iPad Pro: unibody a zmiany temperatury
Za oceanem rozgorzała dyskusja ws. solidności konstrukcji tabletów iPad Pro. Część użytkowników i dziennikarzy twierdzi, że łatwo je złamać jak wafelek, a inni mają obawy co do zachowania kształtu pod wpływem zmiennych warunków atmosferycznych (wrażliwe na zmianę temperatury otoczenia są łączenia materiałów, jak metal z plastikiem; to problem przy dostawie urządzenia, kiedy sprzęt ma styczność z mrozem).
Pierwsza reakcja przedstawicieli firmy Apple była taka, że tak ma być i wszystko jest w normie. Nawet jak tablet okazuje się zmiennokształtny (wybrzuszenia, wygięcia, itp.).
Ciekawsza jest wypowiedź inżyniera firmy Apple (Dan Riccio), który wyjawił nieco sekretów związanych z produkcją elektroniki użytkowej. Przede wszystkim twierdzi, że obudowa unibody w tabletach iPad Pro to szczyt obecnych osiągnięć technicznych. Podał także, że precyzja wykonania ma narzucony reżim błędu ograniczony do 400 mikronów (mniej, niż cztery kartki papieru czy 1 mm; bardziej restrykcyjna norma na tle wcześniejszych generacji). Skwitował też, że przy właściwym użytkowaniu takiej obudowie nie ma prawa nic się stać przez cały okres użytkowania tabletu.
Na forach dyskusyjnych można znaleźć wiele zdjęć zaniepokojonych użytkowników tabletów iPad Pro. Aby wyrobić sobie opinię w tej sprawie, najlepiej obejrzeć je samodzielnie.
Źródło: Wccftech