Tachyum Prodigy
Firma Tachyum powstała w 2016 roku, ale już zapowiada, że odmieni świat komputerów. To całkiem możliwe, bo jej założyciele mają sporo doświadczenia w branży. Prezes, to już ciekawostka, pochodzi ze Słowacji.
Przedstawiciele firmy Tachyum postawili sobie ambitne cele. Takie, które dotąd były poza zasięgiem obecnych komputerów. Do ich realizacji ma się przyczynić seria procesorów o nazwie Prodigy (uniwersalny układ łączący cechy CPU i GP-GPU oraz scalaków wyspecjalizowanych w AI). Ma go cechować o dziesięć razy wyższa wydajność przypadająca na 1 W (ta sama wydajność centrum danych po za zajęciu 1% przestrzeni i wykorzystaniu 10% obecnie wykorzystywanej mocy).
Tachyum Prodigy do 2020 roku ma umożliwić symulację sieci neuronowej człowieka (cały potencjał mózgu) i ma się to odbywać w czasie rzeczywistym. Po prostu procesor Tachyum Prodigy ma być tani na tle obecnie stosowanych rozwiązań (ma wykonywać skomplikowane obliczenia za niższą cenę; wyższa efektywność).
Jednym słowem jest to jednostka centralna do stosowania w superkomputerach i najlepiej sprawdzi się w obliczeniach naukowych.
Źródło: Tachyum