Notebookcheck Logo

Test Acer Aspire Timeline 3810T

W Polsce firma Acer cieszy się opinią producenta komputerów miernej jakości, którego produkty są przeznaczone dla odbiorców o niezbyt wygórowanych wymaganiach oraz nieprzesadnie zasobnej kieszeni. Nowa linia Timeline przeczy jednak stereotypowi taniego, tandetnego i ubogo wyposażonego Acera – model 3810T jest jednym z pierwszych notebooków nowatorskiej klasy CULV o bardzo płaskich i lekkich obudowach, długo działających na zasilaniu akumulatorowym.

Obudowa

Zawartość pudełka, w którym znajduje się Acer Timeline 3810T–354G32n, jest raczej standardowa i została ułożona w dwóch warstwach. Na górnej znajdziemy laptop zabezpieczony modnym ostatnio pokrowcem zrobionym z tworzyw sztucznych, natomiast na dolnej: zasilacz, instrukcję obsługi oraz płyty instalacyjne.  

Pierwsze, co rzuca się w oczy po wyjęciu notebooka z pokrowca, to dość ostro wykończona, aluminiowa klapa w kolorze zgaszonego grafitu z ładnym, umieszczonym w centralnej części, chropowatym logo producenta. Chłodne oraz miłe w dotyku aluminium nadaje tej maszynie solidny oraz profesjonalny wygląd. Po wzięciu laptopa do rąk zaskakuje jego cienkość oraz mała, jak na tak spore gabaryty, waga. Minusem są zostające nieznaczne odciski palców, jednakże nie są one wyraźne na tyle, by istniała potrzeba ciągłego czyszczenia klapy. Spód oraz boki zostały wykonane z plastiku, który dzięki swej chropowatej powierzchni nie ślizga się w rękach i zapewnia pewny chwyt laptopa. Miłym akcentem było umożliwienie użytkownikowi dostępu do dysku twardego oraz modułów pamięci poprzez oddzielne zaślepki. Dzięki sporym gumowym nóżkom Acer stabilnie stoi na podłożu.

Już od pierwszych chwil obcowania z tą maszyną dostrzegamy, iż jej konstrukcja została bardzo dobrze przemyślana, czego dowodem jest choćby wypustek umożliwiający wygodne otwarcie klapy. Pierwsze, co rzuca się w oczy po jej podniesieniu, to duży, panoramiczny, lustrzany wyświetlacz osadzony w czarnej, plastikowej ramce. Zaraz potem dostrzegamy pełnowymiarową klawiaturę, o, trzeba przyznać, dość specyficznym wyglądzie oraz standardowych rozmiarów gładzik, przed którym znajduje się jeden, ciągnący się przez całą jego  długość przycisk. Tuż przed klawiaturą znajdziemy również niewielki przycisk służący do blokady gładzika, natomiast w lewym tylnym rogu - włącznik sygnalizujący pracę maszyny świecącą na biało diodą, natomiast stan wstrzymania systemu miganiem na pomarańczowo. Po jego prawej stronie umiejscowione zostały dwa głośniki o raczej skromnych rozmiarach. Tuż za znajduje się wyjątkowo nierzucający się w oczy akumulator, a jeszcze dalej - logo producenta. Górna część obudowy została wykonana z plastiku imitującego kolorem aluminium klapy.

Poszczególne części testowanego Acera zostały spasowane ze sobą niemal perfekcyjnie. Jedynym miejscem zaniżającym narzucony przez producenta wysoki standard wykonania jest prawa strona ramki otaczającej wyświetlacz, która skrzypi nieznacznie pod naciskiem. Dwa symetrycznie rozmieszczone zawiasy nie wskazują na jakąkolwiek pracę plastiku podczas zmiany położenia wyświetlacza, za to trzymają go mocno i stabilnie. Podczas prób nacisku na ramkę dochodzi do niewielkich rozświetleń w okolicach styku wyświetlacza oraz ramki; nie odbiegają one jednak od standardowych dla notebooków przebarwień.  

Warto zwrócić uwagę na przyzwoitą liczbę złączy peryferyjnych zaoferowanych nam przez producenta. Śmiało można powiedzieć, że ich różnorodność powinna spokojnie zaspokoić potrzeby przeciętnego użytkownika. 

front: kontrolka sygnalizująca ładowanie akumulatora.
front: kontrolka sygnalizująca ładowanie akumulatora.
lewy bok: wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonu, USB, otwór wentylacyjny, VGA, gniazdo zasilania
lewy bok: wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonu, USB, otwór wentylacyjny, VGA, gniazdo zasilania
prawy bok: czytnik kart, 2x USB, HDMI, RJ-45 oraz blokada Kensingtona
prawy bok: czytnik kart, 2x USB, HDMI, RJ-45 oraz blokada Kensingtona
tył: akumulator
tył: akumulator

Rozmieszczenie portów USB pozwala na komfortowe podpięcie myszki zarówno przez prawo-  jak i leworęcznych użytkowników oraz na bezproblemowe podpięcie napędów czy też dysków wymagających do stabilnej pracy zasilania z dwóch portów.  

Najbardziej rzucającą się w oczy innowacją jest duża, podłużna kontrolka umieszczona tuż przed gładzikiem. Sygnalizuje ona ładowanie akumulatora, świecąc na pomarańczowo, rozładowywanie się baterii - migając takim kolorem, pełne naładowanie akumulatora natomiast - świecąc kolorem niebieskim. Kontrolka ta ma wygląd dość specyficzny, a jej walory estetyczne zależą tylko od osobistych preferencji użytkownika.

Dużym minusem jest brak jakichkolwiek dodatkowych przycisków, przez co wszystkie opcje ponadstandardowe są obsługiwane przez klawisze funkcyjne. Niezbyt udanym zabiegiem było umieszczenie klawiszy odpowiadających za zmianę głośności oraz podświetlenia na strzałkach, co uniemożliwia ich obsługę jedną ręką.  

Acer podąża za modną ostatnio rezygnacją z zamka mechanicznego blokującego klapę. Zamiast niego mechanizm opiera się na zawiasach oraz jednym magnesie mieszczącym się na lewo od kamerki internetowej w okolicach wbudowanego mikrofonu.

Waga Timeline'a 3810T wynosi niespełna 1,7 kg, a więc model ten jest sporo (o 0,5 kg) lżejszy od typowego notebooka z ekranem 13”. Nie przystaje do tego dość  ciężki zasilacz, którego waga wynosi 410 g.

Osprzęt

Klawiatura, bez wątpienia zainspirowana klawiaturami laptopów firmy Apple, jest bardzo duża i ma wymiary 30,1 x 11,2 cm. Przycisk alfabetyczny to standardowe 1,7 x 1,7 cm, natomiast spacja mierzy 10,8 x 1,9 cm. Warto dodać, że pomiędzy poszczególnymi klawiszami znajdują się spore przerwy, co na pewno ucieszy osoby o dużych dłoniach.  

Poza dość specyficznym wyglądem innowacją jest również materiał, z którego została ona wykonana. Na pierwszy rzut oka plastik użyty do produkcji klawiszy wydaje się być śliski i mało wygodny, jednakże szybko można się przyzwyczaić do jego specyficznej faktury, która wcale nie obniża komfortu pracy. Jedynym mankamentem jest potrzeba dość częstego przecierania klawiatury, gdyż pozostają na niej nieestetycznie wyglądające odciski palców, tudzież smugi.

Cała klawiatura została bardzo dobrze spasowana, a wszystkie przyciski prezentują wysoką jakość wykonania.

Zaproponowany przez producenta, szarawy gładzik ma wymiary 6,7 x 4,3 cm, czyli jak na standardy notebookowe jest stosunkowo niewielki. Swoje małe rozmiary nadrabia jednak bardzo miłą w dotyku, chropowatą fakturą oraz dobrą czułością. Miłą niespodzianką jest funkcja multitouch, która również wydaje się być inspirowana notebookami ze znakiem Apple. Obydwa przyciski gładzika zostały umieszczone w jednej belce, o dwa tony ciemniejszej od otaczającej ją obudowy.

Tuż za klawiaturą, w pasie głośników, znajduje się panel dotykowy  z trzema dodatkowymi przyciskami/kontrolkami oraz niebieską kontrolką sygnalizującą pracę dysku twardego. Pierwszy z nich, o kolorze pomarańczowym, obsługuje włączanie/wyłączanie WiFi, drugi służy do tworzenia szybkiej kopii zapasowej, natomiast ostatni, o kolorze zielonym, włącza funkcję oszczędzania energii, gdy maszyna pracuje na akumulatorze.

Warto wspomnieć o kamerce internetowej Acer Crystal Eye, która, jak zapowiada producent, obsługuje rozdzielczość HD 720p. Faktycznie dostępne są trzy rozdzielczości: 320x240, 640x480 oraz HD. We wszystkich obraz jest płynny a oddanie barw, choć może nie idealne, to bez większych przekłamań. Producent oferuje nam szeroką gamę ustawień regulacji wyświetlanego obrazu. Niestety, w rozdzielczości HD dochodzi do małego opóźnienia w wyświetlaniu obrazu, utrzymującego się na poziomie mniejszym niż 1 s.

klawiatura
touchpad

Zdjęcia z wbudowanej kamerki

320 x 240
640 x 480
HD 720p

Zaproponowana przez producenta karta WiFi Acer Nplify 802.11b/g/Draft – N bardzo dobrze łapie sygnał i, przy szyfrowaniu WPA2, nie zdarzyło się, by nie mogła nawiązać połączenia lub je zrywała. Co więcej, testowana maszyna wykrywała pięć dostępnych sieci bezprzewodowych, podczas gdy MSI WIND U100 pokazywał w tej samej sytuacji jedynie trzy. W sieci domowej siła sygnału dla Acera bezustannie wynosiła pięć kresek, natomiast w MSI WIND wahała się na poziomie trzech-czterech kresek.

Warto również wspomnieć o module Bluetooth, włączanym przez kombinację klawiszy Fn+F3. Podczas testowania z telefonem HTC Kaiser dochodziło do bezproblemowej wymiany plików w obie strony. Udało się również włączyć funkcje „słuchanie dźwięku z urządzenia telefon przez głośniki tego komputera” oraz „użyj tego komputera jako zestawu słuchawkowego lub aparatu telefonicznego dla połączeń wykonywanych przez telefon”. Dźwięk był zaskakująco dobrej jakości i nie dochodziło do opóźnień w transmisji lub zrywania połączenia.

Obraz

Testowany egzemplarz 3810T posiadał  wyświetlacz rozmiaru 13,3” o powierzchni błyszczącej (typu glare). Ekran wyprodukowany przez firmę AU Optronics cechuje się współczynnikiem proporcji obrazu 16:9.  Zdecydowano się na zastosowanie w nim coraz powszechniejszej, energooszczędnej technologii podświetlania matrycy diodami LED.  
 
Do wyboru mamy 6 rozdzielczości (800x600, 1024x768, 1280x600, 1280x720, 1280x768, 1366x768 pikseli), jednakże jedynie przy tej ostatniej obraz zachowuje wysoką jakość oraz właściwe proporcje. Maksymalny kąt odchylenia wyświetlacza nie jest zbyt duży i wynosi około 110 stopni. Nie pojawia się za to problem chybotania się laptopa przy dużym odchyleniu ekranu.  

Wyświetlany obraz jest bardzo wysokiej jakości. Jest on jasny, a prezentowane barwy są ostre i wyraźne. Na uwagę zasługuje jednakże kolor biały, który zalatuje nieco żółcią. Możliwość regulacji podświetlenia jest bardzo dobra; minusem jest jedynie brak naekranowej informacji  potwierdzającej zmianę jego intensywności.

Kąty widzenia nie należą niestety do najlepszych. Obracając wyświetlacz, bardzo szybko można zauważyć zniekształcenia kolorów. Dotyczy to zarówno kierunku prawo-lewo, jak i góra-dół.  

Co zrozumiałe samo przez się, matryca typu glare kompletnie nie nadaje się do pracy na zewnątrz; z powodu odbić oraz refleksów obraz staje się bardzo nieczytelny.

Obraz przekazywany na zewnętrzny wyświetlacz przez złącze VGA jest dobry; kolory nie są przekłamane ani rozmyte, jednakże widać różnicę w jakości, porównując go z tym oferowanym przez port HDMI.

Obraz na zewnętrznym monitorze

HDMI
HDMI
HDMI
VGA
VGA
VGA

Do testów użyto przykładowego filmu HD „Coral Reef Adventure” 1080p, dostępnego na stronie Microsoftu oraz telewizora LCD Samsung 27”.

Osiągi

Zdaje się, że największym mankamentem całej serii Timeline było zastosowanie jednordzeniowego procesora Core 2 Solo SU3500, przynależnej do platformy CULV (Consumer Ultra Low Voltage) niskonapięciowej jednostki powstałej w oparciu o technologię 45 nm, o częstotliwości magistrali FSB 800 MHz, pracującej z częstotliwością 1,4 GHz. Charakteryzuje się ona zaskakująco pojemną jak na procesor jednordzeniowy pamięcią buforową (3 MB), a także niewielkim TDP (ilością ciepła, jaką należy odprowadzić z procesora), wynoszącym jedynie 5,5 W. Warto zauważyć, iż podobne TDP mają o wiele słabsze procesory z rodziny Intel Atom. Aktualnie w Polsce nie jest dostępna wersja z jakimkolwiek innym procesorem. 

Start/zamknięcie systemu
Start 43,28s
Zamknięcie 22,64s
Uruchamianie aplikacji
Opera 9.62 4,72s
Internet Explorer 7 3,61s
Poczta systemu Windows 1,86s
MS Office 2007 Word 3,60s
Winamp v5.541 3,52s

Niestety, w połączeniu ze zintegrowaną kartą graficzną Intel GMA X4500 wyniki, jakie osiągnął Acer 3810T w przeprowadzonych benchmarkach można opisać jako wysoce niezadowalające.

3DMark 03 Standard
1648 pkt.
3DMark 05 Standard
990 pkt.
3DMark 06 1280x768 Score
547 pkt.
Pomoc
PCMark 05 Standard
2029 pkt.
PCMark Vantage Result
1410 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
1433
Cinebench R10 Shading 32Bit
522
Pomoc
Quake 3 Arena - Timedemo
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768highest, 0xAA, 0xAF59.9 fps
F.E.A.R.
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768GPU: max, CPU: max, 0xAA, 0xAF5 fps
 800x600GPU medium, CPU medium, 0xAA, 0xAF12 fps
 640x480GPU min, CPU min, 0xAA, 0xAF28 fps
Crysis - CPU Benchmark
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x7681024x768 Score, 0xAA, 0xAF3.35 fps
Crysis - GPU Benchmark
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768High3.49 fps

Testowana maszyna była zaopatrzona w dysk Hitachi HTS545032B9A o pojemności 320 GB i prędkości obrotowej 5400 obr/min, którego wyniki w testach w żaden sposób nie odbiegają od uzyskiwanych standardowo przez sprzęt podobnej klasy.

przesył danych (minimum): 16.2 MB/s
przesył danych (maksimum): 64.7 MB/s
przesył danych (średnio): 46.6 MB/s
czas dostępu: 18.9 ms
szybkość interfejsu: 136.4 MB/s
obciążenie procesora: 8.2 %

Wpływ na otoczenie

Hałas

Podczas pracy na zasilaniu akumulatorowym testowany Acer działał właściwie bezgłośnie, a wytwarzany przez niego szum utrzymywał się na poziomie 33,5-33,9 dB, co jest wartością porównywalną ze standardowym tłem otoczenia. Jedynie pod dużym obciążeniem dochodziło do nagłych zrywów wentylatora na poziomie 39,7-40,3 dB, co niestety obniża kulturę pracy.  

Podczas pracy na zasilaniu sieciowym wentylator bezustannie szumi na poziomie 35,3-35,6 dB, jednak jest to właściwie niezauważalne i po krótkim czasie użytkownik przestaje zwracać na to uwagę. Gorzej wygląda sprawa przy pracy pod obciążeniem, gdzie szum wentylatora utrzymuje się na poziomie  37,6-38,1 dB.

Ciepło

Podczas normalnego użytkowania Timeline 3810T nagrzewa się minimalnie. Podwyższoną ciepłotę można odczuć jedynie na gładziku, jednakże nie jest ona na tyle duża, by w jakikolwiek sposób obniżyć komfort pracy.  

w stresie
 31.2 °C31.5 °C29.2 °C 
 32.6 °C32.4 °C28.8 °C 
 31 °C32.8 °C28.2 °C 
maks. w ogóle: 32.8 °C
średnia: 30.9 °C
27.4 °C33.3 °C35.1 °C
30.2 °C34.6 °C33.8 °C
29.1 °C31.7 °C33.6 °C
maks. w ogóle: 35.1 °C
średnia: 32.1 °C
temperatura otoczenia 24 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 30.9 °C / 88 F, compared to the average of 30.8 °C / 87 F for the devices in the class Subnotebook.
(+) The maximum temperature on the upper side is 32.8 °C / 91 F, compared to the average of 36.1 °C / 97 F, ranging from 21.4 to 281 °C for the class Subnotebook.
(+) The bottom heats up to a maximum of 35.1 °C / 95 F, compared to the average of 39.4 °C / 103 F
(+) The palmrests and touchpad are reaching skin temperature as a maximum (32.8 °C / 91 F) and are therefore not hot.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.3 °C / 82.9 F (-4.5 °C / -8.1 F).

Niestety, po kilku godzinach pracy pod dużym obciążeniem dochodziło do sporej emisji ciepła, a temperatura gładzika osiągała niemal 40 stopni. Była to jednakże sytuacja raczej ekstremalna.

w stresie
 35.1 °C35.7 °C33.8 °C 
 36.7 °C37.1 °C34.5 °C 
 31.4 °C39.2 °C33.6 °C 
maks. w ogóle: 39.2 °C
średnia: 35.2 °C
31.2 °C37.4 °C34.2 °C
32.5 °C37.7 °C34.9 °C
27.7 °C34.1 °C35.8 °C
maks. w ogóle: 37.7 °C
średnia: 33.9 °C
temperatura otoczenia 24 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 35.2 °C / 95 F, compared to the average of 30.8 °C / 87 F for the devices in the class Subnotebook.
(+) The maximum temperature on the upper side is 39.2 °C / 103 F, compared to the average of 36.1 °C / 97 F, ranging from 21.4 to 281 °C for the class Subnotebook.
(+) The bottom heats up to a maximum of 37.7 °C / 100 F, compared to the average of 39.4 °C / 103 F
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 39.2 °C / 102.6 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.3 °C / 82.9 F (-10.9 °C / -19.7 F).

Głośniki

Producent umieścił w 3810T nowoczesny system nagłośnieniowy Dolby Sound Room, który ma symulować dźwięk przestrzenny. Brzmienie jest przyjemne dla ucha, a sam dźwięk może faktycznie nieco czystszy od tego spotykanego w standardowych laptopowych piszczałkach. Daleko mu jednak do prawdziwego dźwięku przestrzennego. Ponadto głośniki są dość ciche i nie dają głębokiego dźwięku.

Jak to zwykle bywa, po podłączeniu słuchawek dźwięk zyskuje sporo na jakości, staje się zauważalnie głośniejszy, poprawia się również jego głębia oraz barwa. 

Wydajność akumulatora

Bateria zdaje się zbyć największą zaletą Acera 3810T. W wersji podstawowej producent dołącza do zestawu 6-komorowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 5600 mAh. Maksymalny czas pracy, który udało mi się osiągnąć, wyniósł niemal 12 godzin (dokładnie 711 minut – 11 h 51 min). Laptop był wówczas pozostawiony na luzie, przy minimalnym podświetleniu oraz wyłączonych modułach WiFi i Bluetooth, z planem zasilania ustawionym na oszczędzanie energii.

Przy zrównoważonym planie zasilania, z włączonym modułem WiFi, podświetleniem ustawionym na 75%, przeglądaniem stron internetowych oraz uruchomionym Winampem czas pracy wyniósł niespełna 6 h, co jest wynikiem wysoce przyzwoitym.

Pod obciążeniem, z maksymalnym podświetleniem, włączonymi modułami WiFi i Bluetooth oraz planem zasilania wysoka wydajność czas pracy spadł do bez mała 4 h.

Wydajność akumulatora
luz
11h 51min
sieć przez WLAN
5h 56min
obciążenie
3h 51min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 7.1 / 10.2 / 14 W
obciążenie midlight 18.6 / 19.4 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

Acer 3810T zaskakuje bardzo pozytywnie. Na początku ładnym wyglądem, wysokim standardem wykonania i solidną budową, następnie dużą, wygodną klawiaturą, przyjemnym gładzikiem z multitouchem oraz bardzo dobrym wyświetlaczem, a na końcu wyjątkowo długim czasem pracy na baterii.  

Gdyby producent zdecydował się na matową matrycę, nieco lepszy procesor oraz kartę graficzną, sprzętowi temu nie można by nic zarzucić. Tymczasem wyszła mu maszyna ładna, można wręcz powiedzieć, że wyjątkowo mobilna, ale nieco niepraktyczna dla bardziej wymagających graficznie zadań.  

Podsumowując jednym zdaniem, Timeline 3810T to sprzęt idealny dla kogoś, kto szuka lekkiego, mobilnego laptopa, do codziennego użytku o przyjemnym dla oka, profesjonalnym wyglądzie. Na pewno jest on wart swej ceny, która w chwili pisania recenzji kształtowała się na poziomie 3000 zł (tutaj można sprawdzić aktualną). 

Acer Aspire Timeline 3810T
Acer Aspire Timeline 3810T

Podsumowanie dla pań

Sprzęt na pierwszy rzut oka wydaje się mieć nieco toporny, męski wygląd. Ostre wykończenie oraz grafitowa aluminiowa klapa nadają mu biznesowy styl, ale także wrażenie cięższego, niż jest w rzeczywistości. Specyficzny wygląd klawiatury może z początku odrzucać, ale po krótkim czasie docenia się komfort pisania, jaki zapewnia. Maszyna idealna dla pań, które nie potrzebują sprzętu o wyśrubowanych parametrach do grania i są w stanie zrezygnować ze standardowej plastikowej obudowy na rzecz twardego ale także stylowego wyglądu i niesamowicie długiego czasu pracy na baterii.  

Dziękujemy za wypożyczenie egzemplarza do testu firmie X-KOM.

Please share our article, every link counts!
Acer Aspire Timeline 3810T
bohater testu: Acer Aspire Timeline 3810T
Nazwa Acer Timeline 3810T–354G32n
Procesor Intel Core 2 Solo SU3500
Chipset Intel GS45 Express
Pamięć 4096 MB, SODIMM DDR3 (1066 MHz)
Karta grafiki Intel Graphics Media Accelerator X4500
Wyświetlacz 13,3" z podświetlaniem LED (AUO122C / B133XW01 V2), LCD Glare (1366 x 768)
Dysk twardy: 320 GB SATA/5400 obr/min
Karta dźwiękowa Zintegrowana
Złącza 3x USB 2.0, VGA out, wejście mikrofonu (stereo), wyjście słuchawek (stereo), RJ-45, czytnik kart 5 w 1 (SD, MMC, xD, MS-Pro, Memory Stick), HDMI
Łączność WLAN (Acer Nplify 802.11b/g/Draft - N), Bluetooth, LAN 10/100/1000
Napęd optyczny BRAK
Wielkość 322 x 228 x 289 mm
Waga 1,686 kg (z akumulatorem), zasilacz 0,410 kg
Akumulator 6-ogniwowy litowo-jonowy
System operacyjny Windows Vista Home Premium SP 1
Inne kamerka 1,3 megapiksela

Sprzęt dostarczył

sklep komputerowy X-Kom

Autorzy

Niniejszą recenzję opracowała Agnieszka Zielińska.

Zdjęcia wykonał Paweł Książek

Podobne laptopy

Laptopy z tym samym GPU i/lub rozmiarem ekranu

Recenzja Compal NTUC0
Graphics Media Accelerator (GMA) 4500M, Celeron M 723, 1.637 kg

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja Acer Swift 14 AI: Pierwszy laptop z układem graficznym Arc Graphics 130V
Arc 130V, Lunar Lake Core Ultra 5 226V, 14.00", 1.26 kg
Recenzja laptopa Acer TravelMate P4: Niedopowiedzenia są dla szefów
Iris Xe G7 80EUs, Raptor Lake-U i5-1335U, 14.00", 1.459 kg
Analiza Intel Meteor Lake - Core Ultra 7 155H przekonuje tylko wydajnością GPU
Arc 8-Core, Meteor Lake-H Ultra 7 155H, 14.00", 1.3338 kg
Recenzja Acer Swift Go 14 - Meteor Lake Core Ultra 7 imponuje rdzeniem AI
Arc 8-Core, Meteor Lake-H Ultra 7 155H, 14.00", 1.3338 kg
Recenzja laptopa Acer Swift X 14 z RTX 3050: Podkręcony i5-1240P
GeForce RTX 3050 4GB Laptop GPU, Alder Lake-P i5-1240P, 14.00", 1.402 kg
Recenzja Acer Spin 7 SP714-51
HD Graphics 615, Kaby Lake i5-7Y54, 14.00", 1.271 kg
Recenzja Acer TravelMate X349-M
HD Graphics 520, Core i7 6500U, 14.00", 1.53 kg

Za

+ długi czas pracy na akumulatorze
+ nowoczesny, stylowy design
+ duża klawiatura
+ aluminiowa klapa
+ wysokiej jakości wyświetlacz
+ gładzik z dotykiem wielopunktowym
+ małe zużycie energii

Przeciw

- matryca glare
- brak ExpressCard
- ciche głośniki
- słaby CPU
- ciężki zasilacz
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Acer Aspire Timeline 3810T
Sylwester Cyba (Update: 2015-10- 1)