Notebookcheck Logo

Test laptopa Lenovo ThinkPad P40 Yoga

05/05/2016

ThinkPad P40 Yoga to nietypowy laptop. Jest to z jednej strony notebook konwertowalny (a więc można go złożyć na odwrót, zamieniając go w tablet) a z drugiej można go uznać za przenośną stację roboczą light, gdyż posiada kartę grafiki NVIDIA Quadro, ale w parze z niskonapięciowym procesorem Intel Skylake.

Obudowa

Lenovo ThinkPad P40 Yoga

ThinkPad P40 Yoga to konstrukcja na chwilę obecną właściwie unikatowa. Lenovo bowiem odważyło się zaprojektować bardzo innowacyjne urządzenie, łączące w sobie stację roboczą z konwertowalnym ultrabookiem. Masa omawianego laptopa, 1,9 kg, jeśli spojrzeć przez pryzmat 14-calowych ultrabooków, nie wypada najlepiej, ale jeśli porównać ją do najlżejszych nawet stacji roboczych, jest wręcz piórkowa.

Całość obudowy jest wykonana z materiałów najwyższej jakości. W tym konkretnym przypadku są to stopy magnezu i włókno węglowe. Ciemna, matowa stylistyka jest dobrze dobrana do potrzeb użytkowników biznesowych.

Zewnętrzna część obudowy ekranu wypada korzystnie pod względem odporności na zabrudzenie i zarysowanie. Ponadto na uznanie zasługuje brak podatności na zatłuszczenia. Niestety sztywność dekla pozostawia nieco do życzenia – nawet lekki nacisk wywołuje fale w wyświetlanym obrazie. Od wewnątrz bardzo cienka, matowa ramka otacza błyszczącą taflę dotykową.

Zawiasy w P40 Yodze działają w zakresie 360 stopni. Pozwala to ustawić urządzenie w czterech pozycjach – standardowego laptopa, namiotu, podstawki i tabletu. Jak w większości konwertowalnych urządzeń Lenovo, w P40 Yodze przy odchyleniu ekranu o ponad 270 stopni klawiatura zostaje zablokowana. Zapobiega to przypadkowemu wciskaniu klawiszy w czasie korzystania z funkcji tabletu. Zawiasy działają z dość sporym oporem, w związku z czym urządzenie trzeba otwierać dwoma rękami. To, co w zawiasach mi się nie spodobało, to ich metalowe maskownice. Teoretycznie mają one wzmocnić zawiasy i zagwarantować długoletnią pracę (wierzę, że tak rzeczywiście będzie), ale od strony wizualnej są mało eleganckie. Na zdjęciach tego nie widać, ale jeśli nie wyciera się ich regularnie ściereczką, po kilku dniach wyglądają jak zaśniedziałe.

Jednostka zasadnicza spełnia wszystkie kryteria, jakie można postawić przed obudową stacji roboczej. Jest solidna, wytrzymała, niepodatna na zabrudzenia i dobrze spasowana.

Ultrabooki z reguły nie słyną z łatwego dostępu do podzespołów. P40 Yoga wypada pod tym względem całkiem przyzwoicie. Po zdjęciu spodu jest dostęp do dysku w zatoce 2,5 cala, jednego gniazda RAM-u, karty sieci bezprzewodowej, baterii BIOS-u, wbudowanego akumulatora, gniazda na moduł WWAN lub dysk M.2 (w testowanej jednostce było ono obsadzone modemem WWAN) oraz wentylatora.

Zestaw portów peryferyjnych ThinkPada P40 Yoga jest przeciętny. Do dyspozycji użytkownika oddano trzy USB 3.0, w tym jedno z funkcją ładowania, mini DisplayPort, HDMI, blokadę Kensingtona, czytnik kart SD, jedno gniazdo audio, dok na piórko, moduł na karty SIM oraz nowy port OneLink+. Nie spodobał mi się brak czytnika kart inteligentnych oraz brak wbudowanego portu LAN. Producent przewidział jednak możliwość dokupienia stosownych przejściówek. Ciekawe tylko, jak będzie z ich dostępnością w Polsce.

z przodu brak złączy
z przodu brak złączy
lewy bok: gniazdo zasilania, OneLink+, USB 3.0+, gniazdo audio, czytnik kart pamięci, pióro cyfrowe
lewy bok: gniazdo zasilania, OneLink+, USB 3.0+, gniazdo audio, czytnik kart pamięci, pióro cyfrowe
prawy bok: wyłącznik, regulator głośności, dwa USB 3.0, mini ­DisplayPort, HDMI, gniazdo blokady Kensingtona
prawy bok: wyłącznik, regulator głośności, dwa USB 3.0, mini ­DisplayPort, HDMI, gniazdo blokady Kensingtona
tył: miejsce na kartę SIM
tył: miejsce na kartę SIM

Osprzęt

1. poziom intensywności podświetlenia klawiatury
1. poziom intensywności podświetlenia
2. poziom intensywności podświetlenia klawiatury
2. poziom intensywności podświetlenia

ThinkPad P40 Yoga jest wyposażony w typową dla Lenovo lekko profilowaną klawiaturę wyspową. Właściwie ten sam model klawiatury omawiałem w recenzjach ThinkPadów T450 i T460s. Jedyną poważniejszą różnicą jest system blokowania klawiatury Lift 'n' Lock, który pozwala na zablokowanie przycisków w Yodze w czasie korzystania z trybów innych, niż laptop. Płytki klawiszy mają stosowny skok, wyraźną odpowiedź i, jak już wspomniałem, cechują się niewielkim profilowaniem. Klawiatura w testowanym egzemplarzu była dobrze podparta a ugięcia wywoływane zdecydowanym wciskaniem klawiszy były minimalne. Omawiane urządzenie mogę także pochwalić za dwustopniowe podświetlenie o białej barwie oraz dość dobrą kulturę pracy. Nawet energicznie wciskane klawisze nie generują nadmiernego hałasu. Układ klawiatury nie odbiega zbytnio od tradycyjnego, ale trzeba nadmienić, iż zamieniono miejscami lewy Ctrl i Fn. Ponadto pomiędzy prawym Alt i prawym Ctrl umieszczono klawisz PrtSc.

Gładzik zamontowany w modelu P40 Yoga wygląda tak samo, jak te znane z kilku wcześniejszych recenzji ThinkPadów. Jest jednak nieco mniejszy. Płytka ma 91 x 55 mm. Gładka i śliska powierzchnia tafli dotykowej nie daje powodów do utyskiwań, podobnie jak dość duża rozdzielczość, wystarczająca czułość i możliwość obsługi z użyciem trzech palców. Zabrakło mi natomiast oddzielnych przycisków gładzika. Na szczęście można wykorzystać te umieszczone za nim (a przypisane TrackPointowi).

TrackPoint jest nieodzownym elementem profesjonalnych laptopów Lenovo. I w modelu P40 Yoga nie zawodzi. Poza samym grzybkiem pochwalić muszę także trzy przyciski gładzika, które cechują się miękkim, cichym i średnio głębokim skokiem.

Lenovo ThinkPad P40 Yoga ma na swoim wyposażeniu także ekran dotykowy oraz aktywne piórko znanej firmy Wacom. Zgodnie z zapewnieniami producenta piórko to rozpoznaje 2048 poziomów nacisku. Może zatem stać się urządzeniem niezmiernie przydatnym dla projektantów i grafików.

Ekran dotykowy poszerza wachlarz opcji sterowania o dotyk na ekranie. W połączeniu z szerokimi kątami widzenia oraz możnością dowolnego ustawienia ekranu może to być duży atut. Czułość tego rozwiązania jest bez zastrzeżeń. Warto też wspomnieć o możliwości obsługi ekranu z jednoczesnym użyciem 10 palców. Jeśli zaś ktoś nie chce zatłuścić matrycy palcami, może użyć wspomnianego wcześniej aktywnego piórka Wacom.

klawiatura QWERTY
klawiatura QWERTY
manipulator punktowy
manipulator punktowy
płytka dotykowa
płytka dotykowa

Obraz

Testowany egzemplarz był wyposażony w matrycę LTN140HL05901. Ekran ten ma przekątną 14 cali i wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli). Dotykowa powierzchnia ekranu jest błyszcząca. Maksymalna luminancja zbliża się do 300 cd/m² przy temperaturze barw 6700K. Średnia dla całego ekranu to zaś 273,3 cd/m². Wartości te są jak na współczesne standardy niezłe, ale nie doskonałe (zwłaszcza że po kalibracji dość wyraźnie spadły).

parametry obrazu w stanie fabrycznym
parametry obrazu w stanie fabrycznym
parametry obrazu po kalibracji
parametry obrazu po kalibracji
parametry obrazu przy minimalnej jasności obrazu
parametry obrazu przy minimalnej jasności obrazu
293.3
cd/m²
282.8
cd/m²
273.1
cd/m²
293.9
cd/m²
284.3
cd/m²
271.9
cd/m²
261.4
cd/m²
255.9
cd/m²
243.8
cd/m²
podświetlenie ekranu
LEN40A9 / LTN140HL05901
maksimum: 293.9 cd/m² (Nits) średnia: 273.4 cd/m² Minimum: 3.3 cd/m²
rozświetlenie: 83 %
kontrast: 948:1 (czerń: 0.3 cd/m²)42.45% AdobeRGB 1998 (Argyll 2.2.0 3D)
60.1% sRGB (Argyll 2.2.0 3D)
40.86% Display P3 (Argyll 2.2.0 3D)
paleta barw matrycy FHD ThinkPada P40 Yoga w stanie fabrycznym a paleta barw matrycy FHD ThinkPada P40 Yoga po kalibracji
P40 Yoga w stanie fabrycznym a P40 Yoga po kalibracji
paleta barw matrycy FHD ThinkPada P40 a paleta barw matrycy FHD ThinkPada T440
P40 Yoga a T440
paleta barw matrycy FHD ThinkPada P40 Yoga a paleta barw matrycy FHD ThinkPada T460s
P40 Yoga a T460s
paleta barw matrycy FHD ThinkPada P40 Yoga a przestrzeń kolorów sRGB
P40 Yoga a sRGB
paleta barw matrycy FHD ThinkPada P40 Yoga a przestrzeń kolorów Adobe RGB
P40 Yoga a aRGB

Dobrze natomiast prezentują się głębia czerni (0,3 cd/m²) oraz kontrast (948:1). Niestety paleta barw jest wąska. Daleko jej choćby do pokrycia przestrzeni sRGB. Na plus natomiast mogę zaliczyć kąty widzenia.

Osiągi

Testowana wersja ThinkPada P40 Yoga miała procesor Core i7-6500U, 16 GB pamięci RAM DDR3L (w jednej kości pracującej w trybie jednokanałowym), kartę graficzną Nvidia Quadro M500M, modem WWAN oraz dysk SSD o pojemności 512 GB.

Procesor Core i7-6500U to jednostka należąca do 6. generacji Core (Skylake). Procesor ten ma dwa rdzenie, ale dzięki technologii HT może jednocześnie prowadzić obliczenia na czterech wątkach. Taktowanie omawianego procesora w zależności od użycia funkcji TB może osiągać nawet 3,1 GHz. Bazowa częstotliwość taktowania to 2,5 GHz. Prezentowaną jednostkę wykonano w litografii 14 nm. Jej TDP to 15 W. Jak każda jednostka należąca do rodziny Skylake, i7-6500U wspiera obsługę pamięci DDR4. Niestety w przypadku omawianego laptopa producent zdecydował się na zastosowanie starszej pamięci DDR3L.

Cinebench R15 w trybie jednowątkowym ocenił wydajność i7-6500U w omawianym laptopie na 130 pkt. a w teście renderowania wielowątkowego przyznał mu 325 pkt. Średnie zanotowane w naszej bazie danych dla tego procesora to odpowiednio 125 pkt. (test jednowątkowy) i 308,5 pkt. (test wielowątkowy). Jak widać, pomimo starszego typu pamięci ThinkPad P40 Yoga wybija się ponad średnią wyciągniętą z wyników uzyskiwanych przez inne laptopy z tym samym CPU.

Pod względem stabilności ThinkPad P40 przeszedł oba nasze testy obciążeniowe bez obniżania częstotliwości taktowania procesora poniżej wartości bazowe. Odnotować jednak muszę, iż podczas testu ekstremalnego (obciążającego w 100% nie tylko CPU, ale i GPU) procesor nie utrzymywał maksymalnych zegarów przewidzianych dla trybu turbo.

Jak przystało na prawdziwą stację roboczą, ThinkPad P40 Yoga został wyposażony nie tylko w zintegrowany z procesorem chip graficzny, ale także dysponuje profesjonalną kartą graficzną Nvidia Quadro M500M. Sama specyfikacja karty (384 procesory CUDA, 2 GB własnej pamięci DDR3 i 64-bitowa magistrala danych) nie jest imponująca, ale karta została zoptymalizowana do pracy z profesjonalnymi aplikacjami, czego potwierdzenie można znaleźć w certyfikacie ISV.

3DMark11 (w trybie performance) przyznał prezentowanej Yodze 2432 pkt. w klasyfikacji ogólnej oraz 2347 pkt. przy ocenie samej wydajności graficznej. Niedawno testowany laptop multimedialny Asus F555LB, wyposażony w kartę GeForce 940M, uzyskał w tym samym teście odpowiednio 2415 i 2401 pkt.

Jeśli jednak porównamy oba laptopy nie pod kątem multimedialnym, ale w testach odwzorowujących wydajność w profesjonalnych aplikacjach (np. w testach programu SPECviewpref 11), dostrzeżemy wyraźną przewagę laptopa wyposażonego w kartę należącą do serii profesjonalnej. Najlepiej zilustruje to poniższa tabelka.

SPECviewpref 11 Asus F555LB Lenovo ThinkPad P40 Yoga
catia-03 10,16 32,55
ensight-04 17,61 16,84
lightwave-01 14,16 38,77
maya-03 7,28 42,62
proe-05 1,56 14,98
sw-02 10,99 34,95
tcvis-02 1,61 25,48
snx-01 6,47 24,78
CPU-Z CPU
CPU-Z CPU
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Mainboard
CPU-Z Memory
CPU-Z Memory
CPU-Z Bench
CPU-Z Bench
GPU-Z (Intel)
GPU-Z (Intel)
GPU-Z (NVIDIA)
GPU-Z (NVIDIA)
HWiNFO (iGPU)
HWiNFO (iGPU)
HWiNFO (dGPU)
HWiNFO (dGPU)
NovaBench
NovaBench
PassMark
PassMark
Prime95
Prime95
Super PI
Super PI
SPECviewperf
SPECviewperf
wPrime
wPrime
Cinbench R15
CB R15
3DMark 11 Performance
2432 pkt.
3DMark Ice Storm Standard Score
43078 pkt.
3DMark Cloud Gate Standard Score
6431 pkt.
3DMark Fire Strike Score
1395 pkt.
Pomoc
Cinebench R15 CPU Single 64Bit
130 Points
Cinebench R15 CPU Multi 64Bit
325 Points
Cinebench R15 OpenGL 64Bit
34.89 fps
Cinebench R15 Ref. Match 64Bit
99.6 %
Pomoc

Testowany egzemplarz ThinkPada P40 Yoga był wyposażony w półprzewodnikowy dysk Samsung MZ7LN512HCHP-000L1. Dysk ten został zamontowany w zatoce 2,5 cala. Oferuje bardzo dużą jak na SSD przestrzeń na dane (512 GB). Pod względem szybkości transferów omawiane urządzenie (ze zbadanym w aplikacji CrystalDiskMark odczytem sekwencyjnym na poziomie 451,5 MB/s i zapisem sekwencyjnym w wysokości 423,6MB/s) przypisać należy do średniego segmentu wydajności.

AS SSD
AS SSD
ATTO Disk Benchmark
ATTO
CrystalDiskMark
CrystalDiskMark
Samsung SSD 850 PRO 512GB
Sequential Read: 451.5 MB/s
Sequential Write: 423.6 MB/s
512K Read: 335.5 MB/s
512K Write: 314.7 MB/s
4K Read: 33.6 MB/s
4K Write: 84.4 MB/s
4K QD32 Read: 357.6 MB/s
4K QD32 Write: 236.3 MB/s

Testy gier

Choć ThinkPad P40 Yoga został zaprojektowany głównie do zadań profesjonalnych, sprawdzi się także w grach. To za sprawą wydajności zbliżonej do laptopów multimedialnych wyposażonych w kartę GeForce 940M. Wydajność jest wystarczająca, by przy nastawach wysokich i rozdzielczości HD zagrać w niemal każdą grę wydaną do roku 2013. Dwuletni Thief grywalny był jedynie na najniższej nastawie, zaś do zeszłorocznego Batmana minimalnie zabrakło mocy.

lowmed.highultra
Mafia 2 (2010) 78.5 57 45.8 27.5
BioShock Infinite (2013) 89.9 50.2 40.5 13.8
Total War: Rome II (2013) 62.6 48.1 42.3 10.5
Thief (2014) 35 22.9 18.6 9.2
Batman: Arkham Knight (2015) 27 21 10 7

Wpływ na otoczenie

Hałas

W związku z zastosowaniem bezszmerowego dysku i wystarczającą wydajnością pasywnego chłodzenia w trakcie pracy „na luzie” wentylator się nie załącza a laptop pozostaje bezgłośny.

Pod obciążeniem wykorzystującym moc dodatkowej karty graficznej w środowisku 3D i przy ekstremalnym obciążeniu wentylator chodził z stałą prędkością, generując jedynie 35,5 dB. Dzięki takiej wartości szumu ThinkPad P40 Yoga może być zaliczony w poczet najcichszych stacji roboczych.

Hałas

luz
30 / 30 / 30 dB
HDD
30 dB
obciążenie
35.5 / 35.5 dB
  red to green bar
 
 
30 dB
cichy
40 dB(A)
słyszalny
50 dB(A)
irytujący
 
min: dark, med: mid, max: light    (odległość 15 cm)

Temperatury

Podczas typowej codziennej pracy ThinkPad P40 Yoga jest laptopem chłodnym. W czasie przeglądania stron www z użyciem Wi-Fi obudowa nie rozgrzała się powyżej 30,3°C.

W czasie maksymalnego obciążenia temperatura obudowy miejscami przekraczała 40°C a w najgorętszym miejscu zmierzyłem dokładnie 56,5°C. Nie jest to mało. Na szczęście tak wysokie maksima Yoga może osiągnąć tylko przy wylocie układu chłodzenia, który jest umieszczony w tylnej części laptopa. Nie grozi to więc bezpośrednio komfortowi pracy.

W kontekście temperatur muszę także wspomnieć, iż aplikacja HWiNFO wskazała na throttling termiczny procesora. Na szczęście nie miał on przełożenia na dławienie częstotliwości pracy CPU.

temperatury podzespołów w teście bez obciążenia
bez obciążenia
temperatury podzespołów podczas grania
podczas grania
temperatury podzespołów w teście z pełnym obciążeniem
z pełnym obciążeniem
w stresie
 41.1 °C45.4 °C42.1 °C 
 28.8 °C36.4 °C36.3 °C 
 24.7 °C27.5 °C30.3 °C 
maks. w ogóle: 45.4 °C
średnia: 34.7 °C
42.8 °C56.5 °C43.3 °C
40.5 °C42.2 °C29.9 °C
28.5 °C25.4 °C24 °C
maks. w ogóle: 56.5 °C
średnia: 37 °C
zasilacz  37.1 °C | temperatura otoczenia 19 °C
(±) The average temperature for the upper side under maximal load is 34.7 °C / 94 F, compared to the average of 30.3 °C / 87 F for the devices in the class Convertible.
(-) The maximum temperature on the upper side is 45.4 °C / 114 F, compared to the average of 35.3 °C / 96 F, ranging from 19.6 to 60 °C for the class Convertible.
(-) The bottom heats up to a maximum of 56.5 °C / 134 F, compared to the average of 36.8 °C / 98 F
(+) In idle usage, the average temperature for the upper side is 24.5 °C / 76 F, compared to the device average of 30.3 °C / 87 F.
(+) The palmrests and touchpad are cooler than skin temperature with a maximum of 30.3 °C / 86.5 F and are therefore cool to the touch.
(-) The average temperature of the palmrest area of similar devices was 28.1 °C / 82.6 F (-2.2 °C / -3.9 F).

Głośniki

Głośniki ThinkPada P40 Yoga są jak na tą klasę laptopa całkiem niezłe. Maksymalna głośność jest wystarczająco duża a generowane dźwięki są w miarę czyste. Do zastosowań multimedialnych przydałaby się bogatsza gama tonów. Brakuje basów, ale do zastosowań biznesowych wbudowane głośniki są wystarczające.

Wydajność akumulatora

Wbudowany akumulator ma dość dużą pojemność (53 Wh). Wystarczył on na 15 godzin i 12 minut nieprzerwanego czytania tekstu przy maksymalnej oszczędności energii. Przeglądanie stron www przy użyciu karty Wi-Fi, 75% intensywności podświetlenia matrycy i schemacie zasilania ustawionym na „zrównoważony” rozładowało akumulator po 6 godzinach i 25 minutach.

Wydajność akumulatora
luz
15h 12min
sieć przez WLAN
6h 25min
Pobór mocy
luzdarkmidlight 3.4 / 8.2 / 18.3 W
obciążenie midlight 37.7 / 39.5 W
 color bar
Legenda: min: dark, med: mid, max: light        

Podsumowanie

Lenovo ThinkPad P40 Yoga
Lenovo ThinkPad P40 Yoga

Lenovo ThinkPad P40 Yoga to całkiem udany miks ultrabooka i stacji roboczej. Spodobała mi się dość wysoka wydajność ukierunkowana zwłaszcza na aplikacje profesjonalne. Stabilność pracy także nie daje większych powodów do utyskiwań. Co prawda Turbo Boost nie działał jak należy przy ekstremalnym obciążeniu, ale nawet wtedy taktowanie CPU nie spadło poniżej wartości bazowej, co jest częstą przypadłością w ultrabookach. Na pochwałę w omawianym modelu zasługują także wygodne urządzenia sterujące, wysoka kultura pracy, jeżeli chodzi o hałas, i świetne temperatury podczas pracy bez obciążenia. Niestety praca z dużym obciążeniem w tak szczupłym laptopie odciska swoje piętno w postaci wysokich temperatur. Pozostając przy minusach: odczułem brak nie tylko interfejsów biznesowych, ale także gniazda LAN. Pocieszające może być w tym aspekcie wyposażenie laptopa w port OneLink +. Deprymujące jest jednak to, że trzeba kupić nową stację dokującą i/lub przejściówki na LAN czy D-Sub. Na pozytywną ocenę zasługuje możliwość użytkowania ThinkPada P40 Yoga w kilku trybach. Jest to nie tylko laptop, ale także tablet umożliwiający pracę kreślarzom czy grafikom w podróży. A skoro już wspominam o podróżach, warto pochwalić także długie czasy pracy na zasilaniu z akumulatora.

Please share our article, every link counts!
Mail Logo
bohater testu: Lenovo ThinkPad P40 Yoga
bohater testu: Lenovo ThinkPad P40 Yoga

Specyfikacja techniczna

Lenovo ThinkPad P40 Yoga 20GQ0004PB
Procesor
Intel Core i7-6500U 2 x 2.5 - 3.1 GHz, Skylake
Karta grafiki
NVIDIA Quadro M500M - 2048 MB VRAM, rdzeń: 1029 MHz, pamięć: 900 MHz, DDR3 (Samsung), magistrala 64-bitowa, ForceWare 354.45, Optimus, Intel HD Graphics 520
Pamięć
16 GB 
, Micron DDR3L 1600 MHz, 1x 16 GB
Matryca
14.00 cali 16:9, 1920 x 1080 pikseli, dotykowy, LEN40A9 / LTN140HL05901, IPS, refleksująca: tak
Chipset
Intel Skylake-U Premium PCH
Dysk twardy
Samsung SSD 850 PRO 512GB, 512 GB 
Karta dźwiękowa
Intel Skylake-U/Y PCH - High Definition Audio
Złącza
3 USB 3.0, 1 HDMI, 1 DisplayPort, 1 blokada Kensingtona, 1 złącze stacji dokującej, gniazda audio: wejście/wyjście audio w jednym, czytnik kart: SD/MMC (O2Micro), 1 czytnik linii papilarnych
Łączność
Intel Ethernet Connection I219-V (10/100/1000MBit/s), Intel Dual Band Wireless-AC 8260 (a/b/g/n = Wi-Fi 4/ac = Wi-Fi 5/), Bluetooth 4.2r, opcjonalnie modem 3G/4G
Gabaryty
wysokość x szerokość x głębokość (mm): 20 x 338 x 236
Akumulator
53 Wh, 4570 mAh litowo-polimerowy, 3 ogniwa, LGC00HW020
System operacyjny
Microsoft Windows 10 Pro 64 Bit
Camera
kamerka: 720p
Inne
głośniki: stereo, podświetlanie klawiatury: tak, piórko Wacom, BIOS: 1.31, zasilacz 20 V, 3,25 A, 65 W, moduł szyfrujący TPM
Waga
1.9 kg, zasilacz: 350 g

 

Sprzęt dostarczył

laptopy biznesowe - kuzniewski.pl

Autor

Autorem niniejszej recenzji jest Aleksander Lenart.

Podobne laptopy

Laptopy z tą samą przekątną ekranu i/lub wagą

Recenzja konwertowalnego Lenovo Yoga 7 2-w-1 14IML9: Klasa za mniej niż 700 dolarów
Graphics 4-Core, Meteor Lake-U Ultra 5 125U, 14.00", 1.626 kg
Recenzja Lenovo ThinkBook 14 2-w-1 G4 IML: Nowy elegancki wygląd z Meteor Lake-U
Graphics 4-Core, Meteor Lake-U Ultra 5 125U, 14.00", 1.639 kg
Debiut wydajności Core Ultra 5 125U: Recenzja konwertowalnego Lenovo Yoga 7 2-w-1 16IML9
Graphics 4-Core, Meteor Lake-U Ultra 5 125U, 16.00", 2.052 kg

Za

+ stabilna praca i dość wysoka wydajność
+ możliwości obrotu ekranu o 360 stopni
+ długi czas pracy na akumulatorze
+ niskie temperatury pracy bez obciążenia
+ bezgłośna praca bez obciążenia
+ karta graficzna z certyfikatem ISV
+ cicha praca pod obciążeniem
+ biznesowa stylistyka
+ wygodne urządzenia sterujące
+ dysk SSD
+ aktywne piórko
+ łatwy dostęp do wentylatora

Przeciw

- wysokie temperatury przy ekstremalnym obciążeniu
- brak interfejsów biznesowych
- brak przejściówek w komplecie
- wąska paleta barw
- wbudowany akumulator
- ograniczenie działania Turbo Boostu pod ekstremalnym obciążeniem
> laptopy testy i recenzje notebooki > Laptopy > Recenzja Lenovo ThinkPad P40 Yoga
Sylwester Cyba (Update: 2017-12-19)