umożliwia płynne odtwarzanie obrazu high definition z wykorzystaniem sprzętowej akceleracji PureVideo HD. Obsługuje do tego technologie CUDA, DirectCompute 2.1 wraz z OpenCL (wykonywanie obliczeń na GPU), a także technologię PhysX wykorzystywaną dla algorytmów fizycznych w grach 3D.

Dzięki zaimplementowanej technologi Nvidia Optimus, Aspire 5745PG może naprzemiennie wykorzystywać odrębną kartę GT 420M lub zintegrowany układ graficzny GMA HD. Cały system działa przy tym automatycznie i pozwala na optymalizację pracy komputera pod kątem poboru mocy poprzez zaadoptowanie ewentualnych rezerw wydajności do potrzeb konkretnej aplikacji.

W pierwszym teście 3DMark06 Aspire 5745PG uzyskał 5988 pkt. Wynik ten plasuje GF GT 420M pomiędzy układami GF GT 325M a GT 330M. Mobility Radeon HD 5650 jest tutaj wyraźnie lepszy.

W benchmarku 3DMark Vantage testowany układ wysunął się nieco do przodu. NVIDIA GeForce GT 420M odnotował w nim 2540 pkt., co pozwoliło mu wyprzedzić układ GT 330M i pozostać tylko trochę w tyle za układem GT 335M. Przewaga karty Mobility Radeon HD 5650 okazała się wyraźnie mniejsza.

Systeminfo CPUZ CPU
Systeminfo CPUZ Cache
3DMark 2001SE Standard
16559 pkt.
3DMark 03 Standard
14473 pkt.
3DMark 05 Standard
10788 pkt.
3DMark 06 Standard Score
5988 pkt.
3DMark Vantage P Result
2991 pkt.
Pomoc
WDC Scorpio Blue WD3200BPVT-22ZES
przesył danych (minimum): 24.6 MB/s
przesył danych (maksimum): 64.9 MB/s
przesył danych (średnio): 91.1 MB/s
czas dostępu: 19.7 ms
szybkość interfejsu: 87.3 MB/s

Testowany egzemplarz został wyposażony w 320-gigabajtowy dysk twardy Western Digital (WD3200BPVT) o szybkości 5400 obr/min. Testy HDTune oraz CrystalDiskMark potwierdziły jego standardową wydajność. Na niekorzyść wyróżnia się tylko czas dostępu na poziomie 19,7 ms, który jest wyraźnie gorszy od wyników  uzyskiwanych przez inne dyski o zbliżonych parametrach.

Wydajność w grach

W testach praktycznych osiągi GF GT 420M okazały się porównywalne z osiągami układu GF GT 330M. Zmierzona wydajność potrafiła być nawet znacznie wyższa w przypadku niektórych gier (np. Metro 2033 czy Battlefield: Bad Company 2). Zważywszy jednak na liczbę dostępnych rdzeni CUDA, faktyczny potencjał GF GT 420M może zależeć od aktualizacji sterowników.

Konkurujący z nim układ MR HD 5650 uzyskiwał znacznie lepsze wyniki (odpowiednikiem tego jest jednak raczej wyżej taktowany GF GT 425M).

Battlefield: Bad Company 2

Acer Aspire 5745PG z kartą graficzną GeForce GT 420M ukończył test z zadowalającymi wynikami. Przy średnich detalach (1366x768, medium, HBAO off, 1xAF, 1xAA) możliwe było uzyskanie płynności na poziomie 31 kl/s. Można było zaobserwować krótkotrwałe spadki tej wartości poniżej 20 kl/s, które jednak nie przeszkadzały w kontynuowaniu rozgrywki.

Ustawienie wyższych detali (1366x768, high, HBAO on, 4xAF, 1xAA) wymusiło spadek średniej prędkości wyświetlania grafiki do 23 kl/s, przy czym występowały dłuższe spadki poniżej 20 kl/s. W takich warunkach dalsza gra nie sprawiała już przyjemności.

Dla porównania, MacBook Pro 17” z układem GF GT 330M uzyskał w tej samej grze 28 kl/s przy średnich detalach, okazując się tym samym tylko nieznacznie wolniejszym od Acera z kartą GF GT 420M.

Battlefield: Bad Company 2
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1920x1080high, HBAO on, 4xAA, 8xAF11 fps
 1366x768high, HBAO on, 1xAA, 4xAF23 fps
 1366x768medium, HBAO off, 1xAA, 1xAF31 fps
 1024x768low, HBAO off, 1xAA, 1xAF41 fps

Call of Duty: Modern Warfare 2

Po ustawieniu średnich detali (1024x768 all on/med vsync off, normal textures, 2xAA) możliwe jest uzyskanie średnio 33 kl/s. Jednocześnie zauważalne są spadki poniżej 20 kl/s, które mogą skutkować chwilowymi zacięciami akcji.

W wysokich detalach (1366x768, all on/high vsync off, high textures, 4xAA) średnia prędkość wyniosła 29 kl/s, przy czym krzywa wyświetlania grafiki miała podobny charakter do tej w średnich detalach.

CoD Modern Warfare 2
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1920x1080all on/max vsync off, textures extra, 4xAA18 fps
 1366x768all on/high vsync off, high textures, 4xAA29 fps
 1024x768all on/med vsync off, normal textures, 2xAA33 fps

StarCraft II

Uruchomienie gry w natywnej rozdzielczości 1366x768 pikseli przy średnich detalach zaowocowało uzyskaniem prędkości wyświetlania obrazu na poziomie średnio 44 kl/s. Rozgrywka była jednocześnie płynna przez cały czas, co potwierdziło posiadanie przez Acera odpowiednich zasobów sprzętowych dla tych konkretnych ustawień. Ustawiając wyższe detale, trzeba się pogodzić z utratą płynności (prędkość na poziomie 25 kl/s lub mniej).Może to dziwić, ale Acer Aspire 5745PG wypada tutaj gorzej niż notebooki z układem GeForce GT 330M.

StarCraft 2
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1920x1080ultra14 fps
 1360x768high25 fps
 1360x768medium34 fps
 1024x768low112 fps

Wnioski z testów gier

Wydajność graficzna układu GF GT 420M w najnowszych grach (Metro 2033, StarCraft II, Battlefield: BC2, CoD: MW2) jest wystarczająca jedynie do uruchomienia ich w niskich lub średnich detalach. Starsze a zarazem mniej wymagające tytuły pokroju Left 4 Dead czy Sims 3 pozwalają już na rozgrywkę w wysokich ustawieniach.

lowmed.highultra
Quake 3 Arena - Timedemo (1999) 436
Doom 3 (2004) 187 133
World of Warcraft (2005) 38
Quake 4 (2005) 62
Half Life 2 - Lost Coast Benchmark (2005) 115
World in Conflict - Benchmark (2007) 113 53 29 12
Crysis - GPU Benchmark (2007) 65.7 37.7 22.7 5.3
Crysis - CPU Benchmark (2007) 37.3 20.6 5
Supreme Commander - FA Bench (2007) 48.2 32.9 27.1 14.9
Call of Duty 4 - Modern Warfare (2007) 30
Trackmania Nations Forever (2008) 201 53.3 28.7
Crysis Warhead (2008) 47 11
Far Cry 2 (2008) 79 37.4 19
Left 4 Dead (2008) 74
F.E.A.R. 2 (2009) 39 19
Sims 3 (2009) 32
Anno 1404 (2009) 70 12
Colin McRae: DIRT 2 (2009) 63.6 51.1 24.1 12.8
Need for Speed Shift (2009) 43 28 28 16
Resident Evil 5 (2009) 81.7 34.8 19.5
Risen (2009) 58 27 21 11
CoD Modern Warfare 2 (2009) 33 29 18
Battlefield: Bad Company 2 (2010) 41 31 23 11
Metro 2033 (2010) 40 23 12 4
StarCraft 2 (2010) 112 34 25 14

Wpływ na otoczenie

Hałas

Zarówno w trybie jałowym, jak i podczas niskiego obciążenia systemu Acer Aspire 5745PG pracuje w komfortowo cichy sposób. Co prawda stałym elementem pracy układu chłodzenia jest w takich warunkach załączający się wentylator, ale emitowane przez niego natężenie hałasu przez cały czas pozostaje na niskim poziomie. Działo się tak niezależnie od tego, który z dwóch dostępnych układów graficznych (zintegrowany Intel GMA HD lub niezależny GeForce GT 420M) pracował.

Wentylator staje się natomiast bardzo głośny w stresie, kiedy poziom generowanego hałasu oscyluje w granicach 37-42 dB. Wydawany przez niego dźwięk charakteryzuje się jednak tym, iż nie wysuwa się na pierwszy plan w aż tak nieprzyjemny dla użytkownika sposób, jak mogłoby się wydawać.

Hałas

luz
29.1 / 30.5 / 30.5 dB
HDD
30.5 dB
obciążenie
37.6 / 41.9 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)
temperatury podzespołów w kilkugodzinnym ekstremalnym teście obciążeniowym
temperatury podzespołów w kilkugodzinnym teście obciążeniowym

Ciepło

Podczas korzystania z aplikacji biurowych temperatury zmierzone na zewnętrznych powierzchniach całego korpusu okazały się niskie.

Z kolei przy narzuconym ekstremalnym obciążeniu obudowa nagrzała się miejscami znacznie – maksymalne temperatury wyniosły 44°C (na górze) i 49°C (od spodu).

Według pomiarów HWMonitor, temperatury podzespołów pozostały w normie nawet po kilkugodzinnym stresie (FurMark+Prime95) i daleko im było do wartości krytycznych.

w stresie
 44 °C43 °C35 °C 
 43 °C41 °C32 °C 
 37 °C34 °C29 °C 
maks. w ogóle: 44 °C
średnia: 37.6 °C
30 °C33 °C49 °C
29 °C30 °C46 °C
28 °C29 °C29 °C
maks. w ogóle: 49 °C
średnia: 33.7 °C
temperatura otoczenia 21 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 37.6 °C / 100 F, compared to the average of 31.3 °C / 88 F for the devices in the class Multimedia.
(±) The maximum temperature on the upper side is 44 °C / 111 F, compared to the average of 36.9 °C / 98 F, ranging from 21.1 to 71 °C for the class Multimedia.
(-) The bottom heats up to a maximum of 49 °C / 120 F, compared to the average of 39.2 °C / 103 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 28.7 °C / 84 F, compared to the device average of 31.3 °C / 88 F.
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 37 °C / 98.6 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.8 °C / 83.8 F (-8.2 °C / -14.8 F).

Głośniki

Zainstalowane głośniki generują dźwięk o zbyt dużym nasileniu tonów z górnego zakresu częstotliwości, a przy tym pozbawiony wystarczająco niskiego basu. Oferowany poziom głośności również nie jest zadowalający.

Wydajność akumulatora

Aspire 5745PG napawa nadzieją pod względem maksymalnego czasu pracy na baterii, który w teście czytelnika programu Battery Eater z najniższym poziomem jasności wyświetlacza wyniósł ponad 6 godzin. Gorzej było w teście polegającym na  odtwarzaniu filmu DVD, który zamknął się wynikiem dwóch i pół godziny (2:38 h).

Wydajność akumulatora
luz
6h 18min
DVD
2h 38min
obciążenie
1h 04min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0.1 / 0.4 W
luzdarkmidlight 6.5 / 12.3 / 19 W
obciążenie midlight 59.6 / 87.2 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

Acer Aspire 5745PG to tak naprawdę przeciętny notebook multimedialny, który zyskuje na swojej wartości dzięki funkcji ekranu dotykowego. Czy zyskuje wystarczająco dużo? To już w zasadzie zależy od samego użytkownika i jego upodobań odnośnie tej właśnie funkcji.

Do zalet z pewnością należy zaliczyć dobrze sprawującą się klawiaturę wraz z gładzikiem, przynajmniej częściowo pozbawioną wad obudowę a także wysoką kulturę pracy układu chłodzenia. Minusem okazały się ograniczenia w sferze złączy, a w szczególności rozmieszczenie poszczególnych portów oraz brak USB 3.0 i eSATA.

Aspire 5754PG to z pewnością ciekawa propozycja dla fanów funkcji dotykowych, którzy nie są przy tym chorobliwie wymagający pod względem uzyskiwanych osiągów.

Niemniej jednak Acer 5754PG oferuje (dzięki technologi Nvidia Optimus) dogodny kompromis pomiędzy cichą i komfortową pracą biurową a wystarczającym zapasem mocy potrzebnym do uruchomienia najnowszych gier (które mogą jednak wymagać obniżenia ustawień graficznych). Karta graficzna GeForce GT 420M lokuje się bowiem pod względem wydajności odrobinę wyżej od popularnego układu GF GT 330M.

Please share our article, every link counts!
Mail Logo
Acer Aspire 5745PG
z bliska: Acer Aspire 5745PG

Specyfikacja techniczna

Acer Aspire 5745PG-5464G32Mnks
Procesor
Intel Core i5-460M 2 x 2.5 - 2.8 GHz, Arrandale
Karta grafiki
NVIDIA GeForce GT 420M - 1024 MB VRAM, rdzeń: 500/1000 MHz, pamięć: 800 MHz, DDR3, 259.05
Pamięć
4 GB 
, DDR3
Matryca
15.60 cali 16:9, 1366 x 768 pikseli, Chi Mei Optoelectronics CMO1592, podświetlanie diodami LED, funkcja wielopunktowego dotyku: EETI PCAP MultiTouch Digitizer, refleksująca: tak
Chipset
Intel HM55 Express Chipset
Dysk twardy
WDC Scorpio Blue WD3200BPVT-22ZES, 320 GB 
, 5400 obr/min, Scorpio Blue
Karta dźwiękowa
Realtek ALC269 @ Intel Ibex Peak PCH
Złącza
4 USB 2.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe (SPDIF), czytnik kart: SD/MMC, MS/MS-Pro, xD
Łączność
Atheros AR8151 PCI-E Gigabit Ethernet Controller (10/100/1000MBit/s), Broadcom BCM43225 (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth Broadcom 3.0
Napęd optyczny
Matshita DVD-RAM UJ890AS
Akumulator
48 Wh litowo-jonowy
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Home Premium 64 Bit
Camera
kamerka: SXGA CrystalEye
Inne
24 miesiące(y) gwarancji
Waga
2.672 kg, zasilacz: 548 g

 

Autorzy

Tekst i zdjęcia: J. Simon Leitner i Klaus Hinum
Tłumaczenie: Krzysztof Borowiec

Podobne laptopy

Podobne laptopy innego producenta

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Samsung RF710 (Core i7, GF GT 420M)
GeForce GT 420M, Core i7 720QM, 17.30", 2.9 kg

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja laptopa Acer Aspire 17 2024: Słabe dGPU i rozczarowujący wyświetlacz
GeForce RTX 2050 Mobile, Raptor Lake-U Core 7 150U, 17.30", 2.2 kg
Recenzja Acer Aspire 16 2024: Wszechstronne urządzenie multimedialne bez ekranu godnego multimediów
GeForce RTX 2050 Mobile, Raptor Lake-U Core 7 150U, 16.00", 1.866 kg
Recenzja Acer Swift X 14 2023 OLED - multimedialny laptop z RTX 4050 robi wrażenie tylko na papierze
NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU, Raptor Lake-H i7-13700H, 14.50", 1.529 kg
Recenzja Acer Swift Go 16: Multimedialny laptop z olśniewającym wyświetlaczem OLED
Iris Xe G7 96EUs, Raptor Lake-H i7-13700H, 16.00", 1.644 kg

Za

+ urządzenia wejścia
+ ekran dotykowy jako gadżet
+ cichy i chłodny (bez obciążenia)
+ technologia Optimus umożliwiająca pracę na jednym z dwóch układów graficznych

Przeciw

- błyszcząca matryca z niskim poziomem jasności
- brak portów eSATA oraz USB 3.0
- złącza w przednich częściach ścianek bocznych
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Acer Aspire 5745PG
J. Simon Leitner & Klaus Hinum (Update: 2017-12-23)