Notebookcheck Logo

Test HP EliteBook 8540p

W niniejszej recenzji wyjaśniona została różnica pomiędzy EliteBookiem 8540p a podobnym z pozoru ProBookiem 6540b. Droższy notebook HP posiada co prawda tę sama matrycę co przetestowany jakiś czas temu starszy model (w jednym z wariantów), ale został wyposażony w wydajniejszą kartę graficzną, więcej portów peryferyjnych i ma solidniejszą obudowę.

HP EliteBook 8540p

Obudowa

Gdy obowiązujący trend każe producentom wypuszczać modele o coraz cieńszych obudowach, HP EliteBook jawi się jako ostoja konserwatyzmu. Kanciasta skrzynka o budzącej respekt wadze niemal równych  trzech kilogramów w najgrubszym miejscu mierzy prawie cztery centymetry. Dzięki srebrnym elementom ze szczotkowanego aluminium nie można jej jednak odmówić reprezentacyjnej elegancji. W imię funkcjonalności ramka matrycy, klawiatura, gładzik oraz podstawa komputera zostały pokryte matową czernią.

Na pierwszy rzut oka konstrukcja 8540p wydaje się bliźniacza do 6540b z niższej serii ProBook. Występują jednak zdecydowane różnice. Większa o ćwierć kilo waga nie jest tylko zasługą pojemniejszego akumulatora. W przeciwieństwie do plastikowego ProBooka, przedstawiciel wyższej linii HP jest w przeważającej części wykonany ze stopów metali. W połączeniu z wewnętrznymi wzmocnieniami konstrukcji daje to efekt rewelacyjnej sztywności. Dzięki dodatkowym usztywnieniom aluminiowa klapa z chromowanym logo producenta w centrum pozostaje niewzruszona wobec nacisku. Równie wytrzymała jest jednostka zasadnicza, która zachowuje idealną sztywność zarówno na spodzie jak i w miejscu oparcia nadgarstków. Ciężko też coś zarzucić jakości spasowania.

Najwyższy poziom podtrzymują schowane za metalowymi osłonami zawiasy. Umożliwiają uzyskanie kąta otwarcia powyżej 180° i niezależnie od tego, w jakiej zostały ustawione pozycji, nie pozwalają na żadne drgania ekranu. Otwarty komputer można przenosić, chwytając za dowolną jego część. Niezależnie od tego, czy będzie to narożnik platformy zasadniczej, czy matrycy, podnoszeniu komputera towarzyszy absolutna cisza. Nie ma żadnych trzasków czy wygięć. Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że seria EliteBook spełnia wojskowe normy obejmujące "odporności na drgania, kurz, wilgoć, wysokość n.p.m. i  wysoką temperaturę" (cytat za stroną HP). Gdy laptop jest zamknięty, klapa przytrzymywana jest dwoma metalowymi sworzniami, co stanowi kolejną przewagę nad plastikowymi haczykami ProBooka 6540b. Wciśnięcie znajdującego się na środku przedniej krawędzi przycisku powoduje zwolnienie zaczepów i pokrywa odskakuje na około centymetr. Dzięki temu otworzenie Elitbooka jest możliwe przy użyciu jednej ręki.

Bardzo łatwe jest też wyjęcie baterii, ale brak drugiego zatrzasku zabezpieczającego owocuje suwaniem się akumulatora w jego gnieździe. W ramach szukania dziury w całym zwrócę jeszcze uwagę na minimalne przy silnym ściskaniu ugięcie wrażliwych zazwyczaj okolic napędu optycznego. Testowany egzemplarz miał też trochę odstającą w okolicy inwertera ramkę matrycy.

Kolorystykę pulpitu urozmaicają nie tylko znajdujące się z przodu diody informacyjne, ale i panel dotykowy za klawiaturą. Niektóre jego lampki nie są interaktywne, ale większość mieni się zbyt jasnymi być może odcieniami koloru niebieskiego, czerwonego a zwłaszcza zieleni. Funkcje, takie jak np. zmiana głośności, bardzo dobrze reagują na dotyk, a w zastosowaniach biurowych pożytecznym drobiazgiem może się okazać specjalny skrót do kalkulatora.

Jak na sprzęt do zastosowań profesjonalnych przystało, do dyspozycji jest imponujący arsenał ergonomicznie rozłożonych złącz. Z przodu znalazł sobie miejsce tylko czytnik kart. Tylna ścianka pozwoliła umieścić obok baterii gniazdo zasilania i port VGA, przy którym nie zapomniano o gniazdach na śruby mocujące. Lewa flanka gości trzy porty USB, DisplayPort, FireWire, eSATA, ExpressCard/54 i złącza audio. Po drugiej stronie nad napędem optycznym zmieścił się jeszcze czytnik kart elektronicznych. Za nimi, dzięki dodatkowemu kontrolerowi NEC, cieszą oko dwa wyprowadzenia interfejsu USB 3.0.

Aż trudno uwierzyć, że w dalszej części zmieściły się jeszcze porty LAN, modemu i blokada Kensingtona. To jednak nie koniec, albowiem również na spodzie umieszczone zostały dwa konektory. Dają one możliwość podpięcia dodatkowej baterii i stacji dokującej. Obydwa te akcesoria zostały mi dostarczone do testów.

przód - czytnik kart, przycisk zwalniający  mechanizmu ryglującego
przód - czytnik kart, przycisk zwalniający mechanizmu ryglującego
lewy bok - 2x USB, DisplayPort, eSATA, USB, FireWire, ExpressCard 54, wejście mikrofonu, wyjście słuchawkowe
lewy bok - 2x USB, DisplayPort, eSATA, USB, FireWire, ExpressCard 54, wejście mikrofonu, wyjście słuchawkowe
prawy bok - czytnik kart elektronicznych, napęd optyczny, 2x USB 3.0, LAN, modem, gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok - czytnik kart elektronicznych, napęd optyczny, 2x USB 3.0, LAN, modem, gniazdo blokady Kensingtona
tył - VGA, gniazdo zasilania
tył - VGA, gniazdo zasilania
spód - gniazdo stacji dokującej, złącze dodatkowej baterii
spód - gniazdo stacji dokującej, złącze dodatkowej baterii
oprogramowanie modemu 3G
oprogramowanie modemu 3G

Stacja dokująca

Pomimo bogatego wyposażenia laptopa w złącza, warto rozważyć jej zakup. Jeśli nie w celu rozszerzenia funkcjonalności za pomocą jednego z umieszczonych w niej portów, to chociażby po to, by ułatwić sobie zapanowanie nad plątaniną kabli. W przypadku jej posiadanie odpada też konieczność podłączania za każdym razem wszystkich peryferiów. Oczywiście przez złącze stacji zasila ona laptop i może ładować jego akumulator. Dołączony zasilacz 230 W jest monumentalny i ma być może przesadny zapas mocy, ale trzeba pamiętać, że po prostej regulacji stacja jest też kompatybilna ze stacją roboczą 8740w (a to ju ż notebook formatu 17”).

złącze podstawy monitora, gniazda audio, złącza myszy i klawiatury - PS2, port równoległy, port szeregowy, VGA, gniazdo zasilania, DVI, DisplayPort, 2x USB, LAN
złącze podstawy monitora, gniazda audio, złącza myszy i klawiatury - PS2, port równoległy, port szeregowy, VGA, gniazdo zasilania, DVI, DisplayPort, 2x USB, LAN

Osprzęt

lampka oświetlająca klawiaturę
lampka oświetlająca klawiaturę
klawiatura nieoświetlona
klawiatura nieoświetlona
klawiatura oświetlona
klawiatura oświetlona

Klawiatura przypomina z wyglądu tabliczkę czekolady. Każda płytka składa się z dwóch pięter. Palce osoby piszącej spotykają się z piętrem górnym o rozmiarze typowym dla klawiatur wyspowych - 15x15 mm. Piętro dolne - 18x18 mm - to podkładki, mające pewnie zapobiegać wpadaniu pod klawisze nieczystości. Powierzchnia płytek została pokryta przyjemnym w dotyku, przypominającym gumę materiałem, który jest ponoć ponadprzeciętnie odporny na zużycie. Samo pisanie daje przeciętny komfort. Klawisze o płaskiej powierzchni wciska się łatwo, z raczej twardym zakończeniem.

Do plusów należy zaliczyć idealną sztywność urządzenia, umiarkowany hałas podczas pisania i optymalny rozkład klawiszy. Cieszą wyodrębnione kursory; mogłyby tylko być trochę większe.

Dzięki opisanej niżej zmianie proporcji ekranu, pojawiła się możliwość wyposażenia klawiatury EliteBooka w osobny blok numeryczny. Osobiście wolę brak tego dodatku i bardziej centralnie umieszczoną część zasadniczą. Rozumiem jednak, że w zastosowaniach biurowych jego obecność może się okazać na wagę złota.

Wyraźnie wyodrębniony gładzik rekompensuje niezbyt dużą jak na dzisiejsze standardy powierzchnię świetną precyzją. Palec dobrze się prowadzi po powłoce podobnej do tej zastosowanej na klawiszach. W związku z brakiem obsługi gestów zaznaczona została po prawej stronie strefa przewijania w pionie. Przed płytką dotykową znajdują się trzy przyciski. Chodzą one lekko i cicho. Jako że mają formę przymocowanych u góry łopatek, wciskają się w dolnej części, co wymaga odrobiny przyzwyczajenia.

Tabliczkę dotykową w razie potrzeby może zastąpić wskaźnik, nazywany przez HP PointStickiem. To do jego obsługi przewidziane zostały klawisze przed spacją. Wklęsły w środku manipulator działa sprawnie, ale nie przypadł mi do gustu aż tak, jak czerwone grzybki ThinkPadów.

Praktycznym gadżetem jest znajdująca się nad ekranem lampka, która za naciśnięciem wyskakuje i włącza się, by dyskretnie oświetlić obszar roboczy. Rozwiązanie to raczej nie zadowoli osób szukających zamiennika podświetlanej klawiatury. Umieszczona obok lampki kamerka nie wyróżnia się jakością obrazu; błyszczy za to dodatkiem dwóch mikrofonów. W prawym narożniku pulpitu zainstalowano czytnik linii papilarnych.

klawiatura
klawiatura
touchpad
touchpad
trackpoint
trackpoint

Obraz

Matryca HP 8540p to kolejny przykład wypierania z laptopów wyświetlaczy o proporcjach 16:10. Do tego u poprzednika (8530p) na wyposażeniu był ekran o wyższej rozdzielczości - 1680x1050. Parametry zastosowanego panelu wciąż są jednak w rozmiarze 15,6" ponadstandardowe i rozdzielczość 1600x900 pikseli oferuje dużą przestrzeń roboczą.

Co ciekawe, panel wyprodukowany przez LG jest dokładnie taki sam, jak zamontowany we wspominanym już ProBooku 6540b. Pozostaje mi więc tylko potwierdzić jego ponadprzeciętną jakość. Niezłe odwzorowanie kolorów i kontrast idą w parze z wyraźnie szerszymi niż u konkurencji kątami widzenia. Z kolei podświetlenie LED, dające wysoką jasność, i matowa powłoka pozwalają zapomnieć o męczących refleksach.

Dzięki czujnikowi oświetlenia zewnętrznego, który znalazł miejsce w dolnej części ramki ekranu, można zautomatyzować proces regulacji poziomu podświetlenia matrycy. Działa to w miarę sprawnie.

HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p

Osiągi

Procesory i5 zapewniają świetny stosunek ceny do wydajności. Podczas gdy w segmencie konsumenckim króluje i5-430M, w sprzęcie o przeznaczeniu profesjonalnym chętniej instalowane są jednostki i5-5xxM.

Tłumaczyć to należy nie tylko wyższymi taktowaniami (zarówno bazowymi, jak i w trybie Turbo). Dodatkowym atutem są zaimplementowane technologie AES, Intel TET i Intel VT-d. Core i5-540M, o bazowej częstotliwości pracy 2,53GHz (i do 3,06 GHz z Turbo Boost), jest o niecałe 10% mniej wydajny od najszybszego obecnie Arrandale, i7-620M, i może próbować rywalizować z najmocniejszymi Core 2 Duo.

Na wyposażeniu EliteBooka znalazła się też interesująca kart graficzna NVS 5100M z profesjonalnej linii Nvidia Quadro. Piętą achillesową chipów NVS była dotychczas wydajność w środowisku 3D. Warto więc odnotować, że omawiana karta to układ pokrewny całkiem wydajnym GeForce'owi GT 330M i Quadro FX 880M. Potwierdza to uzyskany w rozdzielczości 1280x800 wynik 3DMark06 - 7002 pkt. Różnice pomiędzy wymienionymi układami są subtelne i dotyczą przede wszystkim oprogramowania. Np. Quadro FX będzie zapewniał lepsze wsparcie programom typu AutoCad.

Do zestawu pasują szybki dysk twardy WD i pamięci DDR3-1333 produkcji Hynixa.

Obsługujący technologię LightScribe napęd optyczny jest umieszczony w zatoce, która umożliwia też montaż dodatkowego dysku twardego (BIOS udostępnia nawet opcję RAID). Szkoda tylko, że nie da się wyciągnąć DVD bez użycia narzędzi.

Warto w tym momencie wspomnieć o wyposażeniu 8540p w modem 3G z GPS. Korzystanie z niego jest banalnie proste i konfiguracja ogranicza się właściwie do wsadzenia karty SIM do gniazda znajdującego się pod baterią. Działanie modemu dane mi było przetestować tylko w mieście. Nie zmienia to faktu, że sygnał był silny i stabilny.

3DMark 2001SE Standard
24702 pkt.
3DMark 03 Standard
18881 pkt.
3DMark 05 Standard
13125 pkt.
3DMark 06 1280x800 Score
7002 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
3124
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
7034
Cinebench R10 Shading 32Bit
3798
Pomoc
320 GB - 7200 rpm
przesył danych (minimum): 42.6 MB/s
przesył danych (maksimum): 89.1 MB/s
przesył danych (średnio): 70.2 MB/s
czas dostępu: 14.9 ms
szybkość interfejsu: 87.4 MB/s
obciążenie procesora: 5.3 %

Cinebench 11.5

Wydajność w grach

CoD4: MW

1024x768 4xAA
min. 31, śr. 46,9, maks. 66 kl/s

1600x900 0xAA
min. 22, śr. 36,4, maks. 54 kl/s

Dirt 2 Demo benchmark

1024x768, 4xAA
śr. 41,3 / min. 35,1 kl/s

1600x900, 0xAA
śr. 33,3 / min. 27,4 kl/s

FIFA 10

1440x900
min. 29, śr. 57,7, maks. 61 kl/s

NFS Shift

1280x720 4xAA
min. 26, śr. 30, maks. 34 kl/s

1600x900 0xAA
min. 21, śr. 28,8, maks. 33 kl/s

Wolfenstein 2

1600x900 2xAA
min. 21, śr. 34,7, maks. 52 kl/s

Wpływ na otoczenie

Hałas

Na początku muszę zaznaczyć, że prawie od razu wyłączyłem w BIOS-ie funkcję "fan always on while on AC" ("wentylator zawsze aktywny przy zasilaniu z sieci"). Gy nie ma co robić, tak ustawiony laptop generuje hałas o natężeniu 33,3 dB. Wpływ na tę wartość ma głównie stosunkowo głośny dysk twardy. Gdy wtóruje mu włączający się czasem (z rzadka) wentylator, wskazania miernika rosną do 34,4 dB. Szum o neutralnej charakterystyce ginie zazwyczaj wśród innych odgłosów.

Nie jest źle, jeśli zagoni się laptop do pracy. Wirnik będzie się starał nie przekroczyć 39 dB. Tradycyjnie już do większej hałaśliwości zmusza nasz test ekstremalnego obciążenia. Prawie 42 dB to już konkretny szum, ale nie można powiedzieć, by 8540p wyróżniał się negatywnie na tle komputerów podobnej wielkości.

Hałas

luz
33.3 / 34 / 34.4 dB
HDD
34.5 dB
DVD
37.4 / 40.1 dB
obciążenie
38.8 / 41.7 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Ciepło

Panujące wewnątrz EliteBooka temperatury są bardzo przyzwoite. Karta graficzna rozgrzewa się do ledwie 73°C a procesor z trudem dociąga do 80 kresek.

Obudowy wykonane z metali mają jednak tą właściwość, że lubią przenosić ciepło na zewnątrz. Dotyczy to przede wszystkim spodu laptopa, który maksymalnie obciążony przez dłuższy czas, w centralnym punkcie rozgrzewa się do 44,8°C. Na szczęście w tym samym czasie w miejscu oparcia nadgarstków pulpit nie osiąga nawet 30°C.

w stresie
 37.7 °C38.5 °C30.1 °C 
 39.1 °C39.7 °C29.7 °C 
 28.7 °C30.7 °C28.8 °C 
maks. w ogóle: 39.7 °C
średnia: 33.7 °C
33.5 °C37.8 °C36 °C
34.2 °C44.8 °C37 °C
31.8 °C34.8 °C35.3 °C
maks. w ogóle: 44.8 °C
średnia: 36.1 °C
zasilacz  59.9 °C | temperatura otoczenia 22 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 33.7 °C / 93 F, compared to the average of 29.5 °C / 85 F for the devices in the class Office.
(+) The maximum temperature on the upper side is 39.7 °C / 103 F, compared to the average of 34.3 °C / 94 F, ranging from 21.2 to 62.5 °C for the class Office.
(±) The bottom heats up to a maximum of 44.8 °C / 113 F, compared to the average of 36.8 °C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 29.5 °C / 85 F, compared to the device average of 29.5 °C / 85 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 30.7 °C / 87.3 F and are therefore cool to the touch.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 27.6 °C / 81.7 F (-3.1 °C / -5.6 F).

Głośniki

Nagłośnienie jest w sprzęcie biznesowym traktowane po macoszemu. Dotyczy to też EliteBooka. Schowane w przedniej ściance głośniczki grały trochę ciszej i płycej niż te w stojącym obok małym Asusie UL30JT.

Wydajność akumulatora

HP 8540p jest dostępny z dwoma rodzajami akumulatorów 8-komorowych: standardowym albo Long Life, którego konstrukcja ośmieliła producenta do udzielenia aż trzyletniej gwarancji. Taka opcja znalazła się na wyposażeniu testowanego egzemplarza. Bateria o pojemności 68 Wh zapewnia dosyć mocnej konfiguracji energię pozwalającą na satysfakcjonująco długą pracę. Zależnie od obciążenia jest to od półtorej do pięciu godzin.

Montowany na spodzie dodatkowy akumulator ma niewiele mniejszą pojemność (59 Wh), co przekłada się na prawie dwukrotnie dłuższy czas pracy bez zasilania z zewnątrz. Co prawda waga zestawu rośnie po jego dołożeniu do 3,4 kg, ale osiągane przebiegi są konkurencyjne w stosunku do niektórych laptopów na platformie CULV. Specyficzny, "rogalowaty" kształt nie tylko jest wygodny przy pracy na kolanach, ale i nie zmusza do demontażu podczas pracy ze stacją dokującą. Pewnie też trzyma się w zaczepach. Dzięki wbudowanemu diodowemu wskaźnikowi nie jest konieczne podłączenie laptopa, by sprawdzić stan naładowania.

Mój entuzjazm wzbudził programik HP Power Manager. Jedną z jego funkcji jest monitorowanie na żywo poziomu zużycia energii. Chcesz wiedzieć, ile oszczędności da Ci ściemnienie trochę matrycy? - Proszę bardzo.

1 akumulator 2 akumulatory
luz 5 h 8 min 9 h 30 min
WiFi 2 h 52 min 5 h 15 min
DVD 2 h 3 min 3 h 45 min
obciążenie 1 h 30 min 2 h 29 min
Wydajność akumulatora
luz
5h 08min
sieć przez WLAN
2h 52min
DVD
2h 03min
obciążenie
1h 30min
Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 15 / 18 / 26 W
obciążenie midlight 62 / 80 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Akcesoria

Podsumowanie

HP 8540p to bardzo udana konstrukcja z górnej półki. Nie dziwi więc, że w związku z ostatnimi narzekaniami na ThinkPady Lenovo oraz serie Latitude i Precision Della, część wymagających użytkowników zdecydowała się na wybór EliteBooka.

Niepozbawiona wdzięku obudowa zapewnia najwyższą jakość wykonania i solidność, a w środku znajdują się starannie dobrane komponenty. Nie sposób też nie wspomnieć o bogatym wyposażeniu w porty, wliczając w to 2 złącza USB 3.0. Wszystko to sprawia wrażenie dopracowanego w najdrobniejszych szczegółach, co wzmacniają drobiazgi takie jak np. metalowe zaczepy klapy czy lampka oświetlająca klawiaturę.

Powody do narzekania dają chyba jedynie stosunkowo spory ciężar i nagrzewanie się spodu laptopa. Do ideału brakuje trochę klawiaturze.

Moim zdaniem liczba różnic na korzyść EliteBooka w dużym stopniu uzasadnia cenę dużo wyższą w stosunku do będącego o klasę niżej ProBooka 6540b. Do zalet zaliczam też wspólną dla obydwu modeli matową matrycę o ponadprzeciętnych kątach widzenia.

Testowane dodatkowo akcesoria wykazały się spodziewaną funkcjonalnością.

HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
Please share our article, every link counts!
Mail Logo
HP EliteBook 8540p
bohater testu: HP EliteBook 8540p

Specyfikacja techniczna

HP EliteBook 8540p
Procesor
Intel Core i5-540M 2 x 2.5 - 3.1 GHz, Arrandale
Karta grafiki
NVIDIA Quadro NVS 5100M - 1024 MB VRAM, rdzeń: 550 MHz, pamięć: 790 MHz, DDR3, ForceWare 188.12
Pamięć
4 GB 
, Hynix DDR3-1333, 2x 2 GB
Matryca
15.60 cali 16:9, 1600 x 900 pikseli, LG Display LGD0258 / LP156WD1-TLD3, refleksująca: nie
Chipset
Intel QM57 Express Chipset
Dysk twardy
320 GB - 7200 rpm, 320 GB 
, 7200 obr/min, WDC WD3200BEKT-60V5T1
Karta dźwiękowa
Nvidia GT216 High Definition Audio Controller
Złącza
1 ExpressCard/54, 3 USB 2.0, 1 FireWire, 1 VGA/D-Sub, 1 DisplayPort, LSI HDA modem, 1 blokada Kensingtona, 1 eSATA, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: SD/MMC, MS, MS Pro, xD, NEC uPD720200 - 2x USB 3.0
Łączność
Intel 82577LM Gigabit Network Connection (10/100/1000MBit/s), Intel Centrino Advanced-N 6200 AGN (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 2.1, HSPA
Napęd optyczny
DVD +/- RW Double Layer
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 39 x 374 x 252
Akumulator
68 Wh litowo-jonowy, 8 ogniw, 14,4 V
System operacyjny
Microsoft Windows 7 Professional 32 Bit
Camera
kamerka: 2 MPx
Inne
zasilacz – 12,3 x 4,8 x 2,9 cm, 19 V, 4,74 A, 90 W; bateria – 68 Wh, 14,4 V, dodatkowa – 59 Wh, 14,8 V; układ szyfrujący TPM i czytnik linii papilarnych
Waga
2.949 kg, zasilacz: 527 g
Cena
5964 PLN

 

Sprzęt dostarczył

eMobilne.pl
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p
HP EliteBook 8540p

Autor

Niniejszą recenzję przygotował Mateusz Stach.

Podobne laptopy

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja HP 250 G9 - niedrogi laptop biurowy z procesorem Core i3 i panelem IPS
UHD Graphics 64EUs, Alder Lake-M i3-1215U, 15.60", 1.707 kg
Recenzja HP ProBook 450 G10: GeForce Moc RTX w laptopie biurowym
GeForce RTX 2050 Mobile, Raptor Lake-U i7-1355U, 15.60", 1.797 kg
HP ProBook 445 G10 w recenzji: Światła i cienie biurowego laptopa
Vega 7, Cezanne (Zen 3, Ryzen 5000) R5 7530U, 14.00", 1.32 kg
Recenzja laptopa HP EliteBook 1040 G10 - odpowiedź HP na ThinkPad X1 Carbon
Iris Xe G7 80EUs, Raptor Lake-U i5-1335U, 14.00", 1.3 kg
Recenzja HP Chromebook 15a (2023): Minimalna maszyna internetowa dla studentów i zwykłych internautów
UHD Graphics (Jasper Lake 16 EU), Jasper Lake Celeron N4500, 15.60", 1.69 kg

Za

+ modem 3G
+ bogate wyposażenie w porty, w tym USB 3.0
+ matowa matryca o podwyższonej rozdzielczości i bardzo dobrych parametrach
+ solidny jak skała

Przeciw

- spora waga
- nagrzewanie obudowy na spodzie
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja HP EliteBook 8540p
Sylwester Cyba (Update: 2020-01-26)