Szyfrowanie WPA3 dla WiFi
Mało kto zwraca na to uwagę, ale większość użytkowników smartfonów, tabletów i laptopów kojarzy, o co chodzi z szyfrowaniem przy okazji konfiguracji routera czy punktu dostępu (AP). To zaś zachęca do poinformowania, że gotowa jest już specyfikacja WPA3 (do tej pory najpopularniejsze było WPA2).
Utrzymany został podział pod kątem miejsca wykorzystania, czyli na WPA3-Personal (ochrona nawet wtedy, kiedy zostanie nadane bardzo krótkie hasło) i WPA3-Enterprise (klucz 192-bitowy; zastosowanie nawet w instytucjach finansowych i rządowych). Użytkownicy domowi będą mieli kontakt z tym pierwszym wariantem. W firmach zaś mogą zetknąć się z tym drugim.
Zapowiedziano też WiFi Easy Connect, które to rozwiązanie ma ułatwiać przyłączanie do sieci urządzeń bez wyświetlacza. Konkretnie chodzi o IoT (Internet of Things) i na tym polu można spodziewać się wielu korzyści. Przede wszystkim oszczędności czasu - to zaś przekłada się na popularyzację czegoś, co do tej pory było zbyt skomplikowane w użyciu. Będzie można zeskanować kod QR przy użyciu smartfona czy tabletu i w ten sposób przeprowadzić konfigurację sieci na potrzeby innego urządzenia (np. podłączyć tak do internetu lodówkę).
Źródła: TechPowerUp