Notebookcheck Logo

Test MSI Megabook GT627

Być może wkładanie mocnej karty graficznej do laptopa o ograniczonych gabarytach (takiego z 15-calowym ekranem) to nierozsądny pomysł, ale na pewno działa na wyobraźnię. Z niniejszego artykułu można się dowiedzieć, czy MSI udało się stworzyć udany laptop dla gracza. Na papierze bowiem GT627 z GeForce'em 9800M GS to godny rywal notebooków Alienware m15x czy Clevo M860TU.

MSI Megabook GT627 Gaming-Notebook

Obudowa

Producenci sprzętu dążą do tego, żeby laptopy do gier wyróżniały się czymś szczególnym. Ułatwia to rozeznanie klientom, gdyż mniejszość stanowią ci, którzy odróżnią laptop o mocnych podzespołach od gorzej wyposażonego, jeżeli tylko mają podobne obudowy. Niektóre firmy przesadzają jednak w szukaniu oryginalności, jakby nie wierząc, że gracze komputerowi też mają rozbudowany zmysł estetyczny.

Stylistyka MSI GT627 jest, jak to się ładnie mówi, odważna, ale krzywdzącym byłoby stwierdzenie, że to laptop o odpychającym wyglądzie. Kolor czerwony przewijający się w wielu elementach jest może ostry w wyrazie, ale nie do tego stopnia, by raził.

Dzięki metalowym aplikacjom na pokrywie ekranu i pulpicie maszyna zyskuje wręcz pewną klasę. Korzystnie wypada również jakość materiałów badana dotykiem.  

Obudowa nie robi jednak dobrego wrażenia swoją solidnością. Platforma robocza nie jest dostatecznie sztywna i miejscami plastik wyraźnie się odkształca pod naciskiem. Szczególnie dotyczy to środkowej części listwy z przyciskami szybkiego dostępu. Kiedy podnosi się notebook trzymany za przednią krawędź obudowy, daje się słyszeć ciche skrzypienie, czemu towarzyszą zauważalne deformacje plastiku.  

Obudowa ekranu jest odporna na przykładane do niej siły, co zawdzięcza wieńczącej ją obszernej płycie metalu. Również odporność na wyginanie boczne wypadła w naszych oczach zadowalająco. Zawiasy działają raczej marnie, gdyż ekran lekko się buja. Brak mechanicznego zabezpieczenia dla ekranu w pozycji zamkniętej.  

Odnosząc się do układu złączy, należy poddać krytyce fakt, że wszystkie porty USB są rozmieszczone na flankach, w przednich częściach ścianek bocznych obudowy. Decydując się na podłączanie do nich peryferiów, użytkownik pogarsza sobie wygodę korzystania z laptopa, o ile posługuje się przy tym myszką zewnętrzną. Jako że większość populacji stanowią osoby praworęczne, umieszczenie otworów wylotowych wentylacji na prawej burcie również nie jest optymalne – wystawianie prawicy na oddziaływanie strumienia ciepłego powietrza (co ma miejsce np. przy wielogodzinnym oddawaniu się grze) jest w na dłuższą metę nieprzyjemne.

przód: CIR
przód: CIR
lewy bok: blokada Kensingtona, modem, napęd optyczny, USB, gniazda audio
lewy bok: blokada Kensingtona, modem, napęd optyczny, USB, gniazda audio
tył: HDMI, VGA, gniazdo zasilania, gniazdo antenowe
tył: HDMI, VGA, gniazdo zasilania, gniazdo antenowe
prawy bok: ExpressCard, czytnik kart, 2x USB, LAN
prawy bok: ExpressCard, czytnik kart, 2x USB, LAN

Osprzęt

MSI, jako jeden z nielicznych producentów, montuje w laptopach z ekranem 15,4” klawiatury z wyodrębnionym blokiem numerycznym. Taki przyrząd okazuje się zbawienny przy wpisywaniu dużej liczby cyfr, ale z drugiej strony klawiatury bez takowego są bardziej praktyczne dla użytkowników, którzy go nie potrzebują, a to ze względu na większe z reguły klawisze części alfanumerycznej. W laptopie stworzonym jakoby przede wszystkim pod potrzeby gracza komputerowego sens tego rozwiązania jest wątpliwy.
 
Ukłonem w stronę gracza są oznaczone czerwienią klawisze WASD, ale to standard w tego typu notebookach. Z punktu widzenia gracza niekorzystne jest umieszczenie klawisza funkcji na lewym skraju dolnego rzędu, gdyż gracz potrzebuje Ctrl i ^ do wywołania konsoli w wielu grach.  
 
Jeżeli chodzi o ich charakterystyki, klawisze raczej miękkie, o głębokim skoku. Klawiatura miejscami się ugina, więc przy mocniejszym naciskaniu płytki trochę grzechoczą. Może to odrobinę przeszkadzać podczas pisania, ale w trakcie wykorzystywania laptopa do rozrywki (gry) właściwość ta nie stanowi problemu.
 
Gładzik cechuje się fajną, sprzyjającą ślizgowi tabliczką. Choć nie jest zaznaczona symbolicznie, z prawej strony funkcjonuje strefa przewijania. Czułość przyrządu jest odpowiednia. Słowo odnośnie przycisków – w naszym egzemplarzu prawy wchodził ciężko, trzeba było się natężać do wykonania nim kliku, co jest na dłuższą metę męczące.

touchpad
touchpad
klawiatura
klawiatura

Obraz

Charakterystyczne dla MSI są matryce matowe wysokiej rozdzielczości. W GT627 zastosowano jednak ekran WSXGA+ (1680x1050 pikseli) typu glare. Podwyższona rozdzielczość daje użytkownikowi duży obszar roboczy i ułatwia zachowanie porządku na pulpicie.  
 
Obraz nie jest zbyt jasny, gdyż przy maksymalnym podświetleniu luminancja wynosi średnio niespełna 160 cd/m². Niedoświetlenie górnej części ekranu można poznać gołym okiem. Pozytywem jest to, że na zasilaniu akumulatorowym można ustawić taką samą jasność obrazu co przy czerpaniu energii z sieci.
 
Całkiem dobrze przedstawia się kontrast, którego proporcja to 418:1.

137.1
cd/m²
135.8
cd/m²
137.6
cd/m²
157.4
cd/m²
188.1
cd/m²
157.1
cd/m²
171.2
cd/m²
164.2
cd/m²
172.3
cd/m²
podświetlenie ekranu
maksimum: 188.1 cd/m² (Nits) średnia: 157.9 cd/m²
rozświetlenie: 72 %
kontrast: 418:1 (czerń: 0.45 cd/m²)

Matryca GT627 słabo się sprawdza poza pomieszczeniem zamkniętym. Efekt lustra i słaba jasność obrazu powodują, że czytelność przedstawianych treści nie jest zadowalająca.
 
Kąty widzenia również nie wyglądają lepiej. W zakresie pionowym niewielkie choćby odchylenie od idealnej pozycji patrzenia powoduje spore pogorszenie jakości widzianego obrazu.

Osiągi

MSI GT627 posiada na wyposażeniu kartę grafiki Nvidia GeForce 9800M GS. Jako Notebookcheck klasyfikujemy ją w I klasie wydajnościowej, a takie układy są z reguły spotykane w większych notebookach. Z technicznego punktu widzenia GF 9800M GS odpowiada GF 9600 GT do komputerów stacjonarnych, tyle że ma podwyższone zegary.

Procesor Intel Core 2 Duo P8600 to bardzo dobry wybór, szczególnie w tym przypadku. Ma on bowiem niezłe parametry: zegar 2,4 GHz, 3 MB L2 Cache, FSB 1066 MHz, co przekłada się na zadowalające osiągi. MSI GT627 posiada niewielką obudowę jak na zastosowaną w nim mocną kartę grafiki, więc dobrze że TDP tego 45-nanometrowego procesora jest ograniczone do 25 W.  
 
Nie oznacza to jednak, że użytkownik jest skazany na kompromis na polu wydajności. Jeżeli osiągi na ustawieniach fabrycznych nie satysfakcjonuje go wydajność, MSI oferuje funkcję Turbo. Jest to właściwie podkręcenie procesora - za klawiaturą znajduje się stosowny przycisk, którego użycie zwiększa taktowanie do 2,77 GHz. Jako że łączy się to ze zwiększeniem poboru mocy i wydzielania ciepła, wkrótce po włączeniu funkcji Turbo przy obciążeniu następuje przyspieszenie obrotów wiatraka.

MSI GT627 Turbo
MSI GT627 Turbo

Sprawdziliśmy, jak funkcja Turbo wpływa na różne aplikacje.
 
W teście 3D Mark 2006 odnotowaliśmy 8313 pkt. na taktowaniu fabrycznym (CPU Score wyniósł 2175). Przy włączonej funkcji Turbo wynik wzrósł poprawił się o marne 3%, do 8586 pkt. (wynik CPU Score wzrósł do 2521, czyli o około 16%, a więc mniej więcej o tyle, o ile zwiększone zostaje taktowanie procesora).

W PC Mark 2006 przy zasadniczym taktowaniu uzyskaliśmy 6481 oczek. Po aktywowaniu Turbo rezultat wzrósł do 7384 punktów, czyli o 14%.

3D Mark 2006
3D Mark 2006
PC Mark 2005
PC Mark 2005

Ciekawe okazały się wyniki testów w Cinebenchu. W Single Core Rendering podkręcenie procesora poprzez Turbo daje przyrost 17% wydajności, w Multicore Rendering – 16%, a w OpenGL Shading Test – już 25%.

Z tych wyników można wysnuć wniosek, że funkcja Turbo jest przydatna przy zadaniach poważnie obciążających procesor. Przy renderowaniu czy dekodowaniu powinna się uwidocznić wyraźna różnica, polegająca na szybszym przeprowadzeniu złożonej operacji.

Cinebench R10
Cinebench R10
Systeminfo CPU
Systeminfo CPU
Systeminfo Chipset
Systeminfo Ram
Systeminfo Ram
Systeminfo GPU
Systeminfo GPU
Systeminfo Hdd
3DMark 2001SE Standard
30004 pkt.
3DMark 03 Standard
26574 pkt.
3DMark 05 Standard
13928 pkt.
3DMark 06 Standard Score
8313 pkt.
3DMark Vantage P Result
3245 pkt.
Pomoc
PCMark 05 Standard
6481 pkt.
PCMark Vantage Result
3958 pkt.
Pomoc
Cinebench R10
 UstawieniaWynik
 Shading 32Bit3707 Points
 Rendering Multiple CPUs 32Bit4937 Points
 Rendering Single 32Bit2632 Points
500 GB - 5400 rpm
przesył danych (minimum): 34.2 MB/s
przesył danych (maksimum): 79.5 MB/s
przesył danych (średnio): 60.1 MB/s
czas dostępu: 17.1 ms
szybkość interfejsu: 85 MB/s
obciążenie procesora: 8.1 %

Gry

Dzięki dysponującej szyną 256-bitową karcie GeForce 9800M GS MSI GT627 jest jednym z najmocniejszych notebooków z ekranem o przekątnej 15,4”. W osiąganiu jeszcze lepszej wydajności pomaga podkręcanie procesora.

CoD4 

Grę Call of Duty 4 testowaliśmy w trzech trybach: na minimalnych (rozdzielczość 800x600, wszystko na low lub wyłączone, 0xAA), na średnich (1024x768, wszystko włączone/na medium, 0xAA) i wreszcie na wysokich ustawieniach (1280x1024, wszystko włączone/na high, 4xAA)  

Benchmark wykazał na niskich detalach znakomitą wydajność, gdyż w pierwszej misji jednoosobowej prędkość wyświetlania wyniosła 187,5 kl/s. Po dodaniu Turbo jeszcze się poprawiła, gdyż wzrosła do 215,2 kl/s, tj. o około 15%.

wydajność w CoD 4
wydajność w CoD 4

Wyraźnie niższe rezultaty uzyskaliśmy na średnich ustawieniach. Wówczas średnia prędkość wyniosła 83,9 kl/s, a po przestawieniu na Turbo wzrosła minimalnie, do 84,9 kl/s.  

Z kolei na wysokich ustawieniach gra nadal chodziła płynnie, a średnia prędkość wyświetlania wyniosła 46 kl/s bez i 47,7 kl/s z Turbo (różnica wniosła w tym przypadku około 4%).  

Zebrane wyniki wskazują na to, że przy wyższych wymaganiach wąskim gardłem okazuje się karta grafiki (nie pomaga bowiem podkręcenie procesora za sprawą Turbo).

Crysis  

Podobny wniosek można wysnuć z testów w benchmarku GPU Crysisa. W teście przeprowadzonym na niskich detalach Turbo daje poprawę o około 17%, ale przy średnich detalach progres wynosi już tylko 5%, a na wysokich - w ogóle się nie zaznacza. Wynik 30 kl/s w rozdzielczości 1024x768 i na wysokim poziomie szczegółowości oznacza wprawdzie płynne wyświetlanie, ale w praktyce momentami może dochodzić w grze do występowania spowolnień objawiających się widocznymi przycięciami.

osiągi w Crysisie
osiągi w Crysisie

GTA IV

W przypadku GTA IV rozsądnie było zacząć od najniższych możliwych ustawień. W rozdzielczości  800x600 i detalach ograniczonych do minimum MSI GT627 osiągnął w zintegrowanym benchmarku średnio 41,36 kl/s. Z pomocą funkcji Turbo udało się zwiększyć prędkość wyświetlania do 50,03 kl/s (a więc aż o 20%). Również w rzeczywistej grze moc jest wystarczająca do uzyskania płynnej rozgrywki. Optyczna jakość gry pozostawia jednak na tych ustawieniach dużo do życzenia.  

Na średnich ustawieniach i w rozdzielczości 1024x768 odnotowaliśmy w benchmarku 19,44 kl/s bez i 31,56 kl/s z Turbo. Na płynną grę to już trochę mało. W takich okolicznościach gracz musi się liczyć z krótkimi przycięciami.

World in Conflict i GTA IV to, jak wykazały testy, nieliczne gry, w których podkręcenie procesora poprzez funkcje Turbo bardzo się przydaje. Jego zastosowanie rozstrzyga wręcz czasem o tym czy gra jest płynna czy nie. 

Wpływ na otoczenie

Hałas

Pomimo zastosowania w GT627 mocnych podzespołów w trybie bezczynnym i przy lekkich zastosowaniach nie jest źle. Co prawda wentylator chodzi i jest stale słyszalny,  szum o natężeniu 33,5 dB jest słaby i nie przeszkadza. Co zrozumiałe, przy obciążeniu wentylator przyspiesza swoje obroty. Staje się wyraźnie głośniejszy, ale można jeszcze spokojnie wytrzymać (40,1 dB). Po uruchomieniu funkcji Turbo robi się już natomiast nieprzyjemnie, a natężenie hałasu sięga 43,7 dB. W trakcie gry jest to do przezwyciężenia, gdyż umysł użytkownika jest zajęty czym innym.

Hałas

luz
33.5 / 33.5 / 33.5 dB
DVD
36.6 / dB
obciążenie
40.1 / 43.7 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Ciepło

Będący mocną maszyną, laptop MSI nagrzewa się dość pokaźnie. Wierzchnia strona obudowy osiąga w najcieplejszym miejscu temperaturę 36 stopni Celsjusza, ale osoba obsługująca komputer nie odczuwa z tego powodu dyskomfortu nawet po wielu godzinach uskuteczniania gry.

Intensywniej nagrzewa się spód laptopa, przy czym ciepło gromadzi się głównie na obszarze sąsiadującym z układem chłodzenia maksimum – w tych okolicach maksimum przekroczyło 44 stopnie. Nie ma to jednak większego znaczenia, gdyż notebook podczas wykorzystywania go do gier i tak powinien zasadniczo stać na biurku.

w stresie
 28.4 °C33.8 °C35.7 °C 
 30.1 °C34.1 °C35.9 °C 
 28.9 °C32.8 °C33.7 °C 
maks. w ogóle: 35.9 °C
średnia: 32.6 °C
44.3 °C32.7 °C31.2 °C
41.4 °C35.3 °C36.9 °C
39.1 °C34.4 °C27.2 °C
maks. w ogóle: 44.3 °C
średnia: 35.8 °C
temperatura otoczenia 21 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 32.6 °C / 91 F, compared to the average of 31.3 °C / 88 F for the devices in the class Multimedia.
(+) The maximum temperature on the upper side is 35.9 °C / 97 F, compared to the average of 36.9 °C / 98 F, ranging from 21.1 to 71 °C for the class Multimedia.
(±) The bottom heats up to a maximum of 44.3 °C / 112 F, compared to the average of 39.2 °C / 103 F
(+) The palmrests and touchpad are reaching skin temperature as a maximum (33.7 °C / 92.7 F) and are therefore not hot.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.8 °C / 83.8 F (-4.9 °C / -8.9 F).

Głośniki

Dwa głośniki umiejscowione za klawiaturą dają donośny dźwięk, z tym że zbyt mocno akcentowane są tony wysokie. Zdecydowanie przydałby się subwoofer, by zrównoważyć przesadnie mocną górę. Na średniej głośności grają dość ładnie, ale po ustawieniu maksymalnej siły głosu ujawniają się ich niedostatki. 

Wydajność akumulatora

Reader's
Reader's Test
Classic
Classic Test

MSI GT627 posiada akumulator o pojemności 52 Wh. Nie wystarcza on na długo – w teście na maksymalny czas pracy (BatteryEater Reader's Test, minimalna jasność obrazu, wyłączone moduły łączności bezprzewodowej) uzyskaliśmy 2,5 h. Polecany przez producenta jako sposób na wydłużenie działanie komputera tryb Eco Mode nie zmienił nic w tym względzie – uzyskaliśmy ten sam czas.

Szybkość pożytkowania energii elektrycznej obrazuje test Battery Eater Classic, w którym MSI 627 wytrzymał zaledwie 66 minut i to bez funkcji Turbo.

Słabe wyniki przyniosły także testy praktyczne: długość pracy podczas korzystaniu z sieci za pośrednictwem WiFi wyniosła około 2,5 h,  a przy odtwarzaniu DVD - godzinę i trzy kwadranse.

Pobór mocy
wyłączony / stan wstrzymaniadarklight 0 / 0 W
luzdarkmidlight 23.6 / 30.3 / 33.8 W
obciążenie midlight 86.4 / 96.1 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        
Wydajność akumulatora
luz
2h 32min
sieć przez WLAN
2h 10min
DVD
1h 46min
obciążenie
1h 06min

Podsumowanie

MSI stało się ostatnio liderem w oferowaniu nowych modeli notebooków dysponujących wydajnymi kartami grafiki. Nie było jeszcze w ofercie firmy sprzętu z kartą należącą (wg naszej klasyfikacji) do pierwszej klasy wydajności z ekranem o przekątnej 15,4” - takim jest GT627 (model ten pojawi się w Polsce w pierwszej połowie kwietnia). Tradycyjnie dla MSI dysponuje on matrycą podwyższonej rozdzielczości, dość niewygodną klawiaturą z osobnym blokiem numerycznym i krótko działa na zasilaniu z akumulatora.

Najważniejsze jest, że GT627 stanowi świetną platformę do gier. Nie jest w stanie sprostać zadowalająco jedynie wymagającej mocnego układu grafiki i potężnego procesora GTA IV, ale z tą grą poradzą sobie zadowalająco jedynie laptopy-kombajny z procesorem czterordzeniowym i dwiema kartami grafiki. Tutaj przydaje się specjalność zakładu MSI w postaci podkręcenia procesora, czyli funkcji Turbo.
 
Przyzwoicie, jak na takie wyposażenie, przedstawia się kultura pracy MSI GT627. Komputer nie nagrzewa się alarmująco, a bez aktywnej funkcji Turbo emisja hałasu jest zupełnie znośna.

MSI Megabook GT627
MSI GT627
MSI GT627
MSI GT627
MSI GT627
MSI GT627
MSI GT627
Please share our article, every link counts!
Mail Logo
MSI Megabook GT627
bohater testu: MSI Megabook GT627

Specyfikacja techniczna

MSI Megabook GT627
Procesor
Intel Core 2 Duo P8600 2 x 2.4 GHz @ 2.77 GHz, Penryn
Karta grafiki
NVIDIA GeForce 9800M GS - 1024 MB VRAM, rdzeń: 530 MHz, pamięć: 800 MHz, GDDR3 VRAM, 7.15.11.7688
Pamięć
4 GB 
, DDR2 PC2-6400, 2x 2048 MB
Matryca
15.40 cali 16:10, 1680 x 1050 pikseli, WSXGA TFT, refleksująca: tak
Chipset
Intel PM45
Dysk twardy
500 GB - 5400 rpm, 500 GB 
, 5400 obr/min, WDC WD5000BEVT-22ZAT0
Karta dźwiękowa
Realtek ALC888
Złącza
1 ExpressCard/54, 2 USB 2.0, 1 FireWire, 1 VGA/D-Sub, 1 HDMI, 56k modem, 1 podczerwień, 1 blokada Kensingtona, 1 eSATA, gniazda audio: Kopfhörer, Mikrofon, LineIn, LineOut, czytnik kart: 4 w 1
Łączność
Realtek RTL8168B/8111B Family PCI-E Gigabit Ethernet NIC (10/100/1000MBit/s), Intel Wireless WiFi Link 5100 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/), Bluetooth 2.0+EDR
Napęd optyczny
Optiarc DVD RW AD-7560S
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 31 x 260 x 358
Akumulator
52 Wh litowo-jonowy, 10, 8 V, 4800 mAh
System operacyjny
Microsoft Windows Vista Home Premium 32 Bit
Inne
24 miesiące(y) gwarancji, kamerka 2 megapiksele
Waga
2.81 kg, zasilacz: 750 g
Cena
1150 PLN

 

jak wiele laptopów do gier, MSI GT627 wabi oko nietuzinkową kolorystyką
jak wiele laptopów do gier, MSI GT627 wabi oko nietuzinkową kolorystyką
implementowanej przez MSI funkcji Turbo
odpowiednio duże nóżki pozwalają na bezproblemowy dopływ powietrza pod podstawę notebooka
procesor C2D P8600 może być podkręcony do 2,77 GHz - to zasługa
spód robi się naprawdę gorący tylko w okolicy wiatraka
refleksy i słabe kąty widzenia
poddaniu laptopa obciążeniu i uruchomienie funkcji Turbo sprawia jednak, że sprzęt zaczyna dość nieprzyjemnie wyć
ekran cechuje wysoka rozdzielczość, ale też niska jasność obrazu,
wentylator działa bez przerwy, ale podczas używania aplikacji biurowych wytwarzany przezeń szum jest niegroźny
panel przycisków dotykowych to miły gadżet, nie tylko dla oka
karta grafiki GF 9800M GT należy do I klasy wydajnościowej i jako taka jest w stanie sprostać większości współczesnych gier
uwagę rozkład portów USB
procesor C2D P8600 może być podkręcony do 2,77 GHz – to zasługa implementowanej przez MSI funkcji Turbo
rozmieszczenie złączy nie jest szczęśliwe, szczególnie biorąc pod
ekran cechuje wysoka rozdzielczość, ale też niska jasność obrazu, refleksy i słabe kąty widzenia
chociażby na zawiasy
panel przycisków dotykowych to miły gadżet, nie tylko dla oka
solidność platformy roboczej nie zachwyca - krytycznie zapatrujemy się
rozmieszczenie złączy nie jest szczęśliwe, szczególnie biorąc pod uwagę rozkład portów USB
istotna - zwiększa ono sztywność pokrywy
solidność platformy roboczej nie zachwyca – krytycznie zapatrujemy się chociażby na zawiasy
z praktycznego punktu widzenia rola metalowego wykończenia wieka jest
z praktycznego punktu widzenia rola metalowego wykończenia wieka jest istotna – zwiększa ono sztywność pokrywy
wystarczy kawałek aluminium na obudowie i od razu człowiek nabiera szacunku
wystarczy kawałek aluminium na obudowie i od razu człowiek nabiera szacunku
czerwona linia biegnąca wokół platformy roboczej przydaje laptopowi zadziorności
czerwona linia biegnąca wokół platformy roboczej przydaje laptopowi zadziorności
karta grafiki GF 9800M GT należy do I klasy wydajnościowej i jako taka
w wymiarze pracy na zasilaniu akumulatorowym nie było niespodzianki – MSI GT627 nie bryluje na tym polu

Podobne laptopy

Notebooki innego producenta i/lub z innym CPU

Recenzja Asus G50Vt
GeForce 9800M GS, Core 2 Duo P8400

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja laptopa MSI Prestige 16 B1MG: Od Core i7 Xe do Core Ultra 7 Arc
Arc 8-Core, Meteor Lake-H Ultra 7 155H, 16.00", 1.557 kg
Recenzja laptopa MSI Creator Z17: Co dostają twórcy i gracze za około 4 tys. euro?
GeForce RTX 3070 Ti Laptop GPU, Alder Lake-P i9-12900H, 17.00", 2.498 kg
Recenzja laptopa MSI Prestige 15: Olśniewająca jakość obrazu 4K, solidna wydajność
GeForce RTX 3050 Ti Laptop GPU, Alder Lake-P i7-1280P, 15.60", 1.76 kg
MSI Prestige 15 A10SC - recenzja
GeForce GTX 1650 Max-Q, Comet Lake i7-10710U, 15.60", 1.65 kg
Recenzja MSI CX62 7QL
GeForce 940MX, Kaby Lake i5-7200U, 15.60", 2.22 kg
Recenzja MSI GE62 Apache
GeForce GTX 960M, Core i7 5700HQ, 15.60", 2.4 kg

Za

+ znakomita wydajność
+ pomocna funkcja Turbo na dodatek
+ matryca podwyższonej rozdzielczości
+ nie robi się tak gorący, jak można by oczekiwać

Przeciw

- obudowa nie jest szczególnie solidna
- hałaśliwość po aktywowaniu Turbo
- niewygodna klawiatura
- rozmieszczenie złączy
- niska jasność obrazu
- potężny zasilacz
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja MSI Megabook GT627
J. Simon Leitner (Update: 2015-10- 1)