Notebookcheck Logo

Test Dell Inspiron 15 3537

22/11/2013

Kolejny Inspiron najnowszej generacji, którego recenzję publikujemy, to model 15 3537. Posiada on ten sam procesor, co Inspiron 15 7537 (niskonapięciowy Core i7 4. generacji), oraz cechującą się podobną wydajnością co GeForce GT 750M kartę grafiki Radeon HD 8850M. Jest jednak znacznie tańszy, gdyż ma plastikową (a nie aluminiową) obudowę i gorszą matrycę.

Obudowa

Obudowa Della Inspiron 15 3537 powstała z czarnych matowych tworzyw sztucznych przyjemnych w dotyku i zdających się być dobrego gatunku. Są one jedna podatne na zatłuszczenia. Gabarytowo Dell Inspiron 15 3537 jest identyczny z recenzowanym niedawno Inspironem 15R 5537 (26-34 x 376 x 259 mm), aczkolwiek różni się wagą (2,6 vs 2,32 kg). Różnica ta może wynikać z zainstalowanej na pokładzie aktualnie omawianego notebooka dodatkowej karty graficznej AMD Radeon HD 8850M. Ponadto, w odróżnieniu od wersji oznaczonej symbolem 15R, Inspiron 15 nie daje możliwości personalizacji dekla, który jest na stałe połączony z resztą obudowy ekranu.

Pokrywa ekranu została uformowana z trochę wiotkiego plastiku. Przy grubości 7 mm panel LCD jest nieco podatny na odkształcenia i nawet delikatne naciski na zewnętrzną powierzchnię obudowy przywołają duszki. Pozytywnym aspektem omawianego elementu jest natomiast matowa powierzchnia, z zewnątrz pokryta piramidowym wzorkiem, a od wewnątrz gładka. Gładka, matowa ramka matrycy nie jest niezbędna w komplecie z błyszczącą powierzchnią ekranu, ale należy docenić fakt, iż jest to jeden z nielicznych elementów obudowy zupełnie niepodatny na zatłuszczenie.

Zawiasy pracują dobrze, a ich opór jest optymalny. Do zamknięcia notebooka wystarczy użycie jednej ręki, ale jego otwarcie wiąże się z wykorzystaniem dwóch rąk. Trzeba też nadmienić, iż zawiasy są w miarę stabilne i dość dobrze tłumią drgania. Maksymalny kąt odchylenia ekranu to 130 stopni.

Obłe kształty pulpitu roboczego są wzorowane na Inspironach poprzednich generacji. Kratka między klawiszami posiada gładką i błyszczącą powierzchnię, natomiast reszta pulpitu roboczego jest chropowata, o fakturze z wzorem w postaci połączonych ze sobą piramidek, które tworzą ciekawy efekt wizualny. Podstawa laptopa jest gładka i dość sztywna, ale jej minusem jest niedokładne spasowanie z pulpitem roboczym; w testowanym egzemplarzu na styku tych dwóch elementów znajdowała się widoczna gołym okiem szczelina, do której można by włożyć szpilkę. Ścisk jednostki zasadniczej powoduje delikatne skrzypienia. Akumulator odrobinę podnosi notebook z tyłu, przez co komputer może wydawać się większy, niż jest w rzeczywistości. Kąt pochylenia pulpitu roboczego jest jednak zbyt mały, by mógł mieć istotny wpływ na komfort pracy. 

Inspirion 15 nie zapewnia wygodnego dostępu do podzespołów, co jednak nie jest zbytnią wadą ze względu na wsparcie gwarancyjne koncernu Dell. Po zdjęciu pokrywy serwisowej uzyskujemy dostęp jedynie do pamięci operacyjnej i dysku twardego.

Złącza są rozmieszczone wedle poniższego schematu: prawa strona – USB 2.0, napęd optyczny, blokada Kensingtona, lewy bok (patrząc od frontu) – jedno złącze audio, jedno USB 2.0, dwa USB 3.0, port LAN, gniazdo HDMI, złącze zasilania. Takie rozmieszczenie złączy powinno przypaść do gustu praworęcznym użytkownikom myszki. Nie ma także co za bardzo narzekać na liczbę i rodzaj interfejsów, choć po notebooku multimedialnym należałoby się spodziewać przynajmniej dwóch gniazd audio, a posiadaczom starszych monitorów może brakować wyjścia VGA. Wylot powietrza z układu chłodzenia umieszczono z lewej strony, co zwiększa komfort operowania myszką ze strony przeciwnej (gdyż na rękę nie dmucha gorące powietrze).

front: czytnik kart pamięci
front: czytnik kart pamięci
lewy bok: gniazdo zasilania, HDMI, LAN, 2 USB 3.0, USB 2.0 (powered), gniazdo audio
lewy bok: gniazdo zasilania, HDMI, LAN, 2 USB 3.0, USB 2.0 (powered), gniazdo audio
prawy bok: USB 2.0, napęd optyczny, gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok: USB 2.0, napęd optyczny, gniazdo blokady Kensingtona
tył: akumulator
tył: akumulator

Osprzęt

Klawiatura jest wygodna w użyciu, Należy do dominującego ostatnio typu wyspowego. Profilowanie zaokrąglonych na rogach płytek pozytywnie wpływa na komfort pisania. Nie mam także zastrzeżeń do rozmieszczenia klawiszy oraz odstępów pomiędzy nimi. Na pochwałę zasługuje wydzielony pełnowymiarowy blok numeryczny. Ceną za to udogodnienie jest jednak duże zminimalizowanie wszystkich czterech klawiszy strzałek. Jeżeli chodzi o wytwarzane dźwięki, klawiatura cechuje się wysoką kulturą pracy, aczkolwiek energiczniejsze wciśnięcie klawiszy spacja, shift, enter lub backspace wyzwala wyraźniejszy dźwięk. Skok klawiszy jest krótki, a odpowiedź jest wyraźna, dzięki czemu wprowadzanie tekstów przy pomocy klawiatury jest przyjemne. Ograniczenia buforu klawiatury nie są duże ale warto wymienić, iż przy jednoczesnym wciśnięciu poniższych kombinacji jeden klawisz zostanie zablokowany:

  • A i W oraz Q, S;
  • A i S oraz Esc, F1, `, 1, 2, Tab, Q, W, Caps Lock, Z, X;
  • S i D oraz F1-F4, 2, 3, W, E, Caps Lock, X, C;
  • W i D oraz E, S. 

Płytka dotykowa jest stosunkowo duża (11 x 8,1 cm), a jej wtopiona w przednią część pulpitu roboczego, gładka powierzchnia ślizgowa jest odpowiednio czuła i komfortowa w użyciu. Duże znaczenie dla wygody korzystania z tego urządzenia mają rozbudowane aplikacje możliwe do ściągnięcia ze strony producenta. Dzięki owemu oprogramowaniu możemy aktywować i konfigurować obsługę gestów, zmieniać poziom czułości oraz dostosowywać prędkość i opóźnienie kursora. Gładzik wyposażono w dwa klasyczne klawisze. Pracują one z krótkim, twardym skokiem i są raczej głośne.

klawiatura QWERTY
klawiatura QWERTY
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

diagram barw
diagram barw

Testowany egzemplarz Inspirona 3537 wyposażono w matrycę o przekątnej 15,6 cala. Wyświetla on obraz z rozdzielczością domyślną 1366 x 768 pikseli. Ekran ten wyprodukowano w zakładach AU Optronics i oznaczono symbolami AUO45EC i M4TK3_B156XW4.

218.5
cd/m²
222.4
cd/m²
219
cd/m²
211.6
cd/m²
225.8
cd/m²
217.5
cd/m²
193
cd/m²
205.3
cd/m²
201.8
cd/m²
podświetlenie ekranu
AU Optronics AUO45EC / M4TK3_B156XW4 tested with X-Rite i1Pro 2 // Gossen Mavo-Monitor
maksimum: 225.8 cd/m² (Nits) średnia: 212.8 cd/m²
rozświetlenie: 85 %
kontrast: 251:1 (czerń: 0.9 cd/m²)
Dell Inspiron 15 3537 a MSI GS70 z matrycą Full HD (siatka)
3537 a GS70
Dell Inspiron 15 3537 a Clevo W355STQ z matrycą Full HD (siatka)
3537 a W355STQ
Dell Inspiron 15 3537 a Dell Inspiron 15R 5521 (siatka)
3537 a 5521
Dell Inspiron 15 3537 a Dell Inspiron 15 7537 z matrycą Full HD (siatka)
3537 a 7537
Dell Inspiron 15 3537 a przestrzeń sRGB (siatka)
3537 a sRGB

Maksymalna jasność obrazu jest raczej niewielka jak na współczesne standardy (225,8 cd/m²). Nie zachwyca także kontrast (250:1). Czerń na poziomie 0,9 cd/m² to wynik często spotykany w notebookach multimedialnych średniej klasy. Słabo prezentują się natomiast kąty widzenia i pokrycie przestrzeni kolorów (przestrzeń sRGB jest pokryta jedynie w niespełna 54%).

Osiągi

Dell Inspiron 15 3537 jest dostępny w kilku wersjach różniących się wyposażeniem. Na nasze testy trafił egzemplarz wyposażony w jedną z najciekawszych konfiguracji. Centralna jednostka obliczeniowa to niskonapięciowy procesor Core i7-4500U. Dodatkowa karta grafiki Radeon HD 8850M to dzieło AMD. Laptop ten posiadał także dysk twardy o pojemności 1 TB oraz 8 GB pamięci operacyjnej w dwóch modułach po 4 GB każdy (pracujących w trybie dual-channel).

Core i7-4500U to dwurdzeniowa jednostka obliczeniowa należąca do rodziny Haswell. Dzięki wsparciu dla technologii Hyper-Threading procesor ten, mimo dwóch fizycznych rdzeni, może prowadzić jednoczesne obliczenia dla czterech wątków. Omawiany układ wyposażono także w technologię Turbo Boost, dzięki której częstotliwość taktowania procesora nie wynosi stale 1,8 GHz (wartość bazowa), a może osiągać maksymalnie 3 GHz (oczywiście należy pamiętać, że maksymalne taktowanie 3 GHz jest przewidziane jedynie dla pojedynczego rdzenia; przy pracy na dwóch rdzeniach w trybie turbo ma wartość 2,7 GHz). Dzięki technologii SpeedStep z kolei w spoczynku taktowanie CPU wynosi 800 MHz. Omawiany procesor został wykonany w technologii 22 nm, a jego TDP to 15W. Wyposażono go w 4 MB pamięci podręcznej trzeciego poziomu oraz zintegrowany układ graficzny Intel HD Graphics 4400.

W Dellu 3537 zintegrowany z procesorem układ graficzny jest jedynie miłym dodatkiem przedłużającym czas pracy komputera na zasilaniu z akumulatora, bowiem omawiany notebook dysponuje także wysokowydajną kartą graficzną AMD.

Zaawansowany test programu Cinebench R11.5 64 został ukończony z wynikami: 1,34 pkt. dla pracy jednowątkowej oraz 2,88 pkt. dla pracy wielowątkowej. Wyniki te są zbliżone do rezultatów starszego procesora Core i7-3537U. Trzeba tu jednak zwrócić uwagę na fakt, iż starszy procesor był taktowany o 200 MHz wyższym zegarem oraz jego TDP było o 2 W wyższe.

Sugerując się oznaczeniem liczbowym, można dojść do wniosku, że Radeon HD 8850M powinien być dość wydajną kartą, a jego najbliższymi konkurentami mogą być GeForce GT 750M oraz GeForce GTX 660M. Rdzeń omawianego układu graficznego wedle specyfikacji technicznej powinien być taktowany z częstotliwością 725 MHz. W praktyce trudno ustalić rzetelnie wartość faktycznego taktowania, bowiem programy takie jak GPU-Z czy HWiNFO nie radzą sobie najlepiej z produktami AMD, a samo AMD traktuje swoich klientów po macoszemu. Wskazanie HWiNFO uzyskane podczas grania, 720 MHz, uznaję jednak za dość zbieżne z rzeczywistością. Warto w tym miejscu podkreślić, iż podczas pełnego obciążenia karty graficznej taktowanie rdzenia spadło i wahało się w zakresie między 400 a 500 MHz; przy maksymalnym obciążeniu występuje więc throttling na grafice. Ponadto obciążona karta wydaje dziwne i mało przyjemne szeleszczące dźwięki. Pomijając powyższe oraz znany od lat brak wsparcia z strony producenta, wyposażona w 2 GB własnej pamięci DDR3 taktowanej teoretycznie z częstotliwością 4000 MHz i dysponująca 128-bitową magistralą danych karta prezentuje się całkiem interesująco.

Wynik uzyskany w teście Performance w programie 3DMark 11, 2507 pkt., pozwala na konkurowanie z wspomnianą powyżej kartą GeForce GTX 660M, która w tym teście uzyskuje średnio 2543 pkt. Test First Strike z najnowszej wersji 3DMarka przyznał karcie HD 8850M 1693 pkt. To nieco więcej od średniego wyniku osiąganego przez kartę GeForce GT 750M (1573 pkt.).

CPU-Z CPU
CPU-Z CPU
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z Memory
CPU-Z SPD
CPU-Z SPD
GPU-Z (AMD)
GPU-Z (AMD)
GPU-Z (Intel)
GPU-Z (Intel)
HWiNFO64 (AMD)
HWiNFO64 (AMD)
HWiNFO64 (Intel)
HWiNFO64 (Intel)
Intel XTU
Intel XTU
Intel XTU
Intel XTU
NovaBench
NovaBench
PassMark
PassMark
SPECviewperf 11
SPECviewperf 11
Super PI
Super PI
wPrime
wPrime
3DMark 11 Performance
2507 pkt.
3DMark Ice Storm Standard Score
60031 pkt.
3DMark Cloud Gate Standard Score
7124 pkt.
3DMark Fire Strike Score
1693 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
4387
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
9025
Cinebench R10 Shading 32Bit
6957
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
5772 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
11732 Points
Cinebench R10 Shading 64Bit
7026 Points
Cinebench R11.5 CPU Single 64Bit
1.34 Points
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
2.88 Points
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
57.2 fps
Pomoc
 

Dysk twardy zamontowany w Inspironie 3537, czyli WDC WD10JPVX-75JC3T0, został dość dobrze omówiony w recenzji Inspiriona 5537. Dysk ten należy do rodziny Scorpio Blue. Co za tym idzie, charakteryzuje się prędkością 5400 obrotów na minutę oraz 8 MB pamięci podręcznej. Wyniki testów HD Tune uzyskane na Inspironie 3537 są nieco lepsze, niż w przypadku Inspirona 5527 (średni transfer przy odczycie – 87,8 MB/s, czas dostępu – 16,7 ms). Być może odpowiada za nie system konfigurowany indywidualnie, a nie – jak w przypadku austriackiego Della – system dostarczony fabrycznie.

CrystalDiskMark
CrystalDiskMark
HD Tune
HD Tune
WDC Scorpio Blue WD10JPVX-75JC3T0
przesył danych (minimum): 50.9 MB/s
przesył danych (maksimum): 119.7 MB/s
przesył danych (średnio): 87.8 MB/s
czas dostępu: 16.7 ms
szybkość interfejsu: 225.5 MB/s
obciążenie procesora: 4.5 %

Testy gier

Dell Inspiron 15 3537 może się sprawdzić jako notebook dla gracza. Wszystkie przetestowane gry chodziły płynnie przy domyślnej rozdzielczości ekranu i wysokiej szczegółowości detali. Żałować można jedynie tego, że AMD nie wspiera ręcznego przełączenia grafik, co w niektórych tytułach (np. Metro 2033) skutkowało komunikatem błędu. Na szczęście po jego zignorowaniu gra działała zupełnie normalnie.

lowmed.highultra
Metro 2033 (2010) 123.5 87
Anno 2070 (2011) 128.9 59.6 51.7
Dirt Showdown (2012) 70 46.7 31.9
Sleeping Dogs (2012) 63.5 36.6
Dota 2 (2013) 144.3 96.9

Wpływ na otoczenie

Hałas

Podczas pracy bez obciążenia szum na poziomie 31,4 dB można określić mianem marginalnego. Głośniejszy i lepiej słyszalny jest dysk twardy, który, emitując 32,3 dB, i tak potrafił zagubić się w tle otoczenia niewygłuszonego pomieszczenia.

Pod obciążeniem grami wentylator emitujący szum w zakresie od 36,2 do 40,1 dB staje się słyszalny, ale nie odbiega głośnością od wentylatorów innych laptopów pracujących przy podobnym obciążeniu. Stuprocentowe wykorzystanie głównych podzespołów obliczeniowych włącza ostatni bieg wentylatora, a hałas na poziomie 42,8 dB pozostaje jak najbardziej w normie. Dużym minusem w kwestii emitowanego hałasu są natomiast wspomniane wcześniej szeleszczące dźwięki dobywające się z notebooka podczas obciążenia karty graficznej.

Hałas

luz
31.4 / 31.4 / 31.4 dB
HDD
32.3 dB
DVD
36.1 / 39.5 dB
obciążenie
38 / 42.8 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Ciepło

Pracując bez obciążenia, Dell Inspiron 15 3537 nie rozgrzewa się nadmiernie. Najwyższa odnotowana temperatura obudowy podczas przeglądania internetu z użyciem karty Wi-Fi to 31,7°C. Podczas grania temperatura obudowy rośnie wraz z wzrostem temperatur podzespołów. Temperatura GPU osiągnęła w teście grania 72°C, a temperatura CPU – 73°C. Nie jest to jednak zbytnio odczuwalne na powierzchni obudowy.

Przy pełnym obciążeniu procesor rozgrzał się do 79°C, a karta grafiki AMD – do 83°C. W najgorętszym miejscu obudowy (od spodniej strony, przy wylocie powietrza z układu chłodzenia) odnotowałem 48,5°C. Mimo dość dużej wartości temperatury na powierzchni obudowy notebook w rzeczywistości nie wydawał się aż tak gorący. Być może jest to kwestia użytych materiałów. Ciepły plastik wydaje się przyjemniejszy w dotyku, niż rozgrzany metal stosowany w konkurencyjnych konstrukcjach. Throttling CPU nie został odnotowany, ale warto zaznaczyć, iż podczas testu zestawem aplikacji Prime95 i FurMark częstotliwość taktowania procesora pozostawała na poziomie 1800 MHz. Oznacza to, że nie działał Turbo Boost.

temperatury podzespołów w teście pełnego obciążenia
pełne obciążenie
temperatury podzespołów w teście grania w gry komputerowe
podczas grania
temperatury podzespołów w teście bez obciążenia
bez obciążenia
w stresie
 41.1 °C42.3 °C28.6 °C 
 45.1 °C44.9 °C29.3 °C 
 33.7 °C38.9 °C29.7 °C 
maks. w ogóle: 45.1 °C
średnia: 37.1 °C
25.9 °C39.4 °C46.3 °C
29.8 °C37.5 °C48.5 °C
29.6 °C35.5 °C28.8 °C
maks. w ogóle: 48.5 °C
średnia: 35.7 °C
zasilacz  47.5 °C | temperatura otoczenia 22 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 37.1 °C / 99 F, compared to the average of 31.3 °C / 88 F for the devices in the class Multimedia.
(-) The maximum temperature on the upper side is 45.1 °C / 113 F, compared to the average of 36.9 °C / 98 F, ranging from 21.1 to 71 °C for the class Multimedia.
(-) The bottom heats up to a maximum of 48.5 °C / 119 F, compared to the average of 39.2 °C / 103 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 25.9 °C / 79 F, compared to the device average of 31.3 °C / 88 F.
(±) The palmrests and touchpad can get very hot to the touch with a maximum of 38.9 °C / 102 F.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.8 °C / 83.8 F (-10.1 °C / -18.2 F).

Głośniki

Głośniki zamontowane w opisywanym Dellu charakteryzują się bardzo dużą głośnością maksymalną oraz całkiem dobrym brzmieniem. Ich kolejnym atutem jest niezły zakres gamy dźwięków oraz brak pobrzęków. Gdyby jeszcze ich lokalizacja (spodnia część przedniej ścianki jednostki zasadniczej) była lepsza, byłyby to głośniki idealne dla laptopa, a tak są „tylko” ponadprzeciętne.

Wydajność akumulatora

Trend do obniżania poboru mocy w notebookach nie w każdej sytuacji sprawdza się należycie (vide porównanie testowanego w tym laptopie procesora do jego poprzednika). Jednak o ile można mieć zastrzeżenia pod względem wydajności, o tyle dla przebiegów na akumulatorze takie oszczędności są bardzo mile widziane.

Bohater niniejszego testu, Dell Inspiron 15 3537, jest wyposażony w akumulator o pojemności 65 Wh, zaś minimalny pobór prądu podczas testu BE symulującego czytanie tekstu przy maksymalnie przyciemnionej matrycy oraz wyłączonej karcie Wi-Fi to 4,7 wata. Nie ma zatem nic dziwnego w rewelacyjnych przebiegach na jednym ładowaniu baterii, które w opisanej sytuacji sięgnęły blisko czternastu godzin. By rozładować akumulator przeglądając internet przy aktywnej karcie bezprzewodowej oraz jasności obrazu ustawionej na 75%, potrzeba było aż siedmiu godzin i pięćdziesięciu trzech minut.

Wydajność akumulatora
luz
13h 59min
sieć przez WLAN
7h 53min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 4.7 / 8.2 / 21.9 W
obciążenie midlight 53.8 / 58.4 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

Dell Inspiron 15 3537 może się sprawdzić jako uniwersalny laptop multimedialny. Przy energooszczędnych podzespołach zachowuje dość przyzwoitą wydajność, w grach może konkurować z laptopami wyposażonymi w kartę grafiki GeForce GT 750M, a zarazem charakteryzuje się wygodnymi urządzeniami sterującymi i przyjemną w dotyku obudową. Wizerunek psuje mu w pewnym stopniu podatność obudowy na zbieranie plam oraz nieco kiepskawa, połyskliwa matryca. Nie można też pominąć chyba największego utrapienia, jakim będzie dla użytkownika szeleszcząca pod obciążeniem karta graficzna. Tę ostatnią przypadłość można jednak zagłuszyć ponadprzeciętnymi głośnikami, a fani mobilności z pewnością docenią fenomenalne czasy pracy bez podłączania zasilania sieciowego.

Aktualne ceny laptopów Dell Inspiron 3537

Please share our article, every link counts!
Mail Logo
bohater testu: Dell Inspiron 15 3537
bohater testu: Dell Inspiron 15 3537

Specyfikacja techniczna

Dell Inspiron 15 3537
Procesor
Intel Core i7-4500U 2 x 1.8 - 3 GHz, Haswell
Karta grafiki
AMD Radeon HD 8850M - 2048 MB VRAM, DDR3, dodatkowo Intel HD Graphics 4400, 12.100.14.7000
Pamięć
7.9 GB 
, Hynix DDR3 1600 MHz, 2x 4 GB, maks. 16 GB
Matryca
15.60 cali 16:9, 1366 x 768 pikseli, AU Optronics AUO45EC / M4TK3_B156XW4, refleksująca: tak
Chipset
Intel Lynx Point-LP
Dysk twardy
WDC Scorpio Blue WD10JPVX-75JC3T0, 1000 GB 
, 5400 obr/min
Karta dźwiękowa
Intel Lynx Point-LP - High Definition Audio Controller
Złącza
2 USB 2.0, 2 USB 3.0, 1 HDMI, gniazda audio: wejście/wyjście audio w jednym, czytnik kart: SD/MMC
Łączność
Realtek PCIe FE Family Controller 10/100 (10MBit/s), Dell Wireless 1705 802.11b/g/n (2.4 GHz) (b/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 4.0
Napęd optyczny
HL-DT-ST DVD+-RW GU90N
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 24 x 376 x 259
Akumulator
65 Wh litowo-jonowy, 6 ogniw (MR90Y), 5800mAh
System operacyjny
Microsoft Windows 8 Pro 64 Bit
Camera
kamerka: 0,3 megapiksela
Inne
głośniki: stereo, BIOS: A04, zasilacz 19,5 V, 4,62 A, 90 W
Waga
2.6 kg, zasilacz: 450 g

 

Sprzęt dostarczył

sklep internetowy mobilQ.pl

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Aleksander Lenart.

Podobne laptopy

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja laptopa Dell Inspiron 16 Plus 7640: Niewielkie, ale istotne zmiany w stosunku do zeszłorocznego modelu
NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU, Meteor Lake-H Ultra 7 155H, 16.00", 2.209 kg
Recenzja Dell XPS 16 9640 - multimedialny laptop z ekranem OLED 4K i irytującym paskiem dotykowym
NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU, Meteor Lake-H Ultra 7 155H, 16.30", 2.313 kg
Recenzja Dell XPS 14 2024 - multimedialny laptop z najwolniejszym RTX 4050 na świecie
NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU, Meteor Lake-H Ultra 7 155H, 14.50", 1.795 kg
Recenzja laptopa Dell Inspiron 16 Plus 7630: 60 W GeForce RTX 4060 nie jest taki zły
NVIDIA GeForce RTX 4060 Laptop GPU, Raptor Lake-H i7-13700H, 16.00", 2.179 kg
Recenzja laptopa Dell XPS 17 9730: GeForce Multimedialny potwór RTX 4070
NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU, Raptor Lake-H i7-13700H, 17.00", 2.475 kg
Recenzja laptopa Dell XPS 15 9530 RTX 4070: Zarówno imponujący, jak i niezadowalający
NVIDIA GeForce RTX 4070 Laptop GPU, Raptor Lake-H i7-13700H, 15.60", 1.942 kg
Recenzja laptopa Dell Inspiron 14 Plus 7420: Dla użytkowników mocy w budżecie
GeForce RTX 3050 4GB Laptop GPU, Alder Lake-S i7-12700H, 14.00", 1.669 kg

Za

+ fenomenalne przebiegi na akumulatorze i niskie zużycie energii
+ ponadprzeciętne głośniki
+ wygodna klawiatura
+ przyjemny w obsłudze gładzik z świetnym oprogramowaniem
+ dość wydajne choć energooszczędne podzespoły
+ przyjemna w dotyku obudowa
+ dostępność bez systemu operacyjnego

Przeciw

- szeleszcząca pod obciążeniem karta graficzna
- podatność obudowy na zbieranie tłustych plam
- nieprzystająca do współczesnych standardów matryca
- wiotka obudowa ekranu i kiepskie spasowanie jednostki zasadniczej
- przy maksymalnym obciążeniu nie działa Turbo Boost
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Dell Inspiron 15 3537
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-20)