Notebookcheck Logo

ZimaCube: Udana kampania na Kickstarterze dobiega końca

ZimaCube: Udana kampania na Kickstarterze zbiera 1,19 miliona dolarów
ZimaCube: Udana kampania na Kickstarterze zbiera 1,19 miliona dolarów
Kampania ZimaCube na Kickstarterze właśnie dobiegła końca, po zebraniu blisko 1,2 miliona dolarów.
Accessory Intel Mini PC Nvidia Server/Datacenter Single-Board Computer (SBC) Storage Thunderbolt

Wcześniej recenzowaliśmy dwa produkty Zima od producenta IceWhale, a mianowicie Zimaboard a później ZimaBlade. Oba były chwalone za elastyczność i łatwość obsługi zarówno przez konsumentów, jak i hobbystów.

ZimaBoard
ZimaBoard
ZimaBlade
ZimaBlade

Nowy ZimaCube, rodzaj osobistego NAS-a (sieciowej pamięci masowej) do budowania własnej chmury, również opiera się na tych cechach. Opis ten jest jednak niewystarczający, ponieważ elastyczne oprogramowanie i sprzęt, wraz z połączeniem PCIe, prawdopodobnie sprawią, że ZimaCube będzie znacznie bardziej elastyczny niż inne główne konkurencyjne produkty, zachęcając tym samym potencjalnych użytkowników do wypróbowania go i stworzenia różnorodnych projektów.

NAS jest jak dotąd najdroższym i być może najbardziej ambitnym produktem producenta. Standardowa wersja kosztuje 699 dolarów, natomiast jeszcze potężniejszy ZimaCube Pro kosztuje 1199 dolarów.

Kampania na Kickstarterze
Kampania na Kickstarterze

ZimaCube jest zasadniczo osobistą pamięcią masową NAS w kształcie sześcianu do tworzenia kopii zapasowych danych i projektów. W ofercie znajduje się model standardowy oraz ZimaCube Pro. Ten ostatni jest dostarczany z pakietem Creator Pack, który obejmuje Nvidia Quadro RTX A2000 12GB profesjonalną kartę graficzną. Ale najpierw najważniejsze.

Standardowa wersja ZimaCube wyposażona jest w 4-rdzeniowy Procesor Intel N100 o taktowaniu 3,4 GHz. Z drugiej strony, model Pro zawiera 10-rdzeniowy procesor Intel Core i5-1235U o taktowaniu do 4,4 GHz. Podczas gdy model Pro posiada 64 GB pamięci RAM (2x 32 GB), zwykły ZimaCube ma do dyspozycji 1x 16 GB.

Najważniejszym aspektem NAS-a jest z pewnością pamięć. Oba modele oferują 6 wnęk na dyski twarde (6+1). Ponadto każdy NAS posiada wewnętrzną pamięć systemową w postaci dysku SSD o pojemności 256 GB. W standardowym modelu znajdują się dwa dodatkowe gniazda M.2, podczas gdy model Pro ma również 2 gniazda NVMe na pokładzie oraz 4 zewnętrzne złącza NVMe. Oznacza to, że można podłączyć praktycznie wszystkie urządzenia pamięci masowej, od 2,5- do 3,5-calowych dysków twardych, 2,5-calowych dysków SSD i dysków SSD NVMe.

Płyta Pro: porty
Płyta Pro: porty
Płyta Pro: 2x PCIe
Płyta Pro: 2x PCIe

ZimaCube ma dwa porty 2,5 Gb/s do połączeń sieciowych, podczas gdy Pro ma cztery porty. Są też różne porty USB A i C, ale tylko model Pro ma dwa porty Thunderbolt 4. Jak zwykle w przypadku producenta IceWhale, jest jeden slot PCIe (Gen3 x 4) dla niemal nieograniczonych możliwości rozbudowy, a nawet dwa w Pro (Gen4 x 4, Gen4 x16).

Oczekuje się, że dostawa nastąpi od marca 2024 roku. Jesteśmy w kontakcie z producentami i otrzymamy jednostkę testową.

Specyfikacje obu modeli
Specyfikacje obu modeli
Please share our article, every link counts!
Mail Logo
> laptopy testy i recenzje notebooki > Nowinki > Archiwum v2 > Archiwum 2023 12 > ZimaCube: Udana kampania na Kickstarterze dobiega końca
Christian Hintze, 2023-12-14 (Update: 2023-12-14)