Nieczęsto zdarza się, że firma odnosi ogromny sukces ze swoim pierwszym produktem w zupełnie nowym segmencie. Jednak Xiaomi, nazwa kojarzona do zeszłego roku z telefonami, świętuje 200-tysięczną dostawę swojego jedynego elektrycznego sedana.
Według zdjęć udostępnionych przez Xiaomi na Weibo, młoda para, która otrzymała SU7, wybrała specjalny czerwony kolor. Była to pierwsza dostawa opcji kolorystycznej upamiętniającej 15-lecie firmy. W poście wspomniano również, że osiągnięcie pierwszych 100 000 dostaw zajęło 229 dni, ale tylko 119 dni w drugiej fazie.
Xiaomi zakończyło 2024 rok z ponad 135 000 dostaw po zebraniu prawie ćwierć miliona zamówień. Przez ostatnie pięć miesięcy firma dostarczała ponad 20 000 urządzeń miesięcznie.
Istotne jest, że Xiaomi osiągnęło ten wyczyn bez eksportowania ani jednego samochodu, polegając na popycie z lokalnego rynku. Popyt na inauguracyjny model jest wysoki, a nabywcy muszą czekać ponad 30 tygodni na realizację zamówienia. Firma planuje jednak ekspansję zagraniczną do 2027 roku.
Xiaomi oferuje SU7 w trzech wersjach: Standard, Pro i Max, które kosztują odpowiednio 29 840 USD, 33 964 USD i 41 422 USD. Sprzedaje również SU7 Ultra z większą mocą, zaczynając od stromych 73 190 USD.