Test Acer Predator 15 G9-591
Tekst i zdjęcia: Florian Glaser
Tłumaczenie: Tomasz Cyba
12/12/2015
Acer ruszył w tym roku na podbój rynku laptopów do gier, przedstawiając notebooki z serii Predator. Jako pierwszy testy Notebookcheck przeszedł model G9-591, czyli Predator 15 (z ekranem o przekątnej 15,6"). Testowany model był wyposażony w procesor Intel Skylake-H i kartę grafiki GeForce GTX 980M.
Obudowa
Wygląd Predatora 15 może budzić kontrowersje. Autorowi się on nie spodobał. Z jednej strony to fajnie, że Acer stworzył model charakterystyczny, ale uzyskany efekt może nie być w smak niektórym potencjalnym nabywcom.
Oznaczone na czerwono klawisze WSAD i kierunkowe aż krzyczą do użytkownika "Zabawka, zabawka!". Wyróżnione kolorem otwory wentylacyjne z tyłu laptopa i podświetlane elementy (takie jak przycisk zasilania, wieko) to także pewna przesada. Między innymi dlatego, że nie ujednolicono kolorystyki. Blok numeryczny jest podświetlany na niebiesko a reszta klawiatury - na czerwono. Przycisk do wyłączania płytki dotykowej jest z kolei jaskrawozielony. Bez modyfikacji ze strony użytkownika Predator 15 kojarzy się trochę z efektami z dyskoteki z lat 90. Nawet kiedy komputer jest wyłączony, nie wygląda skromnie. Autorowi bardziej już odpowiada stylistyka Asusów G751 i G752.
Jeżeli chodzi o sztywność obudowy, o Predatorze 15 nie można powiedzieć złego słowa. Dotyczy to zwłaszcza jednostki zasadniczej. Trochę inaczej wygląda to w przypadku pokrywy ekranu. Przy użyciu znacznej siły można ją znacząco wykrzywić lub spowodować ugięcie się wieka pod naciskiem. To jednak zjawiska częste w laptopach.
Choć obudowa nie jest metalowa, zastosowane tworzywa są dobrej jakości. Wieko, pulpit roboczy i spód jednostki zasadniczej są gumowane. Elementy te są przyjemne w dotyku, ale wilgotne lub tłuste dłonie zostawiają na nich ślady. Spasowanie jest w większości miejsc dobre. Jedynie napęd optyczny i dodatkowy wentylator (FrostCore) po umieszczeniu w kieszeni modułowej nieidealnie mieściły się w obrysie obudowy.
Jeżeli chodzi o zawiasy, pokrywa ekranu reaguje tylko niewielkim chybotaniem w przypadku wystąpienia wstrząsów. Maksymalny kąt odchylenia ekranu to 140°.
Jeżeli zamierzamy często przenosić komputer, Predator 15 będzie dość uciążliwy. Omawiany laptop waży 3,6 kg, czyli jest ciężki jak na model z 15-calowym ekranem. Dla porównania najnowszy Alienware 15 waży 3,1 kg a Clevo P651RE - 2,7 kg.
Dostęp do podzespołów wewnętrznych pozostawia wiele do życzenia. Pod małą pokrywą serwisową znajdują się dysk twardy, SSD i dwa wolne gniazda pamięci RAM. By dostać się do układu chłodzenia i akumulatora, trzeba zdjąć cały spód jednostki zasadniczej, co kosztuje sporo czasu i nerwów. W niektórych innych laptopach dla graczy dostęp do podzespołów jest zdecydowanie wygodniejszy. Procesora i karty grafiki nie da się wymienić, gdyż podzespoły te są wlutowane.
Wyposażenie w złącza zewnętrzne jest na poziomie, gdyż omawiany laptop posiada m.in. cztery porty USB 3.0, HDMI oraz DisplayPort. Jest także port USB 3.1 (typu C) wspierający Thunderbolt 3. Trochę słabo wygląda liczba gniazd audio - są tylko dwa. Wszystkie złącza znajdują się na bokach, ale rozmieszczono je w tylnych częściach ścianek, więc nie ma utrudnień w korzystaniu z myszki z powodu podłączanych do komputera kabli.
Osprzęt
Klawiatura Predatora to przyrząd typu wyspowego z klawiszami alfanumerycznymi wielkości 15 x 15 mm. Klawisze funkcyjne są mniejsze (15 x 10 mm). Odstępy między klawiszami wynoszą 3 mm. Regulację głośności dźwięku i jasności obrazu przydzielono do klawiszy kierunkowych.
Właściwości użytkowe klawiatury są na plus. Stukot klawiszy podczas pisania nie jest głośny. Skok klawiszy nie jest idealny. Nie jest on ani zbyt krótki, ani szczególnie długi. Zadowolonym można być z jednostopniowego podświetlenia klawiatury. Na zasilaniu akumulatorowym podświetlenie gaśnie po pewnym czasie bezczynności klawiatury. Oznaczenia niepodświetlonych klawiszy są czytelne. Gorzej jest pod tym względem tylko z klawiszami i obszarami oznaczonymi na czerwono. Jako że klawiatura jest przesunięta mocno w stronę tyłu jednostki zasadniczej, jest dużo miejsca na oparcie dłoni.
Płytka dotykowa jest niezła. Ma ona 10,5 x 6,5 cm, więc jest dość duża. Obsługa gestów nie budziła zastrzeżeń. Choć właściwości ślizgowe nie są idealne, powierzchnia płytki jest miła w dotyku. Autor nie był natomiast zadowolony z precyzji działania. Poza tym umiejscowienie płytki mogłoby być lepsze. Pewnym problemem jest też to, że płytka znajduje się w dużym wgłębieniu, toteż trzeba pokonywać różnicę poziomów między nią a przyciskami.
Obraz
Omawiany laptop otrzymał matową matrycę o przekątnej 15,6" i rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli (FHD). W testowanym egzemplarzu był to wyświetlacz marki LG (LP156WF6-SPP1 o identyfikatorze sprzętowym LGD04D5). Jest to matryca typu IPS.
Średnia luminancja przy maksymalnej intensywności podświetlenia wyniosła około 287 cd/m² (przy czym najwyższa wartość to 310 cd/m²). Obraz jest bardzo jasny i zazwyczaj jasność wystarcza do uzyskiwania czytelności obrazu. Pewne utrudnienia mogą wystąpić tylko w przypadku, kiedy laptop znajduje się na dworze a jego ekran jest zwrócony przodem do słońca.
|
rozświetlenie: 86 %
na akumulatorze: 310 cd/m²
kontrast: 861:1 (czerń: 0.36 cd/m²)
ΔE Color 3.83 | 0.5-29.43 Ø4.9
ΔE Greyscale 2.53 | 0.5-98 Ø5.2
86% sRGB (Argyll 1.6.3 3D)
56% AdobeRGB 1998 (Argyll 1.6.3 3D)
62.7% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
85.8% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
66% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
Gamma: 2.42
Odwzorowanie kolorów zachowuje na pochwałę. Pomiary wykazały średni błąd dE2000 w wysokości 2,53 dla odcieni szarości i 3,83 w przypadku kolorów. Temperatura barwowa (6934K) była również w porządku. Nieźle wypada paleta barw. Pokrycie przestrzeni kolorów sRGB wyniosło 86% a Adobe RGB - 56%.
Kluczową zaletą matrycy typu IPS są szerokie kąty widzenia. Nawet przy patrzeniu na ekran z nienaturalnej perspektywy widziany obraz zachowuje w miarę dobrą jakość.
Zmierzone czasy reakcji to 25 ms (przy przejściu od czerni do bieli i od bieli do czerni) oraz 31 ms (przy przejściach między odcieniami szarości). Choć wartości te wydają się duże, podczas przeprowadzenia testów autor nie zaobserwował efektu smużenia. Pomiary nie wykazały modulacji PWM, toteż użytkownicy, którym przeszkadza migotanie obrazu, nie będą mieli do czynienia z tym zjawiskiem.
Display Response Times
↔ Response Time Black to White | ||
---|---|---|
25 ms ... rise ↗ and fall ↘ combined | ↗ 7 ms rise | |
↘ 18 ms fall | ||
The screen shows relatively slow response rates in our tests and may be too slow for gamers. In comparison, all tested devices range from 0.1 (minimum) to 240 (maximum) ms. » 55 % of all devices are better. This means that the measured response time is worse than the average of all tested devices (20.9 ms). | ||
↔ Response Time 50% Grey to 80% Grey | ||
31 ms ... rise ↗ and fall ↘ combined | ↗ 10 ms rise | |
↘ 21 ms fall | ||
The screen shows slow response rates in our tests and will be unsatisfactory for gamers. In comparison, all tested devices range from 0.165 (minimum) to 636 (maximum) ms. » 38 % of all devices are better. This means that the measured response time is similar to the average of all tested devices (32.8 ms). |
Screen Flickering / PWM (Pulse-Width Modulation)
Screen flickering / PWM not detected | |||
In comparison: 53 % of all tested devices do not use PWM to dim the display. If PWM was detected, an average of 8684 (minimum: 5 - maximum: 343500) Hz was measured. |
Osiągi
Nie jest zaskoczeniem fakt, że Acer zastosował w omawianym laptopie procesor Intela najnowszej generacji. Core i7-6700HQ to czterordzeniowa jednostka oparta na architekturze Skylake. Ma on o 100 MHz niższe taktowanie od modelu Core i7-6820HK oraz 6 a nie 8 MB pamięci L3 Cache [a także zablokowany a nie odblokowany mnożnik - przyp. tłum.]. TDP tego procesora wynosi 45 W.
Funkcja Turbo Boost procesora nie działała w omawianym laptopie najlepiej. W czasie przeprowadzania wielowątkowego testu Cinebench R15 taktowanie CPU zostało obniżone z 3,1 GHz do 2,8-2,9 GHz. Wyjaśnia to odrobinę gorszy, niż w innych laptopach z tym samym procesorem, wynik tego testu. Modele Clevo P651RE i Alienware 15 R2 okazały się o 3% lepsze. Również wyposażony w procesor Core i7-5700HQ laptop Gigabyte P55W v4 uzyskał lepszy (o 9%) wynik. W teście jednowątkowym tej samej aplikacji rezultat Acera był zbliżony do osiągnięć innych modeli z tym samym procesorem.
Na zasilaniu akumulatorowym taktowanie CPU jest ograniczone do 2,5 GHz.
Zastosowany w Predatorze 15 GeForce GTX 980M nie jest już najwydajniejszą kartą grafiki do laptopów. Z powodu bardzo wysokiej ceny modelu GTX 980 ta starsza karta będzie jednak częściej wykorzystywana przez producentów laptopów. GTX 980M posiada 1536 rdzeni CUDA, czyli więcej od modelu GTX 970M (1280) a znacznie mniej od modelu GTX 980 (2048). Wlutowana w Acerze wersja karty posiada 4 GB pamięci VRAM GDDR5. W przyszłości może to być wąskie gardło dla wydajności graficznej. Już teraz są gry, w których do najwyższych ustawień jakościowych i/lub wysokiej rozdzielczości wskazane jest posiadanie większego zasobu pamięci VRAM. Szyna danych jest 256-bitowa, co daje karcie grafiki z omawianego laptopa dodatkową przewagę nad kartą GTX 970M (która ma 192-bitową magistralę pamięci). Taktowanie pamięci jest niższe, niż w przypadku modelu GTX 980 (2500 MHz wobec 3500 MHz). To samo tyczy się maksymalnego taktowania rdzenia (1127 MHz wobec 1228 MHz).
Wyniki testów wydajności graficznej (3DMark) okazały się podobne, jak w przypadku innych laptopów z kartą GTX 980M. Model z kartą GTX 970M (Clevo P651RE) osiągnął w testach syntetycznych rezultaty o około 10-20% gorsze.
Bez podłączonego zasilacza wydajność jest znacznie niższa. W teście Heaven Benchmark 4.0 na zasilaniu z sieci uzyskano 59,1 kl/s a na zasilaniu z akumulatora - tylko 28,5 kl/s.
W teście pełnego obciążenia mimo podłączenia zasilania sieciowego komputer był dodatkowo zasilany z akumulatora (zmniejszał się stan naładowania tego ostatniego).
Widoczna na obudowie naklejka z napisem "G-Sync Monitor Support" odnosi się zapewne tylko do zewnętrznych monitorów. W panelu Nvidii nie było odpowiedniej opcji do uruchomienia technologii G-Sync.
3DMark 11 Performance | 10977 pkt. | |
3DMark Ice Storm Standard Score | 88214 pkt. | |
3DMark Cloud Gate Standard Score | 22733 pkt. | |
3DMark Fire Strike Score | 8306 pkt. | |
Pomoc |
PCMark 7 Score | 6021 pkt. | |
PCMark 8 Home Score Accelerated v2 | 4045 pkt. | |
PCMark 8 Creative Score Accelerated v2 | 4965 pkt. | |
PCMark 8 Work Score Accelerated v2 | 5069 pkt. | |
Pomoc |
Cinebench R15 | |
CPU Single 64Bit (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
Gigabyte P55 V4 | |
SCHENKER XMG P506 | |
Alienware 15 R2 (Skylake) | |
SCHENKER XMG U506 | |
CPU Multi 64Bit (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
Gigabyte P55 V4 | |
SCHENKER XMG P506 | |
Alienware 15 R2 (Skylake) | |
SCHENKER XMG U506 |
Cinebench R11.5 | |
CPU Single 64Bit (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
Gigabyte P55 V4 | |
SCHENKER XMG P506 | |
Alienware 15 R2 (Skylake) | |
SCHENKER XMG U506 | |
CPU Multi 64Bit (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
Gigabyte P55 V4 | |
SCHENKER XMG P506 | |
Alienware 15 R2 (Skylake) | |
SCHENKER XMG U506 |
PCMark 7 - Score (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U506 | |
SCHENKER XMG P506 | |
Alienware 15 R2 (Skylake) | |
Gigabyte P55 V4 |
Testowany egzemplarz został wyposażony w dysk SSD SATA 3 formatu M.2 Liteon CV1-8B256. W teście AS SSD odczyt sekwencyjny osiągnął 512 MB/s a zapis sekwencyjny - 324 MB/s. Są to przyzwoite ale nie jakieś wybitne rezultaty. Czasy dostępu kształtowały się na poziomie typowym dla dysku SSD.
Nasz Predator 15 otrzymał także dysk twardy Western Digital Blue o pojemności 1 TB i prędkości 5400 obr/min. W teście CrystalDiskMark odczyt sekwencyjny osiągnął ponad 120 MB/s. To wynik, którego nie powstydziłyby się dyski o prędkości 7200 obr/min.
Wydajny procesor i dysk SSD dają Predatorowi dużą wydajność ogólną. W teście PCMark 7 omawiany laptop uzyskał 6021 pkt., nieco więcej od modelu Alienware 15 R2 (5846 pkt.) a trochę mniej od Clevo P651RE (6228 pkt.). Clevo P751DM z procesorem z komputera stacjonarnego (i5-6600K) i dyskiem SSD pod PCIe (Samsung SM951) zdobyło 7064 pkt. (o 17% więcej od bohatera niniejszej recenzji).
3DMark | |
1920x1080 Fire Strike Score (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U506 | |
Alienware 15 R2 (Skylake) | |
Gigabyte P55 V4 | |
SCHENKER XMG P506 | |
3840x2160 Fire Strike Ultra Score (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U506 |
3DMark 11 - 1280x720 Performance (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U506 | |
Alienware 15 R2 (Skylake) | |
Gigabyte P55 V4 | |
SCHENKER XMG P506 |
Unigine Heaven 4.0 - Extreme Preset DX11 (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
Alienware 15 R2 (Skylake) |
Testy gier
Poza wyjątkowo wymagającymi tytułami omawiany laptop radzi sobie spokojnie z grami na najwyższych ustawieniach graficznych. W testach gier Star Wars Battlefront, Fallout 4 i Call of Duty Black Ops 3 na nastawach ultra osiągnięto ponad 50 kl/s. Z kolei w testach Anno 2205 i Assassin's Creed płynność w natywnej rozdzielczości uzyskano dopiero po obniżeniu ustawień graficznych do wysokich lub bardzo wysokich. GeForce GTX 980 zapewnia o około 30-40% lepsze osiągi w grach. GTX 970M z kolei jest o 20-25% słabszy.
Uwaga: gra Star Wars Battlefront uruchomiła się dopiero po zaktualizowania sterownika grafiki (z wersji 354.00 do ForceWare 359.06).
low | med. | high | ultra | 4K | |
---|---|---|---|---|---|
Anno 2205 (2015) | 127.3 | 116.4 | 63.1 | 22.7 | 23.2 |
Call of Duty: Black Ops 3 (2015) | 122.7 | 117.6 | 76.2 | 65.7 | 23.4 |
Fallout 4 (2015) | 137.1 | 122.4 | 70.1 | 56 | 23.3 |
Star Wars Battlefront (2015) | 195.1 | 167.6 | 89.4 | 76.1 | 28.2 |
Assassin's Creed Syndicate (2015) | 76.2 | 74.2 | 58.9 | 24.9 | 20.5 |
Assassin's Creed Syndicate | |
1920x1080 High Preset AA:FX (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 | |
1920x1080 Ultra High Preset AA:4x MSAA + FX (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 |
Star Wars Battlefront | |
1920x1080 High Preset AA:FX (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 | |
1920x1080 Ultra Preset AA:FX (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 |
Fallout 4 | |
1920x1080 High Preset AA:T AF:16x (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 | |
1920x1080 Ultra Preset AA:T AF:16x (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 |
Call of Duty: Black Ops 3 | |
1920x1080 High / On AA:FX (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 | |
1920x1080 Extra / On AA:T2x SM (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 |
Anno 2205 | |
1920x1080 High Preset AA:4x (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 | |
1920x1080 Ultra High Preset AA:8x (sortuj wg wyników) | |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV | |
SCHENKER XMG U716 | |
Schenker W504 | |
Schenker W504 |
Wpływ na otoczenie
Hałas
Przy dużym obciążeniu podzespołów omawiany laptop okazał się relatywnie głośny. W teście 3DMark06 odnotowano 47 dB a w teście pełnego obciążenia zmierzono 48 dB. Wartości te uzyskano przy wykorzystaniu funkcji FrostCore (czyli dodatkowego wentylatora). Kiedy z niej nie korzystano, natężenie hałasu było o około 2 dB niższe. W teście bez obciążenia nie wystąpiła natomiast różnica. Kiedy podzespoły nie były obciążane, szum był przeważnie umiarkowany (31-32 dB). Od czasu do czasu jednak natężenie hałasu wzrastało do 42 dB, co będzie przeszkadzać szczególnie użytkownikom wrażliwym na szum. Przy niewielkim i średnim obciążeniu (aktualizacje, instalowanie programów, kopiowanie danych itp.) układ chłodzenia zachowywał się dynamicznie, tzn. po zakończeniu wykonywania danej operacji szybko robiło się na powrót cicho.
Hałas
luz |
| 31 / 32 / 42 dB |
HDD |
| 33 dB |
DVD |
| 0 / dB |
obciążenie |
| 47 / 48 dB |
| ||
30 dB cichy 40 dB(A) słyszalny 50 dB(A) irytujący |
||
min: , med: , max: Audix TM1 (odległość 15 cm) |
Temperatury
W teście pełnego obciążenia pozytywnie wypadł obszar miejsc oparcia dłoni, który okazał się chłodny. W okolicy płytki dotykowej zmierzono maksymalnie 36,4°C. Po godzinie testu z wykorzystaniem narzędzi Prime95 i FurMark w tylnej części obudowy temperatura osiągnęła jednak na spodzie prawie 60°C. Na wierzchu jednostki zasadniczej stwierdzono niemal 50°C. W teście bez obciążenia cała obudowa była chłodna.
Jeżeli chodzi o podzespoły, pod pełnym obciążeniem doszło do obniżenia taktowania CPU (do około 2 GHz) a temperatury rdzeni osiągnęły 90-97°C. Taktowanie GPU również zostało obniżone a temperatura GPU doszła do 85°C.
(-) The maximum temperature on the upper side is 49.8 °C / 122 F, compared to the average of 40.5 °C / 105 F, ranging from 21.2 to 68.8 °C for the class Gaming.
(-) The bottom heats up to a maximum of 59.2 °C / 139 F, compared to the average of 43.2 °C / 110 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 27.1 °C / 81 F, compared to the device average of 33.9 °C / 93 F.
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 36.4 °C / 97.5 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.9 °C / 84 F (-7.5 °C / -13.5 F).
Głośniki
System audio wypadł poniżej oczekiwań. Mimo włączonej technologii Dolby, która daje znacznie więcej mocy, brzmienie bywa przytłumione i (zależnie od poziomu głośności) nieczyste. Działania subwoofera praktycznie się nie zauważa. Trzeba natomiast przyznać, że głośniki grają głośno.
Wydajność akumulatora
Jedną z większych niespodzianek okazały się w przypadku Predatora 15 czasy pracy na akumulatorze. W teście symulującym czytanie dokumentu tekstowego (Battery Eater Reader's Test) omawiany laptop działał ponad 11 godzin. Z podobnych laptopów lepszym wynikiem może się pochwalić Alienware 15 R2 (12:49 h). W teście odtwarzania z dysku filmu udało się osiągnąć prawie 7,5 h. Z powodu ograniczeń czasowych autor nie zdołał przeprowadzić testu symulującego korzystanie z internetu przez Wi-Fi.
wyłączony / stan wstrzymania | 0.3 / 0.8 W |
luz | 12 / 16 / 22 W |
obciążenie |
100 / 162 W |
Legenda:
min: ,
med: ,
max: Metrahit Energy |
Acer Predator 15 G9-591-74ZV GeForce GTX 980M, 6700HQ | SCHENKER XMG U506 GeForce GTX 980M, 6600K | Alienware 15 R2 (Skylake) GeForce GTX 980M, 6700HQ | SCHENKER XMG P506 GeForce GTX 970M, 6700HQ | Gigabyte P55 V4 GeForce GTX 970M, 5700HQ | |
---|---|---|---|---|---|
Czasy pracy | -35% | 6% | -33% | -20% | |
Reader / Idle | 670 | 210 -69% | 769 15% | 314 -53% | 517 -23% |
H.264 | 442 | 456 3% | |||
Load | 113 | 113 0% | 114 1% | 98 -13% | 95 -16% |
WiFi v1.3 | 446 | 231 |
Za
Przeciw
Podsumowanie
Jak na pierwszy laptop do gier wyższej klasy trzeba stwierdzić, że Acer dobrze zaczął. Krzykliwy do przesady wygląd i brudzące się powierzchnie zewnętrzne są niefajne, ale obudowę można też chwalić. Poza solidnością jednostki zasadniczej może podobać się wyposażenie w złącza. Przydatność i celowość zastosowania technologii FrostCore są z kolei wątpliwe.
Pochwalić należy to, że Predator 15 otrzymał matrycę IPS o dobrej jakości obrazu. Czasy pracy na akumulatorze również mogą imponować. Autorowi nie spodobały się dość znaczna masa i słaby dostęp do podzespołów wewnętrznych. Również jakość dźwięku z głośników, wielkość pamięci VRAM i Turbo Boost procesora prezentują się nie najlepiej.