Notebookcheck Logo

Test Asus Eee PC 1005HA

Asus Eee PC 1005HA to jeden z popularniejszych ostatnio netbooków, głównie za sprawą przystępnej ceny, 10-calowego ekranu oraz 6-ogniwowego akumulatora (udostępniony nam do testu egzemplarz demonstracyjny posiadał baterię 3-ogniwową). Niniejsza recenzja potwierdza, że jest to udany minilaptop, nawet mimo posiadania lustrzanej matrycy i dość hałaśliwej pracy układu chłodzenia.

Obudowa

Twórców Asusa Eee PC 1005HA zainspirowały opływowe kształty muszli morskich skorupiaków i stąd też wzięła się nazwa tego modelu: Seashell. Już od chwili pierwszego kontaktu w oczy rzuca się jego kształtna oraz zachęcająco połyskująca, czarna obudowa. Plastik, z którego wykonano klapę, jest klasycznie śliski, przez co niestety widać na nim każdy odcisk palca. Trzeba jednak przyznać, że w połączeniu z ciekawym wzornictwem, urządzenie faktycznie przypomina nieco muszlę. Na centralnej części klapy znajduje się niewielkie i wypukłe, ale nie tandetne, logo serii komputera, którego biała barwa ładnie współgra z elegancką czernią urządzenia.

Boki oraz spód standardowo wykonano z nieco chropowatego plastiku. Przyglądając się spodniej części, widzimy, iż producent postanowił postawić na zamkniętą kompozycję i jedyna, znajdująca się nieco z prawej strony, pokrywa oferuje swobodny dostęp tylko do modułów pamięci. Jest to raczej niemiła niespodzianka, jako że netbooki ze stajni Asusa były wcześniej chwalone za oddzielne pokrywy ułatwiające wymianę zarówno pamięci jak i dysku HDD.  
 
Cztery solidnie wykonane, gumowe nóżki zapewniają komputerowi stabilność, jednak warto zwrócić uwagę na pewien mankament. Dwie spośród nich znajdują się mianowicie na akumulatorze, a co za tym idzie z chwilą wyjęcia baterii Asus 1005HA traci tylnie podparcie i zaczyna się niemożebnie chybotać, a nawet uderzać tyłem w podłoże. Martwią również niewielkich rozmiarów otwory wentylacyjne, których większość znajduje się pomiędzy przednimi nóżkami.

Podnoszenie klapy ułatwia niewielka wypustka. Podczas tej czynności można odczuć pewien opór stawiany przez zawiasy. Ze względu na brak zamka mechanicznego jest na on tyle duży, iż nie można otworzyć urządzenia jedną ręką.  

Pierwsze, co rzuca się w oczy po podniesieniu klapy, to 10-calowy, błyszczący wyświetlacz, który został osadzony tuż nad samą klawiaturą. Dzięki temu netbook wydaje się być bardzo kształtny. Można pokusić się o stwierdzenie, iż jest nawet lekko przysadzisty, jednak nie sprawia on niekorzystnego wrażenia wyższego niż jest w rzeczywistości. Sam ekran został otoczony nieznośnie błyszczącą ramką, brudzącą się już podczas otwierania komputera. Podobnie wygląda sytuacja z pulpitem roboczym, który wykonany został z tego samego materiału.  

Klawiatura sprawia bardzo przyzwoite wrażenie. Klawisze są duże (jak na sprzęt tak niewielkich gabarytów oczywiście), mają płaski kształt oraz przyjemną w dotyku fakturę. Nieco gorzej wygląda sytuacja z gładzikiem, który jest nie tylko małych rozmiarów, ale również odrzuca niemiłą dla palców, śliską powierzchnią naznaczoną niewielkimi guzkami. Tuż przed nim znajduje się belka z przyciskami w kolorze srebra.  
 
Z prawej strony pulpitu, przy samej krawędzi umieszczono diody sygnalizujące stan pracy netbooka. Od lewej odpowiadają one kolejno za: włączone zasilanie, ładowanie baterii, pracę dysku HDD, pracę karty WiFi oraz włączenie funkcji CapsLock. Pierwsze dwie schodzą nieco na przednią ściankę, przez co są widoczne nawet po opuszczeniu klapy i pozwalają na kontrolę pracy systemu także po zamknięciu komputera. Nieco za klawiaturą, po prawej stronie znajduje się przycisk zasilania, zaopatrzony w niebieską diodę. Symetrycznie po stronie lewej umieszczono taki sam przycisk, który odpowiada za blokowanie gładzika. Pomiędzy nimi widać górną część akumulatora. Jest to niestety rozwiązanie niezbyt praktyczne, gdyż po jego wyjęciu pod wyświetlaczem zieje nieestetycznie wyglądająca dziura.

Wszystkie diody świecą niebieskim światłem, które bardzo ładnie komponuje się z czernią netbooka.

Spasowanie obudowy nie budzi żadnych zastrzeżeń. Podczas prób naciskowych nie słychać było jakichkolwiek odgłosów wskazujących na pracę plastiku. Podobnie było w przypadku ramki otaczającej wyświetlacz, gdzie nacisk powodował jedynie niewielkie rozświetlenia na powierzchni znajdującej się w pobliżu styku z obudową.  

Złącza peryferyjne, w jakie zaopatrzony został Asus 1005HA, są typowe dla komputerów z rodziny netbooków, a tym samym wystarczające do zapewnienia komfortowej pracy z urządzeniem.

Wymiary urządzenia zgadzają się z tymi podanymi przez producenta i wynoszą odpowiednio (szerokość x głębokość x wysokość): 262 x 178 x 26 (przód) 37 (tył) mm. 

Waga samego netbooka wynosi 0,986 kg, natomiast akumulatora - 0,182 kg. Daje to całkowitą masę 1,168 kg. Eee PC 1005HA nie odbiega zatem wagą od innych urządzeń tej samej klasy. 

Zaproponowany przez producenta zasilacz jest bardzo mały i lekki (waży jedynie 0,191 kg). Został zaopatrzony  w końcówkę kątową, która, jako bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne, zapowiada dłuższą żywotność zasilacza.

z przodu brak złączy
z przodu brak złączy
lewy bok: gniazdo zasilania, VGA, USB, gniazdo blokady Kensington, otwory wentylacyjne
lewy bok: gniazdo zasilania, VGA, USB, gniazdo blokady Kensington, otwory wentylacyjne
prawy bok: czytnik kart, wejście mikrofonu, wyjście słuchawek, 2x USB, RJ-45
prawy bok: czytnik kart, wejście mikrofonu, wyjście słuchawek, 2x USB, RJ-45
tył: akumulator
tył: akumulator

Osprzęt

Klawiatura jest typowa dla urządzeń z serii Asus Eee PC. Jej wymiary to 25,3 x 92 mm. Klawisze alfabetyczne mierzą standardowo 17 x 17 mm. Poszczególne płytki są dość płaskie i zostały wykonane z przyjemnego w dotyku plastiku. Jest on na tyle chropowaty, że palce nie ześlizgują się z klawiszy, i zapewnia dobrą przyczepność nawet po dłuższym czasie pisania.   

Układ klawiszy można opisać jako klasyczny. Producent nie zdecydował się na żadne innowacje, dzięki czemu podczas szybkiego pisania nie uświadczymy przypadkowych uderzeń w niewłaściwe płytki. Jedyną ciekawszą rzeczą, zauważalną dopiero po dłuższej chwili, są większe rozmiary strzałek poziomych. Jest to interesujące rozwiązanie, zapewniające maksymalne wykorzystanie powierzchni oferowanej przez klawiaturę.  

Sama klawiatura została bardzo dobrze spasowana. Wszystkie klawisze są równe i nie występują pomiędzy nimi nadmiernie duże lub małe odstępy. Podobnie jest z jej mocowaniem. Podczas pisania klawiatura nie sprężynuje, a wydawane przez klawisze odgłosy nie są zbyt uciążliwe. Półka klawiatury nie ugina się, ani też nie zapada się w obudowę nawet przy mocniejszym uderzaniu w płytki.

Producent zadbał o mnogość klawiszy funkcyjnych, co zapewnia użytkownikowi ułatwiony dostęp do najczęściej używanych opcji. Wśród nich znajdziemy klawiaturę numeryczną, klawisze Home, End, PgUp, PgDn znajdujące się pod strzałkami, funkcję zmiany trybu wydajności systemu pod spacją, oraz standardowo:

F1 - przejście w stan wstrzymania
F2  - włączanie/wyłączanie WiFi
F3 - blokada gładzika
F4  - zmiana rozdzielczości wyświetlacza
F5 -  zmniejszenie intensywności podświetlania ekranu
F6 - zwiększenie intensywności podświetlania ekranu
F7 - całkowite ściemnienie wyświetlacza
F8 - zewnętrzny wyświetlacz
F9 - menedżer zadań
F10 - wyłączenie dźwięku
F11 - zmniejszanie intensywności nagłośnienia
F12 - zwiększanie intensywności nagłośnienia


Niestety, gorzej wygląda sytuacja z gładzikiem. Choć nie jest on wybitnie mały (jego wymiary to 63 x 31 mm), to specyficzna budowa uniemożliwia wygodną obsługę, a co za tym idzie, znacząco obniża się komfort pracy na urządzeniu. Producent nie zdecydował się na zastosowanie typowej, lekko chropowatej powierzchni, a zamiast tego dostaliśmy gładzik zbudowany z małych, i niezbyt przyjemnych w dotyku, guzków. Podczas operowania kursorem często dochodzi do jego zatrzymania lub też specyficznych skoków spowodowanych zahaczeniem palca o któryś z guzków.  
 
Przed gładzikiem znajduje się belka z przyciskami koloru srebrnego. Przyciski są wygodne, ale belka mogłaby być nieco bardziej wypukła.   

Kamerka internetowa, choć nie może się pochwalić możliwością zmiany przez użytkownika ustawień wyświetlanego obrazu, zapewnia obraz może nie najwyższej jakości, ale wystarczający do codziennego użytku. Kolory są nieco przytłumione, ale nie występują ich większe przekłamania. Podobnie jest z opóźnieniem obrazu w przekazie wideo, który jest na tyle niewielki, że umożliwia normalne korzystanie z kamerki.

klawiatura
klawiatura
touchpad
touchpad

Obraz

Asus Eee PC 1005HA

Asus Eee PC 1005HA został zaopatrzony w błyszczący wyświetlacz o przekątnej 10,1". Do jego podświetlenia zastosowano wydajniejszą i energooszczędniejszą od tradycyjnej technologię LED. Innowacja ta, w porównaniu do typowych wyświetlaczy LCD z zimną katodą, zapewnia jaśniejszy obraz przy jednoczesnym zmniejszeniu poboru energii.  

Recenzowany model obsługuje 3 rozdzielczości ekranu: 800x600, 1024x600 oraz 1024x768, ale jedynie w tej drugiej obraz zachowywał właściwe proporcje. W rozdzielczości 1024x768 dolna część pulpitu pozostawała niewidoczna (istnieje jednak możliwość przewijania go w pionie).

Wyświetlany obraz jest dobrej jakości. Kolory można określić jako w pełni nasycone i czyste, a barwa biała nie wpadała w żółć czy też szarość. Obraz jest jasny i wyraźny, przy czym warto dodać, iż do regulacji podświetlania używa się 16-stopniowej skali, gdzie najniższa wartość całkowicie wyłącza ekran. Funkcja ta może wydawać się mało znacząca, ale większość netbooków nie oferuje klawiszowego wyłączania wyświetlacza.   

Kąt odchylenia klapy jest dość spory, wynosi około 130 stopni, co zapewnia możliwość dużej regulacji ustawienia wyświetlacza.

Kąty widzenia należały do standardowych dla urządzeń z tak małą matrycą. Braki w tym zakresie były najbardziej widoczne w czasie przesuwania matrycy w pionie podczas zamykania netbooka, natomiast podczas obracania go horyzontalnie zniekształcenia kolorów nie przeszkadzały znacząco w pracy.

obraz z kamerki
obraz z kamerki

Wadą (a być może dla niektórych zaletą) testowanego Asusa Eee PC 1005HA jest błyszcząca powierzchnia matrycy, która choć posiada bardziej spektakularny wygląd, to całkowicie uniemożliwia pracę z urządzeniem na zewnątrz. Nawet podczas użytkowania komputera w pomieszczeniu zdarzały się odbicia czy refleksy, ale w konfrontacji z promieniami słonecznymi zainstalowana w tym modelu błyszcząca matryca dawała ledwo dający się odczytać obraz.
 
Należy przy tym wspomnieć, że w sprzedaży są dostępne wersje (np. 1005HA-M), w których montowana jest matryca matowa. Jak można się przekonać w recenzji Notebookcheck.net, cechuje się ona nader wysokimi jasnością maksymalną (237 cd/m² w trybie Ultra Bright Mode i tylko 135 cd/m² normalnie) i kontrastem (odpowiednio 931:1 i 960:1). Wyświetlacz o tak znakomitych parametrach to rewelacja i jeżeli zależy nam na możliwości korzystania z netbooka "w ruchu", może zmienić ocenę rzeczonego netbooka o 180 stopni.

Osiągi

Asus Eee PC 1005HA został zaopatrzony w relatywnie słaby procesor Intel Atom N270, taktowany z częstotliwością 1,60 GHz, opierający się na magistrali FSB 533 MHz oraz posiadający 512 kB pamięci L2 Cache. W połączeniu z chipsetem Intel 945 Express, kartą graficzną Intel GMA 950 wykorzystującą do 224 MB pamięci współdzielonej oraz 1024 MB pamięci operacyjnej DDR2 533 MHz (przetaktowanej z 800 MHz), wyniki, jakie osiągnął on w testach wydajnościowych można określić jako typowe dla urządzeń z tego przedziału cenowego. Czyli, jak na wspomniane wcześniej parametry, całkiem niezłe.

Dodajmy, że procesor Intel Atom N270 obsługuje technologię Hyper-Threading, której zadaniem jest symulacja pracy procesora dwurdzeniowego. TDP (Thermal Design Power - ilość wydzielanego ciepła, które trzeba odebrać) tego układu wynosi 2,5 W, co razem z 9,3 W chipsetu daje łączną wartość 11,8 W.  

Jest to zatem netbook, który powinien poradzić sobie ze starszymi grami, ale niestety nie ma co liczyć na uruchomienie nowszych produkcji, nawet tych mniej wymagających. Warto zauważyć, iż recenzowany model odtwarza pliki HD 720p bardzo płynnie, natomiast już przy 1080p system zaczyna się krztusić i dochodzi do klatkowania czy nawet zatrzymywania się oglądanego pliku.

3DMark 03 Standard
772 pkt.
3DMark 05 Standard
263 pkt.
3DMark 06 1024x768 Score
128 pkt.
Pomoc
PCMark 05 Standard
1475 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
884
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
569
Cinebench R10 Shading 32Bit
290
Pomoc
Quake 3 Arena - Timedemo
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768highest, 0xAA, 0xAF57.2 fps
160 GB - 5400 rpm
przesył danych (minimum): 25 MB/s
przesył danych (maksimum): 55.2 MB/s
przesył danych (średnio): 41.9 MB/s
czas dostępu: 19 ms
szybkość interfejsu: 75.2 MB/s
obciążenie procesora: 51.9 %

Wpływ na otoczenie

Hałas

Testowany netbook (model demonstracyjny, który przewinął się przez ileś tam redakcji) nie należał do najcichszych. O ile w stanie spoczynku i przy mniej wymagających zadaniach kulturę pracy można opisać jako znośną (aczkolwiek szum do 37,8 dB i tak jest nie do zaakceptowania w przypadku minilaptopa), to już pod obciążeniem odgłosy wydawane przez wentylator budziły bez mała grozę. Asus Eee PC 1005HA swoim wyciem (osiągającym poziom nawet do 44,7 dB) z powodzeniem zagłuszał dwa pracujące obok netbooki. Był to dość jednostajny hałas, który w przypadku recenzowanego modelu wskazywał raczej na jakieś luzy w łożysku wentylatora. 
 
Z recenzji Notebookcheck.net wynika, że świeżo kupiony 1005HA nie powinien hałasować podczas pracy bez obciążenia, a pod obciążeniem faktycznie robi się głośny.

Hałas

luz
35.3 / 36 / 37.8 dB
obciążenie
37.7 / 44.7 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Ciepło

Po kilku godzinach nagrzewania pod obciążeniem temperatura urządzenia była zauważalnie wyższa, jednak nie na tyle, aby znacząco obniżyć kulturę pracy. Do plusów niewątpliwie należy zaliczyć stosunkowo niską temperaturę powierzchni gładzika, utrzymującą się na poziomie 30,2°C. Również klawiatura pozostawała w przyjemnej temperaturze 30-31°C. Minimalnie podwyższoną temperaturę (32°C), można wyczuć w miejscu podparcia lewego nadgarstka (bezpośrednio nad wylotem otworów wentylacyjnych).

Ze względu na niewielką liczbę otworów wentylacyjnych spód obudowy nagrzewał się stosunkowo szybko. Dotyczyło to zwłaszcza lewej strony netbooka, tuż przy krawędzi (i tutaj w miejscu znajdującym się blisko otworów wentylacyjnych), gdzie temperatura osiągała skrajną wartość niemal 36°C.
 
Tym samym można orzec, że choć wentylacja Eee PC 1005HA mocno hałasuje, to komputerek ten pozostaje zawsze relatywnie chłodny, a tylko miejscami robi się letni.

w stresie
 30.9 °C30.7 °C29.7 °C 
 30.6 °C30.3 °C30.4 °C 
 32 °C30.2 °C29.5 °C 
maks. w ogóle: 32 °C
średnia: 30.5 °C
30.7 °C31.4 °C32.2 °C
31 °C31.6 °C35.4 °C
29.5 °C31.4 °C35.7 °C
maks. w ogóle: 35.7 °C
średnia: 32.1 °C
temperatura otoczenia 25 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 30.5 °C / 87 F, compared to the average of 29.8 °C / 86 F for the devices in the class Netbook.
(+) The maximum temperature on the upper side is 32 °C / 90 F, compared to the average of 33.1 °C / 92 F, ranging from 21.6 to 53.2 °C for the class Netbook.
(+) The bottom heats up to a maximum of 35.7 °C / 96 F, compared to the average of 36.6 °C / 98 F
(+) The palmrests and touchpad are reaching skin temperature as a maximum (32 °C / 89.6 F) and are therefore not hot.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 29.3 °C / 84.7 F (-2.7 °C / -4.9 F).

Głośniki

Umiejscowienie głośników na przedniej ściance obudowy było na tyle niefortunne, że wydobywający się z Asusa Eee PC 1005HA dźwięk jest wyjątkowo niskiej jakości. Warto zwrócić uwagę na to, iż ścianka ta skierowana jest ku dołowi, stąd strumień dźwięku jest kierowany w stronę podłoża.

Dźwięk nie posiada żadnej głębi, jest stanowczo zbyt płaski, a sama głośność pozostawia wiele do życzenia Jeszcze gorzej wygląda sytuacja po postawieniu netbooka na miękkim podłożu, gdy dźwięk jest praktycznie całkowicie tłumiony. 
 
Po podpięciu słuchawek słychać wyraźną poprawę w jakości dźwięku. Zyskuje on zarówno na głębi jak i głośności. Pojawiają się także zalążki basów.

Siłę głosu możemy regulować przy pomocy naekranowej, 17-stopniowej skali.

Wydajność akumulatora

BE Classic Test
BE Classic Test
BE Reader's Test
BE Reader's Test

Faktyczna długość pracy Asusa 1005HA na zasilaniu z baterii robi wrażenie. Porównując do konkurencyjnych modeli, 1005HA wypada raczej średnio, jednak należy wziąć pod uwagę fakt, że testowany model demonstracyjny otrzymał 3-komorowy jedynie akumulator litowo-jonowy, o pojemności niespełna 26 Wh.

Jego wydajność została sprawdzona m.in. programem Battery Eater v2.60, gdzie maksymalny przebieg trwał nieco ponad 4 h, a minimalny - około 2 h. Podczas pracy z aktywnym modułem WiFi, przy podświetleniu ekranu na poziomie 50%, z optymalną wydajnością systemu czas działania komputera wynosił około 3 h.

Wypada mi raz jeszcze podkreślić, że są to czasy pracy uzyskiwane przy zastosowaniu baterii 3-komorowej. W wersji dostępnej w sklepach pojawia się akumulator 6-komorowy, z którym czas pracy Asusa 1005HA będzie co najmniej dwukrotnie dłuższy (około 7,5 h w przypadku baterii o pojemności 48 Wh). 

Wydajność akumulatora
luz
4h 05min
obciążenie
2h 05min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 7.8 / 9 / 10.4 W
obciążenie midlight 13.2 / 16.4 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

Seria netbooków Seashell Asusa jest bez wątpienia  przeznaczona dla osób, które nie poszukują urządzenia o twardym, profesjonalnym wyglądzie, a mogą przymknąć oko na nieco tandetą plastikową obudowę. Rekompensowana jest ona jednak przyjemnym, harmonijnym wystrojem korpusu oraz efektownie błyszczącą się klapą.

Dodatkowymi atutami Asusa 1005HA są dobrej jakości wyświetlacz (aczkolwiek dający refleksy), przyjemna klawiatura, względnie długi czas pracy na akumulatorze (6-ogniwowym w wersji sklepowej) oraz brak nagrzewania się pulpitu roboczego.  
 
Gdyby jeszcze producent postanowił nie rezygnować z modułu Bluetooth, dodał lepszy procesor, bardziej przyjazny użytkownikowi gładzik  oraz umieścił głośniki w miejscu, które automatycznie nie tłumiłoby wydawanego przez nie dźwięku, można by rzec, iż jest to jeden z lepszych modeli, które wyszły ze stajni Asusa. Szczególnie w wersji ze znakomitą (ze względu na parametry i powłokę, na której nie występują odbicia) pod względem parametrów matrycą matową (w modelu 1005HA-M).

Niemniej jednak netbook ten jest bez wątpienia godny polecenia, szczególnie z uwagi na niezłą wydajność systemu, która w połączeniu ze wspomnianymi wyżej zaletami sprawia, że 1005HA jest wart swej dość niskiej ceny.

Asus Eee PC 1005HA
Asus Eee PC 1005HA
Please share our article, every link counts!
Mail Logo
Asus Eee PC 1005HA
z bliska: Asus Eee PC 1005HA

Specyfikacja techniczna

Asus Eee PC 1005HA
Procesor
Intel Atom N270 1 x 1.6 GHz, DiamondVille
Pamięć
1024 MB 
, Hynix/Hyundai DDR2, maks. 2 GB
Matryca
10.10 cali 16:10, 1024 x 600 pikseli, podświetlanie LED, refleksująca: tak
Chipset
Intel 945GSE
Dysk twardy
160 GB - 5400 rpm, 160 GB 
, 5400 obr/min, Hitachi HTS543216L9SA00
Karta dźwiękowa
Intel 82801GBM ICH7-M - High Definition Audio Controller
Złącza
3 USB 2.0, 1 VGA/D-Sub, 1 blokada Kensingtona, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: MMC, SD, SDHC
Łączność
Atheros AR8132 PCI-E Fast Ethernet Controller (10/100MBit/s), Atheros AR9285 802.11b/g WiFi Adapter (b/g/)
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 36 x 262 x 178
Akumulator
26 Wh litowo-jonowy, 3 ogniwa
System operacyjny
Microsoft Windows XP Home 32 Bit
Camera
kamerka: 0,3 MPx
Waga
1.168 kg, zasilacz: 191 g
Cena
1099 PLN

 

Autorzy

Niniejszą recenzję opracowała Agnieszka Zielińska.

Zdjęcia wykonał Paweł Książek.

Podobne laptopy

Podobne laptopy innego producenta

Recenzja Samsung N110
Graphics Media Accelerator (GMA) 950
Recenzja Toshiba NB200
Graphics Media Accelerator (GMA) 950

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Asus Eee PC S101H
Graphics Media Accelerator (GMA) 950, Atom N280

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja Asus Eee PC 1215B
Radeon HD 6250, C-Series C-50, 12.10", 1.501 kg
Recenzja Asus Eee PC 1015B
Radeon HD 6250, C-Series C-50, 10.10", 1.3 kg
Recenzja Asus Eee PC 1015PX
Graphics Media Accelerator (GMA) 3150, Atom N570, 10.10", 1.178 kg
Recenzja Asus Eee PC 1215T
Radeon HD 4250, Athlon II Neo K125, 12.10", 1.5 kg
Recenzja Asus Eee PC 1015PN
ION 2, Atom N550, 10.10", 1.28 kg
Recenzja Asus Eee PC 1018P
Graphics Media Accelerator (GMA) 3150, Atom N475, 10.10", 1.13 kg

Za

+ elegancki wystrój
+ dobry wyświetlacz
+ długi czas pracy na akumulatorze (6-ogniwowym)
+ niska cena

Przeciw

- głośna praca wentylatora
- matryca lustrzana nie nadaje się do pracy pod chmurką
- nieprzyjemny gładzik
- niska jakość głośników
- brak Bluetooth
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Asus Eee PC 1005HA
Sylwester Cyba (Update: 2020-01-26)