Notebookcheck Logo

Zakaz sprzedaży iPhone'a 16 w Indonezji: Apple ma zapłacić 10 razy więcej niż poprzednia oferta za zniesienie embarga na sprzedaż

Sprzedaż modeli iPhone'a 16 została zakazana w Indonezji od końca października 2024 roku. (Źródło zdjęcia: Apple, Pixabay, Unsplash, edytowane)
Sprzedaż modeli iPhone'a 16 została zakazana w Indonezji od końca października 2024 roku. (Źródło zdjęcia: Apple, Pixabay, Unsplash, edytowane)
Podczas gdy Apple próbuje znieść zakaz sprzedaży iPhone'a 16 w Indonezji, indonezyjski rząd oczekuje, że firma zainwestuje w tym kraju 10 razy więcej niż wcześniej oferowano. Rozwój sytuacji nastąpił po tym, jak Apple zaoferował zwiększenie swojej początkowej oferty inwestycji w wysokości 10 milionów dolarów w celu zniesienia zakazu sprzedaży.
Apple iPhone Cyberlaw Smartphone iOS

Indonezyjczycy mogą wkrótce ponownie oficjalnie kupić modele iPhone'a 16, ponieważ minister inwestycji tego kraju zasugerował, że Apple jest skłonny zainwestować znaczną sumę w tym kraju. Rozwój jest znaczący, ponieważ rząd Indonezji był w sprzeczności z ofertami inwestycyjnymi Cupertino.

Apple początkowo firma zaoferowała zainwestowanie 10 milionów dolarów w Indonezji, aby usunąć zakaz, ale oferta została odrzucona. Później firma zwiększyła ofertę inwestycyjną do 100 milionów dolarów, ale bezskutecznie. Reuters donosi, że indonezyjski minister inwestycji twierdził, że Apple ma zobowiązać się do inwestycji o wartości 1 miliarda dolarów w ciągu tygodnia. Jeśli to prawda, byłby to 10-krotny wzrost w stosunku do poprzedniej oferty firmy w wysokości 100 milionów dolarów.

Dlaczego iPhone 16 jest zakazany w Indonezji?

Władze Indonezji zakazały sprzedaży iPhone'a 16 z prostego powodu: Apple nie zainwestował wymaganego kapitału zgodnie z obowiązującym w tym kraju "wymogiem dotyczącym zawartości lokalnej" lub LCR. W rezultacie, sprzedaż modeli iPhone 16 została zakazana.

Indonezyjskie wymagania dotyczące lokalnej zawartości stanowią, że w przypadku zagranicznego producenta smartfonów, takiego jak Apple, urządzenia takie jak iPhone 16 muszą składać się w co najmniej 40% z komponentów produkowanych lokalnie. Ponieważ Apple nie ma lokalnej produkcji w Indonezji i podobno polega na swoich akademiach programistów, aby spełnić limit LCR, iPhone 16 nie spełnia wymogu 40%.

Oczekiwana inwestycja w wysokości 1 miliarda dolarów jest dla Apple sposobem na powrót na rynek indonezyjski. Firma musi jednak szybko zawrzeć umowę, ponieważ, za Reuterskraj planuje zwiększyć wymóg LCR dla smartfonów do ponad 40%.

Wreszcie, podobnie jak iPhone 16, najnowsze telefony Google Pixel 9 są również zakazane w Indonezji. Nie ma jednak żadnych wskazówek, czy Google negocjuje jakiekolwiek umowy z tym krajem.

Źródło(a)

Reuters, Teaser image: Apple, TheDigitalArtist na Pixabay, red

Please share our article, every link counts!
Mail Logo
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2024 12 > Zakaz sprzedaży iPhone'a 16 w Indonezji: Apple ma zapłacić 10 razy więcej niż poprzednia oferta za zniesienie embarga na sprzedaż
Fawad Murtaza, 2024-12- 4 (Update: 2024-12- 4)