Jeśli planują Państwo wakacje w Dubaju, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pojadą Państwo elektryczną taksówką wyprodukowaną przez BYD. Dubai Taxi Company (DTC) podpisało umowę z chińskim producentem pojazdów elektrycznych na dostawę 200 zasilanych bateryjnie BYD Seals.
Celem DTC jest obsługa floty taksówek w 100 procentach elektrycznych do 2040 roku, ponieważ Dubaj dąży do szerszego zera netto do 2050 roku. Firma twierdzi, że 86 procent jej taksówek jest przyjaznych dla środowiska. Obsługuje ponad 9 000 samochodów.
BYD Seal to elektryczny sedan, który może przejechać do 600 km na jednym ładowaniu. Samochód wykorzystuje technologię cell-to-body do integracji baterii ze strukturą nadwozia w celu poprawy bezpieczeństwa i wydajności. DTC nie ujawniło, który wariant Seala kupuje, ale wersja RWD może przyspieszyć z miejsca do 100 km/h w 5,9 sekundy. Wersja AWD może osiągnąć ten sam wyczyn w 3,8 sekundy, na wypadek gdyby trzeba było przejechać między dwiema atrakcjami turystycznymi.
Dubaj już obsługuje taksówki o zerowej emisji spalin. DTC dodało 250 elektrycznych taksówek pod koniec 2024 roku. Największa firma taksówkarska, Economic Group Holdings, za pośrednictwem swojej spółki zależnej Arabia Taxi, nabyła 269 Tesli Model 3 w 2023 roku, podczas gdy Dubai Roads and Transport Authority (RTA) wprowadził 172 Tesle, w tym Model S, Model X i Model 3, w 2017 roku.