Notebookcheck Logo

Test laptopa Hyperbook G6 Cobra Edition

03/07/2015

Hyperbook G6 Cobra Edition to przeznaczony dla graczy laptop polskiej marki. Jest to nowość na rynku. Model ten został wyposażony w kartę grafiki GeForce GTX 970M. Testując ten notebook, sprawdziliśmy m.in., jak radzi on sobie z popularną grą Wiedźmin 3.

Hyperbook

Obudowa

Hyperbook G6 Cobra Edition

Hyperbook G6 Cobra Edition jest dość atrakcyjny od strony estetycznej. Kolorem przewodnim na powierzchni obudowy jest elegancka czerń współgrająca z szarosrebrzystymi elementami takimi jak większa część płyty pulpitu roboczego i maskownice głośników. Dodatkowo na klapie oraz dookoła gładzika zostały zamontowane wstawki podświetlone na czerwono. Do obudowy omawianego Hyperbooka wzrok przykuwa nie tylko dobrana ze smakiem kolorystyka, ale także kształty o odważnej, aczkolwiek nie przesadzonej stylistyce. Niestety wygląd nie zawsze idzie w parze z funkcjonalnością – ramka ekranu jest wykończona na wysoki połysk i nie tylko ulega silnym zabrudzeniom podczas otwierania laptopa, ale przy mocnym oświetleniu może także razić refleksami.

Hyperbook G6 Cobra Edition waży 2,9 kg, więc jest raczej ciężki jak na laptop o przekątnej ekranu 15,6 cala. Obudowa wydaje się także dość duża optycznie. Wysokość tego notebooka to 30,9 mm.

Na pochwałę zasługuje sztywność obudowy. Dekiel osłaniający matrycę i korpus są dosyć odporne na naciski. Nie mogę także napisać złego słowa o spasowaniu poszczególnych elementów.

Zawiasy działają w standardowym zakresie i pozwalają na wychylenie ekranu do około 140°. Opór zawiasów jest znaczny i pomimo masywnej jednostki zasadniczej nie zawsze udaje się podnieść klapę przy użyciu tylko jednej ręki.

Ingerencja w konfigurację jest, jak w większości współczesnych notebooków, mocno ograniczona. Procesor i karta graficzna są przylutowane. Akumulator jest zamknięty w obudowie. Hyperbook G6 Cobra dysponuje dwoma gniazdami na pamięć operacyjną, dwoma gniazdami mSATA oraz jednym klasycznym SATA 3 na dysk 2,5-calowy. W testowanym egzemplarzu z wyżej wymienionych gniazd zajęte były oba gniazda pamięci RAM oraz jedno złącze mSATA, zatem opisywaną konfigurację można rozbudować o dysk twardy 2,5 cala oraz dodatkowy magazyn danych na złączu mSATA.

Porty zewnętrzne ulokowano na powierzchniach trzech ścianek. Poza bokami wykorzystano także powierzchnię tyłu obudowy. Z tyłu umieszczono gniazdo zasilania, LAN, VGA i HDMI. Na lewym boku ulokowano USB 3.0, USB 2.0 oraz czytnik kart pamięci. Prawy bok obsadzono dwoma gniazdami audio, dwoma USB 3.0 oraz blokadą Kensingtona. Układ ten nie jest zły, ale gniazda audio mogłyby być bardziej oddalone od przedniej ścianki obudowy.

przód: brak złączy
przód: brak złączy
lewy bok: USB 3.0, USB 2.0, czytnik kart pamięci
lewy bok: USB 3.0, USB 2.0, czytnik kart pamięci
prawy bok: 2 gniazda audio, 2 USB 3.0, gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok: 2 gniazda audio, 2 USB 3.0, gniazdo blokady Kensingtona
tył: wylot powietrza, gniazdo zasilania, LAN, VGA, HDMI, wylot powietrza
tył: wylot powietrza, gniazdo zasilania, LAN, VGA, HDMI, wylot powietrza

Osprzęt

1. stopień podświetlenia klawiatury
1. stopień podświetlenia klawiatury
2. stopień podświetlenia klawiatury
2. stopień podświetlenia klawiatury

Hyperbook G6 Cobra Edition ma klawiaturę wyspową o klasycznym układzie klawiszy. Podkreśleniem charakteru laptopa i jego przeznaczenia dla gracza są wyszczególnione białą otoczką płytki „A”, „W”, „S” i „D”. Klawiatura dysponuje dwustopniowym podświetleniem o jednolicie białej barwie. Głębokość skoku klawiszy oraz intensywność odpowiedzi jest odpowiednio dobrana do komfortowego pisania. Klawiatura nie ugina się nadmiernie podczas wprowadzania znaków, ani też nie emituje zbyt dużego hałasu. Na pochwałę zasługują naturalnej wielkości klawisze kierunkowe oraz pełnowymiarowy blok numeryczny. Niestety klawisz prawej strzałki, jak w niemal wszystkich współczesnych notebookach, jest umieszczony w miejscu, gdzie najkorzystniej byłoby umieścić klawisz „0” należący do bloku numerycznego. Ponadto, choć blokady kombinacji trzech klawiszy naciskanych jednocześnie są mało uciążliwe, to jednak występują w poniższych przypadkach:

  • A + W oraz G, X;
  • A + S oraz CapsLk, Y;
  • S + D oraz Y, K;
  • W + D oraz G.

Płytka dotykowa w modelu Hyperbook G6 Cobra Edition jest urządzeniem dosyć ergonomicznym. Duża powierzchnia ślizgowa o gładkiej powierzchni pozwala na swobodne i precyzyjne operowanie kursorem. Umieszczone przed płytką dwa klasyczne przyciski pracują z krótkim i dość twardym skokiem. Gładzik w testowanym egzemplarzu działał pod kontrolą sterowników Alps v8.100.1111.111. Zgodnie z współczesnymi standardami sterowniki te pozwalają na dostrojenie urządzenia do własnych preferencji.

klawiatura QWERTY
klawiatura QWERTY
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

diagram barw
diagram barw

Na wyposażeniu testowanego Hyperbooka G6 Cobra Edition znalazła się matryca AU Optronics B156HW01 V1. Ekran ten oferuje rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli (Full HD) przy przekątnej 15,6". Średnia luminancja przy maksymalnej intensywności podświetlenia omawianego panelu to blisko 359 cd/m². Podświetlenia nie jest doskonałe pod względem równomierności, ale z pewnością całkiem przyzwoite; różnice w jasności obrazu nie przekraczają 10%. Głębia czerni o wartości 0,4 cd/m² jest dobra. Pozytywnie oceniam też kontrast (939:1).

352.5
cd/m²
370.5
cd/m²
343.5
cd/m²
343.2
cd/m²
365
cd/m²
348.4
cd/m²
375.8
cd/m²
356.9
cd/m²
373.5
cd/m²
podświetlenie ekranu
AU Optronics B156HW01 V1
maksimum: 375.8 cd/m² (Nits) średnia: 358.8 cd/m²
rozświetlenie: 91 %
kontrast: 913:1 (czerń: 0.4 cd/m²)70.2% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
94.3% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
70.5% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
paleta barw matrycy Hyperbooka G6
G6
przestrzeń kolorów sRGB
sRGB
przestrzeń kolorów sRGB
G6 a sRGB
przestrzeń kolorów Adobe RGB
aRGB
paleta barw matrycy Hyperbooka G6 a przestrzeń kolorów Adobe RGB
G6 a aRGB

Na uznanie zasługuje także szeroka paleta barw (nie idealnie zbieżna z sRGB, ale zasadniczo szersza, niż przestrzeń kolorów sRGB). Świetnie prezentują się także kąty widzenia oraz matowa powierzchnia matrycy.

kąty widzenia
kąty widzenia
kąty widzenia
kąty widzenia
kąty widzenia
kąty widzenia
kąty widzenia
kąty widzenia
kąty widzenia
kąty widzenia

Osiągi

Testowany Hyperbook G6 Cobra Edition był wyposażony w podzespoły o wysokiej wydajności. Centralną jednostkę obliczeniową stanowił procesor Core i7-4720HQ. Laptop ten miał na wyposażeniu 16 GB pamięci operacyjnej (dwa moduły po 8 GB pracowały w trybie dwukanałowym), a za generowanie obrazu odpowiadała oddzielna (choć przylutowana do płyty głównej), bardzo wydajna karta grafiki GeForce GTX 970M. Całości testowanej konfiguracji dopełniał dysk SSD o pojemności 240 GB na złączu mSATA.

Core i7-4720HQ to kolejny przylutowany na stałe (BGA) procesor Intela. Jednostka ta ma cztery fizyczne rdzenie, a dzięki wsparciu HT może prowadzić jednoczesne obliczenia na ośmiu wątkach. Taktowanie procesora zależy od obciążenia. Wartość minimalna to 800 MHz, wartość bazowa wynosi 2,6 GHz, a maksymalna – 3,6 GHz (Turbo Boost). Opisywany CPU, podobnie jak inne jednostki należące do 4. generacji procesorów Intel Core, jest wykonany w litografii 22 nm. Ma on zaimplementowaną większość nowoczesnych technologii oraz dysponuje wbudowanym układem graficznym HD Graphics 4600. TDP procesora to 47 W, a wielkość pamięci podręcznej 3. poziomu to 6 MB.

Najnowsza wersja programu Cinebench, R15, przyznała temu procesorowi 140 punktów za obliczenia prowadzone na jednym wątku, a w obliczeniach wielowątkowych omawiany model uzyskał 677 pkt. Wyniki te są znacząco lepsze od średnich uzyskiwanych przez laptopy z Core i7-4720HQ (odpowiednio 138 i 642 pkt.). W stosunku do procesora i5-4210M osiągającego w renderowaniu wielowątkowym średnio 305 pkt. widoczna jest znacząca przewaga omawianego procesora i7.

Hyperbook G6 Cobra Edition obsługuje technologię Nvidia Optimus, dzięki czemu zintegrowany z procesorem układ grafiki Intel HD Graphics 4600 może posłużyć do przedłużania pracy na akumulatorze lub przyspieszenia konwersji filmu (dzięki możliwości wykorzystania technologii Quick Sync Video). Do zastosowań wymagających większej wydajności graficznej omawiany laptop ma wspomnianą wyżej kartę grafiki Nvidii.

GeForce GTX970M to drugi pod względem wydajności z przeznaczonych do laptopów układów graficznych Nvidii (ustępuje tylko topowemu modelowi GTX 980M). Ta oparta na architekturze Maxwell karta graficzna posiada 1280 jednostek CUDA (czyli dokładnie dwa razy więcej od karty GTX 960M i o 256 mniej od modelu GTX 980M). Jej własna pamięć (o pojemności 3 GB) GDDR5 współpracuje z magistralą 196-bitową (pod tym względem lokuje się pomiędzy 128-bitową magistralą z karty GTX 960M a 256-bitową szyną z GTX-a 980M).

Test syntetyczny 3DMark Fire Strike w przypadku Hyperbooka G6 Cobra Edition zakończył się wynikiem ogólnym 6619 pkt. oraz wynikiem graficznym w wysokości 7545 pkt. Oba te rezultaty są nieco lepsze od średnich wartości dla karty GTX 970M zawartych w naszej bazie danych (odpowiednio 6531 i 7451,5 pkt.). W stosunku do modelu GTX 960M można mówić o znaczącej przewadze mocy obliczeniowej GTX-a 970M z omawianego laptopa. GTX 960M legitymuje się bowiem średnimi wynikami na poziomie 3913,5 (wynik ogólny) oraz 4287 pkt. (wynik za grafikę).

CPU-Z CPU
CPU-Z CPU
CPU-Z Caches
CPU-Z Caches
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z Memory
CPU-Z SPD
CPU-Z SPD
GPU-Z (Intel)
GPU-Z (Intel)
GPU-Z (NVIDIA)
GPU-Z (NVIDIA)
HWiNFO (Intel)
HWiNFO (Intel)
HWiNFO (NVIDIA)
HWiNFO (NVIDIA)
NovaBench
NovaBench
PassMark
PassMark
SPECviewperf
SPECviewperf
Super PI
Super PI
wPrime
wPrime
 
3DMark 11 Performance
9481 pkt.
3DMark Ice Storm Standard Score
88544 pkt.
3DMark Cloud Gate Standard Score
20874 pkt.
3DMark Fire Strike Score
6619 pkt.
Pomoc
Cinebench R10 Shading 64Bit
10020 Points
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 64Bit
25669 Points
Cinebench R10 Rendering Single CPUs 64Bit
6701 Points
Cinebench R10 Shading 32Bit
9941
Cinebench R10 Rendering Multiple CPUs 32Bit
20046
Cinebench R10 Rendering Single 32Bit
5086
Cinebench R11.5 OpenGL 64Bit
58.5 fps
Cinebench R11.5 CPU Multi 64Bit
7.37 Points
Cinebench R11.5 CPU Single 64Bit
1.59 Points
Cinebench R15 Ref. Match 64Bit
99.6 %
Cinebench R15 OpenGL 64Bit
94.4 fps
Cinebench R15 CPU Multi 64Bit
677 Points
Cinebench R15 CPU Single 64Bit
140 Points
Pomoc

Jak wspomniałem, laptop Hyperbook G6 Cobra Edition dysponuje trzema zatokami na dyski. Dostarczony na test egzemplarz miał na wyposażeniu dysk SSD na złączu mSATA. Intel SSDMCEAW240A4 dysponuje dość sporą jak na dysk SSD pojemnością, tj. 240 GB. Szybkość transferów danych nie budzi większych zastrzeżeń. W próbach aplikacji AS SSD odczyt sekwencyjny osiągnął 505,38 MB/s, a zapis – 261,12 MB/s.

AS SSD
AS SSD
ATTO Disk Benchmark
ATTO
CrystalDiskMark
CDM
Intel SSD 530 Series SSDSC2BW240A
przesył danych (minimum): 245.9 MB/s
przesył danych (maksimum): 361.2 MB/s
przesył danych (średnio): 320.5 MB/s
czas dostępu: 0.2 ms
szybkość interfejsu: 273.7 MB/s
obciążenie procesora: 1.6 %

Testy gier

Jako notebook dla gracza Hyperbook G6 Cobra Edition ma obowiązek zagwarantować wysoką wydajność w grach i już w tym miejscu mogę napisać, że staje na wysokości zadania. Starsze tytuły (Metro 2033, Sleeping Dogs), które przy nastawach ultra dają popalić laptopowi z kartą GTX 960M, na Cobrze z GTX-em 970M zachowują idealną płynność. Cieszący się ogromną popularnością Wiedźmin 3 jest płynny przy nastawie wysokiej oraz rozdzielczości FHD. Średnia liczba kl/s w tym trybie to 47,1. Nastawa ultra z włączonym HBAO+ redukuje średnią liczbę klatek do 26. W przypadku Wiedźmina 3 przeprowadziłem dodatkowy test z użyciem ustawień wysokich, wybrawszy do niego bardziej wymagającą sekwencję od wykorzystywanej standardowo w testach Notebookcheck. Zdecydowałem się na zwiedzanie wioski wraz z karczmą. W tym miejscu Fraps zarejestrował minimalną liczbę klatek na poziomie 19, a średnia spadła do 40.

lowmed.highultra
Metro 2033 (2010) 152.1 50.3
Mafia 2 (2010) 155.4 131
Sleeping Dogs (2012) 133.5 38.6
Total War: Rome II (2013) 161.4 45.6
Thief (2014) 81 49.8
The Witcher 3 (2015) 47.1 25.9

Wpływ na otoczenie

Hałas

Za sprawą braku klasycznego dysku twardego jedynymi podzespołami emitującymi szum są wentylatory, a te w czasie pracy z dokumentami potrafią długo pozostawać w spoczynku. Jednakże w chwili uruchomienia wentylatorów (a dzieje się to po dłuższym czasie pracy z dokumentami lub krótszym przy oglądaniu filmu) Hyperbook G6 Cobra Edition emituje hałas na poziomie 33,8 dB.

W trakcie grania natężenie szumu wzrastało do wartości mieszczących się w przedziale od 39,2 do 41,2 dB. Omawiany notebook staje się wówczas dobrze słyszalny. Gdy jednak porównamy go z konkurentami wyposażonymi w kartę GTX 970M (np. z laptopami MSI GE62 czy Alienware 15 emitującymi w tym trybie odpowiednio 46,8 i 46,2 dB), model G6 Cobra okaże się być stosunkowo cichy.

Wartość 47,9 dB, którą uzyskałem w trakcie 100-procentowego obciążenia, oznacza naprawdę duże natężenie szumu. Znów jednak mamy sytuację, że gdy sprawdzimy kulturę pracy konkurencyjnych maszyn, okaże się, że laptopy MSI GE62 i Alienware 15 są głośniejsze. W przypadku tego pierwszego natężenie hałasu osiągnęło 48,3 dB, a w tym drugim – aż 53 dB.

Hałas

luz
30 / 33.8 / 33.8 dB
HDD
30 dB
obciążenie
40.2 / 47.9 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Temperatury

Hyperbook G6 Cobra Edition jest notebookiem stosunkowo chłodnym (jak na kategorię sprzętu, do której należy). Podczas codziennych prac w czasie testów temperatura obudowy nigdy nie przekroczyła 27°C.

Podczas obciążenia testowanego laptopa grami procesor rozgrzał się do 83°C, a temperatura karty graficznej osiągnęła 68°C.

W trakcie maksymalnego obciążenia GPU nagrzało się do 79°C, CPU – do 98°C (narzędzie HwiNFO wykazało throttling termiczny, ale wartości taktowania procesora nie spadły poniżej bazowej, czyli 2,6 GHz), a na powierzchni obudowy dało się zmierzyć temperatury maksymalne w okolicy 43°C i 44°C. Korpus omawianego laptopa pozostawał zatem dość chłodny nawet przy maksymalnym obciążeniu.

temperatury podzespołów w teście bez obciążenia
bez obciążenia
temperatury podzespołów w czasie grania
w czasie grania
temperatury podzespołów w teście pełnego obciążenia
z pełnym obciążeniem
w stresie
 39.1 °C44.5 °C42.5 °C 
 34.3 °C44 °C40.5 °C 
 27.5 °C30.9 °C29.4 °C 
maks. w ogóle: 44.5 °C
średnia: 37 °C
43.3 °C41.3 °C43 °C
33.8 °C41.4 °C27.5 °C
24.2 °C24.2 °C23.9 °C
maks. w ogóle: 43.3 °C
średnia: 33.6 °C
zasilacz  46.5 °C | temperatura otoczenia 22.4 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 37 °C / 99 F, compared to the average of 33.9 °C / 93 F for the devices in the class Gaming.
(±) The maximum temperature on the upper side is 44.5 °C / 112 F, compared to the average of 40.5 °C / 105 F, ranging from 21.2 to 68.8 °C for the class Gaming.
(±) The bottom heats up to a maximum of 43.3 °C / 110 F, compared to the average of 43.2 °C / 110 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 24.6 °C / 76 F, compared to the device average of 33.9 °C / 93 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 30.9 °C / 87.6 F and are therefore cool to the touch.
(±) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.9 °C / 84 F (-2 °C / -3.6 F).

Głośniki

Na układzie dźwiękowym testowanego Hyperbooka nie pojawiło się logo żadnej znanej firmy, ale głośniki w systemie 2.1 sprawują się całkiem nieźle. Emitowany przez membrany dźwięk jest bardzo czysty nawet przy maksymalnej głośności oraz dobrze słyszalny przy ustawieniu głośności na minimalną. Tony średnie i wysokie są dobrze odtwarzane. Gorzej przedstawia się kwestia basów.

Wydajność akumulatora

Przebiegi na akumulatorze nie wyróżniają się zanadto na tle konkurencji. Podczas symulacji czytania tekstu z ustawioną minimalną jasnością obrazu laptop zakończył pracę po 7 godzinach i 9 minutach. Przeglądanie internetu z użyciem bezprzewodowej karty sieciowej trwało 4 godziny i 26 minut. Hyperbook G6 Cobra nie jest szczególnie oszczędny, ale dość pojemny akumulator (prawie 75 Wh) zapewnia mu, jak widać, przyzwoite czasy pracy bez zasilania z sieci.

Wydajność akumulatora
luz
7h 9min
sieć przez WLAN
4h 26min
Pobór mocy
luzdarkmidlight 10.4 / 16.8 / 31.5 W
obciążenie midlight 159.5 / 186.3 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

Hyperbook G6 Cobra Edition
Hyperbook G6 Cobra Edition

Hyperbook G6 Cobra Edition to laptop przeznaczony dla osób, które cenią sobie przede wszystkim bardzo dużą wydajność, wysoką jakość obrazu i dobry dźwięk. W pewnych aspektach model ten spodobałby się bardziej, gdyby był nieco lepiej dopracowany. I tak układ chłodzenia mógłby pracować ciszej bez obciążenia, akumulator powinien być wymienialny bez rozbierania obudowy, przydałyby się słyszalne basy, a połyskliwą ramkę ekranu winno się zastąpić matową, stosownie dobraną do matowej matrycy.

Pomimo wspomnianych niedogodności Hyperbook G6 Cobra Edition już choćby ze względu na wydajność umożliwiającą zagranie w każdą grę w nastawach wysokich powinien dostać wyróżnienie redakcji jako notebook dla gracza. Dobry matowy ekran nada się nie tylko do zabawy, ale także wystarczy do pracy dla mobilnego grafika. Klarownie grające głośniki docenią wszyscy (poza fanami basów). Warto także dostrzec łatwy dostęp do układu chłodzenia i możliwość zamontowania w tym laptopie do trzech dysków.

Please share our article, every link counts!
bohater testu: Hyperbook G6 Cobra Edition
bohater testu: Hyperbook G6 Cobra Edition

Specyfikacja techniczna

Hyperbook G6 Cobra Edition
Procesor
Intel Core i7-4720HQ 4 x 2.6 - 3.6 GHz, Haswell
Karta grafiki
NVIDIA GeForce GTX 970M - 3 GB VRAM, rdzeń: 540 MHz, pamięć: 1253 MHz, GDDR5 (Samsung), ForceWare 353.06, Nvidia Optimus, dodatkowo Intel HD Graphics 4600
Pamięć
16 GB 
, Crucial DDR3L 1600 MHz, dwa gniazda pamięci, maks. 16 GB
Matryca
15.60 cali 16:9, 1920 x 1080 pikseli, AU Optronics B156HW01 V1, podświetlanie diodami LED, refleksująca: nie
Chipset
Intel HM87 (Lynx Point)
Dysk twardy
Intel SSD 530 Series SSDSC2BW240A, 240 GB 
, miejsce na dysk 2,5" SATA 6 Gb/s plus mSATA
Złącza
1 USB 2.0, 3 USB 3.0, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, gniazda audio: wejście mikrofonowe, wyjście słuchawkowe, czytnik kart: SD/SDHC/SDXC/MMC (Realtek RTS5227)
Łączność
Realtek RTL8168/8111 Gigabit-LAN (10/100/1000MBit/s), Realtek RTL8723BE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC (b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 4.0+HS
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 30.9 x 387 x 274.5
Akumulator
75 Wh litowo-jonowy, 8 ogniw, 5200 mAh
System operacyjny
Microsoft Windows 8.1 64 Bit
Camera
kamerka: 720p
Inne
głośniki: dwa głośniki o mocy 2 W plus subwoofer 5 W, podświetlanie klawiatury: tak, zasilacz 19 V, 9,5 A, 180 W
Waga
2.9 kg, zasilacz: 950 g

 

Sprzęt dostarczył

hyperbook.pl

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Aleksander Lenart.

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Asus GL502VT
GeForce GTX 970M, Core i7 6700HQ

Laptopy z tym samym GPU i/lub rozmiarem ekranu

Recenzja MSI GS60 6QE Ghost Pro
GeForce GTX 970M, Core i7 6700HQ, 2 kg
Recenzja Clevo P751ZM (i5-4690S/i7-4790T)
GeForce GTX 970M, Core i7 (Desktop) 4790T, 3.5 kg

Notebooki z tym samym GPU

Recenzja Acer Predator 17 G9-791
GeForce GTX 970M, Core i7 6700HQ, 17.30", 4.15 kg
Recenzja Clevo P640RE
GeForce GTX 970M, Core i7 6700HQ, 14.00", 2.19 kg
Recenzja Asus G752VT
GeForce GTX 970M, Core i7 6700HQ, 17.30", 4.067 kg
Recenzja MSI GS70 6QE Stealth Pro
GeForce GTX 970M, Core i7 6700HQ, 17.30", 2.72 kg

Za

+ wysoka wydajność w grach
+ matowa matryca o niezłych parametrach
+ przyzwoite głośniki
+ elegancka obudowa
+ łatwy dostęp do układu chłodzenia
+ możliwość zamontowania trzech dysków
+ dość sztywna obudowa

Przeciw

- głośny bez obciążenia
- połyskliwa ramka ekranu
- wbudowany akumulator
- głośniki nie odtwarzają basów
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Hyperbook G6 Cobra Edition
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-20)