Smartfon skrajności: Werdykt w sprawie Vivo X200 Pro
W naszej recenzji Vivo X200 Pro okazał się swego rodzaju smartfonem skrajności. Wiele obszarów flagowego telefonu zostało bardzo udanie zaimplementowanych, takich jak niezwykle jasny wyświetlacz i doskonały system kamer. Z drugiej strony, Vivo X200 Pro cierpi na ekstremalny throttling SoC.
Vivo X200 Pro z jasnym ekranem 120 Hz
6,78-calowy AMOLED o rozdzielczości 1260p w X200 Pro, który jest zakrzywiony ze wszystkich stron, nie tylko wykorzystuje technologię LTPO z bardzo niską minimalną częstotliwością odświeżania wynoszącą 0,1 Hz, ale także przyciemnianie PWM, które jest bardzo łatwe dla oczu - w naszym teście zarejestrowaliśmy około 2380 Hz. Panel OLED jest również niezwykle jasny, osiągając szczytową jasność 4 812 cd/m² podczas odtwarzania treści HDR. Realistyczny test APL18 również zaimponował bardzo wysoką jasnością 2,521 cd/m².
Algorytmy obrazu Vivo są najwyższej klasy
Prawdziwą atrakcją jest system kamer Vivo X200 Pro z czujnikiem Sony 1/1,28 cala (LYT-818). Chociaż jest on znacznie mniejszy niż IMX989 w Vivo X100 Pronadal zapewnia bardzo dobrą jakość zdjęć w naszych ujęciach testowych, zwłaszcza w porównaniu do zdjęć z Apple iPhone 16 Pro Max. Obiektyw 50 MP z powłoką Zeiss T* ma wyjątkowo dobre przetwarzanie HDR, co oznacza, że zakres dynamiczny i ekspozycja są zwykle doskonałe. Czytelnicy mogą dowiedzieć się gdzie wciąż widzimy miejsce na poprawę w naszej recenzji.
Wysoka jakość zdjęć nie ogranicza się jednak tylko do głównego aparatu. Nowy teleobiektyw 200 MP z bezstopniowym 3,7-krotnym powiększeniem jest bardzo imponujący aż do poziomu zoomu 10x, nawet podczas robienia zdjęć w pełnej rozdzielczości w mniej niż idealnych warunkach oświetleniowych - wyraźnie lepiej niż Samsung Galaxy S24 Ultra. Nasze zdjęcia testowe pokazują również wiele szczegółów i dobrą ostrość dla ultraszerokokątnego obiektywu 50 MP.
Vivo X200 Pro z ekstremalnym throttlingiem
MediaTek MediaTek Dimensity 9400 zainstalowany w Vivo X200 Pro to potężny, wysokiej klasy SoC, który działa na równi z Snapdragon 8 Elite w OnePlus 13 w naszych testach porównawczych. Niemniej jednak, oba smartfony mają również wyraźne problemy z rozpraszaniem ciepła przy wysokich temperaturach powierzchni w naszym scenariuszu benchmarku burnout. W testach Wild Life Stress w 3DMark prowadzi to do jeszcze wyższego dławienia wydajności systemu nawet o 60% w Vivo X200 Pro, co może znacząco wpłynąć na codzienne użytkowanie.
Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na temat mocnych i słabych stron Vivo X200 Pro, odsyłamy Państwa do naszej dogłębnej recenzji.
Źródło(a)
Recenzja Vivo X200 Pro