Notebookcheck Logo

Test HP Compaq 6715b

Kiedy niewiele trzeba. W branży komputerów przenośnych nie ustaje walka o jak największą wydajność, licytowanie się na moc podzespołów. Czy jednak eskalowanie oczekiwań ma jakiś głębszy sens? W zeszłym roku przekonywaliśmy na forum, że do prostych zastosowań lepiej wybrać laptop dysponujący procesorem AMD, który sprawdzi się w tej roli bardzo dobrze, a jest wyraźnie tańszy od tych z Core 2 Duo Intela. Najbardziej polecanym z tej grupy był HP 6715b, który dobrze prezentował się na papierze. Oto wyniki jego wiwisekcji. 

Obudowa

HP Compaq 6715b

W przeciwieństwie do Pavilionów, które są dziełem własnym Hewlett-Packarda, odziedziczone po Compaku laptopy użytkowe nie są zbyt piękne. Model 6715b należy do grupy biznesowych, wśród których powierzchowność nie jest tak ważna. W tym segmencie bardziej liczy się solidność.

Ciemnostalowa, podchodząca pod granatowy grafit klapa prezentuje się w stanie zamkniętym korzystnie, gdyż wygląda na element wysokiej jakości. Ten sam kolor ma część pulpitu. W ten ostatni wdał się jednak pewien wzorniczy rozgardiasz. W metalizowany plastik wrzynają się czarnymi plamami touchpad z framugą, wpusty zatrzasków, obudowa czytnika biometrycznego oraz (to raczej biegnąca przez całą szerokość czarna pręga) klawiatura z obwódką. Tym samym wierzch platformy roboczej jest zanadto łaciaty. Biznesowe notebooki Della wyglądają w tym aspekcie o wiele lepiej.   

Część pulpitu, gdzie opieramy prawicę, ugina się minimalnie już pod średnio natężonym naciskiem. Towarzyszy temu nieznaczny chrzęst tworzywa. Część źródeł stoi na stanowisku, że 6715b ma magnezową ramę, ale nam nie wydaje się to prawdą. Znacznie bardziej elastyczny jest wycinek podstawy komputera na obszarze tabliczki znamionowej bezpośrednio pod napędem optycznym. Kiedy będziemy podnosić laptop trzymany za brzegi platformy roboczej, obudowa będzie skrzypieć dość donośnie. Trzeba zatem odnotować, iż HP zastosowało mniej solidne tworzywo aniżeli Dell. Poza tymi szczegółami wykonanie obudowy stoi na dobrym poziomie.

Największą ułomnością konstrukcyjną testowanego przez nas laptopa było kołysanie się ekranu. Zawiasy nie stawiały specjalnego oporu, toteż klapę udawało się swobodnie otworzyć jedną ręką. Kiedy robiło się to gwałtowniejszym ruchem, po osiągnięciu docelowego położenia pokrywa wyraźnie się kolebała. Największą bezwładność wykazywała w przedziale 80-100°, czyli tym newralgicznym, w którym zwykła być ustawiana najczęściej. Nie jest też fajne, że zawiasy skrzypią krótko przy otwieraniu.

O ile nam wiadomo, pokrywa ekranu jest wzmocniona stopem magnezu. Wszelako wieko ugina się przy naduszaniu dość istotnie, toteż przy przemieszczeniu się z laptopem trzeba uważać, co oprócz niego pakujemy do jednej torby. Lepiej też nie kłaść na wierzch nic ciężkiego. Pewnym zabezpieczeniem dla matrycy podczas transportu będą kauczukowe bufory, których parę rozlokowano na przedniej krawędzi  klawiatury. Zatrzaski nie trzymają klapy tak, jak można by sobie życzyć, ale też nie można powiedzieć, że robią to na słowo honoru.

Złącza, których nie ma za wiele, są rozmieszczone z głową.

z przodu brak złączy
z przodu brak złączy
lewy bok: gniazdo zasilania, wylot, wentylatora, 2x USB, PCMCIA, wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, FireWire
lewy bok: gniazdo zasilania, wylot, wentylatora, 2x USB, PCMCIA, wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, FireWire
prawy bok: czytnik kart, 2x USB, napęd optyczny, modem
prawy bok: czytnik kart, 2x USB, napęd optyczny, modem
tył: gniazdo Kensingtona, akumulator, LAN, VGA, S-Video
tył: gniazdo Kensingtona, akumulator, LAN, VGA, S-Video

Osprzęt

Klawiatura jest osadzona w nieznacznym zagłębieniu. Platforma robocza jest na tyle szeroka, że można było w niej zmieścić klawiaturę z czytelnie zarysowanym podziałem. Przede wszystkim udało się wygospodarować szeroki odstęp, wyodrębniając z prawej strony rząd klawiszy służących do blokowego przerzucania kursora. W pewnym odosobnieniu znalazły się również strzałki. Korzystne jest to, że klawisz Del zajmuje miejsce w prawym górnym skraju. Zadowolenie budzą też wyjątkowo szerokie Shifty.

Klawisze mają zadowalające rozmiary, a udogodnieniem jest to, że na ich szczycie mamy wgłębienie oraz ich powierzchnia jest chropowata, co przeciwdziała ześlizgiwaniu się palca z trafionej płytki. Części użytkowników jednak tworzywo to nie wyda się miłym w dotyku.

Przed klawiaturą znajduje się standardowy w tym miejscu gładzik z dość grubą i wysoką ramką, która może w pewnym stopniu utrudniać operowanie wskaźnikiem. Tabliczka jest nieco chropawa, ale jej właściwości ślizgowe są należyte. Czułość, precyzja, a także przewijanie w pionie są standardowo w pełni zadowalające.

Dość ciekawe są kauczukowe przyciski touchpada. Mają one długi, miękki skok, ale mimo to są dość praktyczne. Drażnić może wydawany przez nie cichy "plonk". Z tego względu po jakimś czasie pracy wybieraliśmy korzystanie z pukania w tabliczkę.

Za klawiaturą znajduje się listwa z przyciskami dotykowymi, które są odpowiedzialne za różne funkcje. Pierwszy od lewej wywołuje HP Info Centre, gdzie można uzyskać informacje o komputerze. Następny to wyłącznik modułów łączności bezprzewodowej. Przydałoby się, by był on bardziej czuły, gdyż aktywacja WiFi z odłączeniem niechcianego Bluetooth może być czasochłonna (potrzebne są trzy naciśnięcia). Dalej mamy guzik wywołujący okienko z opcjami prezentacji (można je sformatować według upodobań, a później wystarczy tylko klik, by takie właśnie zastosować). Wreszcie knefel ściszający dźwięk i pasek kontroli jego natężenia. Na ostatek trzeba powiedzieć, że wyłącznik samego komputera jest nieergonomiczny, gdyż w tej roli występuje niepozorny, zaszyty w kącie prostokąt, który nie wystaje (a przydałoby się) ponad powierzchnię pulpitu.

Sam panel, oprócz tego że jest niezadowalająco czuły, staje się niepraktyczny po ciemku, kiedy nie wiadomo, gdzie dokładnie mieści się dana funkcja i ciężko jest trafić odpowiednie miejsce na pasku. Po jakimś czasie, kiedy użytkownik zżyje się z laptopem, ten problem powinien stracić na znaczeniu.

HP Compaq 6715b
touchpad
HP Compaq 6715b
klawiatura

Obraz

HP Compaq 6715b
diagram kolorów

Jak przystało na komputer do pracy, HP 6715b posiadał matową matrycę o natywnej rozdzielczości 1280x800 pikseli (WXGA). Jej producentem okazała się firma AU Optronics. Maksymalna jasność obrazu wynosi średnio 141 cd/m², a jej wartość szczytowa to 177,4 cd/m². Nie są to wyniki napawające optymizmem, ale cóż zrobić - matowa matryca ma swoje prawa. Rozświetlenie jest marne (63,8%), ale jakoś tego nie widać (jako że obraz jest w przeważającej mierze homogenicznie ciemny, a obszary jaśniejsze zajmują ograniczony obszar). Za to trudno uświadczyć naprawdę smolistą czerń, która pokazuje się na ekranie pod różnymi postaciami szarości. Kontrast jest tym samym niezbyt wygórowany, gdyż wyraża się proporcją 197:1. Najbardziej będzie to odczuwalne przy oglądaniu filmów.

Kolory są mniej nasycone niż w matrycy lustrzanej. Nie jest jednak źle. Przewaga jednak podczas pracy na terenie otwartym. Kąty widzenia wydały nam się niezbyt szerokie, ale znów nie są tragiczne.

148.3
cd/m²
177.4
cd/m²
147.2
cd/m²
136.1
cd/m²
162.1
cd/m²
148.5
cd/m²
114.5
cd/m²
122.4
cd/m²
113.2
cd/m²
podświetlenie ekranu
maksimum: 177.4 cd/m² (Nits) średnia: 141.1 cd/m²
rozświetlenie: 64 %
kontrast: 180:1 (czerń: 0.9 cd/m²)
HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b

Osiągi

HP Compaq 6715b występuje na naszym rynku w kilku wariantach. Nam przypadł ten z najtańszym procesorem AMD Turion 64 X2 TL-58 (1,9 GHz).

Na polu testów syntetycznych i sprawdzianów praktycznych jednostka ta dostanie od bęcki nawet od Pentium Dual Core T2370 Intela.

Na korzyść TL-58 przemawia to, iż w normalnym, niewytężonym użytkowaniu nie odczuwaliśmy większej różnicy między nim a jednocześnie testowaną maszyną z C2D T7300. Przewaga tej drugiej brała się raczej z
dodatkowego 1 GB RAM.

A, właśnie - po raz kolejny przekonaliśmy się, że 1 GB pamięci operacyjnej to stanowczo za mało dla Visty. Nie raz bowiem, na zasadzie wyjątku, nie dwa a za każdym razem system rozkładał się chociażby przy odtwarzaniu próbek dźwiękowych dołączonych do Windows Vista. Już w pierwszych sekundach rwał się dźwięk. Potem następowało to, co nie ma prawa przydarzać się nigdy - zamarzało odświeżanie zawartości ekranu, a powrót do używalności systemu możliwy był tylko i jedynie za pomocą restartu.

Karta graficzna to zintegrowany układ AMD/ATI Radeon Xpress 1250. To akurat atut HP, gdyż karta ta należy to najwydajniejszych spośród zintegrowanych, które ze swojej natury są energooszczędne.

Dysk twardy Hitachi o pojemności 120 GB wykazał się zadowalającymi osiągami.

3DMark 2001SE Standard
3940 pkt.
3DMark 03 Standard
1310 pkt.
3DMark 05 Standard
869 pkt.
3DMark 06 1280x800 Score
290 pkt.
Pomoc
PCMark 05 Standard
2849 pkt.
Pomoc
Quake 3 Arena - Timedemo
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768highest, 0xAA, 0xAF62.7 fps
F.E.A.R.
 RozdzielczośćUstawieniaWynik
 1024x768GPU: max, CPU: max, 0xAA, 0xAF1 fps
 800x600GPU medium, CPU medium, 0xAA, 0xAF12 fps
 640x480GPU min, CPU min, 0xAA, 0xAF60 fps
120 GB - 5400 rpm
przesył danych (minimum): 14.6 MB/s
przesył danych (maksimum): 45.7 MB/s
przesył danych (średnio): 35.7 MB/s
czas dostępu: 17.4 ms
szybkość interfejsu: 92.3 MB/s
obciążenie procesora: 4.5 %

Wpływ na otoczenie

Hałas

Najpoważniejszą przypadłością HP 6715b jest wentylator, który potrafi dopiec użytkownikowi. Nie w takim stopniu, co prawda, jak w testowanej niedawno Toshibie A200-1YW (również ze zintegrowaną kartą graficzną), ale jednak.

Niemiłą prognostykiem jest już zachowanie się komputera tuż po włączeniu. Wyrzucane z lewej strony chłodne powietrze ma za zadanie usunąć ewentualny kurz, który zagnieździł się w układzie chłodzenia. Działanie wyciągu trwa jednakowoż aż 50 s, a natężenie powodowanego przez wiatrak hałasu wynosi całe 39,5 dB, więc nie jest to dziecinna igraszka.

Następnie powraca spokój i sytuacja się stabilizuje w tym sensie, że słychać już tylko szum dysku. Wystarczy jednak zapuścić jakąś mniej lub bardziej obciążającą procesor aplikację, by wentylator znów wystartował, choć szumi o wiele ciszej. Podczas korzystania z sieci czy odtwarzania filmu będzie pracował na pierwszym biegu, kiedy to natężenie jego dźwięku wynosi 36,5 dB.

Proszę sobie nie wyobrażać, że jego szum nie będzie towarzyszył  pracy na akumulatorze z notkiem usadowionym na kolanach, bo będzie. Niestety, nie ma na to rady. W miarę miło jest tylko w trybie oszczędzana energii. Wtedy bowiem kręciołek załącza się co 45-70 s i pracuje przez 10-15 (choć zdarza się, że i 40) s. Praca w trybie HP Optimized (czyli zrównoważonym) wiąże się z częstszym doświadczaniem wyziewów wentylacji, który mogą już być irytujące. Wiatraczek bowiem ma serie, w których załącza się często (co 20-25 s) i działa 10-15 s lub rzadziej (w odstępach 40-75 s), ale pracuje prawie jednostajnie (około 5 min bez wytchnienia). W trybie wysokiej wydajności zachowanie wentylatora jest podobne. 

Pomyślną okolicznością jest to, że kiedy przydzielić procesorowi obciążenie, wentylator nie robi się dużo głośniejszy (hałas osiąga skalę co najwyżej 39,5 dB, a więc tę samą co tuż po uruchomieniu komputera), a poza tym ma charakter jednostajny, przez co łatwiej o nim zapomnieć.

Świergot zasilacza jest dość natężony przez pierwszy etap ładowania akumulatora, a po dojściu do poziomu 90% staje się dużo cichszy.

Hałas

luz
33.3 / 36.3 / 39.5 dB
HDD
35.3 dB
DVD
36.5 / 40.5 dB
obciążenie
36.5 / 39.3 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Ciepło

Nagrzewanie się obudowy HP 6715b nie stanowi większego problemu, przynajmniej w temperaturze pokojowej. Długa praca z obciążeniem, kiedy komputer stoi na twardej powierzchni, skutkuje rozgrzaniem się podstawy maksymalnie do 42°C. Dotyczy to jednak tylko lewej części obudowy – spód po prawej stronie pozostaje w tym samym czasie praktycznie chłodny. Po wierzchu odczuwalny dla użytkownika może być jedynie wzrost temperatury w lewej części klawiatury do 38 stopni.

Kiedy korzystamy z zasilanego akumulatorem laptopa umieszczonego na kolanach, po paru godzinach pracy (wertowanie internetu, pisanie tekstu), spód laptopa nagrzewa się miejscowo do 38°C. Korzystanie z komputera w takich warunkach jest w miarę komfortowe, choć co wrażliwsze jednostki może uwierać sytuacja, kiedy zrobi się cieplej.

w stresie
 39.7 °C32.4 °C27.4 °C 
 38.2 °C31.2 °C27.2 °C 
 31.9 °C31.4 °C27.1 °C 
maks. w ogóle: 39.7 °C
średnia: 31.8 °C
29.2 °C34.9 °C41.6 °C
28.3 °C38.3 °C39.2 °C
27 °C39.8 °C40.3 °C
maks. w ogóle: 41.6 °C
średnia: 35.4 °C
temperatura otoczenia 21 °C
(+) The average temperature for the upper side under maximal load is 31.8 °C / 89 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(+) The maximum temperature on the upper side is 39.7 °C / 103 F, compared to the average of 34.3 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(±) The bottom heats up to a maximum of 41.6 °C / 107 F, compared to the average of 36.8 °C / 98 F
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 31.9 °C / 89.4 F and are therefore cool to the touch.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.7 °C / 81.9 F (-4.2 °C / -7.5 F).

Głośniki

Umieszczone z przodu głośniki wytwarzają dość znośny dźwięk o niezłej głośności. To, że nie jest on soczysty oraz brakuje mu basów, można wybaczyć sprzętowi do użytku biurowego.

Wydajność akumulatora

Poddawany przez nas próbom laptop był wyposażony w akumulator o pojemności 55 Wh. Nie pozwala on na tak długą pracę jak identyczny w HP 6710b na platformie Intela. Dość powiedzieć, że uzyskany przez nas maksymalny czas pracy był o ponad dwie godziny krótszy niż ten konfiguracji z Intelem. Odtwarzanie DVD zamiast dwóch godzin i czterdziestu minut trwało zaś tylko dwie godziny.

Trzeba jednak powiedzieć, że tak czy inaczej jest dobrze, gdyż korzystając z sieci za pośrednictwem karty łączności bezprzewodowej trudno nie przekroczyć trzech godzin, co już jest wynikiem dość okazałym.

Wydajność akumulatora
luz
4h 40min
sieć przez WLAN
3h 05min
DVD
1h 47min
obciążenie
1h 05min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 13.6 / 18 / 46 W
obciążenie midlight 53 / 61 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

HP Compaq 6715b to laptop o niezbyt mocnej konfiguracji, przeznaczony do zastosowań biurowych. Jego wygląd jest dość toporny i ciężkawy, ale nie jest on też brzydki jak noc. Wydawało się nam, że jako przedstawiciel serii biznesowej będzie bardziej solidny. Za największym mankament konstrukcji uznaliśmy chwiejący się po podniesieniu wyświetlacz.

Pewnym niedogodnością dla użytkownika będzie też upierdliwy wentylator, odzywający się często nawet w trybie oszczędnym, podczas wykonywania przez komputer prostych zadań.

Mocną stroną tego notka jest praca na akumulatorze. Może nie aż tak długa jak w przypadku wersji z procesorem Intela, ale osiąganie trzech godzin pracy nie będzie problemem.

W sumie więc, jeżeli przeanalizujemy cenę HP 6715b w odniesieniu do konkurencji, jawi się on nadal zupełnie przyzwoitym zakupem. Od momentu pojawienia się szeregu modeli z procesorami PDC Intela jego atrakcyjność nie jest już tak oczywista jak dawniej.

HP Compaq 6715b
HP Compaq 6715b
Please share our article, every link counts!
HP Compaq 6715b (GB834EA)
bohater testu: HP Compaq 6715b (GB834EA)

Specyfikacja techniczna

HP Compaq 6715b
Procesor
AMD Turion 64 X2 TL-58 2 x 1.9 GHz, Tyler
Karta grafiki
ATI Radeon Xpress 1250, rdzeń: 401 MHz, pamięć: 400 MHz, 128 MB pamięci współdzielonej
Pamięć
1024 MB 
, DDR2-667, 1x 1 GB Hyundai/Hynix, maks. 4 GB
Matryca
15.00 cali 16:10, 1280 x 800 pikseli, AU Optronics AUO2074, refleksująca: nie
Chipset
AMD M690T
Dysk twardy
120 GB - 5400 rpm, 120 GB 
, 5400 obr/min, Hitachi Travelstar 5K160 HTS541612J9SA00
Karta dźwiękowa
Analog Devices AD1981 HD Audio
Złącza
1 PC Card, 4 USB 2.0, 1 VGA/D-Sub, 1 S-Video, V.92, Agere Systems HDA modem, 1 blokada Kensingtona, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wyjście słuchawkowe, wejście mikrofonowe, czytnik kart: SD, MS, MS Pro, MMC, xD
Łączność
Broadcom NetLink Gigabit Ethernet (10/100/1000MBit/s), 802.11a/b/g (a/b/g/), Bluetooth 2.0
Napęd optyczny
HL-DT-ST DVDRAM GSA-T20N
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 35 x 357 x 257
Akumulator
55 Wh litowo-jonowy, 6 ogniw
System operacyjny
Microsoft Windows Vista Business 32 Bit
Inne
HP 3D DriveGuard, HP Protect Tools Security Manager, Symantec Norton Internet Security, 12 miesiące(y) gwarancji, czytnik linii papilarnych, układ szyfrujący TPM 1.2, głośniki Altec Lansing
Waga
2.782 kg, zasilacz: 455 g
Cena
2684 PLN

 

Sprzęt dostarczył

sklep komputerowy ITart
HP Compaq 6715b
HP 6715b to niedrogi laptop użytkowy przeznaczony dla użytkownika mającego duże wymagania jakościowe
HP Compaq 6715b
obudowa tego laptopa nagrzewa się w stopniu do przyjęcia
HP Compaq 6715b
przypadłością HP 6715b jest nazbyt aktywna postawa wentylatora
HP Compaq 6715b
do kompletu przydałby się trackpoint, ale touchpad i klawiatura są dobrej jakości
HP Compaq 6715b
w tym przekonaniu utwierdza nas port stacji dokującej
HP Compaq 6715b
zabezpieczenie dysku na wypadek przeciążeń sugeruje, że mamy do czynienia z laptopem biznesowym sensu stricto
HP Compaq 6715b
czytnik linii papilarnych nie przeszkadza przy pracy na klawiaturze - zahacza się o niego przypadkowo bardzo rzadko
HP Compaq 6715b
platforma robocza chrzęści trochę w przypadku przykładania do niej sił nacisku, szczególnie w przypadkach unoszenia laptopa i obchodzenia się z nim nieoględnie
HP Compaq 6715b
największą bolączką jest mocno telepiąca się w pionie klapa
HP Compaq 6715b
platforma robocza jest dość wysoka, co przydaje Compakowi nieco ociężałego wyglądu
HP Compaq 6715b
jednym z donioślejszych atutów HP 6715b jest zadowalająco długa praca na akumulatorze

Podobne laptopy

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja HP 250 G9 - niedrogi laptop biurowy z procesorem Core i3 i panelem IPS
UHD Graphics 64EUs, Alder Lake-M i3-1215U, 15.60", 1.707 kg
Recenzja HP ProBook 450 G10: GeForce Moc RTX w laptopie biurowym
GeForce RTX 2050 Mobile, Raptor Lake-U i7-1355U, 15.60", 1.797 kg
HP ProBook 445 G10 w recenzji: Światła i cienie biurowego laptopa
Vega 7, Cezanne (Zen 3, Ryzen 5000) R5 7530U, 14.00", 1.32 kg
Recenzja laptopa HP EliteBook 1040 G10 - odpowiedź HP na ThinkPad X1 Carbon
Iris Xe G7 80EUs, Raptor Lake-U i5-1335U, 14.00", 1.3 kg
Recenzja HP Chromebook 15a (2023): Minimalna maszyna internetowa dla studentów i zwykłych internautów
UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU), Jasper Lake Celeron N4500, 15.60", 1.69 kg
Recenzja HP EliteBook 845 G10: Prawie idealny laptop biznesowy z AMD Zen4
Radeon 780M, Phoenix (Zen 4) R9 PRO 7940HS, 14.00", 1.466 kg
Recenzja HP ProBook 440 G9: Wydajny laptop z Core i7-1255U bez blasku
Iris Xe G7 96EUs, Alder Lake-M i7-1255U, 14.00", 1.39 kg
Recenzja laptopa HP EliteBook 840 G9: Alternatywa dla Lenovo ThinkPad X1 Carbon
Iris Xe G7 96EUs, Alder Lake-P i7-1280P, 14.00", 1.472 kg
Recenzja laptopa HP EliteBook 845 G9: Przekonuje również z Ryzenem 5 PRO 6650U
Radeon 660M, Rembrandt (Zen 3+) R5 PRO 6650U, 14.00", 1.424 kg
Recenzja HP ProBook 450 G5
UHD Graphics 620, Kaby Lake Refresh i5-8250U, 15.60", 2.1 kg
Recenzja HP ProBook 440 G5
UHD Graphics 620, Kaby Lake Refresh i5-8250U, 14.00", 1.552 kg
Recenzja HP EliteBook 840 G4 z HP Sure View
HD Graphics 620, Kaby Lake i5-7200U, 14.00", 1.7 kg
Recenzja HP EliteBook 850 G4
HD Graphics 620, Kaby Lake i5-7200U, 15.60", 1.9 kg
Recenzja HP ProBook 650 G3
HD Graphics 620, Kaby Lake i5-7200U, 15.60", 2.272 kg
Recenzja HP ProBook 640 G3
HD Graphics 620, Kaby Lake i5-7200U, 14.00", 2 kg
Recenzja HP ProBook 450 G4
HD Graphics 620, Kaby Lake i5-7200U, 15.60", 2.18 kg
Recenzja HP ProBook 440 G4
HD Graphics 620, Kaby Lake i3-7100U, 14.00", 1.575 kg
Recenzja HP ProBook 470 G4
GeForce 930MX, Kaby Lake i7-7500U, 17.30", 2.7 kg
Recenzja HP ProBook 430 G4
HD Graphics 620, Kaby Lake i7-7500U, 13.30", 1.577 kg
Recenzja HP 250 G5
HD Graphics 520, Core i5 6200U, 15.60", 2.104 kg
Recenzja HP EliteBook 850 G3
HD Graphics 520, Core i5 6200U, 15.60", 1.94 kg
Recenzja HP ProBook 470 G3
Radeon R7 M340, Core i5 6200U, 17.30", 2.77 kg
Recenzja HP ProBook 450 G3
Radeon R7 M340, Core i7 6500U, 15.60", 2.1 kg
Recenzja HP ProBook 640 G2
HD Graphics 520, Core i5 6200U, 14.00", 2 kg

Pro

  • zadowalająco długi czas pracy na akumulatorze
  • rozbudowane rozwiązania zabezpieczające
  • dobre klawiatura i touchpad
  • Contra

  • rozchwierutany ekran
  • skrzypiąca obudowa
  • nadpobudliwy wentylator
  • > laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja HP Compaq 6715b
    Sylwester Cyba (Update: 2015-07- 9)